RE: Ragade (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


choopa choops -> RE: Ragade (8.4.2016 21:50:54)


IZVORNA PORUKA: Petkovici

jedino joj je gornja usna tanka, pa deluje kao da nije izvrnuta na spolja.


Ja nisam stručna da ti dam odgovor na pitanje, ali samo da kažem šta sam ja radila kad usna ne bi bila izvrnuta. Ja bih im onako svojim prstom zategla nosić i usna bi se ispravila sama od sebe. Ne znam da li sam dobro objasnila. Isto sam radila i sa bradom, ako donja ne bi bila izvrnuta. Ne znam koji je pravi način da se to ispravi, ali meni je ovo uspjevalo.
A ragade će zarasti, držim fige da se to desi što prije.




Petkovici -> RE: Ragade (8.4.2016 22:16:14)

Ne cokce. Sve su joj resice dobre, ja sam stomatolog, pa sam to prvo proverila. Nema nikakvih anatomskih nepravilnosti. Da li je moguce da su same bradavice toliko osetljive, pa im prosto treba vremena? I da li su ikome ragade tako dugo trajale?




Petkovici -> RE: Ragade (1.5.2016 7:55:28)

Drage mamice, mozda ce ova informacija koristiti nekoj od vas, koja se bori sa istim problemom. Posle puna 2 meseca-ragade su zarasle. Jednostavno-takve su mi bradavice, preosetljive i uprkos svemu sto sam preduzela-trajale su uzasno dugo. Bilo je velikih uspona i padova, ali vredelo je i sada sikimo bez ikakvih problema!




branki* -> RE: Ragade (1.5.2016 10:31:05)

super,petkovici,nastavljate sa dojenjem[sm=bravo.gif]




Animsaj9 -> RE: Ragade (30.10.2016 22:38:34)

Ja sam imala uzasne ragade. Jos u porodilistu je krenulo...
Uvucene bradavice, pa silikonska bradavica , nece da uhvati lepo, dosli kuci trudila sam. se da ih stavi sto vise u usta ali jednostavno takve su osetljive prvo na jednoj, pa na drugoj ragada, duboke bolne, krvare, u jednom trenutku D dok je sisao otvorio je krv povredio kapilar, kad je bljucnuo krv odsekla. sam se od straha.
Mazala sam i sa Multimam lanolin i komprese stavljala, pa Pantenolom koji sam prala pre podoj, na kraju nasla Sensilis lanolin on mi je dosta pomogao.
Kad je D imao 6m pojavi mi se ragada na levoj bradavici, ne ragada neko krater jedva sam je sanirala. Hvala Bogu izdrzali smo evo punih 10 m sikimo




Dragce86 -> RE: Ragade (14.12.2016 21:57:20)

Joj, sta me sve ceka kao buducu mamu [sm=zmeden.gif][sm=smiley19.gif]




Dragce86 -> RE: Ragade (23.2.2017 15:07:53)

Veliki problem su ragade na pocetku dojenja, dok mi majke jos ucimo kako pravilno staviti detetu bradavicu u usta da moze da sisa a ne da gricka okolinu :(
Sve kremice slabo pomazu i pritom se mnoge moraju ispirati pre podoja, nema nista dok ne krene mleko i dok se zeza izmazanjem ne pripremi tj.ne izvuce dovoljno bradavice da beba moze da ih kompletno i lepo stavi u usta. Tad nema grizenja vec i mama i beba uzivaju u najlepsem osecaju ;)




Mariya -> RE: Ragade (7.3.2017 21:56:54)

Ovaj put je trebalo 8 dana da se mi prođu ragade koje mi je napravio u porodilištu, uz mazanje Bepantenom i mlekom, a 10 dana da prestane da boli dok sisa,sad boli prvih 10ak sekundi,posle više ne.




Duškić -> RE: Ragade (7.3.2017 22:54:27)

Ja sam mazala lanolinom bradavice..Meni je bas pomoglo i masiranje i mazanje. Ima sad puno proizvodjaca , ali ne mora da se ispira i ne steti bebi ...




MicinaMama -> RE: Ragade (7.3.2017 23:33:49)

Ovde postoji jedna savrsena krema za bradavice!Ne smeta ni bebi a bradavice perfektne.

HPA lanolin

verovatno i tu kod nas ima kakva lanolinska krema.




Bunnyca -> RE: Ragade (30.6.2017 7:36:38)

Ragade dobih u porodilistu, nista cudno naravno.Mazem pantenolom i lanolin multi mam.E sad glavno pitanje, moj bebac je zbog jedne ravne bradavice lepo prihvatio silikonsku i to je super ali patronaznarekla da moraju silikonske ida se prvo malo nakvase pa se stave i onda beba obuhvati deo plasticni ispupcen koji je stvarno ogroman,,nevznam za koga prave tolike.Pa sad mi nije jasno beba ni ne stize dalje od bradavice a to je opet lose jer se stvaraju ragade.Pa kako onda to da mi pomogne?ili ja neoravilno koristim njih?




pipi_coco -> RE: Ragade (30.6.2017 10:33:01)

kad se samo sjetim jeza me prodje brrr baš sam muku mucila s tim.

