Ožiljak od posekotine (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


aleksandraz -> Ožiljak od posekotine (5.7.2011 12:19:14)

Drage moi potrebna mi je vasa pomoc.ovakva je situacija.Moj maleni se posekao na lice i to dosta puno ima jedna posekotina na nos i dve na desni obraz bili smo u bolnici i tamo su ga sosili ali sada se boi da mu ne ostanu luzne makar sto doktore kazu da nema. e sada me iteresira da mi kzete neki efikasni kremi masti ili bilo sta sa da mogu mazati lice posle vadenja konce za da ne mu ostanu te luzne.A isto tako me interesira dali neko od vas ima slusnato za BIONET mast i ako ima kkao mogu da ja nabavim jer ovde u makedonii vise je ne donose.OVaa mast bila inaku od Madzarska.odnapred hvala na vasim sovetima.




IVA 11 -> RE: Ožiljak od posekotine (5.7.2011 12:41:52)

Kad sam imala 6 godina posjekla sam se ispod desnog oka, jer sam pala na cosak staklenog stola dok sam se igrala. Znam da su mi moji redovno mazali Saljicevu mast, godinama, oziljak je mnogo manji-jeeedva se vidi, iako sam mogla da operisem taj dio koze, nisam htjela... Ova mast me spasila, tako da ti toplo preporucujem da to uzmete. Pozdrav, i da se maleni brzo oporavi! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mikica sa -> RE: Ožiljak od posekotine (5.7.2011 14:22:14)

ja znam da je ulje od kantariona dobro za opekotine i oziljke. ali, najnovije sto postoji za oziljke i kazu da je jako efikasno se zove Bio Oil, ima ga u prodavnicama dm-a pa potrazi tamo.




VVVV -> RE: Ožiljak od posekotine (5.7.2011 14:51:17)

KONTRAKTUBEKS (mislim da se piose contractubex). Imala sam pre par godina operaciju na licu, i svi su mi reklida je ta mast najbolja. Treba pocesti odmah (par nedelja nakon nastanka ozlede). Meni je na licu ostao jeeedva vidljiva linija, a inace sam jako sklona oziljcima. Sve sto sam se ikad posekla i dalje se vidi kao juce da je bilo




dunja RR -> RE: Ožiljak od posekotine (4.2.2016 19:39:25)

Ja ću više poludeti od S padova, od kako je prohodao.

Koliko bre treba da dete počne onako lepo da hoda, stabilno, od prohodavanja? Ili je samo S tako smota, zbog kašnjenja ...

Elem, pre neki dan pred spavanje, dva pada na štok i ćošak stolice, iskočio ogroman hematom pa smo posle ponoć išli u hitnu. bilo sve ok.

A sada mi napolju pao na lice, i posekao usnu, i malo, vrlo malo iznad usne. Sad mi je zaspao, samo smo ga umili. Da li trebam da mažem sa nečim?
Posekotinica ima par milimetara iznad usne, a na usni je veća (gornja usna), i nadula mu se užas. Ovo nam je prva veća posekotina, bilo je par manjih isto na usni. Ne treba da se šije, ne krvari, tj. brzo je stalo krvarenje. Stomak mi se prevrće kako izgleda :(




milicicak -> RE: Ožiljak od posekotine (4.2.2016 19:44:14)

Dunja, nemam potrebe da mazes nista, zarasce samo. Kad se jace udari, bez krvarenja, namazi margarin.
A dokle ce da traje, paaaa mini buba ima skoro cetiri godine jos se saplice o svoje noge [sm=smiley36.gif]
Znam da izgleda strasno i da ti je tesko da ga gledas takvog al sve je to deo odrastanja i brzo prodje. Ljubi deckonju [sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Ožiljak od posekotine (4.2.2016 19:52:49)

Hvala Mili puno, lakše mi je [sm=smiley31.gif]

Sada nismo išli kod dr, ne znam jel trebalo? Sutra smo u DZ, kod defektologa, pa reko, ako bude trebalo neka ga pogledaju, mada ne verujem.


Ljubi i ti svoju preslatkoću [sm=smiley27.gif]




milicicak -> RE: Ožiljak od posekotine (4.2.2016 19:55:51)

Ako nema promena u ponasanju, ne povraca i nije mu muka nema potrebe da ga vodis kod dr :)




emicaa -> RE: Ožiljak od posekotine (4.2.2016 19:59:21)

Dunje od zaove je sin završio na šivanju jer je pao sa gidinu i par mjeseci,hodao je tad već oko tri mjeseca.Dora se i dan dan sapliće samo tako,to su ti smote teške [sm=smiley36.gif]
Od tako manjih posjekotina ne ostaje ožiljak,što bi rekli na mladom je [sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Ožiljak od posekotine (4.2.2016 20:06:19)

