RE: Roditeljski dodatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (20.3.2020 21:09:42)

Kod nas je pošta bila potpuno prazna, samo po jednog puštaju inače, ja sam se jutros čula sa radnicom iz pošte, jer sam trebala da dođem po markice za firmu plaćene po fakturi, za slanje pošte, i rekla mi da nema gužve i da mogu i da podignem dodatak. Inače smo u jako prometnom delu Beograda, gde uvek ima gužve u poštama, ali sada ih nema jer penzioneri ne izlaze. I kada sam došla reče mi žena, mi smo u šoku, sada su nam javili da ne isplaćujemo.




nata11 -> RE: Roditeljski dodatak (20.3.2020 21:30:42)

Bogme kod nas krkljanac bio ujutru. Eno i novine pisu.  Bas los potez stvarno. Kao da neko voli da prima negu i socijalno. Trebalo je to drugacije urediti. 





Misha i Ljisha -> RE: Roditeljski dodatak (21.3.2020 7:42:16)

Ja zam otisla ujutru. Ljudi su postovali razmak u postu je ulazio jedan po jedan. Iskreno zena sa dvoje male dece nije postovala razmak. Aj bar je decu ostavila napolju.  Podigla sipala gotovo i lupio me flesbek 90tih kako sam sa tatom cekala u kolima red na pumpi. Guzva haos. Mislim da nevolje tek dolqze. Sad ce biti kradja haos. Evo cujem vec varaju ljude. Navodno neki u belom kucaju na stanove ljudimani govore da su dosli da dezinfikuju ljudima stan a ustari su lopovi. 


Ne znam ni  koliko kes vredi. Ma kartice su zakon. Samo uredno ih brisati. 




mama ivane -> RE: Roditeljski dodatak (21.3.2020 11:44:47)

Bila  sam juce u posti da podignem deciji, jao meni kakvu guzvu su zene napravile kao da hleba nema da jedu zamalo da se pobiju koja ce pre da udje u postu da podigne novac. Kao sardine su se sjedininile , nema ni reda ni razmaka. Uzas





Tamarilos -> RE: Roditeljski dodatak (28.3.2020 9:39:56)

Drage mame ja sam nova. Htela sam da vas pitam da li ste novcano davanje od grada beograda dobile isto kad i roditeljski? Ja sam papire predala u porodilistu,porodila sam se 12 februara. Roditeljski mi je legao pa me zanima za to sto se dobija od grada,inace je meni trece dete. Hvala :)





princezica1 -> RE: Roditeljski dodatak (28.3.2020 22:50:13)

Da li si primila sms da ti je odobreno davanje?




pari -> RE: Roditeljski dodatak (19.4.2020 15:30:14)

Pročitala sam da će 21.04. biti uplata...ne znam da li je tačno





princezica1 -> RE: Roditeljski dodatak (19.4.2020 15:34:22)

Ako pise na sajtu postanske stedionice ili ministarstva onda jeste.




Dragica Draga -> RE: Roditeljski dodatak (19.4.2020 15:35:50)

To je utorak, prvi radni dan nakon praznika. Ima da bude haos. Nadam se da imate kartice za bankomat [sm=smiley36.gif]




pari -> RE: Roditeljski dodatak (19.4.2020 15:42:26)

Evo sad sam proverila na sajtu...piše 21.04. biće gužva velika...





Loknicaa -> RE: Roditeljski dodatak (21.4.2020 16:24:38)

Da li znate da li je danas legao roditeljski? Meni i dalje nije stigla potvrda na kucnu adresu da mi je uplaceno, a prosao je rok od 45 dana za uplatu kako su mi poslali poruku na broj telefona.. 





gocic -> RE: Roditeljski dodatak (21.4.2020 16:40:45)

Jeste sigurno,samo moras do poste.




Anoniman -> RE: Roditeljski dodatak (4.5.2020 17:38:12)

Da li može neko da napiše kako se ostvaruje u pravo na roditeljski dodatak prema najsvežijim informacijama za grad NS? Šta sve od dokumentacije treba, gde se vade papiri i gde predaju, detaljno!!? Za sve trudnice prvobitne koje nemaju iskustva 





Aleksandra91 -> RE: Roditeljski dodatak (6.6.2020 12:58:11)

Pozdrav imam jedno pitanje porodila sam se 23.4.2020 i 29.su nam zakazali prinavu deteta i tad sam podnela za roditeljski...medjutim jos uvek mi nije stigla nikakva poruka ni nista sto se tice toga a evo dva meseca proslo...sad ne znam da li neko ima iskustva sa tim?inace u pitanji je grad nis i gde mogu da proverim to posto sam elektronski podnela sve u bolnici...




branki* -> RE: Roditeljski dodatak (6.6.2020 13:13:48)

ja ne znam da li ti uopste i stize ikakva poruka.mislim da ne.idi u postu sa licno kartom i pitaj.nece ti stici nikakva poruka,ja mislim.




