|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
18.3.2011 23:13:23   
Anoniman
I ja sam nosila posteljinu. user posted image

Kod nas pacijenti ne smeju izlaziti napolje. Za balkon ne znam, ali napolje pred bolnicu - ne.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
18.3.2011 23:19:20   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

I ja sam nosila posteljinu. user posted image

Kod nas pacijenti ne smeju izlaziti napolje. Za balkon ne znam, ali napolje pred bolnicu - ne.



Ja sam izlazila dok sam lezala gore (ista bolnica) na patologiji trudnoce user posted image Ali vec na djelu za prodilje nije bilo ni govora o izlasku. A mislim da je tako vjerovatno i sa djecijim odjeljenjem...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
8.4.2011 0:14:08   
Anoniman
Drugaricina mala dobila proliv i povraćanje, nije dehidrirala, ali joj je šećer pao.
Sinoć su ostali da prime infuziju, mama ostala sa njom, a danas poslali mamu kući, a devojčica ostala sama. Ima 20 meseci. Kako je meni to strašno. Šta će ona mukica ako se probudi noćas? A znam da je takva da se budi, i navikla je da spava sa mamom. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
8.4.2011 0:17:32   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Drugaricina mala dobila proliv i povraćanje, nije dehidrirala, ali joj je šećer pao.
Sinoć su ostali da prime infuziju, mama ostala sa njom, a danas poslali mamu kući, a devojčica ostala sama. Ima 20 meseci. Kako je meni to strašno. Šta će ona mukica ako se probudi noćas? A znam da je takva da se budi, i navikla je da spava sa mamom. user posted image



user posted image Jao ja ne bi mogla da izadjem nikad cini mi se...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
8.4.2011 0:19:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops

IZVORNA PORUKA: Tash

Drugaricina mala dobila proliv i povraćanje, nije dehidrirala, ali joj je šećer pao.
Sinoć su ostali da prime infuziju, mama ostala sa njom, a danas poslali mamu kući, a devojčica ostala sama. Ima 20 meseci. Kako je meni to strašno. Šta će ona mukica ako se probudi noćas? A znam da je takva da se budi, i navikla je da spava sa mamom. user posted image



user posted image Jao ja ne bi mogla da izadjem nikad cini mi se...



Ne znam, prevrnula bih nebo i zemlju ali bih ostala.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
17.4.2011 16:49:27   
bojanica7
ja imam isto iskustvo s decjom bolnicom kao tash. cisto je i sestrice su divne. mi smo bili na urologiji. samo sto je naravno atmosfera tamo grozna. vristanje dece koje su roditelji ostavili (zato mi cudno sto su poslali kuci tu mamu, ovde su bile mame i sa desetogodisnjacima po nekoliko dana a ne s tako malom decom), koja su gladna (njih dve sestrice na 70 pacijenata, dok stignu da nahrane sve bebe...)

jedino mi bilo grozno sto nas je sestoro u sobi, tj. sestoro dece i sest mama, dakle 12. bili su uglavnom decaci, od oko 10, jedan cak i 13 godina... i to mi je bilo bas fuj. ja s bebom od tri meseca, koju pri tome dojim... i iako su dolazila deca na rutinske operacije, i ostajala tu samo dan ili dva, dolazili su i babe i dede i tetke da ih obidju. a nama rekli kao sto manje poseta. mi rekli i babama i dedama da ne dolaze da bi gala bila u kontaktu sa sto manje ljdui, ali dzaba, kad nas je za vreme poseta (od jedan do tri) bilo dvadesetak u sobi user posted image

imam svatsa jos da kazem, al sad me gala zoev da je zabavljamuser posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
17.4.2011 17:30:17   
New Mom

IZVORNA PORUKA: bojanica7

vristanje dece koje su roditelji ostavili (zato mi cudno sto su poslali kuci tu mamu, ovde su bile mame i sa desetogodisnjacima po nekoliko dana a ne s tako malom decom),

Nećeš verovati, ali neke mame same odluče da ne budu tu (prisustvovala tome). A neke, na žalost ne mogu da uklope možda još jedno dete kući.
Dečija se dograđuje sada baš zbog manjka kapaciteta (često decu sa određenom bolesti smeštaju na bilo koje odeljenje gde ima mesta).

