Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Nensi* -> Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (6.2.2011 11:19:12)

Imam veliki problem sto se tice Vukovog spavanja...
Kad on spava,ne sme da se cuje ni najmanji sum,odmah se probudi [sm=smiley13.gif]
A bas smo se trudili dok je bio manji da ga naviknemo da spava i dok pricamo i dok radi tv ili muzika...Cak smo ga namerno ostavljali da spava u dnevnoj sobi u toku dana gde su sva desavanja u kuci i bilo je super...
Ne znam kako se to promenilo,ali sad bukvalno kad udjem u spavacu sobu moram ispred nje da izujem papuce da ne bi cuo kad hodam jer se odmah probudi...Nekad ga po pola sata-sat uspavljujem i na kraju ga neki sum probudi...[sm=smiley13.gif]
Pomagajteeeeeeeee...




indy_25 -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (6.2.2011 11:21:57)

Nensi ja kad Saru uspavljujem u dnevnom boravku gdje je muzka i gdje normalno glasno pricamo ona zaspe znaci u boxu i super spava . Znaci ne smijem da ugasim muziku ili tv da je ne bi tisina probudila.

A kad zaspe u svojoj sobi gdje je vec tisina tada cuje i najmanji sum tada moramo polako da prolazimo pored njene sobe.

Probaj da gga uspavas uz muziku ili pojacan tv.




nela79 -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (6.2.2011 11:28:25)

Ja mislim da je to samo faza kao i mnogo toga drugog u odrastanju djeteta. Mislim da djeca jednostavno rastu, spoznavaju vise stvari i onda im nije najbitnije da su samo sita. Sad nebi da im promakne nesto sto se desava pored njih. Sjecam se da sav Vanju vodila u Sokobanjsku na vjezbice, i dok smo bili u cekaonici mama i tata jedne djevojcice koja je vec hodala se izvinjavaju sto je curica malo zivahnija jer ce probuditi bebu. Vanji tad nista nije smetalo kad bi zaspao (imao je mozda 3 mjeseca). A otac te djevojcice je prigovarao mami:"Vidis kako djeca spavaju, a mi kad ona spava ne smijemo ni soljicu spustiti na tanjuric":)
Zato ti opet ponavljam mislim da je to samo prolazna faza, a da ih treba pustati da spavaju u totalnoj tisini ne treba. Kod mene je uvijek TV upaljen, cuje se prica. Vjecito nesto kuckam i lupkam po kuci. Tako da se malac navikao.Cekam samo da se navikene da prespava noc u komadu :)

Uh, al se ja raspisa. Nadam se da je bar pomoglo:)




Anoniman -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (6.2.2011 11:30:48)

Ja se slažem da je faza.
Bebe rastu i postaju radoznalije. Sve žele da vide, i svaki šum je nagoveštaj nekog dešavanja. Zato se ja trudim da bebu uspavam u galami (pored Luke koji se igra i ciči), jer ako ga uspavam u tišini pa se Luka pojavi, ćao sve. A ako zaspe uz Luku, mogu topovi da pucaju!




Lu -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (6.2.2011 11:50:54)

Ali Nensi šta fali ako beba-dijete spava u sobi u tišini[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Nećeš nšta raditi u sobi baš kad on spava, ja mislim da je i bolje da se spava u tišini.
Moj je uvijek od rođenja spavao u tišini.




Trbica -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (6.2.2011 12:02:39)

Ja je uspavam uz decije pesmice, posle pustim neki film, ton da bude na istoj jacini kao i pesmice i pricamo malo tise i ona se ne budi. Mi nemamo deciju sobu nazalost, tako da smo morali da je navikavamo na zvukove. Kada idemo kod bake i deke ima svoju sobu, kada se vratimo ovde jedno mesec dana umiremo zbog toga sto se navikla na uspavljivanje u tisini. Postepeno je opet naviknem da se uspava uz pesmice. Kada zaspi tako sa nekim zvukom ne budi se sem ako bas neko od nas ne lupne jako.




ivaj -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (6.2.2011 12:53:58)

nensi mislim da je to zato sto je sad veci.Kao sto sama kazes,dok je bio manji bila je druga prica.I njihov san je u tom uzraztu drugaciji nego dok su bebe(mislim male,male bebe[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image])

Jelena ima 'lak' san od kako se rodila,ali ja namerno potenciram uspavljivanje i spavanje u dnevnom boravku,jer nemam nameru da idem po kuci na prstima.
Probaj i ti tako,nemoj ga uspavljivati u tisini.Mozda ce prvih par dana biti zeznuto,ali posle ce se navici.




