|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 10:06:10   
Peace*


IZVORNA PORUKA: degu

Dosli smo u NS na pregled i zadrzali su nas u bolnici :-( ovde su uslovi katastrofalni, boksovi su maleni, mame imaju stolice, nema kreveta, ne znam kako cu izdrzati toliko nespavanja ovde. Teodora je prevristala dan, jedva je sisala, navikla je na tisinu i mir za dojenje a i za spavanje. Majke ovde nemaju hranu. Ja kao dojilja imam pravo, al nikako je danas nisam mogla ostaviti da bih isla da jedem. Sve u svemu sam sokirana nasom lepom Srbijom. A pola zivota mi je odnelo njeno plakanje danas i uvodjenje braunile.




IZVORNA PORUKA: wivern

Degu user posted image nadam se samo da ce te brzo izaci.
Sta je sa T, zaato su vas ostavili?




IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Degu o uslovima neću komentarisati. Užas.

A podsetila si me na Anino postavljanje braunile. Ti, ma koliko ti teško, moraš da budeš prisebn i smirena. Ne plače ona zato što je boli postavljanje braunile, već što joj je to ne poznato i svi oko nje su nepoznati. Ja sam znala i da dreknem na Anu (stoji da je bla oho starija nego tvoja, ali svejedno).
Da što pre izađete. user posted image






IZVORNA PORUKA: milicicak

Degu user posted image
Ne znam sta da ti kazem osim izdrzi, proci ce user posted image
Drzim palceve da sve bude u redu




IZVORNA PORUKA: serpica

Degu user posted image a sta je sa malom?user posted image




IZVORNA PORUKA: little_one


Idiotluk, bijesna sam kako su grozni uslovi kod vas u Srbiji. Ja sam mislila da su nase bolnice grozne, sve sa bubasvabama i sobama bez podova, ali sa obe svoje sam prosla bolnicu, ja sa Aleksandrom kroz dnevnu bolnicu dobijala svaki dan krevet i obroke u sobi, mm kad je bio sa Andreom imao svoju posebnu sobu (zbog drugih majki) sa Andreom i naravno obroke, al ovo sto rade majkama, porodiljama i dojiljama u Srbiji je groznoooo...zemljo, otvori se...

Degu, izdrzi, nadam se da ce vam sto prije zavrsiti pretrage i pustiti kuci.




IZVORNA PORUKA: soni

besna sam i ja zbog ovog...grozni su, svi svi...oni zvalavi politicari glupaci i jos gluplji narod sto im tapse i veruje...

nemaju vodu, hranu, krevet u bolnicama...pa gde su to obnavljali i poboljsavali uslove gde ?!!!

uffff....



IZVORNA PORUKA: little_one


IZVORNA PORUKA: Peace*

Jel zna neko na kakav pregled je degu došla u NS? Zašto su zadržani u bolnici?


Zbog krvarenja u stolici i sumnje na alergiju na PKM. Mislim da je na gastroenterologiji al nisam sigurna.




IZVORNA PORUKA: Peace*

Bzvz. Zašto je drže tamo? user posted image Ako se neko čuje sa njom, neka pokuša da se dogovori da dobija obrok na odeljenju, ja sam to uspela, možda uspe i ona. Ali ja sam bila na imunologiji.




IZVORNA PORUKA: little_one

Ma kakav, rekli joj ako hoce da jede da ostavi bebu samu i da ide na sprat, vjerovatno u kantinu da jede. Hej, bebu od 5 mjeseci, sramota. I ja jos uvijek ne mogu da vjerujem da majka koja treba da doji tu bebu i brine o njoj ne moze da dobije krevet da legne i da odmori i da ne moze da dobije obrok u sobu. Strasno.




IZVORNA PORUKA: Peace*

Može, može. Ona ima krevet 100% ali na odeljenju za majke za dojilje. To je na 4om spratu. Ja sam se tamo penjala kada mama dođe da se istuširam, i jednom da spavam par sati (za 10 dana). Ostalo sam provela na stolici (ja sam uspela da izboxujem da donesem kamp stolicu, ali smela sam da je otvorim tek oko ponoći, i da je sklanjam pre dolaska lekara, znači pre 6h ujutru).




IZVORNA PORUKA: little_one

A ona je valjda na drugom spratu, i ne, ne daju joj krevet, samo stolicu je dobila, nije sklopila oci citavu noc, jela je ono sto su joj uspjeli donijeti jer ona nije iz NS. Razocarana sam, ona se vjerovatno boji i pobuniti jer brine za bebu pa nece da se nadmudruje sa sestrama. A majka je koja doji bebu.




