RE: Kako dati detetu lek? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Kako dati detetu lek? (20.7.2011 12:42:09)

Joj, Jeco ona ni vodu nece. Mora da pije vitamin C, pa smo joj ubacili u vodu i davali na kasicicu. Juce joj dam caj i ona pocela da se gadi i povrati posle toga. Nisam pametna.




Anoniman -> RE: Kako dati detetu lek? (20.7.2011 12:42:17)

Sanjice, pokušaj na kašikicu, pa pola kašikice neke hrane a pola sirupa, pa tako iz nekoliko puta. Istina je da hrana malo odmaže u resorpciji leka ali bolje da ga popije ikako nego da ga povrati. U sokić nemoj jer ćeš ga puno razblažiti (lek).




Anoniman -> RE: Kako dati detetu lek? (20.7.2011 12:44:10)

Kupi onaj Vit c za decu u prahu pa joj ubaci u sokić ako želiš, lakše će popiti. Mada svaki sokić za decu ima vitC u sebi.




Sanjica26 RR -> RE: Kako dati detetu lek? (20.7.2011 12:45:17)

Napravila sam joj kasicu od breskve, pa ce valjda tako hteti. Malo leka, malo hrane. Bas je ovo mucenje. Posebno kad ne mozes da detetu pomognes. A, juce guska od dr..kaze kako joj nije nista. Danas je odvedemo u privatno dz. i grlo joj je upaljeno. Ne moze ni da spava koliko je boli.
Bubo, taj vitamin C smo uzeli, ali ona nece sokice. Cudno dete. Ubacimo joj u vodu i tako joj dajemo.




Jeca* -> RE: Kako dati detetu lek? (20.7.2011 12:45:21)

a kad joj brzo "suneš" špricem? da ne stigne ni da shvati šta je?




Anoniman -> RE: Kako dati detetu lek? (20.7.2011 12:46:37)

IZVORNA PORUKA: Jeca*

a kad joj brzo "suneš" špricem? da ne stigne ni da shvati šta je?


Ovo sam ja radila, polegnem je i samo saspem brzobrzinski, i ona, iako šokirana, odmah proguta.Bilo je mučenje prvih par dana, zbog čega sam i otvorila temu, ali nema tu nežnosti, buniće se prvih 4,5 puta a posle će da se navikne. Mora tako. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Meni je odbijala hranu ako oset_i da je sirup u njoj.




Sanjica26 RR -> RE: Kako dati detetu lek? (20.7.2011 12:51:05)

Probacu razne nacine samo da isteramo terapiju do kraja. Hvala vam!




Maya21 -> RE: Kako dati detetu lek? (20.7.2011 12:51:13)


IZVORNA PORUKA: Jeca*

a kad joj brzo "suneš" špricem? da ne stigne ni da shvati šta je?


i ja sam ovako, obojici [sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Kako dati detetu lek? (20.7.2011 13:11:36)

spric je zakon , ja i sad tako radim , nema pregovaranja , i ako nece da zine taman onaj nastavak ubacim u kraj usta i pustim , samo se slije i proguta ga refleksno jer dok se smadje da pljune vec je na korenu jezika i ne povrati




Crvenkapa85 -> RE: Kako dati detetu lek? (20.7.2011 13:13:48)

i ja sam maji na tanani spric...ako je sirupic lep da vidis kako vuce,a ako nije lep onda mram vilicu da joj drzim,to mi je bio najtuznije,pa kad nece da popije a ono stoji u grlu i grguce :(




Anoniman -> RE: Kako dati detetu lek? (20.7.2011 13:24:52)

Crvenkapice, zvuči surovo, ali - zapušiš joj na sekund nosić, mora da prestane da grguće i da proguta [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. Moja Nina, jadna, već navikla na torturu sirupom, ne mrda, proguta, ne opire se, zna da joj je tako bezbolnije. 




Sanjica26 RR -> RE: Kako dati detetu lek? (20.7.2011 17:09:50)

Uspeli smo muz i ja da joj damo sirup. Ovog puta se nije gadila. Nismo koristili spric, nego samo kasicicom smo joj davali.




majathegreat -> RE: Kako dati detetu lek? (20.7.2011 21:23:10)

Mi smo pre satić probali brufen na špric. Odmah je povratila.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Ali bila je izuzetno nervozna i od silnog plakanja je i povratila. A šta ću kad sam baš onda morala da joj dam. Posle sam malo uspela na kašikicu, a ostatak u malo soka i popila je. Sad u 22h nam sledi antibiotik. Valjda ćemo to uspeti na kašikicu. Imamo i sirup beli slez ako uspemo, a još plus i operil sprej u nos. Tugica moja. Sad se kao igrala konačno nešto je popustila temperatura..




