RE: Konjuktivitis (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Janncica -> RE: Konjuktivitis (11.1.2014 12:31:32)

Meni J prosle nedelje imala konjuktivitis.Pedijatar rekao ispiranje fizioloskim i hloramfenikol uvece.
Jutros i S se budi sav krmeljav.Zvala sam ujnu koja je ocni lekar.Kaze ispiranje fizioloskim i Tobrex kapi 3 puta na dan. [sm=smiley13.gif] Toliko ljudi ima isti problem(a nismo sa njima bili u kontaktu) da to nije normalno. Mozda je od vremena.[sm=zmeden.gif]




madre -> RE: Konjuktivitis (12.1.2014 16:14:45)

vidim da dosta pisete o ispiranju oka fizioloskim ili acidi borici... e sada, mene zanima kako ispirate, sipate na tupfer pa brisete oci ili stvarno ispirate... ono kao u spric pa polako, direktno u/na oko, otvoreno/zatvoreno?




Ivanka 75 -> RE: Konjuktivitis (12.1.2014 16:34:06)


IZVORNA PORUKA: madre

vidim da dosta pisete o ispiranju oka fizioloskim ili acidi borici... e sada, mene zanima kako ispirate, sipate na tupfer pa brisete oci ili stvarno ispirate... ono kao u spric pa polako, direktno u/na oko, otvoreno/zatvoreno?


Gornji kapak se povuče tako da oko bude skroz otvoreno, od spoljašnjeg ugla oka se u mlazu (pritisne se bočica pa tako) ispere da ide ka unutrašnjem uglu oka i tek onda se na isti način (od spolja ka unutra) oko obriše sterilnom gazom.
nezgodno je da ovo radi jedna osoba, treba pomoćnik...




New Mom -> RE: Konjuktivitis (12.1.2014 16:38:04)

Ja stavim acidi borici na tufer, pa prevucem preko spoja kapaka od spolja ka unutra (nema trljanja), pa drugim tuferom to isto drugi kapak.




Peace* -> RE: Konjuktivitis (13.1.2014 9:26:39)

Acidi borici se sada pakuje u male bočice, kao Adrian T kapi za nos. Tako lako mogu da se kanu u oko.





Torbica -> RE: Konjuktivitis (14.1.2014 11:19:05)

Dosada je tih Acidi borici kapi bilo jedino u drzavnoj apoteci na Naselju jer oni imaju tu komoru da budu sterilne kapi, rok im je 5 dana.




Peace* -> RE: Konjuktivitis (14.1.2014 11:47:33)

Ja kupila u Lilly na Spensu.




Torbica -> RE: Konjuktivitis (14.1.2014 12:01:21)

Nisam ih uzimala vise od godinu dana, moguce da sad ima i drugde. Dr je uvek insistirala na ovima iz komore...




doktorkakristal -> RE: Konjuktivitis (30.1.2014 19:37:48)

Dori vec par dana suzi desno oko,nije crveno i nema sekreta,prvo nisam obracala paznju,al vidim da danas vise suzi pa me zanima da nije poceo konjuktivitis,ja sam joj kapala moje mleko u oko,imate li neki savet mozda ?




Torbica -> RE: Konjuktivitis (30.1.2014 20:24:32)

Doco, uradila si najbolju stvar, samo joj ukapavaj svoje mleko i dalje, nista drugo i proci ce, videces! Bar 3-4 puta dnevno! Pozdrav




Trcosava -> RE: Konjuktivitis (30.1.2014 20:37:24)


IZVORNA PORUKA: doktorkakristal

Dori vec par dana suzi desno oko,nije crveno i nema sekreta,prvo nisam obracala paznju,al vidim da danas vise suzi pa me zanima da nije poceo konjuktivitis,ja sam joj kapala moje mleko u oko,imate li neki savet mozda ?


Možeš pored toga blagom kamilicom da čistiš okice - od slepoočnice ka nosu.




doktorkakristal -> RE: Konjuktivitis (30.1.2014 21:18:18)

hvala drage moje [sm=rozica.gif]




lesica -> RE: Konjuktivitis (30.1.2014 21:20:53)

Doco, i stavljaj za svaku dremku novu jastučnicu, otkuvanu i sveže opeglanu. I da Dori brzo prođe okce. [sm=smiley31.gif]




Modessty -> RE: Konjuktivitis (30.1.2014 21:53:55)

ja sam samo brisala okice fiziološkim nakapanim na gazicu.




doktorkakristal -> RE: Konjuktivitis (31.1.2014 8:18:29)

LESICE primljeno k znanju [sm=smiley36.gif]
MOD brisem vec fizioloskim,nadam se da ce proci




Klarita -> RE: Konjuktivitis (31.1.2014 8:43:41)

K od se od ponedeljka budi sa krmeljivim okom. Prvi put nam se to dogadja[sm=zmeden.gif] Umivam je par puta dnevno kamilicom, na sta ona toliko dramatizuje, da [sm=zz_banghead.gif] Malo joj i crveno u uglu, ali evo vec jutros malko bolje. Juce u vrticu vidim nije jedina, njih troje cetvoro je sa crvenim okicama. Niko se nije obratio pedijatru, ja cekam jos danas, pa od sutra hloramfenikol. Kod nas na jugu Acidi borici sterilne nema nigde,a sutra mozda idem za Nis pa cu da pokusam tamo da kupim.