IZVORNA PORUKA: Peace*

Znam mače, sve.
I ja sam bila na drugom spratu.
Gore sam išla samo kad mama dođe.
Ako beba ima klasičan krevet, može leći sa bebom noću, samo mora ustati ujutru pre nego što dođu dr.
Ako beba ima krevetac, onda joj nema pomoći. Prvu noć sam spavala tako što sam sedela na stolici, a glavom naslonjena na krevetac, jer nam je bila pokvarena bočna strana krevetca, nije mogla da se digne.
Pisala sam ovde: KLIK Taj prvi post je moj.
Ako su je stavili na eliminacionu dijetu, bilo bi pametno da jede to što joj u bolnici spremaju. To ti dođe kao neka vrsta obuke u ishrani. Meni je zaista mnogo značilo, tada sam napokon shvatila šta to zaista znači.
Ne znam sa kim je u sobi, ide vikend, znači pre ponedeljka neće sigurno kući. Ako u sobi ima nekih mama sa decom, ili tinejdžera (tj tinejdžerki), one su voljne da pomognu, da pričuvaju bebe dok mama obavi osnovne potrebe, na 15ak min, a bebe su uglavnom srećne jer su te žene i te tinejdžerke odmorne, smirene i nasmejane. Bebe to osete.
Mora da se snađe!
Prenesi joj to, molim te, ako se čuješ sa njom.
I nek ne brine što beba ne sisa, beba će taman da navikne da ne bude tišina, počeće da sisa, videće koliko će joj biti lakše kad se vrati kući i ne bude morala da hoda na prstima.



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 10:54:24   
Torbica
Poslala sam drugaricu ali se ne javlja,verovatno ne može.Doći ću na kraju dana kad zavrsim.Šta smeš od hrane napisi,da donesem.Drži se user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 11:00:29   
Peace*
Torbice, ako je na elim.dijeti zbog mleka, nemaš baš puno izbora.

Možeš joj odneti kiflu (slani štap, ne puter kifle), i vode.
Meni su onomad rekli da voće i povrće mora termički da se obradi. Možeš eventualno sutra da joj poneseš kompot od jabuka npr.
Mene je u tim danima spašavalo kad mi baka napeče bundevare i kolača od jabuke. To ne mora na hladno, iseče mi u kutije, i stajalo mi je u ormariću.
Sećam se da su mi donosili pomfrit.
Pokušavam da se setim šta ima oko bolnice a da sme.
Grickalice uglavnom sadrže soju, pa ni to nije opcija.
Može meso na žaru (npr pileće belo), ne znam dal ima tu negde.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 11:53:28   
Torbica
Ok,hvala Peace

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 13:44:06   
mati
torbice user posted image Poz je puno ako je vidis
Degu user posted image za malenu i tebe

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 15:10:03   
Torbica
Bila sam,njih dve su preslatke,umorne doduše,ali ti su uslovi za mame katastrofa.Inače nisu na Gastro nego na Odojce i malo dete.Ne stiže da se javi...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 15:21:27   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Torbica

Bila sam,njih dve su preslatke,umorne doduše,ali ti su uslovi za mame katastrofa.Inače nisu na Gastro nego na Odojce i malo dete.Ne stiže da se javi...


uh, na istom odeljenju, u sobi br 1 sam provela 10 dana sa Emom. nista gore nisam videla u zivotu. ali koliko znam ima pravo na krevet jer doji. a da se hrani mora na neki drugi sprat... ja ni to nisam imala.
i zaista je najgori deo kada deci stavljaju b u venu. to sam jedva prezivljavala...
ali sve se izdrzi zbog dece... tako ce i ona, samo da bebana bude dobro...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 15:40:48   
srculence25
Strasno,kakvi uslovi nemam reci.Da mama nema ni krevet.
Degu draga zelim brz oporavak Teodori i da sto pre odete odatle.Moras biti hrabra i istrajna zbog malene

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 15:58:59   
Torbica
Pisala je Peace, odeljenje za mame je na 4-om spratu, svaka mama koja doji ima pravo na krevet, pa tako i ona. Problem je sto je beba na 2-om spratu, znaci, moras ostaviti bebu u kreveticu....
Vijam drugaricu koja radi na drugom odeljenju da pripomogne...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 15:59:06   
choopa choops
Degu user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 16:25:28   
Torbica
Ako mi se ne javi drugarica, potrazicu njenu dr sutra, samo sto nikad ne znam unapred gde ce me Upravnica staviti ujutro, pa tesko mogu da planiram. Mogu odmah oko pola osam i negde posle 14-15. U svakom slucaju cu pokusati da dobijem blize info.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 16:32:03   
bubulence
torbi ima i na drugom spratu soba sa krevetima, nego je kantina na 4. spratu...
bar je bila soba s krevetima kada smo mi bile , samo ja nisam imala pravo na krevet...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 16:49:50   
Torbica
Tu gde je kantina, tu je Odeljenje za mame, nazalost i mi smo u prvoj epizodi Djoletovog herpesa gostovali tamo. A dole ima jedna soba, istina, ali opet ne mozes bebu nositi tamo, to se secam. user posted image Svakako cu videti ujutro, danas sam kasno vec stigla, posle radnog vremena..