Anoniman -> RE: Kako dati detetu lek? (20.7.2011 22:54:12)

I Marko se opire na ove sirupe za temp, ali proguta. Onda narednih pola sata radim sa njim šta god on želi, samo da ne puzi i ne prevrće mnogo da ne bi povratio. 




*milica* -> RE: Kako dati detetu lek? (21.8.2011 21:48:04)

uh ti lekovi.... i sofija i stefan prave veliku frku oko toga. bilo je sutiranja,opiranje, pljuvanja ali rezultat toga je da ja ponovim dozu (pa cak i ako opet nesto pljune, znam da je bar nesto popio/la)...naravno uz pomoc sprica!!! svaka cast koga izmisli a nije samo za boce...




VVVV -> RE: Kako dati detetu lek? (16.11.2011 21:11:56)

i ja trenutno prolazim prvi put kroz ovo!
do sad je pila dobrovoljno, ali danas je jaaako bolesna, i ne pije ni ne jede nista. Ne pada joj na pamet ni da otvori usta ni da guta.

Jedno prakticno pitanje u vezi sa spricem: gde se sprica, a da ne moze da pljune? na jezik ili dublje? Ja sam probala d joj sipam (kasikom) na jezik, i ceo lek je iscurio do je ona plakala, nije ni pokusala da guta. [sm=smiley13.gif]




Ana RR -> RE: Kako dati detetu lek? (16.11.2011 21:15:20)

VVVV, ja sam Marku sipala dublje u grlo, malo mu pritisnem jezik na dole i sipam. Uglavnom proguta, muž ga drži, ja se glupiram i zasmejavam ga da bi progutao. Nekad lepo sve proguta, malo se strese na početku i mršti se ali proguta, a nekad urla. Posle toga mu odmah dam flašicu sa vodom da malo spere taj ukus.




Lu -> RE: Kako dati detetu lek? (16.11.2011 21:25:56)

Neko je ovdje već pisao da ukoliko se već mora tako da ne kažem na silu, treba špricnuti niz unutarnju stranu obraza, tako se sigurno slije u grlo.




VVVV -> RE: Kako dati detetu lek? (16.11.2011 21:27:31)

jooj hvala!

probacemo to oko ponoci!
a da ona gleda da l' sta mi radimo i da hoce vodu, ne bi ni bilo problema! Nego samo place i grca i i gleda negde iza mene! Bas mi je to strasno... NO, d ane odlutam... Hvala!




Anck Su Nmaun -> RE: Kako dati detetu lek? (16.11.2011 21:29:11)

Spricem do skoro,a u pocetku se otimala a kad je duzi period pila posle je sama pristala( pa je mm drzao ja uspricam)  , a od skoro na kasikicu jer tako hoce




Vika -> RE: Kako dati detetu lek? (16.11.2011 21:30:17)

Jeste da je mučna metoda ali tako sigurno popiju sve. Takođe, nemoj odjednom da joj sjuriš celu količinu već iz  nekoliko puta, da se smanji zagrcnjivanje




Anck Su Nmaun -> RE: Kako dati detetu lek? (16.11.2011 21:32:50)

Da, da se ne zagrcne , nama se desilo da se zagrcnula i sve ispovracala
Ali i manju kolicinu ce lakse progutati, pa su manje sanse da ce izbaciti iz usta




VVVV -> RE: Kako dati detetu lek? (17.11.2011 12:00:20)

nocas smo (hb) prosli mnogo bolje nego sto sam mislila. Izgleda je ona prova tura antibiotika koju je popila (tj. ispljuvala) ipak malo smirila stvar, tako da je nocas dosta dobro spavala. A lek je pocuclala iz sprica da se nije ni probudila!!! [sm=bravo.gif]
Jutros smo (opet na spric) davali lek malo lutki, malo njoj i skroz ga je lepo popila :).

Hvala na savetima[sm=smiley1.gif]




Mishica 77 -> RE: Kako dati detetu lek? (23.2.2012 7:47:42)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

spric je zakon , ja i sad tako radim , nema pregovaranja , i ako nece da zine taman onaj nastavak ubacim u kraj usta i pustim , samo se slije i proguta ga refleksno jer dok se smadje da pljune vec je na korenu jezika i ne povrati



Isto! [sm=smiley20.gif]




Adriana83 -> RE: Kako dati detetu lek? (23.2.2012 7:50:30)

Ja mojima i dan-danas dajem na spric iako su vec "velike" Samo sto sada lepo same uhvate spric i posisaju sirup iz njega [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>