|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 59 60 [61]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
4.9.2017 18:46:45   
tanimi
Poklanjam kapsule PROfertil(60 kom.), rok trajanja do januara 2018god. i tablete Femara 2.5 mg(17 kom.) rok trajanj maj 2019god. lekovi su u originalnom pakovanju i dobro čuvani. Nisu mi potrebni jer su poslužili svrsi. Pozvati na broj 060-327-66-26 svim danima posle 14.00h.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1501
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
4.9.2017 20:12:59   
HisRoyalHighness
Cestitam na postizanju zeljenih rezultata user posted image user posted image
-----------------------------
http://muskisterilitet.blogspot.rs/

< Poruku je uredio HisRoyalHighness -- 4.9.2017 20:14:27 >

(odgovor članu tanimi)
Direktna veza do poruke: 1502
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.9.2017 12:47:50   
dunja RR
Maslačkonjo, u utorak nam je aspiracija (najverovatnije), a muž sinoć nije spavao, otišao je oko 9 na Urgentni, kumi je pozlilo (kuma je nepokretna, ma je morao muškarac zbog snage da bude uz nju), i jutros do 9 je bio sa njom tamo, obišli su 10-ak doktora, uz-ova. Došao je jutros u 9 kući, evo sad spava,

Da li to nespavanje može da utiče na kvalitet spermatozoida?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu HisRoyalHighness)
Direktna veza do poruke: 1503
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.9.2017 13:45:34   
Maslacak15
Ne moze Djunci. To je kod njih masovna proizvodnja ne bez razloga. i u Kontinuitetu.Daleko bilo da tako sitni fizioloski stresovi mogu da naprave znacajan efekat. U ostalom u ovom procesu daleko sie bitnija ti ( i sazrevanje jajne celije). Zato probaj da se ne opterecujes. Ajde samo Jos malo Pa se selis na druge temeuser posted image . Samo hrabro.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 9.9.2017 13:46:39 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1504
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.9.2017 15:20:34   
dunja RR
Hvala Maslačkonjo user posted image

Evo sada stigosmo sa klinike bila na injekciji, vodila sam i Savu sa sobom, pustili smo tajana da spava i odmara user posted image a mi bili u parku posle.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1505
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
11.1.2018 15:50:43   
blum
Drage moje mozeteli mi preporuciti dobrog urologa u Beogradu .
Ostvarili smo jednu trudnocu prije deset godina posle toga nista .
Dugo smo mislili da su moji hormoni problem . Ali spermogram MM uradjen skoro je grozan
I trebao bi nam dobar urolog . Na preporuku mog gunekologa preporucili su nam privatnu kliniku
Uromedica.. ali prihvatam sve predloge..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1506
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
11.1.2018 18:38:01   
HisRoyalHighness
Nisam dama, ali da probam da odgovorim. Kada sam zbog svog, loseg spermograma, bio prinudjen da se obratim
lekaru, postovao sam procedure, da ih tako nazovem. Obratio sam se lekaru opste prakse, on me je dao uput za
KBC Bezanijska Kosa. Ceo postupak lecenja sam obavio tamo, operaciju, sve. Bez bilo kakvih veza i vezica. Mislim
da pre nego sto krenes da razmisljas o dobrom urologu, pokusate onako kako treba da ide. Izvrsite sve analize, uzmite
misljenje, saznajte uzrok ako moze da se sazna...a u zavisnosti od toga biracete kasnije korake pa i lekara. Mada
iskreno, nema tu mnogo filozofije kada se dijagnostifikuje problem. Daleko jednostavnije nego kada zensko ima problem.

(odgovor članu blum)
Direktna veza do poruke: 1507
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
14.2.2018 23:54:52   
Anoniman
Duzina apstinencije 3 dana
Terapija /
SPERMOGRAM
Smt - Zapremina ejakulata (V) 2.9 ml >1,5
Likvefakcija 30 minuta
Konzistencija slabo sluzava
Spr - Broj sprematozoida 21 10*9/L > 15
Spr - Broj spermatozoida 61 10*6/V 33 - 46
Spr - Progresivno pokretni spr.a) 0.41 1 > 0,32
Pokretni b) 0.22 1
Nepokretni c) 0.37 1
Spr - Leukociti 1.6 10*9/L < 1
Spr - Vitalnost 0.63 1 > 0,58
SPERMOCITOGRAM
Spr - Normalne forme 0.30 1 > 0,04
Spr - Abnormalne forme 0.70 1 < 0,96
GLAVA 0.45 < 0,3
VRAT 0.20 < 0,2
REP 0.05 < 0,2

Sta mislite o ovom rezultatu ?
Hvala, pozdrav :)