I malo off, jesi li ti videla uopšte TEMU -> KLIK (Ileus)?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
17.4.2011 17:36:50   
bojanica7
da, new mom. upoznala sam mame koje samo dolaze da obilaze decu. jbga, mislim da ipak pre trebas bolesnom detetu nego zdravom kod kuce. nekako mi nema opravdanja za to. jako je strasno kad tri sata vichu mamaaaaaa!!! user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
17.4.2011 19:31:40   
Diabla
Kada je vladao svinjski grip, mame nisu smjele da ostaju u Podgorickoj djecijoj klinici. I kada sam pitala sta su radili sa bebama i onim od godinu dana do dvije koji su vec hodali? VEZIVALI SU IH!!!! I djeca su vristala, pa kad se umore, zaspe, i sve tako. Evo pri samom pomenu meni su pune oci suza!

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
17.4.2011 23:34:26   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Diabla

Kada je vladao svinjski grip, mame nisu smjele da ostaju u Podgorickoj djecijoj klinici. I kada sam pitala sta su radili sa bebama i onim od godinu dana do dvije koji su vec hodali? VEZIVALI SU IH!!!! I djeca su vristala, pa kad se umore, zaspe, i sve tako. Evo pri samom pomenu meni su pune oci suza!


O Boze! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
18.4.2011 9:58:32   
Anoniman
O koja strahota Diabla user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 36
   [Obrisana poruka]
18.4.2011 10:03:07   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
18.4.2011 11:02:27   
bojanica7
da u novom sadu i ja znam da su mame s decom uvek *ako zele. sem kad su u shok sobi.

na intezivnoj sam videla vezanu decu. oni to moraju da rade. deca imaju sto i jednu cevcicu. od polovine cevcica im zivot znaci i ako nesto ne daj boze iscupaju... jeste da je strasno al je skroz razuzmljivo. bas sam o tome razmisljala, strava sto je gala tek u bolnici pocela da uci da hvata stvari pa nisu morali da je vezu... ma grozno je biti u bolnici uospte...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
14.6.2011 17:22:31   
choopa choops
KBC Podgorica - Djecja hirurgija.

Od stvari treba pidzama i bademantil za mamu, za bebu isto tako pidzamice i bodici. Civilne stvari se vrate prilikom prijema. Znaci u torbu i pa, pa user posted image A ja ponijela 3 presvlake. Kozmetika, pelene, toalet papir. Ja sam nosila svoju posteljinu, ali sam je morala skidati ujutru kad je vizita. Kreveti za mame su kao oni za porodilje, a za bebe metalni sa jednom stranicom sto se spusta. U bolnici redovno ciste podove, rekoh vec da ulaze sigrno 2/3 puta dnevno. Ja sam ormarice, stolice, krevete i sve ostalo sto sam mogla naprskala asepsolom. Tusiranja nema (ne znam sta je sa mamama koje gore duze ostaju?).Nista me ne pitajte Potrosila sam pakete i pakete vlaznih maramica. Tako da je najbolje sto rece Diabla ponijeti papirne ubruse. U WC sam isla sa Matijom u narucju. I za to me nista ne pitajte. jednom sam morala da idem dok je on spavao, pa sam zamolila sestru da bude u sobi, a ona me je prekorila sto ga nisam stavila u krevetac. Kanda bi ga ostavila samog i u krevecu dok se ja vratim iz WC-a sa kraja hodnika???? U posjetu mogu doci, ali budu na terasi, ne ulaze u sobu iako neke sestre dozvole da udju. Meni je L zaspala dok su nam bili u posketi, pa sam je ja stavila u krevetac jer je M spavao u krevetu i ulazile su i sestre i doktorica i niko nista nije rekao, smijali su se. Hranu njihovu nisam ni probala, jer sam imala iskustva sa porodiljnog djela, pa su mi moji donosili kad bi dosli u posjetu. Niko oko toga ne pravi problem. Za M sam nosila hranu od kuce. Odnos sestara u bolnici je 50:50. Znaci zakacile su nas 4 smjene od po 2 sestre. U dnevnim smjenama su bile suuuuuuuuuuper sestre, a u nocnim onako user posted image Iako su prema nama bile manje vise OK, ne mogu da izbacim iz glave kako su vikale na jednog malog (5g) sto je operisao fimozu i nije mogao da piski. A i kaze mi ova iz sobe do da se ta jedna idderala na djevojcicu koja je tu boravila sama i nocu dozivala mamu, a sestra je vikala user posted image Nisam cula, ali da jesam sigurno bih joj opjevala Ocenas. Doktori su svi za 10!!! Stvarno od naseg hirurga, do anesteziologa, glavne sestre, nacelnika odjeljenja i drugih sto su dolazili u vizitu. Ma nemam rjeci jedne da kazem. Prijatni i ljubazni svi do jednog.

