RE: Dete boli uho (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


milicicak -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 15:28:40)

Fili, stvarno je bito sto je gnoj izasao napolje. Uz ab ce on vec sutra biti bolje :)





Sanidej -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 15:33:06)

Mirko Svirko, Filin sin ima gnojnu upalu uva. Sekretorni otitis je druga prica.




Mirko Svirko -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 15:43:04)

Jao ne znam sta je gore. Mene mucilo to sto  je imao taj sekretorni otit. A ovo je koliko citam sada izasao gnoj napolje?Jel tako, Sanidej?
Ja nemam predstavu,  mene ni kao malu nikad nije bolelo uvo. A kazu da to bas boli. 




Filadendronka -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 15:46:51)

Svirko, dobio je ab i probiotik. Hipertoni sprej za nos. On ima 10 meseci, pa sve ostalo nema smisla. I rece mi dr da mu stavljam hidrogen da se taj gnoj ispira. On inace vristi kad mu stavim hidrogen ( stavljam zbog velike kolicine usne masti), ne znam kakko cu tek sad kad je pod upalom. Verovatno mu uzasno smeta, a sad ga plus i boli. 




Mirko Svirko -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 15:48:26)

Sad razumem Fil. Jao, brzo da ozdravite. A za vikend bese i svadba? 




Sanidej -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 15:48:40)

Sek. otitis je hronicni problem  koji  najcesce nastaje kao posledica ponavljanih akutnih upala uva. 




vonavoj -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 15:57:01)

Fil,a ko ti je to rekao za hidrogen? Moja deca sva imaju usne masti,i nijedan orl nam nikada nije rekao da stavljamo hidrogen..usna mast ima svoju ulogu..moja dr cesto i ne vidi lepo uvo od usne masti.a moj M imao 5 puta upalu usiju..zato i operise krajnik.Znam da hidrogren tome sluzi,ali to odrasli koriste..kako naterati bebu da lezi 2-3min na to strani..




Ana RR -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 15:58:33)

Mojoj drugarici su rekli hidrogen nikako! Prepisali su im neke kapi umesto toga. Mogu je pitati kako se zovu.

Baš mi je žao Fil, nema goreg bola od bola u uhu [sm=smiley13.gif]




vonavoj -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 16:01:41)

Vaxol,tako nekako se zove..ali ni to nisam stavljala .




Sanidej -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 16:13:04)

Vaxol sprej sa maslinovim uljem za ciscenje usnog voska, nisu kapi.




vonavoj -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 16:34:27)

To umesto hidrogena..jer nasi orl ne preporucuju hidrogen..moze samo stetu da napravi.




Sanidej -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 16:39:00)

Ja sam stavljala hidrogen cerki u uvo po savetu orl kada se zapusila cevcica par puta.




Mirko Svirko -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 16:55:30)

Mojoj drugarici su cistili necim ona kaze nesto kao mini kasicica. Ali oept to je kod odraslih. Von je u pravu,  cerumen ima svoju ulogu. Setila sam se, taj hidrogen bese onako peni? 




MamaNecaVo -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 18:07:39)

Nama su rekli hidrogen nikako,zasto ne secm se ,ali bas nam je bilo naglaseno.
Dete je dobilo kapi-s tim da sam trazila uput za dalje jer je pedijat negirao i tvrdio kako nista ne vidi i da mu rastu zubi -2 godine dete,svi zubici tu.




Sanidej -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 18:26:09)

Hidrogen moze ali kratko, obicno do 4 dana da se ne iritira bubna opna. Ide na preporuku orl naravno. Ocigledno se misljenja specijalista razlikuju.




Filadendronka -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 18:46:13)

Nama su dva orl rekla za hidrogen, posto ima tonu usne masti. I to da “slobodno” stavljam svaki dan, nista ne skodi.🤔🤔🤔 I sad budi pametan kako postupiti. Moj kolega uvek na letovanju stavlja hidrogen da mu se usi ociste, ali on je ipak odrastao covek. Von, ja mu stavim jednu kap i to odmah krene da peni i iscuri. Onda ponovim na drugoj strani. Naravno da nema sanse da miruje, tako da je to vrv samo povrsinsko ciscenje. Mada nisam sigurna ni koliko su duboki slusni kanali. 




Khaleesi -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 18:46:59)

Moje su obe imale upale starija od masti usne jer su joj bili jako uski kanalibpa dok nije napunila 6 stalno smo stavljali hidtogen. Mala je od nosa imala upale uha ibto uz ab je prolazilo. I njoj smo nekad hidrogen da bi se ispiralo. I to sve preporuka orl. Razlociti su svi lekari ni ne znas ko je u pravu... 





pari -> RE: Dete boli uho (20.2.2020 18:56:54)

Ja sam imala puno upala kao mala, a i M je imao nekoliko. Niko nam nikad nije rekao za hidrogen. Samo ab, fiziološki u nos, kapi za nos i to je to... Prija da se greje uvo ...

Ali opet, svako dete je različito i dr bi trebao da zna ali eto, nije čovek pametan koga slušati




flamingos -> RE: Dete boli uho (21.2.2020 19:15:52)

Fil,kako ste?Ljubim vas.❤





Mirko Svirko -> RE: Dete boli uho (22.2.2020 9:52:29)

Fil,kako ste vi danas?




Filadendronka -> RE: Dete boli uho (22.2.2020 10:54:54)

Devojke, hvala na pitanju, bolje izgleda. Jos uvek je jako nervozan, ali vidi se da napreduje. 




vonavoj -> RE: Dete boli uho (5.3.2020 9:55:59)

Da napisem i ovde,mozda nekome pomogne.

Operacija treceg krajnika na Institutu.Dan pre operacije se dolazi na dogovor sa anesteziologom,vadi se krv,ceka se min 4h...guzve sy velike..Nama nije trebao bris,samo uput,izvestaj doktora orl i izvestaj pedijatra.Na dan operacije se dolazi u 7,tek u 9h pocinju operacije,idu najmladji prvo. Dobiju sirup da se osamute,i posle 10min ih vode,iz sale ih vracaju za 30min. Uglavnom su deca osamucena,spavaju,osim mog sina,koji je plakao  sat vremena jer je hteo da otkine braunilu.Posle 2h od operacije smeju vodu,posle 4h puding. U pola 5 se ide kuci.Sutradan je kontrola,ne ceka se red i uzima otpusna lista.




emicaa -> RE: Dete boli uho (5.3.2020 13:17:30)

Von a zar se sa operacijom krajnika ne ceka do 4-5 godina.Vi ste prvi slucaj za koji sam cula da su tako malom uradili.U svakom slucaju bolje da se rijesio





Khaleesi -> RE: Dete boli uho (5.3.2020 14:44:34)

Kod mene na poslu jedan kolega dete vodio sa 2,5 god i cevcice i krajnik taj 3. A nama za kilu cekali 3 god da napuni a sa 4 god je operisali. Opet jedan mali je bio godinu i po i njemu kilu tad operisali. Kao da nema pravila... 





vonavoj -> RE: Dete boli uho (5.3.2020 14:57:58)

Zavisi od lekara,neko ceka,neko ne..T je imala 2gofdine i 3 meseca..sestrin je imao 21mesec..

I moj kumic je sa 16meseci operisao kilu..u principu se ceka preko 10kg i 15meseci.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sledeća stranica >   >>