|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
14.6.2011 23:32:19   
mulan
Leno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
15.6.2011 0:04:35   
lidija 011
Pcelka, samo naprijed, neka budu ubojiti meciuser posted image user posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu mulan)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
22.6.2011 10:37:59   
Angua
Da li neko moze da preporuci ili ne preporuci neku laboratoriju u BG za spermogram (moze na pp ako ne sme ovde)?

Mm je dosad radio u jednoj, ali bismo promenili, najvise zbog zgodnijeg radnog vremena. Ne znam da li je OK da napisem koje su laboratorije.
Drugi razlog je to sto mu je spermogram sada losiji nego kada je pre 7 meseci krenuo sa terapijom - mislim da sam to pisala ovde (pre terapije mu je ukupan broj bio 7 mil, posle dva meseca je bilo 23 mil, a sada je samo 2.6 mil!!). Ne znam da li je moguce da je u pitanju greska u analizi (naravno, ovo je mnogo vise nasa nada nego realna pretpostavka).


(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
22.6.2011 12:32:09   
marija andrijana
Saljem na pp

(odgovor članu Angua)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
22.6.2011 14:33:37   
degu
žene znam da apstinencija pre spermograma treba da bude od 2-5 dana, a da li znate koliko dana je najbolje, koliko dana vi apstinirate?
Mi ga sad prvi put radimo pa sam neupućenauser posted image


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
22.6.2011 14:35:13   
Ana RR
Nama su uvek govorili da se apstinira od 3-5 dana (dva je jako malo) i da je najbolje odabrati sredinu, dakle 4 dana.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
22.6.2011 14:35:41   
Angua
Mislim da je najbolje da bude 4 dana. Tj. mm je jednom apstinirao 3 dana, pa su mu rekli da je bilo bolje da je dosao sutradan.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
22.6.2011 14:40:22   
degu
Hvala vam mnogo, želimo što bolje rezultate user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Angua)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
26.6.2011 17:34:45   
wanda77
Drage moje,odavno vas samo pratim,ali sad reših da se ubacim i ja:)

Evo rezultata zadnjeg spermograma,ako moze neki komentar...znam da je loš,ali me zanima da cujem nešto od vas,nadam se da me razumeteuser posted image Zanima me još da li ima neko toplu preporuku za dobrog lekara,mi idemo kod Đorđa Bojovića i da li neko ima neke komentare i iskustvo sa njim.Hvala vam puno drage moje

volumen 3,4 (2,0-5,0)

boja bledožuta (bledožuta)

viskozitet 0 (0)

likvefakcija završena ( završena)

ph 7,6 (7,2-7,8)

koncentracija spermatozoida 5 (>20)

pokretni posle 30 minuta 0,40 (>0,45)

slabopokretni 0,20

nepokretni 0,40 (
normalni oblici 0,65 (>0,50)

patološki oblici 0,35

leukociti u vidnom polju 2-3 (1-2)

eritrocit u vidnom polju 0 (0)

ep.ćel. u vidnom polju 0 (0)

fruktoza pozitivna (pozitivna)

stepen pokretljivosti 2 (3-4)

oblik kretanja 1 (1-2)

aglutinacija nema (nema)



spermokultura je sterilna

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
27.6.2011 14:02:21   
Angua
Iz ovog vaseg rezultata vidim samo da svaka laboratorija ima svoje referentne vrednosti user posted image
Ali ozbiljno: tm ima jako mali ukupni broj, ostalo i nije lose.
Je l' uzima on neku terapiju?

Iskoristicu ovu priliku da jos jedno iskustvo prenesem.
Mm je pre mesec i po radio spermogram i bio je jako los (to sam pisala, posle 7 meseci terapije). Naterala sam ga da uradi jos jedan, posle manje od mesec dana i rezultati su fenomenalni!!! sve u granicama normale, i to cak nije uopste blizu donje granice.
Konsultovali smo se sa doktorom za vikend i rekao je da zanemarimo onaj los rezultat. Ovaj bolji je verovatniji, a svakome moze da se desi usled stresa ili alkohola, ili svacega da bude los spermogram.

Verovatno vecina vas ovo zna, ali mozda nekome bude od koristi.

(odgovor članu wanda77)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
27.6.2011 21:04:58   
degu
 user posted image Dobili smo rezultate spermograma i više su nego katastrofalni, meni iskreno ovde ništa nije jasno, jer  smo prvi put radili, ali vidim da je skroz loše.

količina u ml: 2
broj spermatozoida u L:1*10 na 9/L ( ne znam kako ovo drugačije da napišem)
broj spermatozoida u ejakulatu: 2 * 10 na 9 /L
Živih spermatozoida 10 %
Ukupno pokretnih 5% od toga
aktivna progresija: 0
slaba progresija: 0
bez progresije 5 %  1 sat posle ejakulacije i 5 % 2 sata posle ejakulacije
nepokretni 95 %
normalnih oblika 2 %
Patoloških oblika 98 %

dijagnoza je Oligoasthenoteratozoospermija
vidim da su rezultati jako, jako loši, da ih je i malo i da su nepokretni i nepravilnog oblika user posted image
Da li ovo može ikako da se popravi i kako, kome da se obratimo? Za sada pije samo matični mleč.

