|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zrelost posteljice
19.7.2011 10:00:49   
mirjanica
Znam Olga da je to veci problem, nego ja bih da se porodim sto pre, pa ko velim, dok ne sazri skroz nece user posted image jos, a  vec je mali dzin, bar po njihovom uz, kome iskreno, i ne verujem mnogo!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: zrelost posteljice
19.7.2011 10:03:47   
Olga75
puno trudnica se porodi a da je zrelost II ili II / III
a sto se tice UZ on moze da omasi  + _ - i pola kile


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: zrelost posteljice
10.8.2011 11:32:28   
vision
Na poslednjem UZ, beba je bila 26+3, a 26+0 po ciklusu. Znaci naprednija za 3 dana po UZ, super napreduje i sve je OK. Samo me je dr pitala da li sam pusac, rekla sam da sam bila ranije, sad ne. Pitala me da li imam dijabeticara u porodici, rekla sam da imam, babu i tatu. Pitala me dal je bilo tezih srcanih oboljenja, rekoh da nije. Zaboravila sam da spomenem majku od mm-a, ali shvatila sam da me pitala u MOJOJ porodici.
Kaze da na posteljici ima naznake da je malo zrelija nego sto bi trebala da bude, vidim da pise stepen I. Pa mi je odredila kontrolu za mesec dana, da izbacim potpuno slatkise iz ishrane i beli hleb i do tad da pijem 1/4 andola dnevno-zbog te posteljice.
Zna li neko nesto da mi kaze o tome? Kapiram da andol odrzava neku prokrvljenost...
Mada, posto beba super napreduje, ne znam da li ima mesta za zabrinutost!?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: zrelost posteljice
5.6.2012 15:03:26   
Okica sljokica
evo za u buduce..kada neko zeli da proveriuser posted image Grade 0: Placental body is homogeneous. The amniochorionic plate is even throughout. Late 1st trimester-early 2nd trimester

Grade I : Placental body shows a few echogenic densities ranging from 2-4 mm in diameter. Chorionic plate shows small indentations. Mid 2nd trimester �early 3rd trimester (~18-29 wks).

Grade�II : Chorionic plate shows marked indentations,creating comma-like densities which extend into the placental substance but do not reach the basal plate. The echogenic densities within the placental also increase in size and number. The basal layer comes punctuated with linear echoes which are enlarged with their long axis parallel to the basal layer. Late 3rd trimester (~30 wks to delivery)

Grade III : Complete indentations of chorionic plate through to the basilar plate creating �cotyledons� (portions of placenta separated by the indentations) . 39 wks � post dates


(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: zrelost posteljice
6.6.2012 15:21:00   
Anoniman
sad mi je 1 i dalje a sa Petrom mi je dugooo bila zrela pa sam ipak `prenela` 9 dana ..

(odgovor članu Okica sljokica)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: zrelost posteljice
15.6.2012 21:51:16   
Cinderella7
Ja sam danas bila na pregledu,prekosutra ulazim u 39. Nedelju i posteljica mi je u III stepenu zrelosti. Mada beba i dalje lepo napreduje,i ui duzini i tezini,sve je ok... Samo mi je BPD nesto manji,tu nazadujemo,pa sam krenula da panicim,ali mi je doca rekao da ne brinem nista,da beba jednostavno ima uzu glavicu,i da nista ne brinem...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: zrelost posteljice
26.7.2012 13:39:08   
Zemunka85
Meni je u 30+3 receno nulti stepen zrelosti :D. I samo mi je tada pomenuta ta zrelost i nikad vise :D.
Zna li neko kada se prelazi iz svakog stepena, u sledeci stepen? I cini mi se da se stalno pominje situacija - posteljica zrelija nego sto treba. A moze li biti - mladja nego sto treba? :D Ili to nije problem ..
Ako me razumete ... user posted image

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 26.7.2012 13:40:25 >

(odgovor članu Cinderella7)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: zrelost posteljice
26.7.2012 13:43:18   
red3lilu
Zemunka imaš na prethodnoj strani na srpskom a par postova više mislm da je Okica postavila na engleskom. Nema pravila oko sazrevanja posteljice, takođe ako je mlađa nije problem...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: zrelost posteljice
26.7.2012 13:43:29   
Anoniman
nema pravila , meni je termin sutra , prosle nedelje mi je zrelost bila I stepen, danas je II

(odgovor članu Zemunka85)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: zrelost posteljice
26.7.2012 22:16:49   
tixy1
Meni je u 32+1 (tj. prosle nedelje) bila II/III.
Ali ne brinem se, sve je indvidualno, ja i onako zbog kontrakcija treba da budem spremna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: zrelost posteljice
3.8.2012 10:56:46   
dumisko
Ja sam 38nedelja i zrelost posteljice je III..bebac je ok, ali počele su mi češće kontrakcije i sada mirujeeem da dočekam još neki dan kad mi je dr rekla da dođem...sa stvarima, i mooožda me i porodi ako sam otvorena..

