RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


mati -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (17.2.2011 16:21:04)

Mi imamo one Elditerm radijatore... Ne suse vazduh uopste. Preko dana nam je T namestena na 25C, ali je uvek od 22-25C. A u spavacoj sobi od 18-20C, zavisi od vremena.




Ana007 -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (20.2.2011 12:07:14)

Nama je konstantno 25 C.




Daca88 -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (20.2.2011 12:12:09)

mi imamo trajnožareće peći u obe sobe,i jedan radijator uljani na struju u dnevnom boravku.Preko dana kad se loži temperatura bude 28 stepeni,noću ne ložimo,ali peći ostanu vruće...kada se probudimo ima oko 20 stepeni.




gabrijelaaa -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (26.2.2011 21:02:21)

Oko 25 stepeni...[sm=smiley1.gif]




eni26 -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (4.4.2011 12:08:12)

Meni nekidan patronazna rekla da temperatura u sobi treba da bude 19 stepeni ,eventualno 20 !




Anoniman -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (2.10.2011 23:01:39)

Ja sam počela da grejem kupatilo kada kupam decu. Počela sam da ih kupam odjednom, strpam ih u kadu, malo se igraju, izvadim Marka, odvrnem Luki vodu da se kada dopuni dok ja sredim Marka, onda njega u kolica i vadim Luku. Obojica slinave, mrzim ove prelazne periode, tako da sam odlučila da grejem kupatilo, pa polako otvorim vrata da se postepeno ohlade pre nego što ih izvedem u ostatak stana. Takođe, pokrivam ih debelim ćebadima, dosta bre kijanja. Da se ja pitam, već bi radili uljani radijatori, ali mm i dalje šeta u šorcu i tvrdi da sam luda. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden2.gif[/image]




Anoniman -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (20.11.2011 14:13:36)

Anci, je l' mozes ponovo da das link za taj apart sto ste kupili za odvlazivanje vazduha?
Jeco, a te tabletice o kojima govoris, u sta se stavljaju?




vukosava -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (20.11.2011 16:20:33)

Oko 25 C




Leki 77 -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (20.11.2011 21:54:02)


IZVORNA PORUKA: eni26

Meni nekidan patronazna rekla da temperatura u sobi treba da bude 19 stepeni ,eventualno 20 !

JA bih se smrzla. Brrrr. Kod nas je svugde u stanu 25-26 stepeni. Svi volimo toplo. Dok spavamo ne padne ispod 23, a pokrivam i njih i sebe i ćebadima i jorganima.




mikica sa -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (20.11.2011 22:13:59)

ja nemam pojma kolika je temp.mi smo u kratkim rukavima a Luki za spavanje obucem bodi dugih rukava, carapice, pidzamicu obicno jednodijelnu i strpam ga u vrecu za spavanje.




Ana RR -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (20.11.2011 22:20:10)

IZVORNA PORUKA: ksena

Anci, je l' mozes ponovo da das link za taj apart sto ste kupili za odvlazivanje vazduha?
Jeco, a te tabletice o kojima govoris, u sta se stavljaju?


Ksenči, evo ga KLIK
Kupili smo u tehnomaniji ali ne mogu ga naći tamo.




Didy -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (20.11.2011 22:29:56)

Mi namestimo termostat na 22 i toliko bude u celoj kući tokom dana. Meni baš prija. Mnogo više nego da mi je u jednoj sobi 26, u drugoj 19, a u hodniku hladno. Uveče smanjimo na 19, ali nikad ne padne ispod 20 (vidim na termostatu kad idem u 5h ujutro da hranim Sofiju). Kad mm ustane da se sprema za posao, provetri i opet pojača na 22. Dok mi ustanemo, ugreje se. Ne osetim da mi smeta suv vazduh, dok mi je u stanu gde smo živeli neverovatno smetao, stalno sam išla da pijem vode, budila se... Kad kupamo decu, u dnevnoj dogrejemo klimom na 25-26 (Sofiju kupamo u dnevnoj), a kupatilo nam je maleno i najtoplije jer ima i podno i ono sušilo-radijator, pa se ugreje kao parno kupatilo čim se pusti topla voda.
Čitala sam da za bebe treba da bude 22, za kupanje 2-3 stepena toplije, za spavanje 18-19.




maslackic -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (15.12.2011 20:01:35)

Kako regulisete t u sobi sa centralnim grejanjem, (nema regulatora na radijatoru) kod nas je pakleno vruce... hoce li ovlazivac poboljsati stanje(kupicemo ovlazivac) ili ce samo ovlaziti vazduh...kako ha rashladim sobu>?




jance -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (15.12.2011 20:09:21)

ja Ogija uopste ne oblacim u vrecu a nakupovala sam valjda 5 komada najrazlicitijih dezena. iako lozimo, temperatura nam ni preko noci ne pada ispod 20, a Ogija ujutru kad uzmem iz kreveca obicno uhvatim za mokra ledja od znoja. nosi obicnu zekicu-pidzamicu a pokrivam ga sa tanjim jorgancicem.




maslackic -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (15.12.2011 20:12:29)

joj, nama je po ceo dan otvoren prozor od sobe , pa cak i zimi... ali ne mogu tako drzati ad je beba u sobi...bas me brine sve to.. jedva cekam da uvedu ove regulatore na radijatore...




