|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
9.1.2018 8:55:03   
vocicana
Ja moram opet da se ukljucim u temu.
Moj sin toliko sitno i jako ujeda, da ti istog trenutka modrica ostaje.
SInocme je tako u sekundi za dojku ujeo, da je momentalno dobio preko ruke. modrica sa sve otiskom zuba.
Ne ujeda sve i svakoga, ujeda mene, muza i svekrvu. Nas dve i pocupa, onako valjano. Moj mz je potpno isti takav bio kao dete, bas mi smeta, jer ne znam kako da protumacim to takvo ponasanje.
Evo gaprobudio se, moram da prekinem pisanje. Nastavljam kasnije. Ljubim vas sve.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
10.1.2018 9:35:57   
Srecko47E
I moja beba grize na sitno sa svoja dva zubica. Bilo nam je spocetks a i simpatično.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
25.1.2018 20:28:46   
vocicana
Novi momenti.
Cim se stvorim na vratima, krece skakanje, vriska od srece, a onda....
Danas sam muzu rekla, ili njemu fali nesto, neki problem postoji, ili je on necim nezadovoljan.
Naime, u revoltu, kada nesto ne moze sam, a ne ume naravno da kaze i pokaze ta je, krece da se didi, kao daska se ukruti i vristi kao da ima pistaljku u grlu. Pocinjem da gubim strpljenje opasno, ali bas opasno.
Kako se vi mame ponasate tada. Vicem, podviknem, dva puta lepo kazem, ali treci put ekplodiram.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
25.1.2018 21:17:13   
isidora88
Voci ne znam sta bih ti rekla, moj je u fazi da baca stvari ako se iznervira a mene to uzasava. Odlepim kad baca igracke i sve pred sobom, em moze da se povredi, em moze da napravi stetu. Juce je izvrnuo stakleni sto i ispalo je staklo. Srecom pa se nije razbilo ali odlepila sam.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
26.1.2018 9:30:09   
Misha i Ljisha
joooj ja se samo molim Bogu da posto je decak ne bude divljak user posted image Ne znam, ali meni D tako nesto nije nikad uradila, niti imala neki tantrum ma nista. Ali moram priznati prvu packu je dobila sa 6 meseci i to nikad necu zaboraviti i onda jos par kad je bila u setalici za pipanje raznih stvari i posle nikakvo kaznjavanje nije ni bilo potrebno postala je razumna hajd tako da kazem.

Bratanac ima obicaj da baca i sutira igracke u besu i moj tata dodje i kaze e sad cu da bacim i uzme igracku i kaze cim je sutiras ne treba ti i ne svidja ti se, ili cu je baciti ili nekom pokloniti i ovaj se smiri. Pa pokusajte tako jos pogotovo ako to ne uzmete i stvarno bacite igracku. Eto ideja.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
26.1.2018 13:55:25   
MamaNecaVo
Voci ne pitaj.
Nisam za to da se dete tuce niti mislim da sljap ima efekta.
Meni su svi rekli da je to faza,koja mene opasno nervira.
Cici,vristi,baca cim nije po njegovom.
Kazu razmazen.Kako?
Ne dopustam mu sve,posvecena sam mu maksimalno,trudim se i opet izluv besa postoji.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
26.1.2018 14:06:54   
AnaTamara
Nevena, moja je imala takve izlive kako dodje iz vrtica, jer u vrticu nije smela, a tamo je medju najmirnijom decom. Onda je krenula u skolicu sporta, koja je odlicna, jer tamo izbaci visak energije , tako da je kuci kao bubica. user posted image U decembru je imala boginje pa je bila kuci i opet imala tu fazu ludila user posted image

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
26.1.2018 14:37:17   
MamaNecaVo
I ja kod A to primecujem.Gde god one svi ga nahvale.
A ima te momente..
Kada si je upisala na skolicu sporta?
Mislim sa 16meseci i nemama gde da ga dam.user posted image