Ovo nam je stvarno veliki šok, sve vreme smo mislili da sam samo ja problem, jer imam PCO, a sad i ovo. Mislim da je dobijanje bebe za nas nemoguća misija user posted image


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Angua)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.6.2011 2:02:45   
wanda77
Ovo je treći spemogram od septembra prošle godine,svaki put je broj (5 milion) bio isti,osim što se sad,posle dva meseca korišćenja melema(preporuka) pokretljivost promenila.U početku je pio Savabo,to je eliksir koji pravi otac od nejgovog lekara,Sava Bojović.
Da li imate neku preporuku za neku terapiju?
Inače,ja sam 77 godište,a moj suprug 72,pri tom on ima dete iz prvog braka,takođe posle dužeg vremena.
Da li ima ikakve šanse za prirodnu oplodnju,ili da ne gubim vreme?
Oko mene sve neka loša iskustva sa VTOuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.6.2011 2:05:30   
wanda77
Zaboravih da kažem da je moj suprug sportista(trener) koji ne puši i ne pije,ali jako puno radi.

(odgovor članu wanda77)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.6.2011 10:15:28   
zvoncica79
Pozdrav svima,

Degu, spermogram uradite bar jos jednom na drugom mestu, jer svaki urolog preporucuje da treba uraditi 2-3 sper. ne mora da znaci da su bas ti rezultati validni, u krajnjem slucaju spermogram se moze popraviti promenom nekih losih navika, ubac.vitamina u ishranu...
Wanda77 dobro nam dosla!
Pogledaj na ovom forumu u prvom delu, mnoge devojke su pisale o prirodnim melemima tj vitaminima koji mogu pomoci-treba probati sve sto ne moze da steti...Ne znam, da li ste vec nesto koristili...

(odgovor članu wanda77)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.6.2011 12:12:23   
degu
ponovićemo svakako, sad treba naći samo dobrog urologa, pa da vidimo ima li nade da se stanje bar malo popravi. Spermogram smo radili u Biotestu jer su na Betaniji tako zahtevali od nas, kod njih ili u Biotestu, tako da mislim da su rezultati validni.
Što se tiče loših navika, jedino je to što je mm pušač ali najveći je problem što radi u takvoj firmi gde je konstantno izložen zračenju, gasovima i udisanju metalnih opiljaka, takođe i velikim vrućinama, tako da smo očekivali lošiji rezultat, ali baš ovako loše nismo mogli ni da zamislimo. I još da napomenem da smo oboje relativno mladi, ja 26.5, mm 33, ali mladost ovog puta nije bila na našoj strani.user posted image


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu zvoncica79)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.6.2011 12:19:14   
degu
I da, želim još da pitam da li je sa ovakvim rezultatima moguće ići na VTO, da li postoje tu neka pravila? Možda negde i piše, ali ne mogu da nađem.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.6.2011 14:58:20   
marija andrijana
Drage devojke, malo pre smo se vratili sa komisije u NF. Dobili smo i potvrdu i resenje da smo ukljuceni u program. To je i vise nego sjajno. 
Ono sto ne valja, jeste sto je mm pred komisijom davao s-gram i rezultati su deprimirajuci.

br. 2mil
pokretnih 15%, od toga progresivnih 0%,a umereno pokretnih tih 15%
slabo pokretnih 11%, a pokretnih u mestu 8% 
Opet se tesim da cemo za Vto imati barem nekoliko dobrih spermica i da ce nam uspeti.
Jako sam razocarana sto su rezultati gori nego prosli put.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.6.2011 14:59:28   
marija andrijana
IZVORNA PORUKA: degu

I da, želim još da pitam da li je sa ovakvim rezultatima moguće ići na VTO, da li postoje tu neka pravila? Možda negde i piše, ali ne mogu da nađem.


Evo draga, kao sto vidis, moze!


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.6.2011 17:20:29   
Vrdalica
wanda77, ja imam najgore misljenje o dr Djordju Bojovicu.
Bili smo nekoliko godina kod njega i poklonili mu puno poverenje, ali moj konacni zakljucak je da je on jedan, malo vise nego sarlatan.
Kad smo prelomili i otisli na konsultacije kod 4 razlicita dr ispostavilo se da smo samo bacili nekoliko godina i gomilu para. Da je neka druga drzava ne bih se samo na ovome zadrzali.
Sad ce da vam daje savabo, pa ezerex, pa ...
u svakom sl. daleko mu lepa kuca. Moja ti je preporuka da menjas, da se obratis nekoj ozbiljnoj klinici.
Nazalost, tek posle mog iskustva sam saznala za jos gora iskustva, ali zaista ne bih o tome.
Supruga, dr Tanja je odlicna, temeljna i sl.i steta sto radi sa njim.

uh, tek sad videh da ste vec bili na Savabo-uuser posted image .
tako sam se iznervirala kad sam videla da si kod njega da nisam stigla da iscitam druge tvoje postove. Kod nas je sl. situacija - on zdrav zivot, ne pusi, ne pije, puno radi, 2 dece iz prvog...

