|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.4.2017 12:00:33   
Ana RR
Zemunka baš mi je čudno da ti nikad nisu tražili da radiš UK user posted image ja sam je radila prvi mesec obavezno uz urin i kks, u prvom tromesečju sam imala neku bakteriju u urinu pa sam pila ab. Posle sam je radila jednom mesečno do kraja trudnoće.

A možda je torch tražio jer imaš psa.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
3.11.2017 19:34:29   
Citrin
Pozdrav svima,
Ja sam radila po drugi put od početka trudnoće kks i urin, sve je ok sem što mi se sada javili ketoni u urinu. Glukoza mi je prošli put bila 5,2 a sada 4.9.
Ja sam 14ta nedelja.
Dr neću videti narednih 5 dana pa rekoh da pitam kakva su iskustva s tim- ako je neko imao?
Znam da se javlja usled gladovanja, žedji...
Davala sam urin taj dan kad sam i krv, i baš sam bila gladna - bila mi je muka od gladi, i generalno me smara to gladovanje radi krvne slike (12h)


< Poruku je uredio Citrin -- 3.11.2017 19:40:24 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
3.11.2017 22:04:14   
Mala Elena
Meni ks nije losa, hgb je 119, donja granica ali leukociti 11,5, a gornja granica 9,7, sta bi to bilo, neka upala?
Urin dala ali rezultate tek treba da podignem.

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
4.11.2017 0:39:47   
MamaNecaVo
Ja nikad nisam gladovala radi krve slike.
Cak sam i doruckovala pre davanja krvi.
Ponovi nalaz svakako,ja sam proveru radila privatno (250din je) jer su drzavno stalno "gresili" sto se urina tice

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
4.11.2017 7:00:04   
Mala Elena
Ja ne doruckujem pre vadjenja krvi, kad se radi hitna ks uz uput tokom dana, tada naravno jedem.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
4.11.2017 23:04:47   
MamaNecaVo
Da.Ne bi trebalo zbog secera.
Ali ja sam uvek doruckovala i uvek su mi nalazi bilo ok.
Naravno ovo je koje iskustvo.
Da nisam doruckovala po otvaranju ociju skupljali bi me po ulici.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
10.11.2017 14:52:48   
Citrin
Kupila sam tračice za merenje ketona i ok je od tada. Uglavnom- što više tečnosti, redovni obroci i ne ludovati sa šećerom. Još kad bih mogla da ni povremeno ne pijem ono sranjce od 3 u 1 Nes kafe...al ukus me mami.
Radiću privatno ovih dana jer su mi izgubili bočicu urinokulture u DZ.user posted image

Inače meni je gvožđe 30 (gornja granica u jednom nalazu 32.2 a u drugom 30.4)...pre godinu dana mi je bilo 18
Paziću da ne predje preko. Valjda trudnoća...mada i ja sam se satirala od cvekle.
Zato mi pre mesec dana bio hemoglobin 136 (119-175) a sad 169.
Svi imaju niže pa se osećam ko čudakuser posted image

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
10.11.2017 15:12:44   
mama Jo
Ja sam nekada negde procitala/cula da postoje parametei krvne slike za zene, muskarce, decu i trudnice... tako da, bilo kakva odstupanja u trudnoci su verovatno ok... naravno da dr to sve lepo vidi i kaze...
U prosloj trudnocibsam svaki mesec proveravala krvnu sliku i urin, sada samo tri puta u tokh cele trudnoce 🤔
Koliko cesto vi proveravate?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
10.11.2017 15:18:17   
Citrin
Ja sam 15ta nedelja i ovo je druga provera. Mislim, ja se dobro osećam, ali mi trebaju nalazi radi amnio. Moj gin je kuler, video je da mi ok kks pa ne verujem da bi vampirski iskao da radim na mesec dana...verovatno bi na 2,3 meseca dao uput.
Oni koji imaju problema - tu verovatno ide na mesec dana. I bolje je tako, bolje u startu pratiti nego čekati da se ispolje problemi.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
13.11.2017 12:48:29   
MamaNecaVo
Kod mene je redovno bilo u nalazu krvi zbog peska u bubrezima koji svako malo "krene".

(odgovor članu Citrin)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
16.11.2017 8:10:37   
mama Jo
Meni je od pocetka vidjen pesak u urinu, ali dr kaze da to nije strasno i bukvalno sam evo jutros treci put za celu trudnocu dala urin na analizu....
Isto verujem da bi radila na mesec dana da dr smatra da je potrebno

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
16.11.2017 11:17:46   
MamaNecaVo
Ja sam nekad i po dva puta mesecno radila jer su bolovi bili neizdrzljivi.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
1.12.2017 0:33:11   
Srecko47E
Treba posetiti nefrologa ako se pojavi krv u mokraci.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
29.12.2017 15:06:17   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Maraj

user posted image

user posted image

Drage meni stigla laboratorija. Jel zna neko da mi protumaci. Ne deluje mi bas sjajno user posted image



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
29.12.2017 15:13:34   
Maraj
Hvala Sanjice. Srce si user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
29.12.2017 15:19:38   
Maslacak15
Odgovorila Sam Na trudnickom topicu. Ima upale...necega. ja bih isla na antibiotike Sto pre. SA bakterijama se nebih igrala u trudnoci.