Nensi* -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (6.2.2011 13:51:10)


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ali Nensi šta fali ako beba-dijete spava u sobi u tišini[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Nećeš nšta raditi u sobi baš kad on spava, ja mislim da je i bolje da se spava u tišini.
Moj je uvijek od rođenja spavao u tišini.


Pa stvar je u tome sto njega svaki sum,ali bas svaki probudi...Na primer,pre neki dan je nesto ispalo komsiji iznad nas,i to je tako malo lupilo,a on se probudio...Trebalo mi je posle sat vremena da ga uspavam opet...
Sad sam kupila onaj sat digitalni sto ima i radio pa cu da ga drzim non-stop ukljucenog da se navikne,jer pored muzike nece cuti tako neke bezazlene sumove...




indy_25 -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (6.2.2011 14:00:15)

Ma nema ti to veze sa fazom evo moja Sara je sada velika ima 10 mjeseci pa evo upravo spava u dnevnom boravku u boksu dok je utakmica na tav moj muz gleda pricamo sasim normalno isto ko da ona ne spava tu. nensi slobodno ga navikavaj da spava u prostoriji gdje je normalno pricate. Ja prije kad smanjim sve ona se probudi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] stvarno. I sad uvijek kako zaspe tako i ostane ili tv ili muzika bilo sto.




sneza24 -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (8.2.2011 1:03:15)

Od samog pocetka Davidu preko dana pustam muziku dok spava a uvece u tisini.
Preko dana mi odgovara sto spava uz muziku jer uvek neko ulazi-izlazi,bas tad zvoni fiksni ili neko zvoni na vratima ovako uz muziku ne cuje nista.
Mada je imao fazu da se odmah probudi cim udjem u sobu ali ga je prosla.Mada se i sad ponekad desi.
A i uvece kad nesto gledamo mi pojacamo TV da mozemo da cujemo nesto ali ne preglasno.




SareniVrabac -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (8.2.2011 10:41:00)

moj najmladji brat je od rodjenja navikao da spava da mu nista ne smeta.... uvek je ostavljana makar muzika ili tv u sobi u kojoj on spava, tako da nikad nije imala problema sa spavanjem sa njim.... i dan danas, 11god kanije, mogu topovi pucati on se nece probuditi.... tako da cu taj recept i ja iskoristiti i ostavljacemo bebi bar muzika da svira dok spava....




Lu -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (8.2.2011 11:46:04)

IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ali Nensi šta fali ako beba-dijete spava u sobi u tišini[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Nećeš nšta raditi u sobi baš kad on spava, ja mislim da je i bolje da se spava u tišini.
Moj je uvijek od rođenja spavao u tišini.


Pa stvar je u tome sto njega svaki sum,ali bas svaki probudi...Na primer,pre neki dan je nesto ispalo komsiji iznad nas,i to je tako malo lupilo,a on se probudio...Trebalo mi je posle sat vremena da ga uspavam opet...
Sad sam kupila onaj sat digitalni sto ima i radio pa cu da ga drzim non-stop ukljucenog da se navikne,jer pored muzike nece cuti tako neke bezazlene sumove...

Pa dobro to tiha muzikica ili tv dok radi, ali kad nešto tresne ili je zvono na vratima jako, on će se svejedno probuditi ja mislim , ne znam.
Ja nisam nikada ostavljala dijete da spava u dnevnom boravku , isključivo u sobi pa možda ni ne znam, ali znam da mu ne smetaju tihi zvukovi niti su ikada smetali osim recimo lupanja vratima i sl.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
A možda će ti dijete sve to prerasti, dok bude imao čvrsći san[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Ne znam,ja sam mišljenja da spavanje treba da bude u tišini, tako da neću se više javljati na ovu temu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley4.gif[/image]




IVA 11 -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (8.2.2011 11:52:39)

Mi smo naseg od rodjenja "nauciili" da spava uz zvukove. Prvo je stalno u toku dana bio u dnevnoj, a sad ga u toku dana povedem u sobu, u slucaju da treba da cistim ili sredjujem nesto, pa da ne budem obazriva 100 %. Uvijek kad u toku dana spava upaljena je muzika, nocu jako tiho, dok ja ne legnem i ugasim je skroz. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  U toku dana ako smanjim muziku skroz, on ne moze da zaspe. Jedino sto sigurno moze da ga probudi je alarm sa telefona mm ujutro u 7 i po.




Nensi* -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (8.2.2011 12:02:55)

Pa i Vuk je spavao uz tv i muziku,i odjednom se to promenilo...

