RE: Samostalno hranjenje (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


Rosita -> RE: Samostalno hranjenje (20.9.2014 22:08:07)

Znam bm, ali ja sam ti tip majke kod koje je dete bilo gladno kao vuk jako retko [sm=smiley36.gif]




anci kv -> RE: Samostalno hranjenje (20.9.2014 22:09:52)

big mum, i kod nas je tako. Dundulja će uskoro 13 meseci ali maže klopu, prstima,umakanjem lica u tanjir ili smešnim okretanjem kašike ali uspeva




Modessty -> RE: Samostalno hranjenje (20.9.2014 22:10:23)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Samostalno hranjenje (20.9.2014 22:22:42)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Znam bm, ali ja sam ti tip majke kod koje je dete bilo gladno kao vuk jako retko [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif] cekaces izgleda do puberteta a onda ces moliti Boga da prestane da jede[sm=zz_biggrin.png]




Rosita -> RE: Samostalno hranjenje (20.9.2014 22:40:03)

Hehe, ovo sam pripisala sebi a ne njemu- u smislu, ne pustim ga da bas dooobroo ogladni.




Sanchy -> RE: Samostalno hranjenje (21.9.2014 0:21:46)

M.nikada nije jeo prstima i nikada nije bio musav .mislim od kada jede sam...cim oseti mrvicu hrane da mu jenegde na bradi ili iznad usta trazi mamaricu ili da ga ja obrisem[sm=smiley23.gif]..a klopu uredno viljuskica ili kasicica,nista ne pipa prstima e haos..Ali uglavnom nema sanse da ceo rucak ,dorucak,sta vec pojede sam ..jede negde pola a onda krene da se igra razgrce hranu po tanjiru ,hrani autici i tako..onda ja preuzmem i bez problem pojede do kraja,znaci nije da nije gladan nakon pola obroka nego nekako izgubi interesovanje ,ne znam[sm=smiley13.gif]




Rosita -> RE: Samostalno hranjenje (21.9.2014 8:57:15)


IZVORNA PORUKA: Sanchy
.Ali uglavnom nema sanse da ceo rucak ,dorucak,sta vec pojede sam ..jede negde pola a onda krene da se igra razgrce hranu po tanjiru ,hrani autici i tako..onda ja preuzmem i bez problem pojede do kraja,znaci nije da nije gladan nakon pola obroka nego nekako izgubi interesovanje ,ne znam[sm=smiley13.gif]


Isto.




Misha i Ljisha -> RE: Samostalno hranjenje (21.9.2014 9:08:56)

a ja onda smatram da je zavrsila. Temeljna je nije mrsava pa kapiram da joj je dovoljno to sto ona pojede[sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Samostalno hranjenje (21.9.2014 9:36:28)

BM , e nasmeja me, pa dete ti skoro pregladnilo [sm=bravo.gif] moja u toj fazi divlja pa je pre bacim na sisu . Sanchy, Rosita, bravo za kulturicu .[sm=bravo.gif]




Rosita -> RE: Samostalno hranjenje (21.9.2014 9:48:20)

Pa sigurno, Ljisho, lepo napreduje i to je najbolja potvrda. I mi odrasli mozemo da jedemo koliko nam je dovoljno, al cesto nastavljamo radi uzitka ili vec.

Me, ovaj moj nije bas toliko kulturan, buni se malo zbog umrljanih ruku, a za lice zasad ne [sm=smiley36.gif]

Ja sam pred Ljishu jednom iznela sledecu hipotezu- bebe koje bolje napreduju, koje su buckastije, mogle bi u bebecem periodu biti samostalnije pri hranjenju, ne samo zbog dobrog apetita nego i zato sto lisavaju majku opsesivne potrebe da ih hrani/ vidi se da lepo napreduju, pa nek jedu kako i koliko hoce [sm=smiley36.gif]

Ovaj moj deran je taman, nije ni bucko ni mrsavko.




dijana1* -> RE: Samostalno hranjenje (3.11.2014 22:19:54)

