RE: Stambeni kredit (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


MimaKos -> RE: Stambeni kredit (18.7.2019 16:10:56)

To je zaista najveca i najvaznija kupovina u zivotu, divno za vas!





eca89 -> RE: Stambeni kredit (18.7.2019 16:32:08)



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Čestitam Eco!! Sjajne vesti [sm=bravo.gif]



Hvala Anci😚




mirche85 -> RE: Stambeni kredit (21.1.2020 17:22:43)

Pozdrav svima.


Da li je neka trudnica podnosila zahtev za stambeni kredit u toku trudničkog bolovanja i da li uopšte banke to dozvoljavaju? Imam posao na neodređeno, već 5 godina sam kod istog poslodavca. 




Rosita -> RE: Stambeni kredit (21.1.2020 22:01:29)

Ja sam razgovarala sa bankama za vreme porodiljsko. Mislim da da, u principu.





mirche85 -> RE: Stambeni kredit (21.1.2020 22:04:53)


Hvala puno.

IZVORNA PORUKA: Rosita

Ja sam razgovarala sa bankama za vreme porodiljsko. Mislim da da, u principu.








Milena18 -> RE: Stambeni kredit (8.6.2020 11:59:39)

MM i ja smo rešili da probamo da podignemo kredit za stan. Kontaktirala sam svoju banku i rekli su mi da ispunjavam uslove. Brinulo me je to što ja radim preko agencije za zapošljavanje, mada imam ugovor na neodređeno vreme, ali mi je službenica banke rekla da to ne bi trebalo da bude problem. Naravno, meni to nije dovoljno [sm=smiley36.gif]
Pitanje za vas koje ste u skorije vreme podizale stambene kredite - da li vam je banka dale predodobrenje kredita pre nego što ste potpisale predugovor o kupovini stana? Malo mi je frka da damo kaparu, a nemamo garanciju da će nam kredit biti odobren. Moja banka (Intesa) to izgleda ne daje, ali sećam se da sam negde pročitala da neke banke daju.




Sanjica26 RR -> RE: Stambeni kredit (8.6.2020 13:21:59)

Mi smo kupili stan na kredit preko intese. Imali smo dogovor sa prodavcem da ne proda stan dok nam  banka ne odobri. Nismo mu davali kaparu. Pitaj u banci najbolje. 





Milena18 -> RE: Stambeni kredit (8.6.2020 13:56:54)

Sanjice, pitaću čim se budem čula sa bankom sledeći put. Ove nedelje bi trebalo neke stanove da pogledamo, pa ću verovatno posle toga da ih pozovem. Nego sam htela da vidim kako je kod vas išlo to što se kapare i predugovora tiče. U svakom slučaju, nadam se da ćemo uspeti, pa da i mi konačno imamo svoj stančić.




Milena18 -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 9:08:19)

Mi konačno ulazimo u ovu priču. Idemo danas popodne da pogledamo neki stan. Baš sam uzbuđena, a malo i zabrinuta. Bilo bi mi veliko razočaranje da nam ne odobre kredit, no dobro, neću da mislim negativno.




jess021 -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 9:32:41)

Milena, ako imate uslove nema razloga da vas odbiju. Jel gledate nov stan? 





Milena18 -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 9:38:08)

Jess, ja sam angažovana preko agencije za zapošljavanje, mada imam radni odnos na neodređeno vreme. Zbog toga brinem, mada su mi u banci rekli da to kao nije prepreka. Starogradnju gledamo, ne možemo novogradnju jer moramo da podignemo i gotovinski kredit za učešće, a u Kruševcu je novogradnja skoro duplo skuplja od starogradnje.




vonavoj -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 10:15:55)

Milena,aj bas pisi..i mi bi trebalo.

Kod nas su jako skupi stanovi,novogradnja otpada,ne daju talkve kredite...




jess021 -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 10:29:53)

Za starogradnju ne treba ucesce? 





jess021 -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 10:30:21)

Sad sam shvatila, sve ok. Koliko je kvm kod vas? 





Sanjica26 RR -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 11:03:41)



IZVORNA PORUKA: Milena18

Mi konačno ulazimo u ovu priču. Idemo danas popodne da pogledamo neki stan. Baš sam uzbuđena, a malo i zabrinuta. Bilo bi mi veliko razočaranje da nam ne odobre kredit, no dobro, neću da mislim negativno.



Срећно. Не брини. Најбитније је да вам одобре кредит, а кад одобре све иде лагано. 




