|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 9:59:20   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: Didy

Von, ja te razumem. I mm je teška štekara, njemu ništa ne treba, bez svega se može. Ali sad to pravdam time da mesec taman skrpimo, ne preostaje nam ništa od plata. Ranije stvarno nije bio takav.

bravo,shvatila si!user posted image ista prica!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 10:14:40   
vikiveki
Sada kada je ovo suludo vreme,skoro svuda je slična priča,da nije mm ja bi sve brzo potrošila,ovako je on tu kao glas razumauser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 10:16:06   
vonavoj
da,ali moj preteruje!user posted image
i sto si sad vukla tu karticu,trebala si ovu,nemoj to,nemoj ovo..kao da sam debil!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 10:17:55   
Didy
Vikiveki, isto. Nekad me izluđuje što je takav, ali onda kad dođe kraj meseca i nama ostane još 1000 dinara, a plata je za 2 dana, onda pomislim - Dobro je da bar neko stoji čvrsto na zemlji!

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 10:23:32   
vonavoj
neko mora da vodi racuna,slazem se,ne mogu i tome da brinem toliko,ali me previse opterecuje!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 10:23:38   
Didy

IZVORNA PORUKA: vonavoj

da,ali moj preteruje!user posted image
i sto si sad vukla tu karticu,trebala si ovu,nemoj to,nemoj ovo..kao da sam debil!


Von, lupi šakom o sto, mora da se zna ko je ekonomista u kući.user posted image
Ja nisam i uopšte ne znam s parama, priznajem. I inače mi pare baš ne znače, dovoljno mi je da imamo za osnovne potrebe i tu je kraj. Ja bih sav višak novca spucala na putovanja. Čak ne uživam ni garderobu da kupujem, smaraju me šopinzi. Baš kad vidim da nemam šta da obučem, onda odem u prodavnicu. A ne patim baš ni da su mi deca ne znam kako obučena, dosta nasleđuju od starijih braće i sestara, ja im tek ponešto kupim.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 10:26:16   
Didy

IZVORNA PORUKA: vonavoj

neko mora da vodi racuna,slazem se,ne mogu i tome da brinem toliko,ali me previse opterecuje!


Znam o čemu pričaš, i mene opterećuje svaki razgovor o novcu i trudim se da uopšte ne pričamo, ali on malo-malo pa počne tako da smara.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 10:27:20   
vonavoj
i on je ekonomistauser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 10:29:48   
isidora88
kod nas trenutno samo mm zaradjuje i sve pare stoje kod mene user posted image
mm ne zna sa parama, uvek sve do zadnjeg dinara potrosi, npr.ode na posao sa 1000 din, onda svrati na pice i tu okrene jednu turu i odose pare, ja mu dajem dzeparac, tako je navikao. mnogi ce pomisliti da je ruzno asli mi tako funkcionisemo user posted image
uvek ima dovoljno za sebe, naravno kad su upovine u pitanju idemo zajedno i uzimamo sta kome ne treba, nije uskracen ni za sta
u suprotnom da su pare kod njega posle 5 dana bi jeli travu user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 10:33:58   
Didy

IZVORNA PORUKA: vonavoj

i on je ekonomistauser posted image


E, pa onda ti nema pomoći.user posted image
Kod nas nijedno nije ekonomista, tako da ti dođe na isto kao i kod vas, opet se ne zna čija je zadnja.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 10:34:11   
vikiveki
Upravu si isidora,bolje ti čuvaj pare nego da ih on potroši za 5 dana,šta ima veze što on zarađuje ako neume da raspolaže sa paramauser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 10:37:20   
isidora88
mm bas ne zna sa parama( ne znam ni ja, ali imam prioritete, hrana, dete, pa ako preostane onda za nas), dok mm ne razmislja kad je u drustvu, on trosi kao da ima milione, zato sad lepo dobije dzeparac i nema svadje user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 10:40:36   
Anck Su Nmaun
Mm je na terenu ceo dan, i sto kaze isidora, odu na pice dorucak i svaki dan ode oko 1000. Ali sta ce, mora se!

Pisala sam u temi o stednji, ja znam da ustedim (od njegovog novca) ali sve manje i manje. Ranije sam bas znala, a sad i manja su primanja pa slabo od cega i imam.Ali druga stvar, ranije mi je bilo lakse jer sam samo trosila na sebe, sad uvek deci nesto treba, pa se onda slabije i kontrolisem, mislim na sebe necu potrositi, ali za njih....pogotovo sad kad je pocela nova skolska godina, vrticci i cuda...


