|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 16:53:32   
*Alexx*
Evo, za neki sapun kažu ovo: Sastojci: soda bikarbona, vinski kamen, parfem, natrijum laurat sulfat, šećer, vetivertovo ulje (Vetiveria zizanoides), apsolut jasmina (Jasminum grandiflorum), ulje ilang ilanga (Cananga odorata), apsolut pomorandzinog cveta (Citrus Aurantium amara), ulje šljivinih košpica (Prunus domestica), kokamid DEA, laurel betain, titanijum dioksid, ekstrakt gardenije (Gardenia jasminoides), boja 14700, boja 45410, boja 17200.

E, sad još samo da nam neki hemičar kaže da li su ovi sastojci prirodni ili ne user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 16:56:24   
prolece
IZVORNA PORUKA: Ana RR

A ovo je za negu usana

Sastojci za 30 grama butera:

10 gr pčelinjeg voska
2 gr maslinovog ulja
3 gr jojobinog ulja
5 gr ricinusovog ulja
2 gr si butera
8 gr kakao butera

a sta ako pojedem ovo(pošto ja svaki ruž pojedem)? hoću li, zbog ovog ricinusa, dežurati u WC-u?user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 17:01:44   
prolece
drži je u frižideru. može da stoji sigurno mesec dana.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 17:05:40   
prolece
a prošle godine sam probala najbolji piling koji sam ikad koristila. verovali ili ne, to je mlevena kafa. i satima posle mirišem na kapućinouser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 17:14:16   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Pepeljuga , vrlo brzo je ta mast postala onako pih , imala je onaj smrad , mozda ako drzis u frizideru nece
ali ja to ne bih mazala bebi


ok, meni to svakako jeste da se drzi u frizideru, ipak je to svinjska mast user posted image

a zasto mislis da nije za bebu? skroz je prirodno, masno... necu mu mazati svakako bez konsultacije sa pedijatrom, idemo sutra pa cu pitati, samo mi je palo na pamet i to jer sve i svasta smo probali, nista ne pomaze da bas skroz nestane ta hrapava koza na pojedinim mestima user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 20:12:49   
Olga75
joj , ne znam , nisu mi isto bebina nezna koza i moje pete , mislim nema tu nista opasno ali ipak , najbolje pitaj dr  user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Prirodna kozmetika
8.3.2011 20:22:55   
Ana RR
Proleće, ne znam šta da ti kažem za ricinus user posted image ne liži usne user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Prirodna kozmetika
11.3.2011 15:48:44   
prolece
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Proleće, ne znam šta da ti kažem za ricinus user posted image ne liži usne user posted image
ih, lako je rećiuser posted image kad počnem da se oblizujem k'o Miroslav Ilićuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Prirodna kozmetika
11.3.2011 16:33:19   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Prirodna kozmetika
19.3.2011 21:04:55   
moja ciklama

IZVORNA PORUKA: prolece

a prošle godine sam probala najbolji piling koji sam ikad koristila. verovali ili ne, to je mlevena kafa. i satima posle mirišem na kapućinouser posted image


ovo moram da probam..
do sada sam kafu koristila kao piling, ali kao sastavni deo sapuna!


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Prirodna kozmetika
20.3.2011 0:14:11   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: prolece

a prošle godine sam probala najbolji piling koji sam ikad koristila. verovali ili ne, to je mlevena kafa. i satima posle mirišem na kapućinouser posted image


meni je i dalje običan šećer najbolji piling user posted image

ne znam kako bi bilo sa kafom, nekako je mnogo sitna......

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Prirodna kozmetika
20.3.2011 10:55:23   
MarijaBg
Ja piling radim sa palentom ili morskom soli pomesanom sa medom. A nekad pomesam i zuti secer sa medom - to je uzivancija user posted image Beli secer mi je mnogo grub...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Prirodna kozmetika
20.3.2011 12:17:29   
Anoniman
Ja znam da Loccitane ima proizvode bazirane na Shea butter i ima ga i kao mast u malim pakovanjima (podsecaju na onu grozdjanu mast iz apoteke) i sve sto sam koristila sa njim je potpuno fantasticno.

I ja sam se kao mlada zanosila da pravim svoju kozmetiku, imala sam citavu knjigu sa receptima, ali nikad se nije desilo user posted image Ako je iskopam nekad kod mame na tavanu, dacu vam recepte, mislim da su uglavnom poput onih sto se koriste i u apotekama.