Obavezno ponijeti igracke, nas su spasili baloncici, a vidim da je i djecacic iz susjedne sobe (kroz staklo) bio odusevljen user posted image
Eh da...nocu obicno rade nesto u krugu bolnice sa sumporom (znace medicinari sta user posted image ), pa tako s vremena na vrijeme naleti uzasan smrad-kao kanalizacija user posted image Spavala sam zatvorenog prozora zbog toga iako je bilo prilicno vruce.
Vecina soba su jednokrevetne = krevetac, odnosno dvokrevetna = dva kreveca. Iako na pocetku hola ima nekoliko soba sa vise kreveta koje su od hodnika odvojene samo staklom user posted image i svi vide sta se desava unutra. Zajednickih prostorija za boravak nema, pa mi je bilo malkice dosadno. Ali srecom ostali smo sam odva dana, a i isla sam kod jedne mame u sobu i oni su dolazili kod nas da se druzimo user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
16.9.2011 9:43:54   
IVA 11
Ja sam odusevljena osobljem djecije hirurgije KBC-a Podgorica. Koliko sam se prica naslusala, ali svako ima svoje iskustvo...Svi od reda, od hirurga, medicinskih sestara. Sve pohvale za njih. Posto mi je dijete bilo na kateter prikaceno, nozice zavezane da ga ne iscupa, rucica sa braunilom i infuzijom, meni su sestre oko svega pomagale, oko presvlacenja, hranjenja, igranja sa mojim sinom dok ja odem do wc-a, kuvanja kafe i donosenja novina. Eto ja sam prezadovoljna osobljem...Ali uslovima bolnice-nikako. Iako ciste pod po 3 puta na dan, i brisu prasinu i asepsolom svuda ciste, sve je to zalud kad je to praistorijska bolnica gdje na 40 stepeni nema klime, i nemaju tus kabine da majka moze da se okupa, to mi je najteze padalo. Ali tu su bili stari dobri sapun i peskir, pa kud puklo. user posted image  

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
31.10.2011 21:06:14   
minna
Evo da i ja napisem nase iskustvo iz instituta za majku i dete u Beogradu.
Lezali smo 11 dana na odeljenju gastroenterologije.

Nije bas nesto cisto, peru one zene svaki dan, ali meni je to nekako opet prljavo. WC za pacijente je katastofa.
Bili smo u boksu za dvoje dece, bebe u krevecu, a mame imaju fotelju na razvlacenje, i kao neki veci lavabo.

Osoblje je uglavnom ok, ima divnih sestara, a ima i nekih kojima stalno nesto smeta i uvek moraju nesto da prokomentarisuuser posted image Doktori suuser posted image

Ja sam nekako jedva izgurala, da smo morali da ostanemo jos pukla bih skroz, ovako se jos ne damuser posted image Mada to manje vise nema neke veze sa konkretnom bolnicom, vise sto po ceo dan gledas svoje i svu drugu decicu kako se muce...

