Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


Anoniman -> Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (28.4.2009 10:49:46)

Više od 85 odsto mladih u Srbiji navelo je da im je "seks u vezi" veoma važan, a kao najčešće korišćeno kontraceptivno sredstvo navodi se kondom (71 odsto), pilula (devet procenata), dok 20 odsto mladih ne koristi nijedan vid kontracepcije.
Detaljnije: KLIK




eugenija -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (28.4.2009 23:45:09)

Malo je 720 ispitanika za ovakve teze...

Ali eto...

Recimo da je super što preko 80% ipak koristi nešto od sredstava za kontracepciju...




mihi -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (29.4.2009 8:56:48)

Pa da ali od 15 do 35 godina mislim da to nije reprezentativni uzorak ako su hteli mlade onda su trebali da uzmu od 15 do 20 god šta znači 35 god to više nisu mladi...... (jesu za neki drugi kriterijum ali za ovaj ne.




Anoniman -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (4.2.2012 18:12:11)

Vuko [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




minavb -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (4.2.2012 18:28:22)

IZVORNA PORUKA: ribizla

Vuko [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




minavb -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 8:14:19)

Trinaestogodišnjakinja ugradila kontraceptivni implant




Anoniman -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 9:38:12)

Meni je ovo super vest , i bilo bi lepo da postoji i kod nas opcija u sklopu skole bar za informisanje o tome i veza sa ginekologom .




minavb -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 9:44:26)

Zamisli sablažnjavanje roditelja kada im se na roditeljskom sastanku saopšti mogućnost ugrađivanja spirale u školskoj ambulanti. 




Anoniman -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 9:46:46)

Ne znam , ja bih to pozdravila , ne moraju da ih ugradjuju u skoli ali bi trebali da imaju prostorije i zaposlene samo za informacije i kontakte sa ginekolozima u slucaju da deca imaju nedoumice i pitanja . Meni to uopste ne bi smetalo . 




minavb -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 9:48:32)

Ne bi ni meni, meni je to sasvim normalno, ali sam sigurna da bi bilo roditelja koji bi zbog ovoga pozivali na linč.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 9:55:30)

IZVORNA PORUKA: minavb

Zamisli sablažnjavanje roditelja kada im se na roditeljskom sastanku saopšti mogućnost ugrađivanja spirale u školskoj ambulanti. 

To je malo preambiciozna namera, ali sa druge strane, ja sam sita mama i tata koji se sablaznjavaju nad recju SEKS, ali onda veoma cvrsto vode cerke na abortuse. Roditelji uopste ne moraju da ulaze u detalje, dovoljno je da deci kazu da su oni svesni da je sex normalna stvar, ali da uz njega mora da se vodi racuna o odredjenim stvarima i pri tom ne mislim samo na trudnocu. Na primer, kondilomi su postali prava posast kod omladine. Imam drugaricu koja ima 27 godina i pred njenim roditeljima se "ta rec seks" ne izgovara, jer zaboga, mi smo devojcice, princeze i nevinasca, mi to ne radimo dok se ne udamo, a i tada je ta rec totalno nepotrebna u vokabularu. I dokle god Srbima praziluk iz dupeta viri, a opanci se do kolena navlace, nece ni srpska deca dobijati adekvatnu pouku od roditelja (u najvecem broju slucajeva, jer zaista ima izuzetaka kojima se ja divim), a odatle bi sve trebalo da pocne.
I na racun informacije koju je pruzila MinaVB, spiralu kao kontraceptivno sredstvo zaista ne bih preporucivala adolescentima. Ali pilule da.




Anoniman -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 9:59:24)

IZVORNA PORUKA: minavb

Ne bi ni meni, meni je to sasvim normalno, ali sam sigurna da bi bilo roditelja koji bi zbog ovoga pozivali na linč.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Nazalost da . Mogla bih da ih zamislim kako zakazuju protest  sa paljenjem neke zastave koja simbolizuje sex i poklicima dole drzava /vlada [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




minavb -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 10:03:41)

Ja sam sa 18 pila Mikroginon po preporuci ginekologa. Rekla sam mami, bila je malo ljuta na mene ali joj je tata skrenuo pažnju na to da sam postupila zrelo i odgovorno, pa je prestala da se duri.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




branki* -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 10:07:46)

ne znam ,mene nekako uvek zaprepasti saznanje da neko ko ima 13 godina ima odnose.meni je to jos dete.nekako,nije mu vreme,cini mi se tek ulazi u fazu simpatija,poljubaca,sastanaka.dete je i u fizickom i u psihickom smislu.suvise mi je to rano,ipak.




