RE: Stambeni kredit (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Ana RR -> RE: Stambeni kredit (2.11.2017 21:34:10)

Ima, ali mislim da moraš kupiti direktno od investitora da bi imala pravo na povrat.




Duškić -> RE: Stambeni kredit (2.11.2017 21:41:40)

Ima povracaj pdv znam, ali takodje imas neke uslove kao i za sve.




dddaca -> RE: Stambeni kredit (2.11.2017 21:59:35)


IZVORNA PORUKA: isidora88

Subvencionisane kredite mogu dobiti samo vojna lica. Za ostale gradjane vec neke 3,4 godine ne postoji pomoc drzave i obavezno je ucesce od 20%


Ne mora ucesce uvek, zavisi sta zalazes. Ako je nekretnina koju zalazes vrednija od vrednosti nekretnine koju kupujes u odredjenom procentu, mislim da ne treba depozit.




bubulence -> RE: Stambeni kredit (3.11.2017 9:27:32)

Pravo na povrat pdv imas samo ako je u pitanju prva nekretnina i ako kupujes direktno od investitora. Ako je prva nekretnina a stariji stan, onda ste oslobodjeni placanja poreza. I to, onaj koji dize kredit je oslobodjen poreza za 40kvadrata, svaki naredni clan po 20. Znaci ako vas ima troje mozete biti oslobodjeni za placanje poreza na 80m2 (40+20+20)...
Mi vec imamo stan, tako da te olaksice nemamo...
I ja sam cula da subvencija odavno nema, zato me je to malo zbunilo...
Isi, vi ste kupili stan?




isidora88 -> RE: Stambeni kredit (3.11.2017 9:37:18)

Dacco ali ko ce dizati kredit a da zalaze imovinu vredniju od kredita? I banci se ne daje depozit, nego ucesce ide prodavcu, banka isplacuje 80% vrednosti procenjene cene nekretnine, a ovaj ostatak od 20% moze da izbegne, mogu u inbox koga zanima detaljno.
Bubulence da, kupili smo stan[sm=smiley1.gif]
I za povrat pdv-a i za oslobadjanje od poreza ide 40kv za vlasnika i po 15kv po clanu domacinstva. Jedino da znate da vasa deca u tom slucaju jednog dana nece imati pravo ni na povrat pdv-a ni na oslobadjanje od poreza.




bubulence -> RE: Stambeni kredit (3.11.2017 9:51:36)

Isi to sam propustila. Neka vam je sa srecom [sm=smiley1.gif].
Jao jeste, 15m2 je po narednom clanu, pogresila sam.




dddaca -> RE: Stambeni kredit (3.11.2017 10:44:23)

Isidora, znam za takav slucaj. Zalozice onaj koji je siguran da moze da vrati.
Sto se depozita tice, pogresno sam se izrazila. Da, ucesce se daje prodavcu i to se definise ugovorom. Sto se 20% tice, poslaces mi pp [sm=smiley36.gif]
A sto se povrata pdv tice, to ne znam.




IvanaSK RR -> RE: Stambeni kredit (3.11.2017 10:49:55)

Povrat pdv-a je kao sto je Bubulence gore napisala.




vonavoj -> RE: Stambeni kredit (24.2.2018 16:25:18)

Definitivno smo presekli mm i ja da uzmemo kredit za stan..u losim odnosima sam sa majkom..kuca gde zivimo je pola na mamu pola na tatu..nemam ja zivaca da bilo sta petljam sa njom..a pri tom treba da je delim sa dve sestre..
Moze li mi neko objasniti sta znaci ovo 80%..taj povrat..nama bi trebao stan od min 70m2..jer ce nas biti petoro..to je bar 56.000evra...icicu u banku da vidim da li mogu toliki kredit da uzmem ili moramo zajedno mm i ja..jer je moja plata mala..
I kako izdrzavate sa ratama,dazbinama..nama su primanja 100.000..imamo kredit od 16.000 jos 4 godine..uh..treba izdrzati..a nemamo nikakvu pomoc niti nasledstvo..tj.lazem dobicu trecinu kuce kad moji umru i prodamo je..a realno mogu i ja pre njih.. pu pu .ali kakvo je vreme doslo..znaci moramo sami da presecemo i zapnemo..




vonavoj -> RE: Stambeni kredit (24.2.2018 16:25:54)

I jos jedno pitanje..da li je ucesce obavezno..mi nemamo ni evro u steku..[sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Stambeni kredit (24.2.2018 16:28:44)

Draga slicni smo sa primanjima a rata nam je 230 e gore dole . Jos sam i ja pod nekim malim kreditom jos 3.5 g.
Jeste da bi nam.zivot bio mnogo laksi da smo nasledili neku kucu i da imamo cisto plate ali tako je. I opet bih birala.pre kredit i svoj mir nego zajednicu.




