|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.8.2009 11:53:28   
BINCE
mislm da je rano da ti noge oticu u 5-om mj.tek pocinju pred kraj trudnice i ne oticu citave engo samo clanak..tj stoaplo..kolko ja znam ...e sad je kod sviju individualno

(odgovor članu mrvicica)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.8.2009 11:59:29   
mrvicica
nadam seuser posted image da ne bude da mi kupuju specijalne cipeleuser posted image

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.8.2009 13:30:18   
olja81
Mrvicice, evo meni su noge pocele da oticu na samom pocetku 6-og meseca, nije strasno ali ima malo otoka oko zglobova, svakako ne izgleda bas najlepse. nadam se da ce te to zaobici. Ja bas cekam sredu da pitam doktora zasto tako rano, merim pritisak i ok e sad jos da vidim analizu urina pa ako Bog da da je i to ok nema mi druge nego da cutim i trpimuser posted image

(odgovor članu mrvicica)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.8.2009 13:34:12   
mrvicica
Nadam se da ce me to zaobici. Da li postoji nesto cime se to moze sprijeciti ili to zavisi od osobe do osobe...I da li nosite visocije pete?

(odgovor članu olja81)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.8.2009 15:29:40   
dicca
Ja mislim da to zavisi od osobe do osobe. I naravno sto manje soli :)
Meni ne oticu ni ruke ni noge, a evo u 37-oj sam nedelji...Jedino mi se ukoce ruke preko noci-to su moji jedini simptomi :))

(odgovor članu mrvicica)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.8.2009 15:33:07   
sneza24
Meni vec u zadnjih mesec dana oticu noge.Ne mazem nista ali sam primetila da mi dosta pomaze setnja.Kad krenem nemogu bas da se obujem ali posle samo 5 minuta mi se spusti otok.

(odgovor članu dicca)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.8.2009 15:37:47   
dicca
Sve je to ipak drugo stanje...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.8.2009 15:38:08   
dicca
user posted image

(odgovor članu dicca)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.8.2009 15:42:19   
mrvicica
Izdrzacemouser posted image

(odgovor članu dicca)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.8.2009 15:43:57   
sneza24
Ma izdrzacemo sigurno.user posted image

(odgovor članu mrvicica)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Otečene noge u trudnoći
29.10.2009 16:17:50   
Nanica1
Ja sam u nedelju ustala sa krofnama! Gledam ja nesto mi sumnjiva stopala, ne vide se clanci, ali sve mislim da sam ja to umislila... I kad sam pokusala da udjem u papuce nece noga da udje skroz nego samo do pola! Mada, evo juce i danas se smirilo, mozda jos uvek nije kao pre ali je mnogo bolje! Nadam se da se nece ponavljati!
Inace, ja sam negde procitala da bas treba piti mnogo vode da se izbacuju stetne materije i da treba hodati dosta!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Otečene noge u trudnoći
29.10.2009 16:20:22   
Trcosava
nanice meni rekoše da je to od soli, tj više soli si unosila u organizam, a so kao zadržva tečnost pa zato otiču noge

probaj sa dizanjem na krevet (tako nam rekli u školici)

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Otečene noge u trudnoći
29.10.2009 16:57:11   
Modessty
Meni noge ne oticu. Ali mi se sinoc desilo da mi otekle ruke user posted image i to ne skroz. Prsti nisu, nego samo deo izmedju kaziprsta i srednjeg prsta. Na obe ruke. Jutros bilo malo otoka, a u toku dana se povuko. Htela da pitam dr, ali ne radi. Tu je tek od ponedeljka

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Otečene noge u trudnoći
29.10.2009 17:07:36   
Trcosava
Mod meni je prvo samo jedna ruka oticala, tj samo jedna šaka (leto ne računam - svakako cela oteknem pogotovo stopala)

