|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
15.12.2014 0:20:36   
Anoniman
Poc, Degu samo kad je proslo.user posted image

Nama je danas tacno mesec dana kako smo bili zaglavili bolnicuuser posted image Nas je dr. bio smestio u izolaciju, tako da smo U i ja imale svoje krevet, ona krevetic, ja krevet, preko nedelje je toplo. Vikendom ne grejuuser posted image Jedne noci je duvala kosava, U je primala terpaiju na 8 sati, i u 12 imali zadnju, u pola 3 se budim ona se preznojila, a nasa oba prozora na sobi sirom otvorena, a vetar duva li duva, a dete bolesno, odmah su nas prebacili u drugu sobu.

Nas doktor je bio fin, i sestre su fine, i bilo je tu jos finih doktora. Ali sam nacelnik decijeg odeljenja je uzasan, sam njegov nastup prema Uni je bio strasanuser posted image ona se prestravila od silnih doktora , stavljanja braunile, i onda on dodje u vizitu gurne je na krevet i pocne da se dere na nju, drzao je rukom na krevetu, dok su je drugi pregledali, dok je on plakala , a i ja sa njom, hvala Bogu da aje to bilo jednom, da je dosao jos jednom dobio bi tuzbuuser posted image

Mnogo je tesko biti u bolnici sa detetom, ja tih 6 dana kao da sam bila ni na nebu ni na zemlji. Drugi dana naseg boravka mm je dosao u nasu sobu i uspavo Unu, a ja sam se istusirala, bilo i ne ponovilo se vise!

(odgovor članu pocahontas)
  Direktna veza do poruke: 226
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
15.12.2014 0:40:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Peace*
Nemoj se ljutiti Macaki, meni je van svake pameti da ti bolesnoj dozvole da sedis u bolnici sa detetom. Potpuno podrzavam da se bolestan roditelj odstrani iz bolnice a da ga zameni drugi roditelj, ili neko od rodbine.


pa pazi, prvi put je beba koksaki prenela meni i kseniji. nisu mi branili da ostanem jer je ona vec imala to isto. sem toga tamo je zaraza ziva, svi su bolesni od kojecega, pa su valjda isli tom logikom sta ima veze.. ali niko mi nije ni pominjao to kao mogucnost. mada smo mi bile 2 dana u izolaciji jer genijalci nisu znali prvo sta joj je. onda kada su zakljucili da nije zarazna (???) su nas stavili u sobu sa klincem koji je isto imao kozne promene koje su trajale vec dva meseca i nisu uopste licile na nase. ja se plasila da on nama ne prenese nesto, a ispada da je trebalo oni nas da se plase.
da su pominjali da izadjem ne bih pristala jer dojim dete. trazila bih da nas ponovo vrate u izolaciju.

upoznala sam zenu iz cuprije koja je legla sa detetom zbog "nejela" tj slabog napredovanja da se to ispita, detetu snimi jednjak.. dobila je tamo upalu usiju i T.. nju zdravu primili medju nas bolesne, na istom spratu. kao zabranjeno ulaziti u tudje sobe, al zene piju kafu na terasi i puse, ulaze u tudje sobe, pricaju na hodniku isl. ja posto ne izlazim da pusim cuvala sam decu za nase dve sobe, znaci njih cetvoro.

drugi put kada smo lezale nisam ni znala da me ista strefilo. samo sam tog jutra oset_ila jaku nesvesticu, ali sam mislila da sam samo jako premorena. posle vidim ne mogu da jedem, muka mi .. tog dana oko 13h nas pustili kuci, ja vidim nije meni dobro samo mi se spava, premerim, kad ono T.. posle povracala i dobila proliv, dva dana sam lezala. a beba jadnica dva, tri dana pre toga imala proliv i povracala, pila probiotik, a oni meni govore da je to od AB. popasla stomacni virus pored sve njene muke!!! posle sam ga ja prenela kseniji, svekrvi, mami i tati. tata je jadan najgore prosao, jos je on tezak bolesnik. eto toliko o bolnickim virusima!!!!!

< Poruku je uredio Macaki -- 15.12.2014 0:44:35 >

(odgovor članu pocahontas)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
12.3.2017 20:31:48   
Mariya
Mame, trebaju mi informacije.
Da li je neka od mama ležala a bebom u Institutu za zaštitu zdravlja dece i omladine u Novom Sadu?, konkretno na klinici za dečju rehabilitaciju?
Naša dijagnoza je Laesiones traumaticae plexus brachialis neonati aliae per partum. Dr je rekla da ćemo najverovatnije morati da ležimo zbog terapije. Svaka informacija je dobrodošla, konkretno me interesuje da li su mama i beba u istoj sobi, da li mama dobija krevet i kako se uopšte provodi dan tamo, hrana, kupanje, briga oko bebe?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
21.1.2020 17:11:20   
lesica
Žene, ima li neko iskustva sa dnevnom bolnicom Tiršova?