Lu,i ja sam za to da spava u tisini nocu,ali danju bi volela da ga naviknem da spava bar uz muziku,jer ja po kuci ne mogu nista da uradim kad on spava,ako udjem u sobu,moram da se izujem,da ga ne bi koraci probudili...
Ja se nadam da je sad ovo faza jer ga sve zivo zanima,i da ce uskoro malo da ucvrsti san...Pocela sam po malo da mu pustam muziku u toku dana...




Mala Loojka -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (30.4.2011 23:01:50)

Moj zaspi bez ruku ako mu pevam, ili ga drzim i gledamo TV xD Mada mali je on za to, ali pali xD
Bas je navikao uz zvuke da spava... jer od rodjena ja nisam dala da bude skroz tisina...




Brana -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (30.4.2011 23:06:31)

Ja sam mog Lakija od rodjenja navikavala na muziku,zvukove,sumove,...jedno vreme smo ga uspavljivali uz sum vodopada (preko youtuba) to kada je imao grcice i to ga je smirivalo..onda posle uz uspavanke ili neke decije pesmice(koje mu pevamo ili pustimo na kompu) i on zaspi tako je i dan danas,...eto juce smo ga uspavali uz pesmicu Suma blista,suma peva...znaci i dok spava nije muka tisina alli nije ni buka...
Bolje je tako jer ako se nauci da spava uz potpunu tisinu imace slab san tj.na najmanji sum ce se buditi.




nencydrew -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (2.5.2011 18:11:37)

Jajoj pustim tihu muziku u sobi, i tad zaspi, ali npr u dnevnoj sobi, iako smo tihi, ne može da zaspi.




Brana -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (2.5.2011 18:40:57)

IZVORNA PORUKA: nencydrew

Jajoj pustim tihu muziku u sobi, i tad zaspi, ali npr u dnevnoj sobi, iako smo tihi, ne može da zaspi.

To je super sto si je tako navikla.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]Nece moci neki tisi sum ili zvuk lako da je probudi a samim tim ce imati i cvrsci san i veci nivo odmora.




jelena038 -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (2.5.2011 18:50:51)

ja sam prvo vece, kad smo dosli iz porodilista, ukljucila radio pored njegove glave i nisam ga gasila sigurno pola godine. od tada niko ne prica ni tiho dok on spava, a kamoli da cutimo. i dan danas ima cvrst san.

ne znam kako se postize kad je dete vec naviklo na tisinu, ali mislim da je muzika sigurno jedan od prijatnijih zvukova sa kojima treba poceti. mozda da se pocne sa uspavankama, da se navikne na mamin glas, pa da mama postepeno, dok dete spava nastavi govoriti..




oxy7 -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (4.5.2011 8:30:38)

Moj bebac spava sjajno od samog rodjenja, buka mu ne smeta, osim ako je nešto baš glasno i neprijatno, a muzika mu tiho svira u sobi cijelu noć od kada se rodio. U početku sam birala klasiku, a sada često pustim radio pa tu ima svega, sve do hard rocka. On ne može da spava u tišini, tada ga bude svi mogući zvuci...
Mislim da ih od starta treba navikakaviti na zvuke, kasnije je to teže.




vukosava -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (4.5.2011 10:21:28)

lepo. dodjes iz porodilista i ukljucis tv, pricas pred bebom i navikne se




vukosava -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (4.5.2011 10:23:07)

mozda to nesto novo u razvoju kad imaju 10 meseci, nemam pojma




Crvenkapa85 -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (4.5.2011 11:47:40)

e ja sam se zeznula sa prvim detetom i sve sam ucutkivala i terala da setaju na prstima,al ovog puta NE,od dana kad dodjemo iz porodilista,normalan ce se zivot voditi samo sto cu maju morati da smanjim bar na dvojku[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




lanajelena -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (4.5.2011 11:49:40)

Moji su navikli na buku i nema problema samo kad bi spavali malo,malo duze [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anoniman -> RE: Kako naučiti bebu da spava uz zvukove,glasove i td...? (4.5.2011 11:53:55)

Iz krajnje tišine polako i postepeno uvoditi buku, prvo kroz tihu muziku koju povremeno pojačavate, pa onda glasovi sa TV-a, pa kombinovano ... Sve postepeno pojačavati dok ne dođete do uobičajenih zvukova i bebe koja se ne buni zbog istih. Moja Nina sad spava u kolicima, dok sedimo u kafiću po sred Bulevara, dok oko nje tutnje autobusi .




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>