Sad i dalje mi samo šake otiču, i to ujutru kad ustanem, u toku dana se povuče. Mislim da sam pitala moju doktorku i da je rekla da je to normalno, mada ja sam pred porođajem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Otečene noge u trudnoći
29.10.2009 17:11:07   
Modessty
Ma predpostavljam da ce i meni reci da je normalno. Stvar je u tome sto me zglobovi ruku bole vec nekoliko dana, a juce se pojavi taj otok. Bas bezveze!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Otečene noge u trudnoći
29.10.2009 17:12:09   
Modessty
Interesantno da nisu otekle cele sake vec samo taj deo odozgo user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Otečene noge u trudnoći
29.10.2009 17:16:25   
Nanica1
Odmarala sam sa podignutim nogama ali meni to nista nije pomagalo! Ali sad je samo nestalo... Moracu da smanjim unos soli jer bas volim slano!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Otečene noge u trudnoći
29.10.2009 20:50:13   
viking
E, curke, ako sme jedna netrudnica da se umeša i da kaže šta zna a vi poslušajte ili ne :)
Naime, idem na jogu kod jedne vrlo iskusne i dobre instruktorke, pametna žena koja zna šta priča i jogom se bavi 32 godine. U grupi imamo trudnicu pa su njih dve pričale na tu temu. Kaže instruktorka da pošto se u trudnoći menja položaj tela bubrezi postaju manje stimulisani nego što je to slučaj sa osobama koje nemaju stomak i mogu da stoje skroz uspravno. Kad bubrezi nisu stimulisani voda se više skuplja u organizmu i nastaje oticanje. Zato je potrebn raditi vežbe za stimulaciju bubrega, npr legnete na bok i zabacujete prvo jednu pa drugu nogu unazad. Radili smo još par vežbi koje mije malo teže sad da opišem, ali za to vreme pomenuta trudnica je dva puta išla da piški. Dakle, vežba deluje user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Otečene noge u trudnoći
29.10.2009 21:34:31   
sanji
Meni su tek sad počele da otiču i to ne strašno. Obično uveče primetim da su mi stopala natečena. Letos su mi oticale ruke pomalo ali to je bilo od vrućine!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Otečene noge u trudnoći
29.10.2009 23:18:13   
Verus
I meni oticu sakeuser posted image
IZVORNA PORUKA: Modessty

Ma predpostavljam da ce i meni reci da je normalno. Stvar je u tome sto me zglobovi ruku bole vec nekoliko dana, a juce se pojavi taj otok. Bas bezveze!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Otečene noge u trudnoći
21.11.2009 11:19:39   
mejra81
Meni nesto mnogo pocele noge da oticu,kao balvani, kad dugo sedim ili hodam...
Jel to normalno?user posted image
Bas mi narastu....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Otečene noge u trudnoći
4.12.2009 15:10:03   
Verus
od juce mi oticu i stopala!  Tj. deso vise od levog, i to sa unutrasnje strane...onako, gde se kost ne vidi nego se sve izravnalo!  Nije mi puno bolje od jutros.  Ici cu da kupim one carape za vene pa cu nositi i videti da li ce to da pomaze...al evo jos malo pa 6 mesec, svi mi kazu da je normalno da se to desi pa da prodje.  Setam skoro svaki dan, i pijem dosta vode ali bas jedem slano...moram smanjiti.  A i na poslu stojim dosta, pa kako i nece...Zglobovi na rukama me rasturaju, toliko nekad bole da se budim nocu, al eto to je touser posted image
IZVORNA PORUKA: Verus RR

I meni oticu sakeuser posted image
IZVORNA PORUKA: Modessty

Ma predpostavljam da ce i meni reci da je normalno. Stvar je u tome sto me zglobovi ruku bole vec nekoliko dana, a juce se pojavi taj otok. Bas bezveze!


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Otečene noge u trudnoći
4.12.2009 19:29:29   
MO2009
I meni strasno oticu noge... Posto mi je ostalo jos malo do kraja doktor mi je rekao da jedem totalno neslanu hranu i gle cuda nakon 2 dana noge su mi bas splasle... ali jesti totalno neslanu hranu je prava agonija... ali vredi... osecam se mnogo lakse...

Pozdrav

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Otečene noge u trudnoći
4.12.2009 19:36:57   
Lilly*
MO2009 dobro nam došla user posted image
Za otečene noge i uopšte zadržavanje vode u telu tokom trudnoće dosta pomaže smanjiti unos soli, kao i kada god sedneš, a ti digni noge user posted image

< Poruku je uredio Lilly RR -- 4.12.2009 19:37:12 >

(odgovor članu MO2009)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Otečene noge u trudnoći
4.12.2009 20:17:49   
Verus
Ja sam bas sinoc presolila tj. jos dodala soli na one palacinke...i salata je bila slana...daj boze da je to u p itanjuuser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here