RE: Sarlah (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Maslacak15 -> RE: Sarlah (19.3.2018 18:15:39)

Pa i meni je to bilo cudno, sto bi radila vec sutra. Jedino ako sumnjaju na tehnicku gresku. Ali s obzirom da je povecanje verovatno fiziolosko logicnije je sacekati par dana i dati sansu da se stanje normalizuje. Narocito sto je on dobro i nema razloga za zurbu toliku...




Rosita -> RE: Sarlah (19.3.2018 19:05:40)

Da, sumnjala je na tehničku grešku, ali je brojanje pod mikroskopom naknadno dalo isti rezultat. Sacekacu onda , eto možda u četvrtak kad ja krenem na ctg. Hvala :*




vonavoj -> RE: Sarlah (20.6.2019 17:56:13)

Moja J ipak ima sarlah,stigao nalaz brisa,i sad vidim da ima na pregibima kolena i laktova blagi osip. Samo je imala 1 dan temp 37.6..sutradan je krenula sa panklavom,i posle druge doze je bila kao nova.Sad me brine to sto se danas kupala u bazenu,a citam da ne sme da se kupa,izlaze suncu..grrrr..i sestrin mali je bio danas,a ide na Taru...a vidim da dete nije zarazno 48h od antib..Valjda se niko nece zaraziti.




vonavoj -> RE: Sarlah (20.6.2019 18:29:33)

Zvala vaspitacicu,kaze nema niko..a zvala i kumu,kaze ne mora da znaci da je osip od sarlaha..kaze jezik je crveniji,osip isto..kod J nista od toga.[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1988875-4063.jpg[/img][img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1988875-8649.jpg[/img]




Rosita -> RE: Sarlah (20.6.2019 18:34:31)

Neće ništa biti, von. Biće sve dobro.


Mom N čist bris grla.




vonavoj -> RE: Sarlah (20.6.2019 19:08:58)

I sta je rosi? Mmr?




Tiziana -> RE: Sarlah (20.6.2019 19:10:17)

Jeste sigurni da je sarlah? jeste radili crp? mi smo prosle god imali sllican osip po celom telu, ali ne na jeziku i u ustima. u dz je rekla da je sarlah iako joj crp nije bio povisen, poslali na bris grla. posto mi je to bilo sumnjivo, nazvala sam kliniku dr. zutic, zena mi preko tel rekla sarlah se dijagnostikuje i bez brisa i krvne slike na osnovu pregleda zdrela, ali ako je crp miran, 99,9% da nije sarlah, ali kao sacekajte rezultate brisa. u brisu nista nije nadjeno, ispostavilo se na kraju da je bila alergijska reakcija na prasinu jer su tih dana u vrticu imali generalno spremanje. 





vonavoj -> RE: Sarlah (20.6.2019 19:50:11)

Tizi,u brisu ima preko 90% streptokoka.




Rosita -> RE: Sarlah (20.6.2019 21:50:27)



IZVORNA PORUKA: vonavoj

I sta je rosi? Mmr?



A ko će znati, moja von. Klasika, atopijski dermatitis. 




vonavoj -> RE: Sarlah (20.6.2019 22:02:11)

O da..to sad svako dete ima..a sta je to da mi neko objasni!?Kao i za nas odrasle,sve je od stresa.hahaha.




Tiziana -> RE: Sarlah (21.6.2019 10:05:14)

Znas kako, moj sin je sa 1m dobio ekcem po bradi koji je rascesao o tetra pelenu. bilo je grozno. secam se da nam je dr u dz rekla Tirsova vam je veceras dezurna za ne daj boze. Sva sreca sredilo se. Ali smo mi nakon toga jako vodili racuna o njegovoj kozi, isli kod alergologa itd. Ja sam kao devojcica to imala, to su lisajevi kao pecati po vratu, prevojima ruku, nogu, po ocima itd. moj tata je imao polensku kijavicu, brat alergijsku astmu. moji su imali skoro nikakve sanse da nesto ne naslede. izgleda da je on nasledio SVE. kako dodje prolece on promukne, kija i kaslje. Sad je dosao sa rekreativne kaze 4x je isao u ambulantu jer su mu oci bile crvene i svrbele ga. kad ga ubode komarac otekne kao da ga je slon ugrizao. a dr kazu pa on je atopicar.. nema veze sa stresom. a nema veze ni sa Sarlahom, sad cu biti opomenuta😀





Rosita -> RE: Sarlah (21.6.2019 12:29:48)

Tizi, slično. Muž atopičar, zaova. Zaovin bebac se gušio od belanceta, pun ekcema bio, sad je dobro. I meni tako kažu. Pa vidite kako je beo... Imali tri opstrukcije zimus. I uhvatim dete zdravo da primi mmr, 14 m. Ospe se haos. Ali tu je sunce, vrućina, sto čuda.





vonavoj -> RE: Sarlah (21.6.2019 12:50:26)

Pa da.povezuju arop.derm. sa alergijama..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]