Upala besike vrlo moguce zbog prisustva velikog broja bakterija. U svakom slucaju leukocitarna formula je krajnje jasna. 72 posto granulocita su jasan znak bakterija u organizmu.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 29.12.2017 15:32:47 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
29.12.2017 15:37:56   
vonavoj
Maraj.mozda te zato nisko i boli..a ti mislis da imas kontrakcije..tako sam ja u prvoj trudnoci imala bakterije u besici.pa beba pritiska.i haos..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
29.12.2017 16:27:32   
Maraj
Maslacak , a jel postoji mogucnost da je urin kontaminiran ili i rezultati krvi upucuju na infekciju?
Mislila sam da ponovim urin sutra. Svakako treba da dam i urinokulturu

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
29.12.2017 17:17:12   
Maslacak15
Dzaba ponavljas, nebitno je. Imas sigurno bakterijsku infekciju negde Pa i da je Urin Bio kontaminiran. Zato sto imas preko 11 hiljada leukocita i Sto je najvaznije 72 posto granulocita um krvi- to je klasa belih krvnih zrnaca koja je zaduzena da unistava i jede bakterije. Nijih nikad nije vise od 65 posto u odsustvu infekcije. Ne oklevaj, nego idi kod Dr i trazi antibiotike. Oni su bezbedni i mnogo bolje resenje od rizikovanja upale bubrega (da se infekcija prosiri). Mozda je i negde drugo , Ali ako kazes i da te boli stomak nisko verovatno je besika.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 29.12.2017 17:18:18 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
29.12.2017 18:04:04   
Maraj
user posted image
Sad nadjoh u mejlu moj nalaz krvi od pre 2 god tj u prosloj trudnoci. Isto su mi ti granulociti poviseni. Al su mi leukociti bili nesto manji. Idem sutra svakako kod hematologa sa ovim nalazima pa cu videti i sta ce mi on reci. Hvala maslacak

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
29.12.2017 18:10:49   
Maslacak15
leukociti su bili manji ( u normali), i granulociti su bili manji ( iako i dalje povecani).... Svkako treba da ides kod lekara ali po mom misljenju to je korist/rizik procena jasno na strani antibiotika. Meni nije jasno zasto je trudnicama u Srbiji veci problem da uzmu antibiotike u nego da gutaju paracetamole ili cak bensedine?!?
Znate li vi da su razlog broj jedan prevremnih poprodjaja, okultne i nedetektovane infekcije ????

Takav utisak imam user posted image . Ja bih pre celu trudnocu bila na amoksicilinu dobrovoljno nego sto bi me neko ubedio da uzmem dva bendzosa. hahaha Sve naravno samo u dogovoru sa lekarom ( ne prepisujem lekove), nego samo glasno razmisljam.

Puno te pozdravljam Marej.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 29.12.2017 18:11:18 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
29.12.2017 18:31:09   
MamaNecaVo
Maraj kod mene je sve bilo kao u tvom slucaju,ispostavilo se kako je Maskacak napisala

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
29.12.2017 21:26:43   
Maraj
Hvala ti maslacak. Danas sam se bas iznervirala kad su mi stigli rezultati. Idem sutra kod hematologa. Posle praznika kod gin.pa cu videti sta ce mi reci.
Nije da sam ja protiv terapije. I ovako pijem saku lekova dnevno u trudnoci. Sto vitamina sto za antitela sto za trombofiliju i plus utrogestan. Mislim da ce mi zeludac vrisnuti od silnih lekova. Vec me uveliko zeza....

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.12.2017 8:42:12   
IvanaSK RR
Maraj, vidi sa lekarom pa pij probiotik neki dok pijes ab. A i mislim da ima i neki lek za bolove u zeludcu sto smes dok si trudna.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.12.2017 9:58:12   
Misha i Ljisha
Meni su neu# poviseni 7.41 (2-7) ali to prepisujem gljivicama zbog antibiotika iako su se sad gljivice smirile ali juce sam opet pocela sa ab ali neu% je normalan.
Lym % 16.9 (20-40) ali lym # je normalan
Hgb mi je nizi 113 to mi se NIKAD nije desilo i hct je 36.8 (37-47) nije strasno

Sve ostalo je u parametrima

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here