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 17:55:25   
Anoniman
ja sam sokirana. user posted image nema kreveta za mame, nema hrane?

mi smo u poslednjih mesec i po dana bile dva puta u bolnici. pa mogu da prenesem nase iskustvo.
prvi put smo bile 2 dana u izolaciji jer je M imala koksaki, tj. bolest stopala, saka i usta koju on izaziva. boks je stvarno mali, moj krevet, njen kreveta i natkasna, jedva izmedju moze da se prodje. ja sam je odmah stavila u svoj krevet, jer tako i kod kuce spava i niko nam rec nije rekao o tome. ja sam odbila kravlje mleko za nju, rekla sam da je dojim. jer oni svoj deci donose flasicu oko 5,6h, a mi kravlje nismo jos uveli. jer je postojala sumnja da je alergija na sinalicin koji je nedavno pila rekli su da joj ne dajem kravlje mleko bas sada, akd ga vec do sada nije pila. pa su napisali kao da je beba na dijeti. tu tek hranu nije htela da jede, pirincani odvar, pirinac i sargarepa, nedefinisana vocna kasa, redak pire krompir, sve u flasicama sa ogromnim rupama, svaki put drugacija cucla. nista od toga nije htela da jede, davala sam joj nasu hranu, tj ono sto mi moji donesu.
onda su nas treceg dana prebacili u obicnu sobu. inace sobe su dvokrevetne, u njima su 2 velika kreveta za majke, 2 krevetica za decu i 2 natkasne, plus sto i 2 stolice gde rucamo. ali sam poludela jer su nas stavili us obu sa malim koji je takodje imao neke kozne promene za koje nisu znacli sta su, a trajale su 2 meseca! sklanjala sam dete od njega misleci da je zarazan, a zapravo smo mi bili zarazni. tog treceg dana sam i ja dobila istu bolest, kao i starije dete. nije bilo ok ni prema njima ni prema nama.
drugi put kada smo legle (pneumonija i bronhiolitis) smo prvo bile u sobi sa centralnim kiseonikom, jer je M tada bila zavisna od kiseonika, pa su nas posle premestile u obicnu sobu. istu onu nasu, isti krevet gde smo i prvi put bile. bocu su nam dovozili u sobu. samo sto sam ovog puta imala dogovor sa sestrama sta da donose bebi za jelo. trazila sam kiflu i jogurt za dorucak, kolac ili keks za uzinu, supu ili corbu za rucak i bananu za veceru. pored toga caj dobije svako dete punu veliku flasu ujutru. od sipka, zaseceren katastrofa.
hrana za majke stize na veliki sto koji se bas nalazio ispred nase sobe. hrana kao u porodilistu. user posted image retko barena jaja i sir, uglavnom kroasani, virsle, salama, jogurt, kiselo mleko, neki cispajzi sa mlevenim mesom, pileca corbica je jedino dobra, ako ne bude bude neka obicna supa od sargarepe i rezanaca, makarone, salate nigde, polubeli hleb.. ali rucak nosimo u sobu i jedemo ga kad mi hocemo. posle samo iznesemo sudove.
kupatilo na drugom kraju hodnika, jedno jedino. decu bolesnu treba nositi na kroz ceo dug hodnik gole da bi ih okupali. tus kabina za nas bez svetla, kada uvek zapusena, higijena katastrofa.
jedna jedina sestra na celom spratu radi nocnu smenu!!!!! a treba podeliti obroke, terapije, pratiti koje se dete inhalira na 4,6,8h, koje prima kiseonik isl. mislim, nenormalnooo!

moja snajka je pre 2 dana legla sa bepcem takodje zbog upale pluca. dr koja ih je primila prvo nije htela da pristane da ostane i ona, iako mali ima 9 mes i sisa. kao nema mesta. sto me ne cudi, jer im je stvarno puno. prve noci je bila u sobi gde su deca bez majki, na stolici. ali sutradan cim se ispraznilo, prebacili su ih u normalnu sobu.
poseta je od pola 2-2 preko terase. znaci majke izadju na terasu da prime posetu, bebci ostaju u sobama. nema ulazenja na odeljenje.
namestaj star, poneki krevetic zardjao, ogradica ne moze da se fiksira.. neke sestre da ih covek previje kao melem na ranu, neke bolje nista da ne pitate, zaobidjite ih u sirokom luku. kada se bilo sta radi bebama, nose ih u intervenciju same, majke tada ne smeju da budu prisutne. ostalo gledaju da majka sama odradi, da njima bude lakse.

