RE: Ragade (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


simke -> RE: Ragade (24.1.2010 22:52:48)


IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja sam imala uzasne regade na obe dojke,u bolnici sam dojila i plakala dok mi muz nije doneo Multimam lanolin.Prosle su za 2-3 dana.Jos neko vreme sam ih preventivno mazala ali nisam vise imala problema.


meni drugarica dala tu kremu...Da li je potrebno da je mazem cim se porodim bez obzira na to sto se mozda tada odmah nece pojaviti???


Mozes slobodno namazati cim se porodis,da bi pripremila bradavice za podoj.Multimam krema je na biljnoj bazi+lanolin,nece skoditi ni tebi,a ni bebi[sm=smiley1.gif]Ja sam koristila Multimam komprese,kad su mi se vec napravile ragade(na kompresi ima gel slicnog sastava)i proslo me za 4 dana[sm=smiley1.gif]Eh,da mi je sad ova pamet nosila bih ih i u porodiliste[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Ragade (24.1.2010 22:53:45)

Jel se dobro sećam: Lanolin se ne mora spirati pred podoj? 




Anoniman -> RE: Ragade (24.1.2010 22:54:18)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jel se dobro sećam: Lanolin se ne mora spirati pred podoj? 


ne mora Tasha..
Simke hvala




lothroniell -> RE: Ragade (24.1.2010 22:55:49)

E devojke jel tacno da sa mazanjem Lanolinom treba poceti par nedelja pred porodjaj?




Anoniman -> RE: Ragade (24.1.2010 22:57:12)

Čitaj temu Priprema bradavica za dojenje




simke -> RE: Ragade (24.1.2010 22:57:31)

Ne mora Tasho i ne bi trebalo da se sapere,jer se onda gubi zastitno dejstvo[sm=smiley1.gif]




Didy -> RE: Ragade (24.1.2010 23:51:49)

Imala sam samo malo bolne bradavice, na jednom mestu tek malo potamnelo, ali sve to je trajalo nekoliko dana. Ja sam koristila Lanolin krem Stojanović Pharm. Dobila sam ga na poklon pre porođaja i ponela ga odmah u porodilište, ali mislim da sam viđala po apotekama da nije previše skup. Meni je pomagala ta krema, mada sam posle shvatila da mora biti malo bolno dok ti bradavice ne očvrsnu i dok se ti i beba ne uhodate. Delovalo mi je da mi lanolin svaki put omekša bradavice, a prestalo je da me boli tek kad su skroz očvrsnule, tako da sam je posle izbegavala. Jesam ponekad mazala svojim mlekom i ostavljala grudi da se suše, skidala grudnjak kad god sam mogla. Navodno je tvoje mleko najbolja definfekcija grudi... A lanolin me je pomalo i nervirao, jer je toliko bio masan da su mi na nekim spavaćicama i pidžamama ostajale fleke.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Sunny -> RE: Ragade (1.2.2010 16:05:00)

citam sva vasa iskustva sa "multimam" kompresama i divim vam se.
meni su te komprese toliko nagrizale ragade da sam imala neizdrziv, ostar, probadajuci bol kroz dojku pa do srca, cini mi se. jos uvek imam ragade na desnoj dojci (doduse, ne krvare, a nisu ni u najbolnijoj fazi) i pomaze mi najobicniji krem "pantenol" i indigo-plavi dezinfekcioni rastvor "gentiana violet" od 2%.

a da li neka od vas ima iskustva sa silikonskim bradavicama ?? (izvinjavam se ako sta vec negde o tome pisale)
da li u tom slucaju beba moze nepravilno da ih obuhvati, obzirom da ne moze cela areola da se stavi u usta (kao sto bi, inace, i trebalo sa "pravom" dojkom) i moze li ta vestacka bradavica da stvori ragade ili bebi probleme ??




Modessty -> RE: Ragade (27.2.2010 22:04:32)


IZVORNA PORUKA: Sunny

citam sva vasa iskustva sa "multimam" kompresama i divim vam se.
meni su te komprese toliko nagrizale ragade da sam imala neizdrziv, ostar, probadajuci bol kroz dojku pa do srca, cini mi se. jos uvek imam ragade na desnoj dojci (doduse, ne krvare, a nisu ni u najbolnijoj fazi) i pomaze mi najobicniji krem "pantenol" i indigo-plavi dezinfekcioni rastvor "gentiana violet" od 2%.

a da li neka od vas ima iskustva sa silikonskim bradavicama ?? (izvinjavam se ako sta vec negde o tome pisale)
da li u tom slucaju beba moze nepravilno da ih obuhvati, obzirom da ne moze cela areola da se stavi u usta (kao sto bi, inace, i trebalo sa "pravom" dojkom) i moze li ta vestacka bradavica da stvori ragade ili bebi probleme ??


ja upravo pisala o silikonskim bradavicama u temi Dojenje-vaše iskustvo. Kažu da se bebeteško navikavaju na njih. To nije tačno! Moj bebac je odmah prihvatio! Beba praktično uvuče bradavicu u silikonsku bradavicu i tako sisa kao na cuclu. Čak i bolje. Mene silikonske bradavice spasiše!




