|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.6.2009 1:43:02   
Verus
bar nekoliko puta na dan, videces da ce ti biti lakse!

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.6.2009 12:26:14   
plawka
Ovde preporucuju sto vise vode,jer ona nema veze sa oticanjem nogu, a ne preporucuju nikakve kreme i kremice, nego prepisuju neke carape bez kojih nesmete da ustanete.Ja sam tek 3 mesec ali posto sam vec 2 puta bila u Srbiji (a to mu je 1600km u jednom pravcu) prepisao mi ih je doktor i sad nigde bez njih. Tako da mozete potraziti takve carape za vene u apoteci jesu malo skplje ali su extra. A moja sestra je koristila konjsku mast i kaze da je super, ja cu je definitivno kupiti sad kad dodjem ima je u Tus supermarketima i kosta oko 200 din.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.6.2009 13:14:57   
Sneža
Plawka dobro nam došlauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu plawka)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.6.2009 13:22:33   
prase
IZVORNA PORUKA: plawka
A moja sestra je koristila konjsku mast i kaze da je super, ja cu je definitivno kupiti sad kad dodjem ima je u Tus supermarketima i kosta oko 200 din.


Ja sam koristila konjsku mast za brži oporavak od istezanja mišića... Za to služi i konjima user posted image E sad, ima logike da to pomaže i kod oticanja nogu - mišići se aktiviraju otprilike u onoj meri kao da su noge podignute naviše user posted image Kako li mi samo ovo nije palo na pamet kada sam odustala od toga da dalje idem na posao 3 nedelje pre trudničkog bolovanja, a zbog neverovatnog oticanja nogu user posted image

Da napišem i nešto korisno... Konjska mast može da se kupi i u veterinarskoj apoteci, ja sam tu koristila i extra mi je pomogla (a i nisam se pretvorila u konja, osim što od tada imam potrebu da vezujem kosu u konjski rep user posted image ).


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu plawka)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.6.2009 13:31:50   
sneza24
Moj deda ima 81 god. i koristi konjsku mast zato sto mu oticu noge.Meni je bilo to smesno jer sam mislila da samo on to koristi ali vidim da nije tako.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.6.2009 14:35:36   
plawka
Ah pa bolje vas nasla, a sad bacanje na konjsku mast, al ostavite nesto da imam i ja da kupim kad dodjemuser posted image

_____________________________

suis enceinte!!!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Otečene noge u trudnoći
26.6.2009 10:42:18   
tomic
I sta je sad najbolje od preparata? devojke, jel ste kupile nesto? Katastrofa mi oticu gleznjevi.. A kako dan odmice, tako sve vise i vise...

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu plawka)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Otečene noge u trudnoći
26.6.2009 10:44:18   
Rivana
Ja nisam nista mazala, malo sam kad legnem ih podizala na neki jastuk ili sl.

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Otečene noge u trudnoći
26.6.2009 10:47:58   
tomic
Neznam, malo me je strah, popucali mi i kapilari, a imam genetski prosirene vene... Da mazem ili ne....

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Otečene noge u trudnoći
26.6.2009 10:52:17   
Rivana
Ja sam imala neki problem ranije sa venama pa sam mazala hepalpan, i nosila carape za vene al to je bilo re trudnoce. Pitaj u apoteci nesto za trudnice za mazanje sta je ok

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Otečene noge u trudnoći
26.6.2009 10:56:07   
Anoniman
meni su grozno oticala ...a zadnja trudnoca me dokrajcila .... bukvalno su mi otoci deformisali noge ...a nista mi nije pomagalo...jbg

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Otečene noge u trudnoći
26.6.2009 10:57:40   
Anoniman
I meni su u trudnoći ispucali kapilari. Što ne pitaš ginekologa?

Proširene vene u trudnoći KLIK

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Otečene noge u trudnoći
26.6.2009 11:04:24   
eugenija
E curke, meni je ovaj problem trajao 4 dana i samo se povuklo.. Dakle, nije do kraja trudnoće bilo, kao što se desilo sa Vučkom..

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Otečene noge u trudnoći
26.6.2009 11:21:33   
Anoniman
Imam i ja problem cim se malo sunca promoli ili malo otopli odma su mi noge za cetiri broja vece i ne mogu ni bosa da opstanem,a kamoli nesto da obujem...jos uvek nisam nasla pravo resenje za to...user posted image !Sva sreca pa je vreme ovako malo hladnije,pa mi malo splasnu,pa malo oteknu...uf!