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
26.1.2018 15:24:21   
mama Jo
To sa skolicom sporta je sjajna stvar. Moja J.ima izlive agresije prema decaku i devojcici sa kojima smo svakodnevno... bila sam ocajna jedno vreme... onda smo pocele da ,,radimo vezbe" 😁 stavim jastuk i dam joj ds legne i najjace sto moze da urada nogama o jastuk... pa onda kolut unapred (uz moju pomoc) i tako svasta izmisljamo ne bi li izbacila tu negativnu energiju iz sebe.
Sad cekam mart da napuni 2,5 godine pa da je upisem u skolicu plesa koja ima bas kod nas na Naselju a najjranije su po primanju dece jer moze sa 2,5 da krene... u svim ostalim skolama ili je od 3 ili od 4 godine...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
26.1.2018 15:27:58   
MamaNecaVo
A ja znaci da cekam jos godini dana.user posted image
Generalno,deca kod nas u naselju su jako cudna.Ima ih,ali su naucena da se igraju sama.
I onda.. jedino ja da ga zanimam,a kako vise.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
27.1.2018 8:14:49   
Duškić
Moji kad se pobiju, sok..
On je takvom brzinom ugrize da ne mozete verovati, u pocetku mu nije vracala a on se osilio. Dzaba pricam nista. Ili se zaleti mali guzonja pa je pocupa.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
27.1.2018 9:32:13   
isidora88
Moj ne ispoljava agresiju prema svom bratu, obozava ga, jedino mu igracke stalno otima pa se iznervira kad mu M ne daje pa neka ili place ili pocne da baca igracke.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
27.1.2018 11:55:16   
MamaNecaVo
A ispoljava agresiju ka mami.user posted image
Grize na sitno.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
27.1.2018 12:31:06   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Nisam za to da se dete tuce niti mislim da sljap ima efekta.


Naravno da nisam da se dete tuce, ali packa tu i tamo dok su "nerazumni" mi je ok. Npr D je bila mala, i sedi u hranilici i cacka sto a na stolu se odlepila lajsna, samo cekam momenat kad ce da prikljesti prstice ili da joj se zabode trn. I naravno da sam joj lupila packu. To je bio prvi put. user posted image

Drugi je bio za steker, ijos par puta tako neke sitnice. Nijednom nije plakala ali me je pogledala uvredjeno. Ali ja nista nisam sklanjala niti sam stavljala bilo kakve zastitnike po kuci. Odmah u startu se znalo STA NE SME da se pipa. Muvala se pored sporeta i uzmem joj prstic i lepo prislonim pored vruce ringle i kazem pec. Naravno nije se opekla ali je bilo dovoljno vruce da shvati da je to pec. I vise nikad nismo imali problem. Prstice je prikljestila fijokom ali to nisam n htela da joj branim jer sam znala da ce paziti cim se prvi put prikljesti user posted image . Sta ja znam mozda deluje kao neka tiranija ali nikad nismo imali problem da moje dete pipa u tudjoj kuci nesto sto se ne sme ili ne dao Bog da nesto slomi i razbije.

Kad je krenula u vrtic pokusala je jednom da dranjem nesto dobije, i to tako sto je cucnula i pocela da se klati i dere, ja cucnula kao i ona i imitirala je i odmah je tu sve stalo. Vise nikad nije pokusala.

Verujem ja da je mnogo do karaktera deteta i da sam verovatno imala srece sa njom ajd tako da kazem. Videcemo sad kako cemo s deranom.

Eh da sad sam se set_ila. Ugrizla me je onako iz ljubavi. Valjda od srece i toliko me je bolelo da sam vrisnula i dodjem i ugrizam ja nju. hehehe takodje se nije ponovilo

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 27.1.2018 12:33:30 >

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
27.1.2018 15:47:58   
MamaNecaVo
Moj A grize iz igre,pa se smeje.Meni nije smesno.
No ajde kao,ne radi to iz deugih razloga osim kad se naljuti user posted image

Ja mlataram prstom i vicem ne,ne.
Za sada deluje,ali me imitira.
Jedino stvarno ponekad podviknem,posle mi bude strasno zao.

