|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 21:02:19   
Anoniman
Nije mit Branki istina je. Nazalost tuzna.

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 21:03:57   
isidora88
ja sam bila na praksi na endokrini, svaki dan sam isla i na nefro i imuno.
kod nas na odeljenju su se isto majke vodile kao da nisu tu, nisu imale obroke, niti krevet, mob.telefoni deci nisu dozvoljeni, laptop moze.
inace nemojte nositi ni puno stvari jer ne daju da se drze van ormarica, a on je minijaturan.
detetu ponesite papucice, pidzamicu, licnu higijenu, peskire, toalet papir obavezno.
ima "vrtic", tu imaju 2 vaspitaca koja rade sa decom, ima igracaka, knjiga, drustvenih igara, uglavnom vecina dece tu provodi vreme.
e da i prilicno je cisto, ali moj savet je da se nosi svoja posteljina. hrana je solidna, majka dok hrani dete moze da jede sa njim. ponesite i svoju vodu obavezno, i case za pijenje.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 21:04:36   
Didy
Ja sam prvi put bila šokirana tretmanom i uslovima. Rekla sam da je gore nego u valjevskoj bolnici za vreme Drugog svetskog rata. Nadam se da se nešto promenilo do sada. Kad sam išla sa Sofijom, spremila sam se na najgore, pa nisam baš tako tragično podnela, znala sam šta me čeka, ali da je tuga, tuga je. user posted image
Hajde bež'te iz ove teme, poplašićemo Anu skroz. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 21:05:22   
branki*
stvarno,strasno.onda je institut za majku i dete hilton spram ovoga!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 21:06:33   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Peace*

Ako je to isto odeljenje kao i imunologija, mislim isti taj hodnik, onda sam ja svoje iskustvo pisala negde na pocetku teme, sad je pod Anoniman.
Moli boga da ti dete ne dobije krevetac nego krevet a kod sestara se ucuri da ti dozvole da legnes sa njom inace si nadrljala na stolici. Ja sam imala hranu, dojila sam. Imala sam i krevet dva sprata iznad, za majke dojilje, al je M imao 4m i nisam odlazila gore sem da se okupam.
Hrana nije senzacija al moze se jesti. Jedu je deca u bolnici pa zasto mi ne bismo mogle?


jeste u istom hodniku je imuno i nefro.

a inace ima dosta male dece koja su sama bez roditelja, imali smo dete od 15 dana, samo je bilo, takodje i nekoliko dece od 1-3 godine, bebi roditelji nisu uopste dolazili u posetuuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 21:08:04   
Peace*
I mi smo imali bebu od nepunih godinu koja je bila sama. Roditelji nisu dolazili.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 21:12:31   
Ana987
Juju zene user posted image Bile smo mi na odojce i malo dete,tada je M imala mesec i po i dobila sam sobu i imala hranu..Sada nemam pojma kako ce ici,nosila sam uput na komisiju,pa su oni odobrili da mogu biti pratilac...Rekli su mi da se javim u staroj zgradi na drugom spratu...Nisam ja ni mislila puno stvari,ali papuce za mene i nju,presvlaka,peskiri,i jos ponesto i eto puna torba. Jos citam na njiohovom portalu da se ta snimanja koja mi moramo da radimo-rade petkom za decu na odelenju,a mi tamo idemo u ponedeljak...Pih...Dobro je sto mogu jesti kada i ona,inace ne znam kako bi to bilo izvodljivo...Evo i da vam kazem ovo:Dusa me boli sto je ovako veselu i zdravu vodim tamo user posted image a sta da radim,bolje da se ispita sta je bio taj talog i ima li razloga za brigu...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 21:22:21   
isidora88
ako su ti odobrili da budes pratilac, imaces i svoju hranuuser posted image
samo pazi da ti torba stane u tu komodu jer cete naterati da vratis "visak" stvari.
krevet neces dobiti sigurno, osim mozda na nekom drugom odeljenju tako da ti to ne znaci nista, a na nefrologiji je uvek ogromna guzva, tako da ako budes imala i stolicu bice super.ali sestre su uglavnom divne, pazljive i mozes sa njima da se dogovoris ako ti zatreba nesto, a muz uek moze da ti donese stvari, a ti da izadjes u hodnik po touser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana987)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 21:36:45   
zeksi
Hajde da i ja napisem nesto u o nasem boravku. Prvi put skoro dva meseca, beba u inkubatoru :(prevremeno rodjena), a ja na 4-om spratu na odeljenju za majke, silazila sam kod bebe svaka tri sata na podoj. Imala sam krevet i hranu, uzasno je bilo jer sam bila tek porodjena, ali higijena i hrana su bile ok.
Drugi put na odeljenju za odojce i malo dete, deset dana sam bila na stolici, kasnije sam dobila krevet na 4-om spratu, ali nisam mogla ostaviti dete i otici dva sprata iznad. Sve u svemu, prezivi se.
Kad dete spava moze se na brzinu otici do prodavnice po hranu, jer uvek neka mama pripazi na dete.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 21:39:31   
Didy
U pravu je Isidora, imaš krevet, ali na 4. spratu i to ti ništa ne znači jer nećeš dete ostaviti samo. Nadam se da će ti dozvoliti da spavaš s detetom u krevetu. I hranu nećeš imati tu, već u menzi za roditelje, što ti opet neće ništa značiti. Ja sam išla u menzu kad sam bila sa Sofijom, ona je bila beba, 4 meseca je imala, pa nije ni kontala da me nema, ali sa Stefanom to nije bilo izvodljivo.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 21:41:39   
Ana987
Nista,onda cu poneti da imam nesto da gricnem,jer prvi dan ce biti stresan za Maju i mogu da se pozdravim.A kazite mi,jel to jedno kupatilo,tu se kupajui deca i odrasli?user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 21:44:04   
Didy
Ne. To je kupatilo za decu, ti se kupaš na 4. spratu. U prevodu - kad dete uveče zaspi, odeš da se istuširaš i to ti je to do sutra uveče.
U WC ideš tu gde je dete, to dozvoljavaju, tj. kao gledaju kroz prste.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana987)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 21:47:33   
Ana987
Ok,da znam.Hvala vam na informacijama,bas mi je drago sto sam nasla nekoga ko ima iskustva i voljan je da ih podeli user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 21:55:03   
bubulence
ti ces onda dobiti obroke i krevet. moja Ema je bila u kreveticu tako da nisam mogla ni na sat vremena da legnem za tih 10 dana. kada sam pitala za tu drugu stolicu rekli su mi ako nisam zadovoljna da idem kuci, kao da bih je ostavila tamo. dobijala je terapije prvi dan na 2 sata, posle na 4, svaki put dozivljavala traume, nisam mogla da zamislim da bude bez mene