Šta treba da nosim, koliko dugo se zadržavamo...
D sutra primaju na hematologiju, pa da znam kako da se pripremim.
Mislim znam šta treba kada se ostaje, ali nemam pojma šta da očekujem u dnevnoj.

Tenks onoliko.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
21.1.2020 17:16:54   
Filadendronka
Les, nazalost nemam nikakvu informaciju. Rodjaka iz provincije je dolazila u dnevnu, ali drugacija je procedura za ljude sa strane. Zelim da vam to sto brze prodje i da sve bude ok. 

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
21.1.2020 18:35:37   
vonavoj
Les,nisam u toku,a sto na hematologiju?I mene ceka institut,nadam se dnevna,za treci krajnik. Ponecu pizamu,patofne,casu,vlazne,pelenu, peskir,papuce za mene..flasu vode,keksic neki..

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
21.1.2020 18:48:00   
lesica
Tenks von. 😘

A zašto? Pa ne znam još uvek. Da ne dužim, prošle nedelje je krenuo sa šmrckanjem (virusno) kako ga nije popuštalo uradimo privatno ks, koja je loša. Odemo privatno do dr, da nam još set analiza nekih, danas ponovimo ks koja je još gora, i privatna dr nam brže bolje skoro odmah organizuje pregled kod hematologa tu privatno. On nakon pregleda ga odmah naručuje za sutra ujutru u dnevnoj hematološkoj bolnici da mu rade ne znam ni ja šta.
Bez detaljisanja, i davanja bilo kakvog komentara i dijagnoze.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
21.1.2020 18:58:33   
mama Jo
Sutra vec idete?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
21.1.2020 19:00:08   
lesica
Da, da.
Upravo uzela uput od njegove dr.


Držite nam fige ❤

< Poruku je uredio lesica RR -- 21.1.2020 19:01:02 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
21.1.2020 19:14:52   
branki*
les,mislim da nists posebno,ponesi nesto za jelo,ako nece bolnicku i vodu da ima,to je to,sebi neku kafu,nista vise.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
21.1.2020 19:44:37   
milicicak
Uh, les... Sto mrzim to bez ikakvog objasnjenja...


Drzim fige.
Kad je mini buba bila u dnevnoj na testu opterecenja nismo nosili nista, osim vode, vlaznih maramica i neceg da se zanima.
A kad je bila bas mala, onda ono standardno, presvlaka, patofne, flasica, vlazne maramice.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
21.1.2020 19:58:10   
mama Jo
Les, naravno da cemo cvrsto da drzimo fige i da mislimo na vas.
Ti se javi kad budes mogla. 😘

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
21.1.2020 21:23:29   
ANDJEELA
Les mi smo bili u dnevnoj bolnici u Tirsovoj, ali na odeljenju gastroenterologije..

Ja nisam znala isto sta treba, pa sam svasta ponela i od svega mi je najteze palo nositi dve torbe.. Mnogo sam pogresila.. Mi smo udaljeni 50 km, pa sam ponela i jastuk i sto cuda. Kao sto ti je neko napisao sendvic. .. Voda.. Vlazne maramice. .. To osnovno ponesi.. Bice sve dobro veruj

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
21.1.2020 21:32:46   
Rosita
Les, u dnevnoj na imd nije nam trebalo ništa posebno, voda, standardno pakovanje ranca za napolje. Držim pesnice.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
21.1.2020 21:41:32   
lesica
Hvala devojke, tako sam spakovala.
Ako nešto bude trebalo, tipa ako ostajemo ili već, blizu smo u suštini doneće se već.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
21.1.2020 22:32:24   
vonavoj
Les,drzim fige da bude sve ok.Ja sam tako sa J isla svaki mesec kod hematologa,kad je imala godinu dana..kao bila anemicna..na poslednju kontrolu se nisam ni javila..davala sam joj Josif Pancic za gvozdje,zaboravila sam kako se zove..ali joj je posle prve bocice bila kks bolja.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
21.1.2020 23:12:12   
Mirko Svirko
Mi smo isli kod dr.  Skorica i vadili krv nekim odredjenim danima. Ali na kraju rece da je sve ok. I da su njemu problem pravili krajnici. A to je bilo akd je M imao 2 god.Les,drzimo fige 💖

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
21.1.2020 23:16:30   
Sanjica26 RR
Les, mislimo na vas. I javljaj. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
22.1.2020 9:15:22   
bubulence
Les, mislim na vas! 


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
22.1.2020 10:01:20   
Filadendronka
Les, kakva je situacija? 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
22.1.2020 15:39:11   
Mirko Svirko
Les,kako ste?Sta kaze dr?

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 246
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here