U pravu si,mnogo je do samog deteta i njegovog karaktera.Moj A je povukao tu stranu,nazalost,na tatu.Ljuti se za sve,brzo se iznervira,tvrdoglav je

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
28.1.2018 8:37:23   
vocicana
E bas vam hvala, malo ste me utesile. Mada bila je jedn napet faza kuci, sa malo zategnutijim odosima, pa je on preslikavao mozda povisen ton, ali zaista, posecena, polako se objasnim sa njim, ali je ovo kulminiralo zadnjih recimo dve nedelje, gde je on u tj fazi, vristao drao se, bunio. Bas mi nije bilo prijatno. Narocit recimo sinoc, 22 h je, covece, zalice se ljudi. Mrzim zgradu i stan zbog toga, a zasto je vikao, pa ja stvarno ne znam vise.. Tokom dana je bio stvarno dobar.
MM je ujedao tako kada je bio mali, ali malisa bas sitno ujeda, imam zestku modricu u predelu kljucne kosti. Bas sam se iznervirala. Nisam za tucu, ali po ruci dobije kada pretera, mada stvarno ne tako cesto. Ja hocu da razgovaram, da mu pricam, ali nekada stvarno nemam strplejnja, radim, kuca je na meni onako u kopletu, pa stvarno nekada ne mogu. Mnofgo me je zbunila ova faza, ako je faza, razmisljala sam da se sa nekim malo iskonsultujem, bas mi nije prijatno. Secam se i Maraj, da je picala o nenom sinu, za ono bcanje, vrisku, kada nije znala sta da radi.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
28.1.2018 11:23:26   
MamaNecaVo
Voci vidim da smo mi u istom problemu
Sve isto.S rim ato meni komsije lupaju redovnouser posted image
Salu u stranu.
Moj A nema te ispade cesto,ali kada krene,sta da mu radin.Bukvalno.
Svi kazu fazu.Faza?Kada prestaje?Sama sam sa njim stalno i vec sam na izmaku snage i strpljenja sa tin ispadima.
Jedan prijatelj kaze da je njegov sin tako radio,ali da je mali razmazen.
A nije sigurno,e sad..Nisam vise pametna.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
28.1.2018 11:48:21   
isidora88
Ja sam shvatila da A divlja kad je sa bratom, njih dvojica u tandemu su haos, uopstr ne znam zasto me stariji sin toliko iskusava, ali ja odlepim koliko je stariji tad bezobrazan i drzak, da li je neki pocetak puberteta, nemam pojma ali me mozak boli od buke koju prave i onda jos kad moram da vicem, tacno me je sramota od komsija.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
20.2.2018 14:08:54   
Tatjana.87
Kod nas ima novosti,poceo je da stipa lepo sa sve dva prstica,uhhh naravno najvise mene stipa.
Nadam se da ce ga brzo proci,cupanje da ne spominjem,ne secam se kada sam kosu pustila zadnji put.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
20.2.2018 14:13:35   
vocicana
Eto msm strasno. Ne znam sta da kazem i kako sebe pa i druge da utesim. Malo pre sam se izvikala na njega, strasno puno. Odmah je ucutao. Muz ga je preuzeo na spavanje. Jbt nisam ni videla koliko je sati. Zaspao je, ali su nemoguci. Iscupao mi je pramen kose na moru tako je dobio po ruci da mu se retko desi da ponovi sada.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
20.2.2018 14:16:18   
Tatjana.87
Ova faza je bas katastrofa, mama mi kaze pusti malo kosu,gde da je pustim pa pocupao bi sve sa zadovoljstvom.
A mali je pa ne znam ni kako da reagujem,mada shvataju oni mnogo vise nego sto mi mislimo.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
20.2.2018 14:18:43   
vocicana
Pa znas ono kada sitno zapletu prstice ni sveti otac bog ne moze da te razmrsi. Fuj fuj. Sada se malo prebacio na igracke pa udara li udara od sta stigne.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
20.2.2018 14:21:38   
Tatjana.87
Uhhh a uhvati iz korena mi iscupa joojj pa dnevno ako ne iscupa jedno dvadesetak dlaka nije nista uradio.
I to samo desnu stranu cupka,bicu fensi dete ce da mi bude neki frizer sto posto user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
20.2.2018 14:24:43   
vocicana
Neka neka, bar smo za sada bez posete frizeru sredjene po poslednjem kriku modeuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Grizu se, štipaju, čupaju...
20.2.2018 14:26:41   
Tatjana.87
Jos se ja pitam zasto me onako odusevljeno gleda dok vezijem kosu haha sve onako sirom okice otvori a rukicama kao keba kraba mase ,sve mi je jasno. user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here