RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Anoniman -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (21.5.2009 14:37:35)

pa ja ti ozbiljno kazem ne zezam se 




sara09 -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (21.5.2009 14:39:08)

I opusteno caskamo uz kafu (ja pijem kafu u ovo vreme), a vi ste tako slatke. I oni cevapi "kod muje" su extra.




Jeca* -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (21.5.2009 14:48:42)

Ja sam prva "očajna" jer sam od države dobila tako malo...a diplomirani sam inženjer sa licencom i 4 godine staža. Radila sam kao crnac pre trudnoće u jednoj od vodećih firmi, radim i sad, ali plata koju primam od održavanja trudnoće preko porodiljskog je toliko ponižavajuća da nemam komentar!!!




sara09 -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (21.5.2009 14:59:02)

U pravu je, uzmi duplikat, pa tebi je u interesu da zavrsis sebi, njih i onako boli uvo bila tu ili ne. Uzmes duplikat i prijavis se. Meni diploma nije na fakultetu, a i imas upisano u rad.knjizici strucnu spremu sta ce im diploma. Ja sam im dala fotokopiju jer su trazili da je zadrze. Mada ima i veze kod kog si referenta, mog je skroz ok, sve mi je objasnio i sto treba i ne treba.




sara09 -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (21.5.2009 15:07:42)

Razumem te i ja sam radila kao crnac x 2, a studije sam otegla zbog posla. Sad kad sam prestala da radim i ostala trudna imam vremena da spremim diplomski (na ekonomiji), a radila sam kod privatnika koji se durio kad izadjem iz kancelarije da odem na ispit iako po zakonu imam pravo na slobodan dan. A koliko primam zaista je smesno da ne smem ni da kazem a kao radila sam u dobroj firmi. Sta da ti kazem kada sam prosle godine bila u balnici zbog stresa i preforsiranja, pa bila dugo na bolovanju pa posle ostala bez posla. I sta da kazem, uzas, uzas. Ali sad vlada samo kapitalizam. Nazalost.




nina83 -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (21.5.2009 15:22:39)

Hvala na savetima, pokusacu sa radnom knjizicom, mozda upali..[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]





Anoniman -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (24.5.2009 17:55:45)

Ja sam od onih shto su dobile otkaz...pa za par dana saznala da sam trudna....pravo na naknadu nisam imala jer je potrebno da u poslednjih 18 meseci imam 12 radnih meseci....a meni fali jedan mesec....tako da od toga nishta....ali eto bar imam zdravstvenu knjizicu....

Da sam i dalje trudna...raspitala bih se vishe dal imam pravo na neku pomotj....jer moji roditelji nisu zaposleni, a ja zvanichno nisam venchana....pa praktichno i bukvalno nemam od chega da zivim...a od chega bi onda moje dete....ali eto...nisam stigla da se raspitam....[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




*Alexx* -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (29.1.2010 8:40:11)

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Odlukom gradonačelnika Dragana Đilasa nezaposlene porodilje iz Beograda dobijaće za decu rođenu u ovoj godini jednokratnu pomoć od 50.000 dinara, saopštila je danas Gradska uprava.
Pomoć je u odnosu na 2009. godinu uvećana za 25 odsto, za čiju je namenu iz gradskog budžeta izdvojeno 250.000.000 dinara.
Predviđa se da će pravo na jednokratnu pomoć da ostvari oko 5.000 nezaposlenih porodilja.
U sapoštenju se navodi da se pravo na pomoć ostvaruje na osnovu zahteva podnetog Sekretarijatu za socijalnu zaštitu u roku od tri meseca od porođaja. Uz zahtev se prilaže i fotokopija izvoda iz matične knjige rođenih za dete za koje se traži naknada, kao i izvod iz matične evidencije Republičkog fonda penzijskog i invalidskog osiguranja za podnosioca zahteva.

Izvor : Vecernje novosti, 26.01.2010.