Bunny moje su obe bradavice bile uvucene pa su mi u porodilištu odmah rekli da uzmem AVENT silikonske bradavice, najmanji broj i išlo je to nekako jedno vrijeme.
Poslije sam od savjetnica za dojenje ovde saznala da je to glupost uvucene ili izvucene bradavice da beba samo treba pravilno da uhvati. Nažalost mi to nismo uspjeli Nisam imala patronažnu niti ikoga ko bi mi pokazao i naucio me kako da naucim bebu da pravilno prihvati tako da sam u kombinaciji sa tim i nekim drugim problemima rano i prestala da dojim.

Ako imaš priliku zovi neku dobru patronažnu ili ako imaš u blizini neku savjetnicu za dojenje da te posjeti i pokaže i tebi i bebi to bi bilo super jer na taj način možeš da izbjegneš puno problema.




IvanaSK RR -> RE: Ragade (30.6.2017 18:37:37)

Bunnyca, uzmi najmanju velicinu veštačkih bradavica. I ja sam sada uzela Aventove male. Nisam ih kvasila. Dojila sam četiri meseca sa njima.




vocicana -> RE: Ragade (30.6.2017 18:47:04)

Bunny, bas mi je muka kada se samo setim, Boze koje mucenje, uzmi vestacke teAvent, ja sam zvezde brojala sa njegovim sisanjem. Mazi seisaperivodom, ja sam u spricu imala svoje mleko,stalno sam kvasila, siske bila ne vazduhu, ali na kraju...flasica




choopa choops -> RE: Ragade (30.6.2017 22:57:01)

Ja se stvarno ne razumijem u te silikonske bradavice, nisam ih nikad koristila. Za ragade sam mazala lanolin bukvalno poslije svakog podojai između, luftirala se i nisam nosila brushalter, a ako bih bas morala, onda stavim vatu namazanu sa lanolinom. Kasnije se mora isprati zbog dlacica. E sad ne znam kako je kad su bradavice skroz ravne[sm=zmeden.gif]




Bunnyca -> RE: Ragade (1.7.2017 9:18:31)

Ma imam ja silikonske najmanje Chicco i Canpool ali mi nije jasno kako da ih koristim, jer ako mu dam silikonsku ona ne moze cela u usta ide samo deo bradavice, i onda opet napravim ragade.to sad nisu ragade, vec zive rane koje ne prolaze.Kako da prodje ako sisa samo bradavicu a ne i areolu.Ona ne ide unutra, u usta kada se nose silikonske, jel tako?




IvanaSK RR -> RE: Ragade (1.7.2017 9:23:50)

Ne ide, mada zavisi i kakve bradavice imas. Moje su male pa je beba uvlacila i dosta areole.
Meni su pomogle u prvoj trudnoći, ali nisam imala velike ranice. Sada sam ih stavila odmah u porodilistu da me bi doslo do ragada.




branki* -> RE: Ragade (1.7.2017 9:50:45)

Ja sam i mala neku silikonsku,nisam puno koristila,mislim da preko silikonske beba ne moze da uhvati areolu,samo onaj vrh,cini mi se,bar je tako kod mene bilo.bunnyce,imas li multimam lanolin?




mama Jo -> RE: Ragade (1.7.2017 19:19:20)

Ja sam imala velike, bolne ragade... uh kad se samo setim... krvarile su dugo... vrlo problematicne, skrooooooz uvucene bradavice... koristila sam multimam lanolin, non stop sam ga mazala preko njega kazu cak da beba moze i da siki, ali ja sam za svaki slucaj prala grudi pre podoja, pa cim zavrsim podoj odmah opet mazem. Takodje, dosta dugo sam koristila silikonske bradavice, bog'me 7-8 meseci sigurno...prosto sam se plasila da joj dam bez te silikonske zbog tih ragada na pocetku. Nakon tih 8 meseci sam samo jednom dala bez silikonske i super sve bilo, sikila je 16 meseci, milina 😊😊




MamaNecaVo -> RE: Ragade (8.10.2017 23:38:12)

Mene je spasio melen od sargarepe.
Ugreje se domaca mast i ubaci narendana sargarepa.
Sve se kuva zajedno dok sargarepa ne popusti,potom se prebaci u neku staru posudu od kreme.Ohladi se i ide u fizider.
Nanosi se posle sisanja bebe,a pre naravno bradavice lepo oprati.
Sredi stanje ocas posla.

I naravno,lanolin iz DM-a.
Koji i dan danas mazem na laktove,na usne i tako..[sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Ragade (8.10.2017 23:41:04)

Ja imam neku kremu, istekao joj rok, uopste nisam pametna da li bi pomogla ako zatreba..




MamaNecaVo -> RE: Ragade (8.10.2017 23:44:02)

Nikako.
Bolje se pripremi sa drugom za svaki slucaj.




medamisko -> RE: Ragade (9.10.2017 7:26:31)

Koristila sam svasta. Za ragade je najbolje tusiranje toplom vodom i izmlazavanje. Ja sam koristila ulje za masazu dojki. Lanolin za bradavice.
A kad planiram da prestanem , nema hrane i list kupusa preko dojji. Mozda zvuci zastarelo ali mene oba puta spasilo.




Dragica Draga -> RE: Ragade (9.10.2017 8:29:39)

Ja sam mazala lanolin i pomogao mi je bas, uzasne bolne ragade koje su krvarile sam imala




MamaNecaVo -> RE: Ragade (18.10.2017 0:12:46)

Ja nisam za srate metode sa vezivanjem grudi i kupusom i tome slicno.Nekako mi je logicnije da mleko prirodno stane bas kako je i doslo.
Ukidanjem podoja,smanjuje se i nadolazenje mleka.

Lanolin je zaista zakon.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>