|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kordocenteza
12.1.2009 12:46:35   
Lu
Jao Maya baš mi je drago,sigurno si presretnauser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kordocenteza
12.1.2009 14:23:06   
Jeca*
Baš mi je drago user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kordocenteza
10.11.2009 9:52:29   
Mica breskvica

ima li neko da je ovo radio u skorije vreme ili da poznaje nekoga?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kordocenteza
10.11.2009 14:00:41   
Mica breskvica

izgleda nema niko...user posted image user posted image

(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kordocenteza
10.11.2009 14:16:54   
Maya21
kao sto vidis, ja sam radila, sada vec ne toliko skoro, ali i dalje mogu da ti pomognem ako imas nekih nedoumica. Tu sam ako treba user posted image

(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kordocenteza
10.11.2009 14:21:29   
Mica breskvica

meni su juče rekli da treba u četvrtak sada da idem da radim, ali sa bebom je sve u redu, problem je pupčanik, u kome su vidljive 1 vena i 1 arterija, umesto 2 vene i 2 arterije...nije mi jasno kakve to veze onda ima sa kordocentezom, s obzirom da je dabl test u redu i do sad sve bilo kako treba

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kordocenteza
13.11.2009 14:01:31   
mejra81
Ne razumem se u kordocentezu ali sam upoznala jednu trudnicu koja je to radila
zato sto joj beba ima mali zeludac (sta god to znacilo). Verovatno sve vide preko toga!
Mada su je posle toga poslali na magnetnu rezonancu!user posted image
Ona nije uzimala nikakve terapije posle kordocenteze, koju je radila u 21-oj nedelji
a sada je 34-ta.

(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kordocenteza
13.11.2009 20:01:18   
mimaNS
Ja sam radila kordocentezu pre nesto manje od godinu dana. Ne znam kakve ima veze sa brojem vena i artirija, ali posto vade krv bebe, verovatno nesto mogu iz toga da otkriju

Pozdrav

(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kordocenteza
8.1.2010 19:17:28   
Mama79
Možete li mi reći gdje ste radile kordocentezu?

(odgovor članu mimaNS)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kordocenteza
27.3.2010 13:26:01   
Anna79
Meni je triple test koji sam radila pre mesec dana pokazao visok rizik za Down-a, jer mi je Beta HCG dosta povisen, pa mi je dr zakazala kordo za 06. april u Visegradskoj, jer je u trenutku kad mi je stigao rezultat vec bilo kasno za amniocentezu, tj. dr mi je rekla da nije sigurna koliko bi rezultati amnio bili pouzdani u toj nedelji. Moja dr inace radi u Visegradskoj, ali radi i privatno, ja idem privatno kod nje, ali mi je za kordo rekla da obavezno radim u Visegradskoj, i da cu lezati par dana. Naravno, ona ce mi raditi i kordo, ali moram priznati da nisam bas skroz opustena.
Inace, kad je stigao rezultat triple testa, dr mi je rekla da mi ona preporucuje dve opcije - da radim kvadriple test ili kordo. Ja sam odmah odlucila da cu raditi kordo, nisam se dvoumila ni jednog trenutka, jer prosto takvu neizvesnost ne bih mogla da podnesem.
Sve u svemu, za nedelju dana idem u Visegradsku, ali ubi me ova neizvesnost user posted image

(odgovor članu Mama79)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kordocenteza
27.3.2010 13:46:15   
Snelle
Ana, znam da je nemoguće da se ne brineš, ali probaj da se opustiš. Skokni do teme double test i vidi tamo šta sam pisala, isto to se odnosi i na triple. Tvoj loš rezultat ne mora ama baš ništa loše da znači user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kordocenteza
27.3.2010 17:16:02   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Anna79

Meni je triple test koji sam radila pre mesec dana pokazao visok rizik za Down-a, jer mi je Beta HCG dosta povisen, pa mi je dr zakazala kordo za 06. april u Visegradskoj, jer je u trenutku kad mi je stigao rezultat vec bilo kasno za amniocentezu, tj. dr mi je rekla da nije sigurna koliko bi rezultati amnio bili pouzdani u toj nedelji. Moja dr inace radi u Visegradskoj, ali radi i privatno, ja idem privatno kod nje, ali mi je za kordo rekla da obavezno radim u Visegradskoj, i da cu lezati par dana. Naravno, ona ce mi raditi i kordo, ali moram priznati da nisam bas skroz opustena.
Inace, kad je stigao rezultat triple testa, dr mi je rekla da mi ona preporucuje dve opcije - da radim kvadriple test ili kordo. Ja sam odmah odlucila da cu raditi kordo, nisam se dvoumila ni jednog trenutka, jer prosto takvu neizvesnost ne bih mogla da podnesem.
Sve u svemu, za nedelju dana idem u Visegradsku, ali ubi me ova neizvesnost user posted image


anci, a kolika ti je bila ta beta posto si napisala da je povisenauser posted image ja sam juce podigla reziltate triple testa ali do utorka nema ko da mi ih protumaci user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kordocenteza
29.3.2010 15:07:12   
Anna79
IZVORNA PORUKA: Snelle