Ja se vise slazem za Jecom, cini mi se, velika je to petljancija, a mnogo toga imas vec da kupis po apotekama i specijalizovanjim radnjama. Moras imati i posebne posudice za to. Ja sam skoro htela da pravim sapune, drzalo me je dok nisam dosla do kraja internet strane user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Prirodna kozmetika
20.3.2011 14:44:11   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: moja ciklama


IZVORNA PORUKA: prolece

a prošle godine sam probala najbolji piling koji sam ikad koristila. verovali ili ne, to je mlevena kafa. i satima posle mirišem na kapućinouser posted image


ovo moram da probam..
do sada sam kafu koristila kao piling, ali kao sastavni deo sapuna!



upravo probala - FENOMENALNO!!!!

htela sam da se slikam sa sve tom kafom, ali reko dosta sam vas preplašila danas sa operacijom "Fleka od ovulacije" user posted image user posted image user posted image

sledeći put stavljam sliku, jer ću ovaj piling sa kafom češće raditi user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.3.2011 14:45:14 >

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Prirodna kozmetika
20.3.2011 14:47:13   
dunja RR

i ja mirišem na kapućino user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Prirodna kozmetika
20.3.2011 21:21:21   
Anoniman
 Ne kapiram koja je to kafa ? Jel moram da kupim kafu u zrnu i meljem u nekom mlinu ili avanu ili mogu da kupim onu obicnu mlevenu don recimo user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Prirodna kozmetika
20.3.2011 21:40:27   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: ribizla

Ne kapiram koja je to kafa ? Jel moram da kupim kafu u zrnu i meljem u nekom mlinu ili avanu ili mogu da kupim onu obicnu mlevenu don recimo user posted image


ja sam Don kafe koristila, kupovnu, samlevenu.

umiješ se dobro i dok ti je koža skroz mokra dobro istrljaš, i onda ispereš

mm je oduševljen, kaže da mi koža nikad nežnija nije bila user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Prirodna kozmetika
21.3.2011 10:26:30   
Anoniman
Pa , probacu , samo da kupim kafu user posted image
Hvala Dunjauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Prirodna kozmetika
28.3.2011 12:56:27   
Zell
danas cu da probam ovaj piling sa kafom user posted image

zanima me da li neko ima iskustava ili zna nesto o prirodnom beljenju zuba? Konkretno, recept sa sodom bikarbonom i hidrogenom user posted image Evo sad nadjoh jos jedan sa glicerinom...

Hydrogen peroxide is something regularly used with natural teeth whitening recipes. It might sound a little daunting to actually put it in your mouth but when diluted it is perfectly safe. You will only need a few drops of it with about a teaspoon or two of baking soda. Mix the two ingredients together and brush your teeth with the solution. You want a paste like consistency that you can brush your teeth with.
Article Source: http://EzineArticles.com/2483920

Mix 6 teaspoons of baking soda with four teaspoons of glycerin. Add one third teaspoon of salt, and finally 10 drops of peppermint extract.
Article Source: http://EzineArticles.com/2483920

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Prirodna kozmetika
28.10.2011 12:22:21   
samocoek
Ne znam da li ste culi za prirodnu kozmetiku "PG Stanković",bave se decenijama pcelarstvom,a pre 15-ak godina su poceli da izrađuju proizvode na bazi meda. Kreme,mleka,tonici i mnogo drugih stvari koje pored baze meda sadrže razna ulja i što je jako bitno,ne sadrže konzervans.
Imaju i sajt pa ko želi da sazna više neka pogleda 

EDIT ANA RR: Reklamiranje nije dozvoljeno.


< Poruku je uredio Ana RR -- 28.10.2011 12:43:29 >

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Prirodna kozmetika
5.12.2011 17:48:56   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: prolece

a prošle godine sam probala najbolji piling koji sam ikad koristila. verovali ili ne, to je mlevena kafa. i satima posle mirišem na kapućinouser posted image


Od kako sam pročitala ovaj post samo ovako radim piling i prezadovoljna sam.

Upravo sam uradila ovaj piling, oprala kosu i namazala na lice pantenol mast-preporođena sam!