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Otečene noge u trudnoći
26.6.2009 12:05:59   
tomic
Ko da nadje ginekologa.. Covek otisao na odmor, nema ga vec mesec dana.. ma kakvi, niti je on mene uputio sta i kako , ni Boze daj. Treba da idem na trudnicko, pitam od vrata do vrata, niko nezna da mi kaze. Poslali me prvi put na komisiju pogresno...

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Otečene noge u trudnoći
26.6.2009 13:01:46   
dana198495
meni su jednom otekle noge otkako sam trudna i kada sam pitala mog ginekologa sta da uradim rekao mi je da smanjim unos soli i da se krecem i od tada mi se oticanje nije pojavilo

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Otečene noge u trudnoći
3.7.2009 17:50:54   
nina83
Jooj, od sinoc su mi stopala ko bumbari..user posted image  Stavila sam hladnu oblogu, drzim ih podignute.. Ne vredi. Nadam se da to nije znak da nesto nije u reduuser posted image

(odgovor članu dana198495)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Otečene noge u trudnoći
3.7.2009 21:57:04   
Verus
nina, da li su ti otecene i ruke, lice...?  Ako i to primetis, idi do lekara da ti pregledaju mokracu na proteine, i da ti provere krvni pritisak.  Ako je to sve ispravno, onda je moguce da je samo zbog cirkulacije, i nabavi neku dobru kremu namenjenu venama, one ce ti sigurno pomoci.  Znam da je dosadno, ali nogice sto vise gore (iznad nivoa kukova)user posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Otečene noge u trudnoći
4.7.2009 0:00:16   
nina83
Hvala Verususer posted image  
Lice i ruke su mi ok, a na noge mazem Planta Venol gel na bazi kestena i pomaze malo, ali sam se zabrinula jer mi do sada jos nikad nije tako dugo trajao otok..
Videcu kako bude sutra..

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Otečene noge u trudnoći
4.7.2009 7:26:44   
Anoniman
Veruška, ne znam šta sme od kremica da maže u trudnoći. user posted image

(odgovor članu nina83)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Otečene noge u trudnoći
5.7.2009 1:44:24   
BabyG
Ufff.. Iako sam tek u 11. nedelji, meni su vetj par puta otekle noge.. U sushtini, svaki put kad sam duzhe od sat vremena u pokretu, nevezano da li je to shetnja ili bilo shta drugo.. A masazha stopala mi pomazhe, tako da nije strashno.. user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Otečene noge u trudnoći
5.7.2009 16:53:43   
Verus
Od krema se sme mazati bez problema..dobri su oni kesten gelovi koji hlade noge, sigurno ce joj olaksati.  Ne znam kako cu biti u trudnoci, ali puno stojim na poslu, i onda jos po kuci, tako da ceo dan manje vise provedem na nogama....pa sam naucila da uvece namazem noge, onako od stopala ka kolenima lagana masaza i da ih dignem na zid dok lezim u krevetu i citam...puuuno pomogne.  Znaci bez brige mozes mazati noge u trudnoci.  Sto se tice uzimanja phlebodie ili drugih lekova, velika je debata, neki ginekolozi kazu da je OK neki da se ne sme, pa je tu odluka laka-ne uzimati nista oralno....lokalni gelovi su ok. 
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Veruška, ne znam šta sme od kremica da maže u trudnoći. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Otečene noge u trudnoći
5.7.2009 16:58:22   
Verus
BabyG, samo nastavi da masiras lagano kesten gelom, on je sasvim bezbedan, a mozes i ginekologa pitati da li su i druge kreme.  Hepathrombin se takodje koristi za otoke nogu i olaksanje cirkuacije ali to proveri sa tvojim dr.  Druge zene su znam koristile, ali zavisi od situacije trudnice, sve je naravno individualno, a tvoj lekar ce najbolje znati.  Ali kesten gel je OK, i fino hladi.  Takodje, uvek kada sedis, digni noge na tabure, drugu stolicu i sl.  Nemoj ne pokretno dugo sedeti, sve to ce ti pomoci!user posted image

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Otečene noge u trudnoći
5.7.2009 17:10:35   
guppy RR
Ehhh da...

ovakve su meni bile noge u trudnoći user posted image
Pomoglo mi je samo da ih držim uvis... satima. Čim ih spustim, ono opet.

user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Otečene noge u trudnoći
5.7.2009 17:11:12   
Ana RR
Ćevapčići user posted image

user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here