Nadam se da ce ova informacija nekom posluziti.





Anoniman -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (29.1.2010 8:40:53)

e svaka mu cast za ovu odluku!




Anck Su Nmaun -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (29.1.2010 8:45:27)

Da samo Beogradjankama...a sta je s ostalima [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden2.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden2.gif[/image]




Anoniman -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (29.1.2010 8:46:28)

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Da samo Beogradjankama...a sta je s ostalima [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden2.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden2.gif[/image]


joj, znam Anck...
ja sam zahvalna tom coveku sto je doneo tih 100% i evo ovo sad.
mislim da za ostale gradove mora lokalna uprava da to sredi...
joj, kad ce ova drzava da se sredi?




minavb -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (29.1.2010 8:48:28)

Kad se lokalna samouprava resi viska administrativnih radnika po opstimana, mozda ce imati para za trudnice i porodilje. Ovako tesko, drzava i onako vec ima prevelika socijalna davanja.




New Mom -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (18.5.2012 22:57:43)

Nije baš potpuno za ovu temu,ali ne znam gde da pitam.
Drugarica je nazaposlena, student, ali starija od 26 godina pa nema zdrastveno osiguranje. Nije udata. Baš je saznala da je trudna. Pa je interesuje koja prava ima, tj. ima li neku mogućnost (i proceduru za to) da dobije osiguranje i izvadi knjižicu (ako ništa, treba će joj za porođaj za koji mesec).
Ako neko zna info, molim vas, neka javi.




Anoniman -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (18.5.2012 23:02:07)

Ako ne može kao student da ima osiguranje, onda bi trebala da može kao nezaposlena, zar ne? Ako te u tom smislu ne priznaju za studenta onda spadaš u kategoriju nezaposlenih? Ja ovo naglas razmišljam, nekako mi je to logično, možda da vidi na birou, mada će i u stud.službi sve znati da joj objasne.




New Mom -> RE: Šta dobijaju nezaposlene trudnice? (18.5.2012 23:04:28)

Da se onda prijavi na Biro?




lesica -> RE: Šta dobijaju nezaposlene trudnice? (18.5.2012 23:07:21)

Treba joj potvrda od lekara sa vtp-om da je trudnica,i odjava starog osiguranja,da bi je u socijalnom na licu mesta prijavili i dobice knjizicu za trudnice. Uglavnom-samo potvrda doktora.
E,da i potvrda sa fakulteta.




mima64 -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (8.8.2012 14:04:07)

da li neko zna da li sa 6 meseci staza mogu da primam porodiljsku nadoknadu?




ikacc -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (24.11.2012 23:43:19)

Ja mislim da treba 12 meseci ...

Ja sam dobila besplatnu kartu za Gsp..i posle porodjaja nekih 50.000 koje su se potrosile brzinom svetlosti, a cekale se par meseci.. to je sve bilo. Inace sam nezaposlena, ali nista vise nisam dobila.




Noelia -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (10.9.2013 16:55:16)

Zna li neko da li za nezaposlene porodilje na podrucju Novog Sada postoji odredjena finansijska nadoknada?

Takodje, ukoliko nekim slucajem postoji, interesuje me na koji nacin se ostvaruje.




MimaKos -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (21.7.2019 9:57:41)

50 000 u nisu, od grada





mama ivane -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (12.10.2019 15:09:56)

10 000 hiljada jednokratno  od grada , dečiji dodatak 2500 i roditeljski dodatak 10 700 i socijalno 12 000  Čačak u pitanju za nezaposlene porodilje





nata11 -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (12.10.2019 17:20:51)

Leskovac oko 20.000 din

Deciji zavisi od ukupnog prihoda domacinstva. 




kamičak -> RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice? (12.10.2019 20:47:22)

Beograd daje 25000 dinara nezaposlenim porodiljama, ne znam da nezaposlene trudnice dobijaju neku pomoc.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]