Danima mi je užasno suva koža od ovog vremena, konačno sam je oporavila:)

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.12.2011 17:53:13 >

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Prirodna kozmetika
5.12.2011 23:04:51   
Alexis79
I ja koristim pantenol.Nigde ne idem bez nje

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Prirodna kozmetika
5.12.2011 23:06:14   
dunja RR

Ja uglavnom koristim pantenol krem, lakše se razmazuje. Prošli put greškom uzeh pantenol mast, ona je malo gušća i teže se razmazuje ali dobro hrani kožu.

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Prirodna kozmetika
5.12.2011 23:46:41   
bratzz

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ja volim te eksperimente , pre par godina sam pravila domaci sapun user posted image
a pravila sam i kremu za zadebljale i ispucale pete
poucena iskustvom da je svinjska mast oprana u devet ( cini mi se ) voda univerzalni lek , uzala sam jednu dooobru kasiku i lepo je umutila mikserom , u nju sam dodala osusen nevenov cvet , dooobru saku , sve to izmesala i mazala na pete
omeksale su
ali je mast vrlo brzo dobila onaj fuj smrad pa sam kremu tj mast bacilauser posted image

moj tata ovo maze ba hemoroide

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Prirodna kozmetika
18.12.2011 12:01:04   
Oniks
Pozdrav svim dragim clanicama foruma, i urednicama, forum je ubedljivo najbolji, najkvalitetniji, najedukativniji, ma sve naj, naj.. user posted image
Pre svega, od pre nekoliko godina pocela sam da koristim iskljucivo prirodnu kozmetiku, i koristim je i dan danas. Znaci, ako i vi imate iskustva sa organskom kozmetikom, razumete me. Verujte, tolika je razlika izmedju industrijske kozmetike koja je inace puna konzervanasa, parabena, mineralnih ulja od naftnih derivata, i prirodne kozmetike, koja je bogatstvo delotvornih biljnih vrsta, hladno cedjenih nerafinisanih ulja i butera, etericnih ulja. Nema vestackih boja, mirisa, aditiva..Samo i samo priroda.
Koristim nerafinisani shea i kakao buter, avokado ulje, ulje lesnika, ulje kostice sljive.. U pocetku sam ove prirodne proizvode jako tesko nalazila, posto su stvarno retki, a kad bi ih nasla onevestila bih se od cene. Inace odlicni su za negu lica i kose. Shea i kakao buter su odlican izbor za mackanje posle kupanja, umesto mleka za telo. Njihovom redovnom upotrebom koza je hidrirana, glatka, kako svila. Ublazavaju strije i pojavu bora, uopste sprecavaju preterano starenje koze. Bogati su nezasicenim masnim kiselinama, koje su pravi izvor zdravlja za kozu.
Kao sto rekoh, jako tesko sam ih nabavljala, dok nisam pronasla, viseci danonocno na netu,  jednu divnu osobu sa kojom saradjujem i dan danas, a koja me snabdeva ovim predivnim prirodnim preparatima.
Pisala bih vam mesec dana o ovim prirodnim proizvodima, stvarno, kad ih jednom probas postaju ti saveznici do kraja zivota.. user posted image
U jednoj parfimeriji sam toliko skupo placala kremu za shea buterom, nekih 30g za 500din. Van svake pameti. Sada nabavljam 100g shea butera, naravno nerafinisanog, za 450din, kakao buter za 400din, avokado ulje za 500din itd.
Pogledajte sajt www.bremsoapsco.com, inace ljudi rade samo proizvode od prirodne kozmetike, aprodaju i shea i kakao buter.
Takodje, i zena od koje ja uzimam ima svoju ponudu na oglasima Kupujem Prodajem, nadjite shea buter tamo, njeno korisnicko ime je Oniks. Njen broj je 064 2119545
Ako vas bilo sta zanima, slobodno pitajte.
Pozdrav svima.
Mackajte se.. user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kakve sve bakterije donosimo iz šopinga?
Svi volimo šoping! I dok bezbrižno isprobavamo novi bikini, haljinu, šešir ili ruž za usne, presabiramo koliko smo ušted...
Preporuka dermatologa za prvi korak u borb...
Bubuljice i akne problem su sa kojom se ne suočavaju samo mladi, već i oni stariji od 25 godina. Zajedničko za obe grupe...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here