(odgovor članu HisRoyalHighness)
  Direktna veza do poruke: 1508
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
15.2.2018 23:34:23   
HisRoyalHighness
Iskreno ne mogu da skontam sta je tvoja vrednost, a sta referentna iz ovoga sto je napisano.
Dugo nisam vodio ljubav sa bocicom, pa sam malo zardjao u citanju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1509
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
13.11.2021 13:39:25   
MisNegra
Dobar dan svima zelim! Imam 31god, 3-4 meseca otkako smo se uzeli poceli smo raditi na detetu, mm je zahtevao da se obratimo struci, bio je kod svog urologa i dobio je da pije PROFERTIL jer mu spermogram nije bio bas najbolji, al eto vec u narednom mesecu ostala sam igrom slucaja u drugom stanju.No,...

Tacno pre godinu dana imala sam spontani, u oktobru doslo je do zaceca , medjutim vec pocetkom novembra rekli su nam da nije uredu i da moram na kiretazu sa dijagnozom MISSED, (St. post missed ab am IX).
Pre same kiretaze u Betaniji nakon par dana kada su me pripremali za intervenciju u momentu su culi otkucaj srca u neverici su me pitali da li sam spremna za ovako nesto, zvali su glavnu glavnu sestru u Betaniji kako bi i ONA potvrdila.
Plakala sam od srece, da bi nakon nedelju dana kada sam otisla kod svog ginekologa opet rekla da ipak nije uredu, zacudjeno me je pitala ko je ovako nesto mogao da saopsti?! Uradili smo betu, ultrazvuk i definitvno zacetak je prestao da se razvija.user posted image Licno je nazvala svoje kolege, svasta im je rekla, u meni je bio haos... Jako sam se osecala povredjeno, nisam znala sta me je snaslo, u cudu zasto ovako nesto je moralo bas mene da zadesi... Najteze sam podnosila to sto su me mnogi zapitkivali i podsecali me na taj jeziv osecaj.
No, mesec dana posle toga dobili smo Coronu, to je bio kraj decembara, mm je bio kod url i rekao mu je da da to nije nista strasno, da se to desava i da ne radimo na detetu 3 meseca dok se organizam ne regenerise.
Od kraja marta poceli smo da radimo opet na detetu, pratila sam ovulaciju, medjutim nista nije desavalo do dan danas. MM je uradio spermogram i uporedio ga je sa predhodnim, opet je nastavio da pije PROFERTIL koji nije ni malo jeftin.
Ginekolog je rekao da nastavi da pije da je odlican preparat i nakon uradjenog spermograma 01.10.2021 pokazalo se da je zaista pomoglo.
Ginekolog mi je predlozio ISO koju sam radila pre neki dan 12.11.2021 sada cekamo rezultate i nadamo se lepim vestima. Spomenula je da muz ima slabiji spermogram odnosno dij. astenoteratozoospermia gr II. S
Pre 10god mm je imao operaciju desnog testisa, takodje ima hronican problem sa Candidom, ali je spermogram 01.10.2021 bio dobar, samo nakon 2 meseca prestanka upotrebe PROFERTILA rezulati su se opet pogorsali.
Da li je imao neko slican problem, volela bi da cujem neka misljenja? Saljem poslednja dva spermograma



Izvestaj 17.09.2020

Makroskopski pregled
Zapremina sp. 2,2
Ph 7,6
Viskoznost normalno
Likvefakcija 30

Mikroskopski pregled
Spermatozoidi /ml 45
Spermatozoidi/ V 99
Leukociti 0.1
Aglutinacije neutr.
Ostale celije 0.2

Pokretljivost sperm.
Progresivni A 45
Sporo progresivni B 15
Neprogresivni C 10
Nepokretni D 30

Morfologija sperm.
Normalni formi 30
Patoloski formi 70
Glave 2
Vrata 68
Repa /
Fruktoza pozitivna


Izvestaj 01.10.2021 nakon koriscenja 3 meseca PROFERTILA

Volumen 2.6
Boja -bledo zuta
Miris -karakteristican
Likvefakcija - zavrsena
VIskoznost 0
PH - 8

Br. spermatozoida 23
Deo pokretljivih 55
Deo pokretljivih u smeru 50
Deo pokretljivih u mestu 5
Deo nepokretnih 45
Stepen pokretljivosti 2
Prisutnost aglutinacije 0.1
Fruktoza pozitivna

Morofolog sperm.
Normalnih formi 76
Abnormalnih 24

Glave
Velika 2
Mala 1
Dupla 2
Kruskasta 1
Izduzena 1
Zasiljena 2
Deformisana 2

Vrat
citoplazmatski ostatak 3
Angulacija 5

Rep
Uvrnut 3
Dupli 1
Kratak 1

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 1510
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 59 60 [61]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 59 60 [61]
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here