(odgovor članu Ana987)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 22:03:47   
Didy
IZVORNA PORUKA: Ana987

Ok,da znam.Hvala vam na informacijama,bas mi je drago sto sam nasla nekoga ko ima iskustva i voljan je da ih podeli user posted image


Nema na čemu. user posted image Isprobaj nas i na drugim temama kad se vratite kući. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana987)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 22:09:49   
Peace*
Meni su hranu davali na odeljenju, nisam morala u menzu. Mozda i to mozes da se nagodis.
I ja sam za 10 dana jednu ili dve noci imala krevet.
A kofer je bio ispod kreveta.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 22:38:34   
Ana987

IZVORNA PORUKA: mimahana

kuvati kafu je kao zabranjeno a ja sam ustajala ranije da je popijem i kad odu doktori ponovo.

I da pitam,kako si ovo uspela? Nisam svoja ako ne popijem bar jednu dnevno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
3.10.2014 22:43:26   
isidora88
ja koliko sam videla 90% mama je stalno drzalo u rukama drzalo kafu, tako da ne briniuser posted image
a kofer ne sme ispod kreveta, tako je letos bilo

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana987)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
6.10.2014 10:33:20   
Ana987
Cao drugari user posted image Imam jos jedno pitanje(ja dosadna user posted image ) imaju li tamo nose? user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
6.10.2014 10:35:53   
Olga75
ima nosa u decijoj bolnici u NS
bar je bilo kad je zvercica 2010 zaglavila u bolnici

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana987)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
6.10.2014 10:37:00   
bubulence
kod nas je bilo, nismo smeli da donosimo svoju. imas sredstvo za dezinfekciju , ocistis je i koristite

(odgovor članu Ana987)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
6.10.2014 10:40:52   
isidora88
evo i ja da potvdim ima nosauser posted image
kod nas na odeljenju je bila samo jedna, pa je malo problem ako ima vise male dece, ako ne bude bilo vise komada, sigurno ce vam dozvoliti da donesete svoju

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
6.10.2014 12:42:41   
Ana987
E hvala.Mi cemo poneti,pa cu ih pitati...ako ne treba neka mm vrati...Uzgred,imate li ovde neku temu gde se druzite i caskate? Nesto ne mogu da se snadjem user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
6.10.2014 21:38:54   
bubulence
ana caskamo u mnogim temama, imas razgovore mama, oktobarsko odvikavanje, teme o ishrani... koristi pretrazivac, zavisi gde hoces da se druzis user posted image

(odgovor članu Ana987)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
11.10.2014 14:05:34   
Ana987
Cao drugari user posted image Mi smo se spremili za bolnicu,idemo u ponedeljak...Ja sam malo u bedaku,mozda malo vise,ne znam ni sto user posted image Jel istina da se tamo uz i urofloumetrija rade samo petkom? Smoricu se tamo,ako je istina...Ima li neka terasa ili mozda daju da izadjemo malo na vazduh? user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here