Verus -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (15.12.2011 20:16:36)

Kod nas 18-21C nocu. Danju oko 21C. Zimi dogrevamo sa malim radijatorom na struju....




maslackic -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (15.12.2011 20:28:00)

Pa ima li neo resenje za mene.....svi muku muce da se zagreju ja treba da razhladim...[sm=zmeden.gif]




maminozlato1 -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (2.1.2012 13:59:52)

kod nas u spavacoj sobi je optimalnih 23 do 25 stepeni i sasvim joj prija




tannata -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (4.1.2012 23:33:56)

Preko dana 21,5 a noću 19,5. A pokrivamo se samo frotirima. Imače mm i ja smo navikli da spavamo u hladnijoj sobi ali sada moramo da se navikavamo na toplo zbog dece, da ne bi slinavili. Kad malo porastu i njih ćemo navikavati na malo hladnije sobe za spavanje i pokrivanje jorganom, sad su još mali.




PoisonEve -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (5.1.2012 10:25:10)

Kao sto rekoh vec, mrzim TA grejanje, redovno nocu prokuvamo sigurno je preko 30 i to je tako bolesno[sm=hudicek1.gif]
A preko dana oko 25, i to nam ne odgovara tj. meni jer je mm sasvim zadovoljan.




bea83 -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (4.2.2012 12:21:33)

Sad na ovom minusu naše grejanje ne može da postigne više od 21 stepen preko dana, a noću bude i 18,19 tako da smo dodali uljani radijator, pa je konstantno oko 23 i nama je to ok. E sad pošto najavljuju da će ovi ledeni dani potrajati a mi bebu čekamo svaki dan, htedoh da pitam vas iskusne mame jel ta temperatura ok? I kako obući novorodjenče na toj temperaturi? Treba mi oni praktični i konkretni saveti - koliko dugih rukava? pamuk ili pliš? koliko slojeva?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]Meni je stalno hladno tako da nisam nikakav parametar pa kad mi kažu jedan sloj više nego što sebe obučeš to bi kod moje bebe bilo - hulahopke, trenerka, bodi bez rukava, bodi ili benkica sa rukavima, duksić ili plišani zeka i takoooooo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Tammara -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (29.3.2012 13:48:39)

Nama je patronažna sestra rekla da u sobi temperatura treba da bude od 18-23 tj najbolje 20, za kupanje 23-24. E, naša beba je stigla 09.12. i hvala Bogu ipak malo porasla do onih ledenih dana u februaru. U prvih mesec dana nam je temp. u sobi bila konstantno 22 za kupanje 23. Kad su krenuli jako hladni dani, preko dana smo ložili pa uspevali da održvamo opet 21-22 stepena, a noću se dešavalo da padne i na 17. Oblačila sam mu bodić dugih rukava, kratke čarapice i pantalonice sa stopalima, pokrivala sa 2 ćebeta i merila temp. ispod ćebadi: bila je oko 25. Hvala bogu više nije hladno, beba mi ima 3 i po meseca, nije se ni jednom prehladila za ovu zimu, a ja sam bila 2 puta [sm=zmeden.gif].




Anoniman -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (29.3.2012 14:26:13)

IZVORNA PORUKA: Tammara

i merila temp. ispod ćebadi: bila je oko 25.


[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Meni to nikada nije palo na pamet.




sneza24 -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (11.1.2013 2:01:11)

Kod nas je temperatura preko dana od 23-25 nekad i 26 ali meni je to pretoplo najbolje se osećam kad je 23.A noću je 22.
Ja se pokrivam tanjim jorganom,mm ćebetom i jorganom,Lana je u vreći za spavanje a Davida pokrivamo i ćebadima i jorganima naizmenično jer se stalno otkriva.




Sanchy -> RE: Temperatura vazduha u sobi gde dete spava (11.1.2013 11:57:02)

Bas sam sinoc citala nesto na ovu temu pa kaze dnevna do 22 a nocu od 15 do 18 ,kada je beba u pitanju...e sad ja volim kada je hladnije i smatram svakako da je zdravije ali bas 15,16 malo...tako da nocu drzimo oko 19,20 a danju do 23 ..cim mi dnevna ode preko toga bebac se sav zarumeni i unervozi tako da su ove temp.sto sam navela za nas idealne..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>