RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


gagana83 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (9.6.2018 18:30:08)

Moja nikad nije pila mleko pred spavanje pa smo jedva skinuli nocnu. Dnevnu sa 20-21mesec, za nocnu se ne secam tacno ali imala je vise od 2.5 godine.




MasnaMasnica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (9.6.2018 18:31:09)

mi smo 3 aprila skinuli pelene dnevne i do ovih vrucina je nosila one pampers gacice ali vidim da joj smetaju i sada nosi klasicne gacice svakako ima carsav onaj iz jyska , nece na dusek otici. A njoj su pelene suve nocu i pre nego sto smo i ove dnevne skinuli.

E to gagana, meni je Una obe skunula sa 18 meseci za 2 nedelje i dnevnu i nocnu nije pila mleko pred spavanje ali je znala jednom ili 2x mesecno da se upiski nocu.




Maraj -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (9.6.2018 18:33:18)

Masnice kakvi su ti carsafi? Jer se ne potpari pod njom ako je nepromociv? Ja nemam iskustva sa tim carsafima




MasnaMasnica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (9.6.2018 18:34:47)

maraj oko 2000 su,gore bude klasican pamuk ili frotir ,sve zavisi na sta naletis ,a ispod donji deo kao musema , mi smo takav imali i za krevetac.




IvanaSK RR -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (9.6.2018 18:35:08)

Ja sam sinu dugo drzala taj carsaf u kreveticu.
Evo ima u Aksi Klik
Ali nama je krevetac malo veci i siri pa smo kombinovali [sm=smiley36.gif]
Nece link...
[img]https://s22.postimg.cc/9es95txp9/Screenshot_20180609-183916.png[/img]
Ovom je cena 723 din.




MasnaMasnica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (9.6.2018 18:47:28)

Ivana da ali L spava u francuskom a N klasicnom krevetu. Bebe idu u krevetce.😁




IvanaSK RR -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (9.6.2018 19:09:59)

Znam, ali kazem za ovaj sto sam stavila gore [sm=smiley1.gif]




MimaKos -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (9.6.2018 19:35:22)

Ovo cu da vidim da nadjem, i nama krevetac malo vecih dimenzija.. jedva navucemo carsaf sa onim elastinom sa strane




Duškić -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (9.6.2018 21:36:37)

Mi tu prvu prebrinemo [sm=smiley1.gif] .




Milena18 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (9.6.2018 22:13:21)

Mi smo noćnu prvi put skinuli sinoć. Bila joj je suva i pre nego što smo skinuli dnevnu, osim kada je bila bolesna, možda jer je tada pila malo više vode u toku noći. Ona ne pije mleko pred spavanje, ali vodu uvek traži čim legne u krevet. Ujutru obavezno iz kreveta ide pravo na nošu.




mama Jo -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (9.6.2018 22:16:49)

Evo J je malopre pred spavanje trazila da piski i bas se dosta ispiskila. Nadam se da ce ujutru biti suva pelena pa cemo pravac na nosu... jedino sto zna nocu da se probudi i da trazi vodu...




mama ivane -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (4.8.2018 7:09:33)

Skinuli smo i mi dnevnu pelenu ali nocnu nikako , pokusavala sam da mu skinem nocnu pelenu al bezuspesno sav bude mokar i krevetac a i on[sm=smiley13.gif] dosta je nemran kada spava tako da neostane u krevetcu nista do jutra, kako da mu skinem nocnu pelenicu 11 septembra puni 2 godine




Duškić -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (4.8.2018 7:26:55)

U ovoj temi sam dosadna, mi smo prvo skinulu nocnu, vrucina je bilo bebanu i skine je cim treba da spava.
Stavim ona j nepromocivi carsav par veceri i posle bez njega.




IvanaSK RR -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (4.8.2018 8:03:25)

Mama ivane, procitaj temu, pisale smo. Moja je napunila dve godine i ja jos ne planiram nocnu da joj skidam.
Mama Jo, jel ste skinuli nocnu?




mama Jo -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (4.8.2018 9:20:01)

Mi smo vec uveliko bez nocne pelene. Samo je jednu noc sama trazila da bude u gacicama, bukvalno kad i dnevnu (posle 2 dana) smo i nocnu skinuli. Nijednom se nije nocu upiskila 😊 cim ustane napuni nosu [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (4.8.2018 10:31:34)

Vau, super [sm=bravo.gif]




Milena18 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (4.8.2018 11:30:00)

Mi smo morali da vratimo noćnu. Desetak dana je bila suva, ali se onda razbolela i krenula ponovo da piški u toku noći. Sada joj je ponovo suva nekoliko dana, možda probamo ponovo uskoro. Stvarno se ne opterećujem tom noćnom pelenom ni najmanje, važnije mi je bilo da skinemo dnevnu.
Mama Ivane, ja mislim da tu nema nekog posebnog dovijanja. Dete ne može da nauči da ne piški noću. To je čista fiziologija, ništa ti tu ne možeš da ubrzaš. Čak i ako ukineš mleko ili vodu pred spavanje. Kad vidiš da je par dana u kontinuitetu pelena ujutru suva, skidaj.




mama ivane -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (4.8.2018 11:43:42)


IZVORNA PORUKA: Milena18

Mi smo morali da vratimo noćnu. Desetak dana je bila suva, ali se onda razbolela i krenula ponovo da piški u toku noći. Sada joj je ponovo suva nekoliko dana, možda probamo ponovo uskoro. Stvarno se ne opterećujem tom noćnom pelenom ni najmanje, važnije mi je bilo da skinemo dnevnu.
Mama Ivane, ja mislim da tu nema nekog posebnog dovijanja. Dete ne može da nauči da ne piški noću. To je čista fiziologija, ništa ti tu ne možeš da ubrzaš. Čak i ako ukineš mleko ili vodu pred spavanje. Kad vidiš da je par dana u kontinuitetu pelena ujutru suva, skidaj.


Hvala za savet , cerkici sam rano skinula i dnevnu i nocnu pre druge godine , a sinom nema sanse namucili smo se i on i ja dok nije naucio da ide na nosu i sad se desi da se upiski u pantalonice ali vrlo retkov muka ziva sa njim [sm=smiley13.gif]




IvanaSK RR -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (4.8.2018 11:54:46)

Ja bih sacekala da par noci bude suva pelena pa tek onda skinula. Mislim tako cu i uraditi [sm=smiley1.gif]
Milence, sacekaj jos koji dan pa opet polako..




mama Jo -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (4.8.2018 14:01:09)

Tako smo i mi. Kad smo 3 dana dnevnu izbacili, te 3 noci se budela suva i onda je sama rekla da nece ubpeleni da spava. Do tada se budila sa manje-vise ali mokrom pelenom...




vocicana -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (4.8.2018 17:48:46)

Ma kakvi, kod nas ista prica od 7 noci u nedelji dve tri noci se upiski pa ne malo, a 3-4 ujutru suve kao barut. Nema veze sa pijenjem tecnosti, pije on i ovako i onao, ali nesto sanja sta li...nema sansi jos da se to skine.




MimaKos -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (21.7.2019 11:28:04)

Kod nas je davanje manje tecnosti pred spavanje bila uspesna metoda




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]