Modessty -> RE: Ragade (27.2.2010 22:08:09)

Ja sam još u porodilištu imala rane na bradavicama. I krvarilo je kad ih samo dotaknem a da ne pričam koliko boli! Soasila me i spašava me Multimam krema. Ne komprese već krema. Jedna mis e bradavica oporavila, a na drugoj imam još po neku ragadu. Primetila sam da ako mi je bradavica izložena vazduhu bez namazane kremice, boli me i pecka. Kao da je vaduh još više isušuje. Kad namažem Multimam bol prestaje. U grdunjak stavljam uloške za grudi (one za jednokratnu upotrebu). Oni su nežni i štite bradavice od trenja.




Mishica 77 -> RE: Ragade (1.3.2010 7:50:03)

A koja je razlika izmešu Multimam kreme i balzama? Jedno valda sadrži i nešto biljno. Ne kapiram koja je praktična razlika i da li je uopšte ima? Cena im je skoro ista.
I još jedno pitanjce: kako da utrefim veličinu veštačkih bradavica? Jel to zavisi samo od veličine mojih bradavca ili i od veličine bebinih usta? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Koje preporučujete jer predpostavljam da ima više vrsta?
(ovo je bilo više od jednog pitanjca... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] )




AtenA -> RE: Ragade (1.3.2010 11:16:27)

meni su bolje multimam komprese zato sto nekako mozes da drzis koliko hoces,tako da mi je to vise prijalo,a krema tj.balzam cim pokrijes grudi upije!
a sto se tice vestackih bradavica,mislim da ih nema po velicini samo raznih proizvodjaca!




Markovicka -> RE: Ragade (1.3.2010 11:47:58)

Multimam komprese su odlicne, kraste omeksaju i otpadnu za dva dana.
Ja sam lanolin koristila kao preventivu ali sam ipak dobila ragade.




choopa choops -> RE: Ragade (2.3.2010 15:44:06)

Ja sam ih imala samo prva dva, tri dana, poslije svakog podoja bi oprala bradavice-vodom (ponekad i sa sodm bikarbonom), namazala jedan put lanolinom, a poslije sledeceg dojenja uljanim AD kapima. Ni jedno ni drugo nisam ispirala. grudi su mi bile non stop na izvolte da se luftiraju [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Kad bi isli vani nosila bi brus sa uloscima i to je to.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Nensi* -> RE: Ragade (15.7.2010 22:44:26)

Meni se na jednoj bradavici pojavio kao plih-plik,kako li se vec kaze...Boli i pecka,nekad bas jako...Jel to pocetak ragade? Ne krvari...




pepeljuga -> RE: Ragade (15.7.2010 23:03:10)

ako te imalo boli, odmah uzimaj multimam komprese i drzi izmedju podoja, garantovano pomaze [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




choopa choops -> RE: Ragade (15.7.2010 23:44:44)

IZVORNA PORUKA: nensi27

Meni se na jednoj bradavici pojavio kao plih-plik,kako li se vec kaze...Boli i pecka,nekad bas jako...Jel to pocetak ragade? Ne krvari...

meni to 'mirise' na blister [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Cek sad cu da nadjem nesto o tome..




choopa choops -> RE: Ragade (15.7.2010 23:46:05)

Ne znam smije li link na forum slicne sadrzine, pa cu ti zato poslat na pp da vidis da li je to u pitanju?




dunja RR -> RE: Ragade (15.7.2010 23:50:34)

Devojke naš sponzor koji učestvuje u paketu za Porodilje deli uzorke Fitomamma krema. Porodilje koje su je probale kažu da je odlična, na biljnoj bazi je potpuno. Da li neka želi da joj pošaljem nekoliko uzoraka, zaista pomaže?




dunja RR -> RE: Ragade (15.7.2010 23:52:04)

choopa choops draga kada si se ti porodila?




dunja RR -> RE: Ragade (15.7.2010 23:54:46)

nensi da li sam tebi poslala kremu za ragade, u paketu. Da li želiš da ti pošaljem uzorke, ima ih nekoliko, ima dosta Fitomamma u njima?




Nensi* -> RE: Ragade (16.7.2010 15:50:30)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

nensi da li sam tebi poslala kremu za ragade, u paketu. Da li želiš da ti pošaljem uzorke, ima ih nekoliko, ima dosta Fitomamma u njima?

Jesi,hvala...Pocela sam da mazem [sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Ragade (16.7.2010 17:18:18)


IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: dunja RR

nensi da li sam tebi poslala kremu za ragade, u paketu. Da li želiš da ti pošaljem uzorke, ima ih nekoliko, ima dosta Fitomamma u njima?

Jesi,hvala...Pocela sam da mazem [sm=smiley31.gif]


[sm=smiley31.gif]




choopa choops -> RE: Ragade (17.7.2010 0:02:00)

IZVORNA PORUKA: dunja RR

choopa choops draga kada si se ti porodila?


Ja 16.09.2008. A sto? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley9.gif[/image]




dunja RR -> RE: Ragade (17.7.2010 0:25:02)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

IZVORNA PORUKA: dunja RR

choopa choops draga kada si se ti porodila?


Ja 16.09.2008. A sto? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley9.gif[/image]



ma ja se nešto preračunala, izvini [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>