Dunjči, mi smo imali takvih padova gooomilu! Najgori je bio onaj na betonu u dvorištu, silazio niz stepenice i pao na usta, od udarca zub probio usnu [sm=smiley22.gif] krv lije, mislila sam da je sve zube polomio. Gledam ga i VIDIM kako mu otiče usna [sm=smiley3.gif] I dalje mi je svaki udarac stresan ali valjda kod dečaka to tako mora [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Ožiljak od posekotine (4.2.2016 20:18:10)

Emice, da to i mm kaže, na mladom je i biće ok. Ja mislim da je to neki bosanski izraz [sm=smiley27.gif], ja ga nisam čula ovde, a volim kada čujem tako nešto od mm, a eto i od tebe [sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Ožiljak od posekotine (4.2.2016 20:18:34)

Anči, da, da, i ovo je bilo na betonu, na Bulevaru kod Vuka :(




Ana RR -> RE: Ožiljak od posekotine (4.2.2016 20:20:18)

Miš mali [sm=smiley13.gif]




emicaa -> RE: Ožiljak od posekotine (4.2.2016 20:25:35)

Jeste Dunja,bosanski je [sm=smiley36.gif] ja sam sa 10-11 godina ogulila komplet lijevu stranu lica i nijednog ožiljka nemam.




IvanaSK RR -> RE: Ožiljak od posekotine (4.2.2016 20:47:48)

Ako dete ne povraca, nije uspavan ne treba ga voditi kod dr. Želimo vam da sto pre prodje ta faza.




Ana RR -> RE: Ožiljak od posekotine (12.8.2016 22:39:12)

Žene, šta da kupim Marku za ožiljke? Čini mi se da mu jako sporo prolaze neke ranice. Evo, ima preko mesec dana kako ga je drugar ujeo za obraz, prošlo je to, krastica otpala ali to mesto mu je tamnije. I tako svuda gde se ogrebe. Ne kapiram to, moraću da pitam njegovu dr.

Ima i mali ožiljak na nosu pa bih mu mazala nečim, šta preporučujete?




IvanaSK RR -> RE: Ožiljak od posekotine (13.8.2016 10:06:19)

Ana, ili Saljic ili Contratubex.




choopa choops -> RE: Ožiljak od posekotine (13.8.2016 23:50:17)

Meni je Jomelop Šaljić jednom sredio ožiljak star nekoliko godina[sm=bravo.gif]...Contratubex nisam probala, vidim da ga hvale.




Ana RR -> RE: Ožiljak od posekotine (14.8.2016 10:51:41)

Kupili juče Melop E Šaljićev. Videćemo da li će pomoći.




dunja RR -> RE: Ožiljak od posekotine (6.9.2016 22:57:26)


Mame, treba mi savet.

S od juče na obrazu ima neki kao ožiljak, ne znam ni kako da nazovem, jer ne znam od čega je. Izgleda kao ubod od nokta, posred obraza. Crveno je, tj. reklo bi se da je došlo do krvi (pliće), i nije se smanjilo od juče, a ni povećalo. Očistila sam juče jodom i kasnije mazala jekoderm. Baš se vidi, još je on svetao.

Da li vam se desilo da se dete ogrebe na nokat (ako je uopšte nokat, ne znamo, veličine je nokta odrasle osobe), i šta trebam da uradim?




Anck Su Nmaun -> RE: Ožiljak od posekotine (29.10.2016 8:07:11)

T ima oziljak kako se letos opekla na auspuh , i sad joj na tom mestu izbile sitne sitne bubuljice ili plihici..ne znam ni ja sta je. Ima li neko predlog cime to da tretiram [sm=zmeden.gif]




Animsaj9 -> RE: Ožiljak od posekotine (29.10.2016 10:28:54)

Anck kakvi plihcici, nemam predstavu kako izgleda ali ako je vodeno tj moze da se probusi , ako imas octanisept , ili acidi borici 3% prebrisi to bar dva tri puta dnevno , pa ces videti. Ne bi trebalo da je nesto jer je to stari oziljak nije svez




Anck Su Nmaun -> RE: Ožiljak od posekotine (29.10.2016 13:57:08)

Imam oktanisept ali ne znam kako to pomaze? Stari je oziljak...mozda se cisti ili sta vec...[sm=zmeden.gif]




Animsaj9 -> RE: Ožiljak od posekotine (29.10.2016 14:17:59)

Pa nemam pojma , ocisti pa ces videti , ja octanisept dobro ne pijem[sm=smiley36.gif] za sve ga koristim, u svakom cosku imam bocicu




Anck Su Nmaun -> RE: Ožiljak od posekotine (29.10.2016 14:20:57)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] pa u pravu si, probacemo.




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>