Sanjica26 RR -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 11:04:57)



IZVORNA PORUKA: Milena18

Mi konačno ulazimo u ovu priču. Idemo danas popodne da pogledamo neki stan. Baš sam uzbuđena, a malo i zabrinuta. Bilo bi mi veliko razočaranje da nam ne odobre kredit, no dobro, neću da mislim negativno.



Срећно.😘




Sanjica26 RR -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 11:05:53)



IZVORNA PORUKA: Milena18

Jess, ja sam angažovana preko agencije za zapošljavanje, mada imam radni odnos na neodređeno vreme. Zbog toga brinem, mada su mi u banci rekli da to kao nije prepreka. Starogradnju gledamo, ne možemo novogradnju jer moramo da podignemo i gotovinski kredit za učešće, a u Kruševcu je novogradnja skoro duplo skuplja od starogradnje.



Муж није за стално? 




vonavoj -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 11:18:53)

Treba ucesce,ali banka ne daje kredite za nesto sto nije gotovo.

Kod nas je m2 sad oko 1100e..nama treba bar 80m2.Kakvo je stanje kod vas Milena? Cene u starogradnji i novogradnji.




jess021 -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 11:22:42)

Mi kad smo uzimali bitno je bilo da je završeno 80%gradnje. Mislim da je i dalje to uslov.

Milena u kojoj ste banci? 




Milena18 -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 12:22:30)

Hvala, Sanjice.
Jess, ja sam u Intesi. Muž ima ugovor na određeno vreme već godinama, to u prosveti i dalje tako može.
Kod nas je novogradnja u ok zgradi i na ok lokaciji 800-900 eu/kvm, a starogradnja može da se nađe i za 500 za stan u solidnom stanju u koji ne treba mnogo ulagati. Nama novogradnja definitivno otpada, te nove zgrade koje se nama dopadaju su preskupe.




jess021 -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 12:47:28)

Milena, sta znaci statogradnja? Mislim kad su te zgrade napravljene. U Ns imas zgrada koje su napravljene 60-tih godina i ja to nikad ne bih uzela bez obzira na cenu, jer dugoročno gledano to nikako ne moze biti dobro





Milena18 -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 13:00:02)

Jess, pod novogradnjom se podrazumeva stan u kome nije niko živeo do sada, bar ovde po agencijama tako to zovu. Ima i ovde tako starih zgrada, ali ove koje ja gledam su iz 80-ih i 90-ih. Mi smo dok smo pravili kuću 2000.-te proveli nekoliko meseci u zgradi koja je tada sagrađena i u kojoj se voda slivala niz unutrašnju stranu prozora. Eno sada izgleda kao da je stara jedno pedeset godina. Tako da ni to što je nešto novo ne znači da je dobro, mada bih i ja svakako birala noviju zgradu. Meni je najbitnije da je zgrada u solidnom stanju, da stan ima terasu i da je škola blizu.




vonavoj -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 13:06:00)

Bas tako Milena.

Moj tata je radio osiguranje imovine,kaze ti novi stanovi su losi,zemlja se nije stalozila,brzo se grade..prokisnjavaju..ne svi..Joj,mene muka hvata,kod nas stari stanovi zahtevaju ulaganje,min 6000-10.000evra..ako ga kupis za 45.000..odakle kredit za ulaganje posle stambenog..ako uzmes novo to je oko 70.000min...Jedino bubreg da prodam😂Sa mamom smo pricale za kucu,sestre i ja,tata se slaze,da ostane meni i da isplatim sestre,pa da ulozim...mama nece ni da cuje...To bi znacilo da isplatim 30.000 njima,i da ulozim joa 10.000 i za te pare imam 300m2..




nata11 -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 13:08:51)

Von a gde bi bili mama i tata? Ostali bi u kuci do kraja zivota?
To ti je svakako najbolja opcija finansijski.




vonavoj -> RE: Stambeni kredit (25.1.2021 13:14:35)

Da.da.da zive dole u kuci,oni imaju svoj sprat,mi nas..

Ako bi kuca ostala meni,ja bi uradila fasadu,krov,to sve mora da se sredi...Sestra u Hr ima kucu,ne znaci joj nista,druga zivi sa muzem y njegovom stanu..znaci njima samo pare znace..A nasa kuca kad bi se prodala,dobili bi max 55.000e.Tata ce naslediti stan od babe,koji vredi 30.000e,to jednoj da ostane,a ja drugu da isplatim...ima nas tri.Ali mama baksuz..a nema odakle ni da ulozi u kucu,koja propada,kroz jos malo moze da izdrzi...kuca ima 30g.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>