(odgovor članu Peace*)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 18:35:19   
Torbica
Pulmologija je skroz ok, tamo ima veliki krevet pored krevetica... I mozes odspavati kao covek.
A ovo Odeljenje za odojce i malo dete je nakrcano i kao da nisu predvideli da deca imaju mame! user posted image Mislim stvarno nenormalno!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 18:52:47   
degu
Torbica nam je prenela divnu energiju, da mi je T odmah posle zaspala. Hvala vam svima. Ja sam se vec pomirila sa situacijom, samo se nadam da necemo dugo ostati. Donose mi hranu tako da nisam vise gladna. Najteže mi pada plakanje Teodorino od svega :-(

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 19:06:51   
dunja RR

Degujče, pa kud vas to snađe, tek sada vidim,suze mi idu. Drži se mila, ljubi T user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 19:45:22   
Torbica
Degu user posted image , pa otopila sam se od miline kada sam videla princezu user posted image
Eto mene svakodnevno, vidimo se sutra, tu smo user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 21:38:22   
dijana1*
Boze suze mi idu na oci, citam i ne mogu da verujemuser posted image
Degu da sto pre izadjeteuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 21:48:10   
big mum
Majkama je najteže kad gledaju da mu djete bodu ,inijekcije terapije djete,ali se na brzinu sabere jer zna da će mu biti bolje.
Veliki user posted image user posted image za obe.Degu drži se budi jakauser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
4.12.2014 23:33:23   
Rosita
Degu, najiskrenije zelje da sto pre izadjete, sve cete to srediti, polako, znas da je par nas prolazilo kroz slicne situacije, grlim vas i drzite se!!!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
5.12.2014 0:54:15   
mati
Degu user posted image da sto pre izadjete iz tog ludila.
Tasha je pisala za ove rasklapajuce stolice, nije lose mozda da vam neko ko je u blizini donese, one kad se sklope zauzimaju malo mesta, kao prenosivi krevetici.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
5.12.2014 8:35:43   
Peace*
Da, sklone se iza krevetića, samo je bitno da odmah sestrama date do znanja da ćete je skloniti pre dolaska lekara (dakle pre 6h ujutru), i da ćete je uveče otvoriti tek oko 22h, ako je tako ok.

< Poruku je uredio Peace* -- 5.12.2014 8:36:35 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
5.12.2014 8:45:45   
Modessty
Degu da brzo pobegnete odatle! Ida T brzo ozdravi! Drži se mila! user posted image

Ja sam sa Danilom bila na Dečijoj klinici na Imunologiji nedelju dana. Spavali smo u istom krevetu, ja još i trudna u 4 mesecu trudnoće sa NIkolom. Sestre su bile zaista divne. Doktorke su bile ok, mada nekako deluje kao da bi jnajviše volele da svu krivicu svale na roditelje. Hrana nikakva! Za decu koja su na dijeti samo bljutavi pire krompir i čaj. Moji su morali svakodnevno da nam donose doručak, ručak i večeru. Mućak bi mi dete ozdravelo od njihovog krompir pirea! Najveća glupost je što ne može otac da leži sa detetom nego mora majka ili baka ili neko žensko! Muškarci su izopšteni ko da su bre gubavi! Užas! I mnogo nam je smetalo što su svakodnevno dovodili studente. Po njih 15 uđe u sobu! Deca poludela od njih i od zagušljivosti. Predposlednjeg dana boravka sam isterala studente napolje i tražila da vidim direktorku! Direktorka naravno nije došla ali se dr i glavna sestra izvinjavale kako eto oni su univerzitetska klinika i deca mora da uče. Slažem se i ja! AL ne svaki dan pobogu! Deca i ovako nervozna od bolesti, ležanja, kanila i svih ostalih gluposti!
Jao bolje da se ne sećam!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Iskustva iz decijih bolnica
5.12.2014 8:54:05   
Peace*
Očevi ne mogu zbog majki dojilja.

A dijeta je takva kako bi se isključili potencijalni alergeni. Ja zaista ne mogu da se žalim na bolničku hranu, bila je ok, samo sam ja dojila i bila stalno gladna, pa mi je trebalo više od tog njihovog.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here