Aleksandra91 -> RE: Roditeljski dodatak (6.6.2020 13:26:18)

Proverila sam ja prosli mesec nije bila uplata...nego sam mislila da stize poruka neka a mwni nije...procitala sam da nekom stize poruka posle par dana... a meni posle dva meseca nije...ma videcu od ponedeljka da pozovem da pitam sta se desava mislim da uplata nece da bude jos sigurno mesec dana ali da vidim informativno sta i kako...





branki* -> RE: Roditeljski dodatak (6.6.2020 13:29:32)

meni nije stigla poruka,to znam.nego sam onako otpilike isla da proverim u posti.




Aleksandra91 -> RE: Roditeljski dodatak (6.6.2020 13:32:56)

Hvala puno a posle koliko ti je bila prva uplata?





branki* -> RE: Roditeljski dodatak (6.6.2020 22:18:42)

Nakon 2 meseca ,čini mi se.





ida_na -> RE: Roditeljski dodatak (23.11.2020 10:11:57)

Molim ako neko ima vremena samo da napise proceduru, ima mnogo komentara i odgovora na temi, ne mogu da se snadjem. Neko mi govori u porodilistu sve zavrsavas, a ja tamo citam treba bebin rodni list, pa kako za dva tri dana dok sam u porodilistu da imam i to i svu papirologiju koja pise na sajtu. Neko mi govori da sve izvode pribavlja uprava po sluzbenoj duznosti da trebaju samo zahtev i ocitane licne karte za oba roditelja. Nista mi, moram priznati, nije jasno. Ako je neka od vas se skoro porodila i predavala za roditeljski dodatak, mooolim da objasni proceduru, ja nista ne kontam. 😁❤ unapred hvala na pomoci





smeško -> RE: Roditeljski dodatak (23.11.2020 10:24:49)

Odakle si, uopste? 😂 U Beogradu su potrebne samo licne karte. 





Maraj -> RE: Roditeljski dodatak (23.11.2020 14:54:34)

Ida na, rece ti smesko... ja koliko znam u gotovo celoj zemlji je tako. Mozda negde ima izuzetaka. Uglavnom se svuda u pprodilostu sve zavrsava sa licnom kartom tvojom i tvog muza.




Vanja345 -> RE: Roditeljski dodatak (15.5.2022 0:47:35)

Imam jedno pitanje za mame, nisam mogla da nadjem nigde, pa mozda moze neko da mi kaze iskustva?
Naime citala sam da za roditeljski dodatak za drugo dete (24x 10.000 rsd) konkretno je potreban dokaz da je prvo dete vakcinisano konkretno MMRom? E sada moje prvo dete cerka ima 3 godine i nismo je jos uvek vakcinisali jer je bila korona i planirali smo da je vakcinisemo uskoro. Medjutim koliko citam je da ako dete nije vakcinisano, ovde je konkretno MMR u pitanju jer je vakcinisano ostalim vakcinama po rasporedu,  u skladu sa propisanim redosledom (MMR prva doza do 24 meseca) onda roditelj nece moci ostvariti pravo na dodatak za drugo dete?"??" E sada sta raditi ako se prvo dete naknadno vakcinise. Ovo pitam jer treba da se porodim uskoro i ne znam da li imamo pravo na taj dodatak koji bi nam mnogo pomogao barem u pocetku? Unapred se zahvaljujem.





Milena18 -> RE: Roditeljski dodatak (15.5.2022 21:11:57)

Vanja, meni niko nije tražio dokaz da je starije dete vakcinisano. Porodila sam se u septembru prošle godine. 




lesli -> RE: Roditeljski dodatak (16.5.2022 17:30:00)

Ja sam se porodila u junu prosle godine. Popunjavalo se u kom dz je karton starijeg deteta.Da li stvarno vrse provere, ne znam. 🤷‍♀️Starija je imala nepune 3, ali je dobila sve vakcine po kalendaru + dodatnu protiv varicele. Beograd je u pitanju…




Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 89 [90] 91   Sledeća stranica >   >>