Kosta je poceo sam da rucka, sem kasastog , to ga ja hranim. Stavim u plasticnu ciniju npr, jaje, hleb, sir, bananu... sve sto moze sam rukicama da uzima i lepo trpa u usta a jogurt obozava da pije iz solje[sm=smiley1.gif]
Vuka i dalje cesto ja hranim. U vrticu sam sve jede i medju prvima ruca ali kuci muka ziva.
I tako bebu od 10,5 meseci stavim sebi u krilo i drzim ciniju da neleta po stolu jednom rukom a drgom rukom dete od 4,5 godine hranim. Za nepoverovati!
Sama sam kriva za ovo, kada sam trebala V da ucim da samostalno jede nisam ga ucila. Mislila sam da je mali i stalno sam ga hranila. Bitnu fazu smo preskocili i zato ga jos uvek hranim. Dok se ne ozeni e onda ga prepustam zeni[sm=smiley36.gif]
Da nisu ukinuli vojsku onda bi bilo do vojske[sm=smiley36.gif]




little_one -> RE: Samostalno hranjenje (3.11.2014 22:40:08)

Bravo za Kostu! [sm=bravo.gif] Vidis da nije toliko strasno! Bravo i za hrabru mamu!

A za Vuka, ne znam sta da ti kazem, zna da jede sam, al kuci mu se moze, tu isto mama treba da presjece malo i da se Vuk opameti pa krene i kod kuce da rucka sam. Mozda ce i on sam krenuti da jede kad vidi Kostu da je naucio kasikom kasnije, i kako ga budes sve manje hranila....[sm=zmeden.gif]


Moja Andrea je sa 9 punih sama pojela svoj nepasirani ruckic, i od tada si je tesko mogao nahraniti, al je hrane znalo biti svuda, i po odjeci i po podu, i po licu al dosta toga i u ustima...nije mi bilo zao, plocice se prebrisu, stolica isto tako, a nju presvucem i operem, i svi zadovoljni. Sa vrticem je doslo do vece urednosti, sada vise ne razbacuje hranu, urednije jede, i iskljucivo koristi kasiku i viljusku, ranije ako joj ne ide upotreba escajga uzme rukama, sad to sve rjedje radi. I ne smeta joj kad je brljava, jedino kad joj se ruke umackaju s necim onda trazi da joj se brisu. [sm=bravo.gif]




Mariya -> RE: Samostalno hranjenje (12.11.2014 13:59:15)

Moja Lu ima 37 meseci i zna sve sama da jede. Lepo drzi kasiku i jede supu, ne prosipa, viljuskom nabode meso, krompir, pizzu, umoci u kecap/majonez, nesto cak zna i da isece- npr. sir i salamu, ali to ne traje dugo. Ona jede nekoliko minuta (2 ili 3)i onda ili hoce da ode od stola ili kaze "mama, ti me hrani". Valjda joj dosadi ili nema strpljenja ( a strpljenja nema ni u cemu[sm= zmeden.gif]) Kad su vasa deca samostalno pojela ceo rucak, a da ih niste vi hranili?




veselicaa -> RE: Samostalno hranjenje (12.11.2014 14:01:56)

Moja S.ima 5 i po godina i jos uvek trazi da je hranim.Uglavnom je poslusam [sm=smiley36.gif] i hranim je,jer inace slabo jede.Ima veze to sa strplenjem i mojoj S. je dosadno dok je za stolom.




Azra_ -> RE: Samostalno hranjenje (13.11.2014 0:26:25)

Moj jede sam i bez ikakvih problema, ali samo do mere da zadovolji onu najjaču glad, to je recimo pola porcije koju spremim. Onda ostatak polovine gnjavi, gnjavi... Kad baš oduži, ja mu dam ostatak. Dešava se da sedi i po sat vremena, jede i ćuti. Zna da mora da pojede sve što je u činiji i meni je to odličan deo, pa ako mu nekad i pomognem da završimo taj posao, nije strašno.




mati -> RE: Samostalno hranjenje (13.11.2014 1:04:00)

Dijo [sm=bravo.gif] za Kostu.
Mita voli sam da rucka, jos pre godinice, dosta ranije. Zato najvise voli zalogaje, a nateze i case, pa kako kad. Jogurt mu lepo ide iz njegove male soljice. Najvise voli da bocka malom bebi viljuscicom, u stvari on je odusevljen onom velikom metalnom i stalno krade, ali smo nasli kompromis sa ovom malom plasticnom iz bebi seta. I stalno se sam sluzi, sta nasje na stolu njegovo je.
Sa Matijom nemamo problema, posto je dosta rano krenuo u vrtic morao je sam da se snalazi ili da trpi gladan. On cak kad jede nesto kasikom na kraju navrne tanjir pa posrce( to je naucio od nekog iz vrtica). Ali neka ga , kad hoce da jede dobro je.[sm=smiley1.gif]




Mala Elena -> RE: Samostalno hranjenje (13.11.2014 1:21:32)