Vidim da se pisalo u prethodnim postovima o decici koja su ostajala sama...bila je jedna devojcica koja ima oko 3 godine, stalno je bila sama, skoro mesec dana, tata je dolazio retko, a mama nikaduser posted image
I na tom odeljenju je bio i decak mali bebac koji je nedavno nadjen negde kod VMA i sada je mnogo sladakuser posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
31.10.2011 21:07:26   
Ana RR
Minna, pa zašto ste bili u bolnici user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
31.10.2011 21:13:30   
minna
Jao ne pitaj, jos ne mogu da dodjem sebi sta se i kako izdesavalo... popio je neko sredstvo za ciscenje u kupatilu, ja bila s njim, nije puno, ali dovoljno jako da su mu malo ostecena creva...bio je pod terapijom tamo, sada je dobio lekice za jos mesec dana, usput tamo uhvatio i virus stomacni jer mesaju decu sa virusom sa zdravom decom koja su samo dosla na ispitivanja i onda svi tako ostanu na kraju zbog virusa
Za 7 dana idemo na kontrolu, da mu opet rade gastroskopiju. Samo se nadam da ce sve biti ok i da ce to proci od lekova. Bas sam sva nikakva, nikako da se opusti i stalno mi je u glavi da sam upropastila zdravo dete. Bukvalno se sve desilo za sekund

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
31.10.2011 21:19:50   
Ana RR
O bože user posted image   Nadam se da će biti sve ok, miš mali user posted image nemoj kriviti sebe, moglo je bilo kome da se desi, prosto trenutak nepažnje a toliko je dovoljno da se desi neka glupost. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
31.10.2011 21:45:33   
Anoniman
minna user posted image

Sredstva (hemija) se drže viiiisoko kada imaš bebu! Biće malac dobro, a ti sklanjaj ta čuda ako već nisi. Ljub

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
31.10.2011 22:21:49   
Nensi*
Mina,bice on dobro,ne brini.

Kad smo Vuk i ja bili na institutu Majka i dete,osoblje je bilo ok,kao i doktori,isto smo bili na odeljenju gastroenterologije zbog stomacnog virusa. Jedino sto mi je mnoooooooogo smetalo je sto ima buba koliko hoces na sve strane,ja oka nisam sklopila dok sam bila tamo,jer kako padne mrak samo izlaze,ja sam isla po sobi i gazila bube,ruke nisam mogla da operem jer je lavabo bio PUN! Strazarila sam pored krevetca da se neka ne popne kod Vuka,uh sva se najezim kad se setim,sva sreca pa nismo morali duze da ostanemo.
I tad je bio jedan malisan od 8 meseci sam user posted image Plakala sam tamo i zbog njega,nije mi jasno kako majka moze da ostavi dete samo u bolnici,a ima majku,pitala sam sestre,kazu da se samo javi povremeno da vidi kako je mali,tuga user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
31.10.2011 22:38:58   
gagana83
Uh Minna, sta vam se izdesavalo...
Meni je ovo najveci strah...


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
1.11.2011 9:34:37   
Olga75
Minna user posted image , bice sve ok ,
znam kako se osecas , tako je meni zver jednom popila nesto , ni dana danas ne znam sta , jednostavno nisam mogla da je probudim a nisam uopste videla kakav lek je mogla da nadje user posted image
tako su brzi i nestasni , za cas urade svasta user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
1.11.2011 10:56:04   
minna
Hvala vam svimauser posted image
E za sekundu nepravi glupost...jos smo sve posklanjali, ali eto to je bilo negde zavuceno i on je nasao, prvo je drndao onu cetku za wc solju, ja mi je otela i sklonila je i dok sam se okrenula da operem ruke, on je ovo iskopao, stavio usta i povukao, jos je izgledalo kao da je bilo zatvoreno, ali je na vrhu bila rupicauser posted image
A bili su u bolnici i vanish i sapun i ariel, katastrofa. Ja se nadam da ce moj rernoper biti dobro

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
1.11.2011 10:58:11   
Olga75
jooj , bice ok , ja sam kao mala popila jednu kolicinu tasha za sudje



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here