Modessty -> RE: Konjuktivitis (31.1.2014 13:54:15)

Klarita ako ih ima još sa crvenim okicama onda je definitvno konjuktivit. Bolje je ipak odvedi lekaru.




Klarita -> RE: Konjuktivitis (31.1.2014 15:48:36)

Ona se ne zali ni na svrab, ni na peckanje, ni na sta...Evo, malocas je uzeh iz vrtica i desno oko je bolje, a sad se crveni u uglu levo[sm=smiley13.gif]
Nas problem je sto NAS pedijatar radi samo ujutru, nemamo specijalistu oftalmologa od Nove godine, ugasila se sluzba[sm=zmeden.gif] Ne mili mi se nikako da je vodam na tam' na vam' pa i u Le onda trebamo, jer sve mi nekako deluje ne tako strasno, a opet [sm=smiley13.gif] sve se plasim da usput ne pokupi jos nesto, jer imamo mi privatne lekare i vodim je ja ali kod njega recimo bude strahovita guzva uvek, dovode decu iz celog Jablanickog regiona, pa se ceka po sat-dva, pa mislim[sm=smiley34.gif] u cekaonici jos bude zilion baba, deda, ujaka, strina i ostalih koji prate malu decu i bebe, a izgleda i snajke[sm=smiley11.gif]

Pozvacu ga veceras telefonom, pa ako on smatra da trebam da je vodim, odvescu je, ali pred kraj radnog vremena i da mi garantuje da ce da nas primi[sm=smiley1.gif]




Moiraina -> RE: Konjuktivitis (23.3.2014 12:57:29)

Ja vec mesec dana mucim muku sa konjuktivitisom. Nosim sociva 20 godina i ovo je prvi put da imam ovaj problem. Prvo mi je zahvatio oba oka, u kombinaciji sa pocetkom upale sinusa. Dr je rekla ispitanje fizioloskim (ceo spric od 5ml po svakom oku), onda neke kapi i uvece Chloramfenicol. Proslo je za 3 dana, ali nisam smela da stavim sociva jos nedelju dana, sto je za mene mucenje, jer me od naocara boli glava, nisam navikla. Onda me je uhvatio neki virus sa temperaturom, i konjuktivitis se vratio na levom oku, opet ista procedura. I taman i to zalecim, a od juce mi levo oko opet crveno i boliiii. Izludecu vise, mesec dana sam nikakva, konjuktivitis-virus-sinusi... [sm=smiley13.gif]




Ivanka 75 -> RE: Konjuktivitis (23.3.2014 16:04:04)

Mor, kad ispira se od spoljasnjeg ugla oka ka unutrasnjem i onda se na isti nacin i obrise - spolja ka unutra. Ako se ne radi tako onda ostaju krmelji unutra pa sve jovo nanovo. I ne ispiraj fizioloskim nego Ocuflash-om, mala bocica pa moze direktno iz nje.
Ja sam na detetu i mm usavrsila ispiranje ociju i borbu sa konjuktivitisom i raznim povredama oka [sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Konjuktivitis (27.5.2014 10:02:49)


IZVORNA PORUKA: Medolinak

Nisam nasla nigde slicnu temu pa molim moderatora, ako postoji negde, da prebaci...

Moja D. ima skoro cetiri meseca, zadnjih mesec dana posle spavanja bude joj blago natecen kapak na onoj strani na kojoj je spavala. To posle bude tako neko vreme, pa se vrati u normalu. Juce na kontroli to spomenemo nasoj predijatrici, malo me cudno zena pogleda i pita me da li je stalno tako, ja joj kazem da nije, vec samo nakon spavanja. Ona kaze da nesto nije u redu kapak bi stalno bio natecen. A evo danas, bas kao za inat jedno oko joj se zakrmeljavilo [sm=smiley13.gif]

Mame imate li iskustva sa tim naticanjem? Da opet napomenem, bude samo otecena ona strana (tj. kapak) na kojoj je spavala, pa se nakon nekog vremena otok povuce.





Torbica -> RE: Konjuktivitis (27.5.2014 10:11:05)

Nemam iskustva sa tim. Jednostranim oticanjem. Ne znam da li je u pitanju gornji ili donji kapak, kod malih bebica nekad hoce da bude neprohodan suzno-nosni kanalic. Svakako ako sumnjas da nesto nije ok, odvedi bebu kod oftalmologa.
Mi smo sve konjunktivitise resavali prskanjem iz sike, svezeg mlekca, uvek uspesno.
Srecno!




Medolinak -> RE: Konjuktivitis (27.5.2014 12:10:36)

Cini mi se da je vise gornji kapak, ali mislim da to nema veze sa konjuktivitisom. Od jutros joj je malo oko krmeljavo, pocela sam da joj to cistim kamilicom. Njoj se ova otecenost javlja mesec dana unazad, znaci samo strana na kojoj spava. Ako spava na levoj njoj bude nateceno levo oko i obrnuto. Ne izgelda to toliko strasno, samo joj jedno oko nije toliko "sirom" otvoreno, ako me razumete. Povuce se, ali me interesuje da li je to normalna pojava kod beba.




Torbica -> RE: Konjuktivitis (27.5.2014 12:15:09)

Ja sam imala tri bebe, nikad nisam primetila to sto opisujes.




milicicak -> RE: Konjuktivitis (5.11.2014 20:28:25)

Mini bubi se crveni levo oko. Nema krmelja, ne suzi, ne svrbi je, ne ide u vrtic...
Konjuktivitis ili ja panicim[sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>