Ne znam kakva ce kod nas situacija biti, ali ne bih volela da je sa 5 god hranim i da se natezemo oko hrane i da li ce pojesti ili nece .Mislim da su deca naviknuta da ih hrane brizne mame[sm=smiley13.gif] a ulogu igra interesovanje deteta da nesto samo uradi i proba.




mila83 -> RE: Samostalno hranjenje (3.3.2015 20:00:44)

Ja sam sa klincima pocela sa samostalnim hranjenjem cim su naucili lepo da otvaraju usta i lepo samostalno da sede, pa polako...to je dobro za njih,u svakom slucaju.A mi mame smo tu da brisemo ! I kupamo [sm=jezicek.gif]




veselicaa -> RE: Samostalno hranjenje (3.3.2015 20:04:24)

Kad god primetim da gnjavi sa jelom ili da joj paznja popusta,ja je nahranim.Lakse mi je da je 15 minuta hranim nego da je cekam pola sata da zavrsi sa jelom.Jos sada ova prehlada,evo vec danima je hranim za vreme rucka,dok dorucak i veceru i uzine sama jede.Meni nije tesko,glavno mi je da ona lepo jede.




mila83 -> RE: Samostalno hranjenje (3.3.2015 20:10:59)

Ipak ti vidi veselice da i to izbacis,bar kada prodje ta prehlada.Ako dugo bude rucala i razvlacila, a ti skloni rucak.Moj sin je imao fazu tako da je brljavio, dok opere ruke , pa sedne za sto , pa onda ostane jos posle nas za stolom..kad sam par puta sklonila uz pricu da svi moraju zajedno jesti i da je veliki, prestao je. Nemoj se bojati da ce ostati gladna.Dosta je ona velika,trazice .




veselicaa -> RE: Samostalno hranjenje (3.3.2015 20:15:20)

Meni je to uzivanje,uopste mi nije obaveza a i ona je veoma samostalna,pa mi ne smeta da je nahranim.Cesto ide sa tatom negde napolje da jedu i kaze mi muz da tamo jede sama i to dosta brzo,a i kada ruca kod babe isto mi sveki kaze da zacas isprazni tanjir i ne zeza.Ja mislim da ona voli kada je ja hranim a iskrena da budem i meni je uzivanje da je nahranim.




mila83 -> RE: Samostalno hranjenje (3.3.2015 20:27:58)

Pa vi se to onda mazite i uzivate, tako kazi [sm=smiley1.gif]




Maslacak15 -> RE: Samostalno hranjenje (3.3.2015 20:35:13)

Jaoj ja moram da pohvalim mog malog S. Pozvani smo bili na rucak kod moje koleginice u nedelju. Inace ona je spremala piletinu sa currijemi pirincom i neka indijska predjela itd. Znaci sve relativno neklasicna hrana. Starijem sinu je prema ocekivanju bilo sumnjivo, on inace bojkotuje sto sta i posle pet minuta je ustao i otisao da se igra. Posto je inace bio ok, mislim bez protesta i izvoljevanja samo nije hteo da jede pustila sam ga. Elem S je sedeo pored mene, na velikoj kuhinjskoj stolici kao veliki covek sedeo i jeo 45 minuta.. HAHHA nisam mogla da verujem. Inace je on vest i naviknut da jede sam, ja njega nikad ne hranim ali mi je bilo fascinantno da toliko dugo i pedantno viljuskicom barata. I pritom je sav nasmejan, vice da je ukusno ( san svake domacice)[sm=smiley36.gif] Mislim da mu je cela situacija bila zabavna tako on za stolom sa gomilom odraslih. Mnogo je bio sladak.




mila83 -> RE: Samostalno hranjenje (3.3.2015 20:57:03)

Meni je moj Dimi bio strasno sladak kada je poceo sam da jede, i stalno je vikao "Ukusno!" isto tako u tom periodu kraj druge godine..Vole oni tako ,osecaju se odraslim i ravnopravnim sa ostalim clanovima za stolom. Plus sto im je to ispocetka i igra i zabava ....




veselicaa -> RE: Samostalno hranjenje (3.3.2015 22:22:42)

Maslacak i ja sam stava da se deca ne teraju da jedu,osim ako zbog odbijanja hrane imaju neki zdravstveni problem.I moje kada ustanu sa stola bez negodovanja,kada kazu "ne mogu da jedem" ja ih ne vracam.Bravo za malisu,zvace ga na opet na rucak,sigurna sam [sm=smiley36.gif].Gost koji tako slatko jede je prava radost za domacicu,znam jer i sama volim kada deca pojedu sa uzivanjem ono sto spremim.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>