Wanda77, draga, bezite koliko vas noge nose, i ne gubite vreme. Srecno!!!user posted image


< Poruku je uredio Vrdalica -- 28.6.2011 17:25:05 >

(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.6.2011 17:38:55   
Vrdalica
Marija andrijana, ne sekiraj se, rezultat je takav zbog trenutnog stresa, verovatno. Mi smo imali sl. problem, i posle par dana smo proverili i bilo je ok. Nego - pritisak -komisija-hocete li proci ili ne, pa na licu mesta, ma sve je to stresno, a i znas kako oni dozivljavaju proveru ...Muskarci:)
Mazi ga i pazi, da ne bude bas pod stresom kad bude davao za glavno, i ne podsecaj ga na rezultat od tog dana i bice to mnoogoooo bolje. Sigurno.user posted image

(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.6.2011 21:23:08   
marija andrijana
Vrdalice, hvala ti.

Znam ja sve to. Nego to sto pije vec dugo silne terapije i nikako da se vidi rezultat, to malo izcasi mozak i zivce. Naravno da cemo sad malo da se opustimo i da necemo ni da razmisljamo. Jednom je to upalilo, upalice i sad.  Pisala sam negde kako tri meseca nismo ni spominjali problem koji imamo i pravili se i da ne znamo da tako nesto postoji, posle tog perioda s-gram je bio nikad bolji.

Planiram da ga iznenadim sa odlaskom na more, a posle u nove pobede.

(odgovor članu Vrdalica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
29.6.2011 0:02:52   
wanda77
Draga Vrdalice šta mi napriča!?user posted image user posted image Bežim odmah..tamo više nikad..ja idem kod Tanje i ne bih je menjala..Užas!!!Da li imaš preporuku za neku ozbiljnijeg lekara?Pili smo jedan komplet vitaminske bombe od jedne travarke,i on i ja dva meseca..sada treba da se napravi pauza od dva meseca,pa ćemo videti šta posle..mogu da ih preporučim,ljudi su sjajni..razne vrste melelma za što šta,ne samo za naš problem...sada sam mislila da mu ubacim vitamin e i c i šta bih još mogla...pišite !
Pozdrav za sve

(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
29.6.2011 1:31:50   
Vrdalica
Wanda i ja sam zbog Tanje posla kod Djordja, ostalo znas...Tanja je dusa jedna i extra dr, a on...
Nama su rezultate gledali lekari iz inostranstva, ali smo resili da VTO uradimo ovde, jer nema vise razlicitih problema.
Mislim da je najbolje da malo pogledate neku od ovih klinika koje se bave sterilitetom, odaberete neke  i zakazete konsultacije. Mozda i na 2 mesta koja vam se ucine najozbiljnija. Oni ce pogledati i reci koje je njihovo misljenje u vezi svega i tebe i njega, i da li moze ili ne spermogram i sl. Tuzno je u ovoj zemlji sto moras na vise mesta da bi se uverio...
Nama su se strani dr u potpunosti poklopili sa dr Ljubicem, a i sa dr iz Fronta koji ne radi privatno.
Za cajeve sam uvek, i mi se stalno nalivamo. On dodatno piskavicu i sl., ako te zanima mogu d ati posaljem recept za neki melem na pp.
Polako, raspitajte se, bez panike, dogovorite se i lagano na pravi put. Ovaj moj svaki dan bar 3puta kaze - koliko smo vremena izgubili kod Djordja, pa opet - stvarno mi nije jasno kako smo toliko bili ludi i sl....
Marija andijana - plan ti je odlican! Lep provod na moru i nemojte da budete dobri, nego se vratite sa  iznenadjenjemuser posted image

(odgovor članu wanda77)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
29.6.2011 1:33:19   
Vrdalica
Wanda, molim te posalji mi za te travcice kontakt user posted image

(odgovor članu wanda77)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
29.6.2011 9:33:25   
Angua
Degu, Wanda 77, jeste li probale lekove? Mm je od Profertila mnogo  bolje.
Prvi spermogram 7mil, poslednji 88 mil. A to su samo one aminokiseline, minerali, vitamini... a mozete i sve to odvojeno da pijete. tj. muzevi da piju.
Ako ste iz Bg mogu da vam kazem gde je najjeftiniji, posto nije jeftin (oko 6000 din. je mesecna doza). A znam i gde ima u NS, posto smo tamo prvo kupovali, i  tamo je jeftinije mnogo bilo (oko 4500 din).

(odgovor članu Vrdalica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Da li ispuštate vetrove pred svojim dragim?
maslacak



Da (54%)

Ne (46%)


Ukupan broj glasova: 26

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here