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 10:49:18   
vikiveki
Jao Anck a kad stigne i škola pa svaki čas treba da se daju pare za nešto,pa ekskurzije,škole u prirodi....mene strah hvata od iduće godine u školu mi polazi i srednji sin kako ću onda sa parama.Dok idu u vrtić izdaci su manji a kad krenu u školu i izdaci postaju veći

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 10:55:56   
Torbica
Mm je stedljiviji od mene. ALi da nemam platu ja bih poludela, mislim ja na dnevnoj bazi, voce i prodavnica i stalno nesto kupujem... No, funkcionisemo dobro, ne mogu da se pozalim.user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 11:02:08   
Anck Su Nmaun

Pa tako i ja Torbice, svaki dan za kucu nesto treba, voca, povrca, mesa, mleka... kad dobije platu mm podigne desetak hiljada i ostavi mi da imam .. ali to vec za 10 tak dana ode user posted image

uh nemozemo da docekamo da pocnem da radim..da ne budemo ovako stisnuti s parama..user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 11:10:38   
Torbica
Anck draga, sve znam. Svaka vama cast sa jednom platom! Drzimo fige da i ti pocnes da radis. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 21:05:40   
Štetica
Kod nas samo mm radi,ali novcem uglavnom raspolazem ja. Tj. pare su kuci,trosim kad i za sta treba. Za krupnije stvari se dogovaramo. Jedino me kod njega nervira sto 99% na posao nosi tacno koliko mu treba i to je to. Par puta sam ga zvala da mi u povratku s posla nesto kupi i kad mi kaze koliko to kosta i nemam para e tad dobijem nervni napad.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Zajednički novac u braku
20.11.2013 21:48:10   
tijatija
Kod nas mm radi a pare koje on zaradi su zajednicke( ja ne radim vec 6godina cim sam ostala trudna sa prvim detetom dobila sam otkaz) Pre dece sam radila i ja oboje smo solidno zaradjivali ali nikad nismo imali odnos moje-tvoje , pa cak i kad smo se zabavljali dopunjavali smo se. Umem da ustekam 10-20 e sa strane ali ih brzo i potrosim. Sebi retko sta kupujem ( po potrebi) ni kao devojka nisam puno trosila na garderobu, pre sam bila da platim turu pica nego da kupim majicu , a takva sam i danas user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Zajednički novac u braku
26.11.2013 15:11:45   
Figaro88

IZVORNA PORUKA: Štetica

Kod nas samo mm radi,ali novcem uglavnom raspolazem ja. Tj. pare su kuci,trosim kad i za sta treba. Za krupnije stvari se dogovaramo. Jedino me kod njega nervira sto 99% na posao nosi tacno koliko mu treba i to je to. Par puta sam ga zvala da mi u povratku s posla nesto kupi i kad mi kaze koliko to kosta i nemam para e tad dobijem nervni napad.

Ovako je i kod nas.I mene isto to nervira,npr zna da ce za hranu da potrosi 300din i samo toliko poneseuser posted image Zato posle mora da se vraca.
Ja brinem za racune i hranu,mm kad ode u prodavnicu kupi gomilu slatkisa pa uglavnom idem ja...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Zajednički novac u braku
6.2.2017 13:24:15   
branki*
ne znam sta da mislim na ovu temu...kod nas je novac zajednicki,mislim sve ide na jednu gomilu,tj kod mog muza.on placa sve racune,on ide u velike nabavke,on daje i raspolaze svim.ja kad primim platu,sve dam njemu,ostavim za sebe oko 3000 i on za to ne zna,jer bas i ne zna kolika mi je plata.onda ja kad mi nesto treba,trazim od njega.daje za kucu,ali meni uvek nesto treba od sminke ili garderobe,a on je cicija i samo gundja.dobra strana je ta sto je stedljiv i kupuje evre od veceg dela novca.ostalo drzi u nekom dzepu od jakne ,ja kad mi treba,uzimam iz tog dzepa,a on svako drugo vece broji pare i samo vice-branka,opet si uzela hiljadu dinara,pa samo trosis!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Zajednički novac u braku
6.2.2017 13:32:24   
Sanjica26 RR
user posted image
Branka, nasmeja sa ovim sto prebrojava.
I kod nas je sve zajednicko. Mm od svoje plate placa kiriju, racune i deciji vrtic.
Od moje plate se hranimo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Zajednički novac u braku
6.2.2017 13:59:01   
emicaa
Mi imamo zajednicki racun i na taj racun idu obadvije plate.Oboje imamo po karticu i trosimo.Ne djelimo na moje ili njegovo

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Zajednički novac u braku
6.2.2017 16:09:51   
eca89
Ja ne radim, ali kad jesam, opet je sve na jednu gomilu! Ja placam kiriju, racune, kupujem sve sto treba!

A, joj Branki padoh od smjehauser posted image user posted image !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Zajednički novac u braku
6.2.2017 17:26:31   
Mariya
Već sam pisala da kod nas svako ima svoj novac koji svako troši kako hoće i imamo zajednički koji trošimo po dogovoru.
Branki,svaka čast, ja ne bih mogla svoju platu da dam mužu pa posle da mu tražim.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here