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: zrelost posteljice
28.12.2013 11:33:12   
Sanjalicaaa
34. sam nedelja, a zrelost posteljice mi je II/III. Dr je bio u fazonu pa dobro, lezi narednih 3 nedalja, ali nista vise o tome nije rekao. Sada citam po netu i malo se brine. Kako posteljica stari njena funkcija je smanjena. Ali i kada dodje do 3. stadiuma ne mora da znaci da ce poceti porodjaj, vec tada prestaje napredovanje bebe. Sve me to sad brine. Znate li mozda ima li nacina da se uspori starenje posteljice?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu dumisko)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: zrelost posteljice
28.12.2013 15:18:41   
New Mom
Za taj period trudnoće to je skroz normalna starost posteljice. Nemoj da brineš.
Jesi li pušač? Njima zna da stari ranije, inače.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: zrelost posteljice
28.12.2013 18:46:27   
Sanjalicaaa
NM hvala na odg. jesam bila, od kada sam trudna ne pusim. on kaze da je kao da sam u 36-37 nedelji. to je bas razlika u odnosu na trudnocu i bebu.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: zrelost posteljice
28.12.2013 19:42:58   
New Mom
Sve je individualno. Meni je npr. skoro do 9.meseca u obe prethodne bila I stepen, a na II stepenu kad sam išla na porođaj. Sad sam 20.nedelja i već je II stepen.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: zrelost posteljice
28.12.2013 19:54:04   
viking
Ja sam čitala po netu da se to maltene nigde u svetu više i ne meri i ne gleda jer nema posebnog značaja za trudnoću.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: zrelost posteljice
28.12.2013 20:17:21   
Dani.kv
I meni je posteljica u 33+5 bila II/III. Lekar je rekao da je to Ok. Za rokrvljenost posteljice pijem 5 dana sedmicno aspirin 0.1

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: zrelost posteljice
24.9.2014 14:32:14   
wivern
I ja sam citala da se to vise nigde ne gleda, meni je dr cisto radi reda rekla da je II stepen, voli zena da kaze kako je sve po ps-u da bi mi trudnjace bile mirne.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: zrelost posteljice
24.9.2014 14:37:06   
Klarita
Hm. Nisam imala pojma da se ne gleda nigde u svetu, bas cudno, kod nas je obavezan parametar i zrelost posteljiceuser posted image Ali to nista nije cudna za "nas" i nase zdravstvouser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: zrelost posteljice
6.11.2014 0:18:09   
Sanjchezze
Danas na uz doktor mi rece da mi je posteljica zrelija nego sto treba, III stepen je a ja sam 30+3. Beba ima 1505gr, sve je super, doktor je bas zadovoljan i jedino mi je rekao da pijem po jednu sumecu tabletu vit C zbog posteljice. Kontrola za 3 nedelje. Sad ja morala da uzmem da citam po netu i prestravih se kad videh da III stepen znaci da beba prestaje sa napredovanjemuser posted image
Nisam primetila da je moj dr bio zabrinut zbog stepena, samo mi je to napomenuo.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: zrelost posteljice
6.11.2014 11:51:00   
ivaMark
Sanjcheze, meni je negde na pocetku osmog (ne znam tacno koja nedelja) posteljica bila III stepen zrelosti, beban 2.400gr procenjen i kaze meni dr: bar da dogura do 3kg do kraja, ja se sva istraumiralaaa. Odem odmah kod privatnika na pregled i UZ i kaze covak da je posteljica II stepen nikako vise a beban se rodio sa 4.500gr.

Nemas razloga za brigu user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: zrelost posteljice
6.11.2014 12:06:39   
Sanjchezze
Hvala IvaMark puno. A u kojoj nedelji si se porodila? Ja inace trudnocu vodim privatno, i stvarno sam zadovoljna sa svojim dr, tako da pretpostavljam da bi mi rekao da je nesto ozbiljno posto je veoma detaljan na pregledima i uvek mi sve lepo objasni. Ali problem je ovaj drugi doktor "dr. Google" user posted image Trudnicama treba zabraniti internet...

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: zrelost posteljice
6.11.2014 12:45:02   
Mala Elena
Meni je doktor samo jednom i na poslednjem Uz rekao da je posteljica bas zrela a i smanjila se kolicina plodove vode, pa sam trebala ostati cisto da me isprate ali tu noc je poceo porodjaj ... zato nisam ni imala vremena da guglam sta to sve moze da znaci, pa nisam bas od neke pomoci ... pitaj doktora da li je tacno to sto se tice napredovanja ploda! Tako ti je najsigurnije. ..

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: zrelost posteljice
6.11.2014 14:27:22   
Sanjchezze
Plodove vode ima dovoljno, to mi je rekao a i pise na izvestaju. Pa ne znam, sad razmisljam da je tacno to da beba vise nece napredovati ne bi mi sigurno zakazao kontrolu tek za 3 nedelje, mislim rekao bi mi i preduzeo nesto sigurno. Sad sam se malo smirila, nemam nista od brige i nervoze a i stvarno nema sanse da bi moj dr bio tako neodgovoran i zakazao mi kontrolu tek za 3 nedelje da sumnja da ce posteljica da utice na rast bebe... U utorak idem u skolicu pa cu bas pitati, ali bice sve ok sigurno, mora da bude user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: zrelost posteljice
6.11.2014 14:31:44   
Peace*
Meni je posteljica brzo bila u III stepenu, ali ne sećam baš u kojoj sedmici, dr je to prepisala cigaretama.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here