Anoniman -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 10:12:31)

Branki, u pravu si, mnoooooooooooogo je rano, ali mislim da nedostatak komunikacije roditelj-dete dovodi do toga. Ja sam sigurna da 99% devojcica u tom uzrastu nemaju izrazenu sexualnu zelju psihicki, sto je vrlo bitno.




*Alexx* -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 10:13:33)

Slažem se, branki. Ali, ako pomislim na činjenicu da može i da zatrudni u tim godinama.... bolje sprečiti nego lečiti. Mada, ja sam pre za dobar stari kondom, štiti i od polno prenosivih bolesti.




branki* -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 10:17:12)

tacno za kondom!jeste,jako je bitno da devojcica ima normalnu komunikaciju sa svojom majkom i da joj se poveri i posavetuje sa njom.ne verujem da bi onda odlucila da spava sa deckom sa 13 godina.




jovicaa -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 10:17:33)

kondom rules, stiti i od bolesti, sto je jako bitan deo price. ali kod nas srba bas i nije popularan, a ako bi se od pocetka navikavali na kondom, ne bi imali problem sa njim.




*Alexx* -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 10:19:45)


IZVORNA PORUKA: branki

tacno za kondom!jeste,jako je bitno da devojcica ima normalnu komunikaciju sa svojom majkom i da joj se poveri i posavetuje sa njom.ne verujem da bi onda odlucila da spava sa deckom sa 13 godina.


Ja bih dodala i dečaka. Bože, nadam se da ću biti ovako pametna i liberalna i kad mi dete dostigne polnu zrelost [sm=smiley36.gif]




*Alexx* -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 10:20:40)


IZVORNA PORUKA: jovicaa

kondom rules, stiti i od bolesti, sto je jako bitan deo price. ali kod nas srba bas i nije popularan, a ako bi se od pocetka navikavali na kondom, ne bi imali problem sa njim.


Da se razumemo, ja ga ne volim. Ali moj sin ima da ga voli i da peva [sm=smiley36.gif]




LillyT -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 10:22:03)

Našu drugaricu iz škole mama je u šestom razredu odvela kod ginekologa da joj ugradi spiralu (ja nemam pojma koliko je to godina).
Mi smo bile zabezeknute, većina se od nas nije ni ljubila tada, a kamoli sex [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Naravno, vremena se menjaju, danas se stupa u odnose ranije (ili se samo sada priča više o tome). Meni su kondomi super rešenje, baš kao što kaže Alexx, štiti i od bolesti. 




LillyT -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 10:22:51)

IZVORNA PORUKA: *Alexx*


Ja bih dodala i dečaka. Bože, nadam se da ću biti ovako pametna i liberalna i kad mi dete dostigne polnu zrelost [sm=smiley36.gif]


Ćuti, ja imam žensko




lesica -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 10:23:23)


IZVORNA PORUKA: *Alexx*


IZVORNA PORUKA: branki

tacno za kondom!jeste,jako je bitno da devojcica ima normalnu komunikaciju sa svojom majkom i da joj se poveri i posavetuje sa njom.ne verujem da bi onda odlucila da spava sa deckom sa 13 godina.


Ja bih dodala i dečaka. Bože, nadam se da ću biti ovako pametna i liberalna i kad mi dete dostigne polnu zrelost [sm=smiley36.gif]

Mislim da ovo mozemo sve da kazemo [sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 10:23:55)

to je 12 godina!oooo,mama i cerka[sm=smiley29.gif]




minavb -> RE: Mladima nedostaju informacije o kontracepciji (9.2.2012 10:25:19)

Ljudi, danas sve rsanije počinje nego u naše vreme. 




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>