Anck Su Nmaun -> RE: Stambeni kredit (24.2.2018 16:29:40)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

I jos jedno pitanje..da li je ucesce obavezno..mi nemamo ni evro u steku..[sm=smiley36.gif]

Mislim da jeste al.mi smo za toliko vise digli taj kredit koliko se secam.




vonavoj -> RE: Stambeni kredit (24.2.2018 16:34:37)

Uh.umirila si me..kazi mi koliki ste kredit digli da vam je rata 230e..




vonavoj -> RE: Stambeni kredit (24.2.2018 16:38:35)

Sad citam unazad kao moze i cenkanje sa bankom..nama je sad u intesi kao kamata 3.5%..a moja firma radi sa intesom..da se ja lepo pozovem i odem sa gazdom..hahaha.i dpbijem bolje uslove!




dddaca -> RE: Stambeni kredit (24.2.2018 17:13:03)

3.5 % je visoka kamata. Pogledaj ponude ostalih banaka. Mislim da idu ispod 3%, oko 2 i nesto. Racunaj na to da je prebacivanje plate obavezno. Ako uzmete na suprugovo ime u tom slucaju on prebacuje platu, ali ako udruzite primanja, onda verovatno morate oboje. To nisam sigurna.




suzi kju -> RE: Stambeni kredit (24.2.2018 17:44:10)

Ja sam stambeni digla pre 5 godina i tada je kamata bila 4,5%i to je bila najpovoljniju kamata u tom trenutku.
Sada sam u societe i radila sam aneks ugovora kojim su mi odobrili smanjenje kamate na 3,3 %sto je fantastično.

Intesa je pre nekoliko meseci davala (novim klijentima) kamatu od 2,6%sto ne daje nijedna banka.
Ja nisam htela da se prebacim tamo jer se onda radi kompletna ponovna obrada kredita sa korporacijom,pa ne bih imala neku uštedu.

Učešće je minimum 20%,u našem slucaju država je davala subvenciju i min učešće je bilo 5%,mi smo imali para pa smo dali čitavih 8%učešća [sm=smiley36.gif]
A to su vam kasnije u vratili pdv, jer je prva nekretnina na moje ime.




Anck Su Nmaun -> RE: Stambeni kredit (24.2.2018 17:50:23)

Jel neko tuzio banku za ovo oko obrade kredita sto je naplacivano?




vonavoj -> RE: Stambeni kredit (24.2.2018 19:51:23)

Lazem..pise 2.5%..a eks 3.29%..




Anck Su Nmaun -> RE: Stambeni kredit (24.2.2018 21:15:53)

Nama se rata stalno menja , kaze mm sad je 199.




dddaca -> RE: Stambeni kredit (24.2.2018 22:01:46)

Anck, pogledaj na sajtu efektive, mislim da su oni pisali o tome i o troskovima koje imas u vezi podnosenja tuzbe




Anck Su Nmaun -> RE: Stambeni kredit (24.2.2018 22:10:03)

Ma znam ja sve to al ne znam nikoga da ih je stvarno tuzio.




jess021 -> RE: Stambeni kredit (24.2.2018 23:09:02)

Von, proveri uslove i u Erste banci. Mislim da se kod njih ne naplacuje obrada kredita.
Gledaj na taj kredit kao na nesto dobro, ulaganje u buducnost i vas dvoje i vase dece. Da je nesto super i extra bas i nije, ali tvoj mir nema cenu.
Sad u maju ce biti 8 godina kako smo podigli kredit, bas brzo proslo:)




Sanjica26 RR -> RE: Stambeni kredit (25.2.2018 3:12:11)

Mi nazalost trenutno ne mozemo da uzmemo kredit. Ja nisam za stalno. Mm je prijavljen na iznos koji nije ni minimalac koliko treba da bi nam odobrili kredit. Pitao je da se to promeni. Ove godine ne moze jer je vec predato kako se zove koliko iznosi pausalni iznos. Za sledecu cemo da vidimo da li cemo uspeti. Ja sam nesto izgubila nadu, jer evo 10godina kako smo podstanari. Mada, mm kaze da ne gubimo nadu.
Elem, dosta toga druga strana moze da pomogne, ali nece. Sa time smo se odavno pomirili i zbog toga smo resili da uzmemo stvar u svoje ruke.




vonavoj -> RE: Stambeni kredit (25.2.2018 8:11:58)

Jess.nema ni u Intesi obrade kredita..
U Sanjice.i vi ste silne pare dali kao podstanari..mogli ste i stan kupiti..
Sreca moja da sam za stalno od prve godine..ali mi je plata mala..videcemo koliki ce mi odobriti..u Pa su skocile cene..zbog blizine Beograda i dobre veze sa njim..




Sanjica26 RR -> RE: Stambeni kredit (25.2.2018 8:20:42)

Von, jeste. [sm=smiley13.gif] Ajde da se nadam (sto kaze mm) da cemo uspeti sledece godine. Kad smo do sada cekali, ajd barem jos malo. Kaze mm pre neki dan taman da zaokruzimo 10 godina braka. [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>