Ana, znam da je nemoguće da se ne brineš, ali probaj da se opustiš. Skokni do teme double test i vidi tamo šta sam pisala, isto to se odnosi i na triple. Tvoj loš rezultat ne mora ama baš ništa loše da znači user posted image


Snelle, hvala ti, sve to znam i stvarno mislim pozitivno, ali na momente me uhvati nenormalna panika. Samo jedva cekam da se sve sto pre zavrsi

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kordocenteza
29.3.2010 15:11:41   
Anna79
IZVORNA PORUKA: pahulja76


IZVORNA PORUKA: Anna79

Meni je triple test koji sam radila pre mesec dana pokazao visok rizik za Down-a, jer mi je Beta HCG dosta povisen, pa mi je dr zakazala kordo za 06. april u Visegradskoj, jer je u trenutku kad mi je stigao rezultat vec bilo kasno za amniocentezu, tj. dr mi je rekla da nije sigurna koliko bi rezultati amnio bili pouzdani u toj nedelji. Moja dr inace radi u Visegradskoj, ali radi i privatno, ja idem privatno kod nje, ali mi je za kordo rekla da obavezno radim u Visegradskoj, i da cu lezati par dana. Naravno, ona ce mi raditi i kordo, ali moram priznati da nisam bas skroz opustena.
Inace, kad je stigao rezultat triple testa, dr mi je rekla da mi ona preporucuje dve opcije - da radim kvadriple test ili kordo. Ja sam odmah odlucila da cu raditi kordo, nisam se dvoumila ni jednog trenutka, jer prosto takvu neizvesnost ne bih mogla da podnesem.
Sve u svemu, za nedelju dana idem u Visegradsku, ali ubi me ova neizvesnost user posted image


anci, a kolika ti je bila ta beta posto si napisala da je povisenauser posted image ja sam juce podigla reziltate triple testa ali do utorka nema ko da mi ih protumaci user posted image


Draga, meni je triple radjen u 17 + 5 nedelji, a Beta Hcg mi je bio 44711 mlU/ml, tj. 3.56 Corr.Mom, sto je za taj period visoko, pa je to za sobom povuklo da mi i rizik za Down-a bude visok. sta pise kod tebe?

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kordocenteza
29.3.2010 17:48:44   
pahulja76
meni sa triple testa za betu pise 9280 mlU/ml tj 0.39 Corr. MoM
al su meni na uz nasli kod bebe cistu pa me sad hvata panika user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kordocenteza
30.3.2010 11:43:25   
Anna79
IZVORNA PORUKA: pahulja76

meni sa triple testa za betu pise 9280 mlU/ml tj 0.39 Corr. MoM
al su meni na uz nasli kod bebe cistu pa me sad hvata panika user posted image


Koliko se ja razumem, mislim da ti je Beta dobar. A sto se tice ciste, nemoj da brines, ja sam imala hematom do 13 nedelje i krvarila sam, pa je prosao. Javi obavezno sta ti je dr rekao, koliko sam razumela, ides danas?

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kordocenteza
30.3.2010 12:20:33   
pahulja76
dans idem kod moje dr da joj odnesem sve rezultate testova tj. analiza koje sam u zadnje 2 nedelje radila (brisevi, uz, stomatolog) i da mi da uput za institut za majku i dete.... sutra idem na 4D uz i konacno u cetvrtak na konzilijum-danas me vec hvata pomalo panika user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kordocenteza
30.3.2010 12:24:59   
Anna79
Joj, draga, znam, tako je i meni zbog kordocenteze, ali moras da budes jaka. Normalno je da te hvata panika, ali pokusaj da razmisljas pozitivno.
Drzi se i javi obavezno sta je bilo

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kordocenteza
30.3.2010 12:26:47   
pahulja76
hocu anci user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kordocenteza
30.3.2010 12:30:49   
Nessa
Radila sam kordo u Visegradskoj pre mesec dana i mogu vam reci da procedura nije bolna ali je neprijatna.Ne znam koliko ce vam ovo pomoci ali tamo kordo rade samo tri lekara od kojih je jedan totalni debil mene je busio tri puta bez uspeha i bukvalno je vezbao na meni.Drugi put mi je to radio doc.Glisic i coveka je genije kao i prof. Radunovic.Moj savet je da nikako ne dozvolite da vam korodocentezu radi dr. Milicevic! On je mozda strucan za amnio ali korodo je malo komplikovaniji zahvat.

< Poruku je uredio Nessa -- 30.3.2010 12:31:52 >

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kordocenteza
30.3.2010 13:03:15   
Anna79
IZVORNA PORUKA: pahulja76

hocu anci user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kordocenteza
30.3.2010 13:16:16   
Anna79
IZVORNA PORUKA: Nessa

Radila sam kordo u Visegradskoj pre mesec dana i mogu vam reci da procedura nije bolna ali je neprijatna.Ne znam koliko ce vam ovo pomoci ali tamo kordo rade samo tri lekara od kojih je jedan totalni debil mene je busio tri puta bez uspeha i bukvalno je vezbao na meni.Drugi put mi je to radio doc.Glisic i coveka je genije kao i prof. Radunovic.Moj savet je da nikako ne dozvolite da vam korodocentezu radi dr. Milicevic! On je mozda strucan za amnio ali korodo je malo komplikovaniji zahvat.


Ja sam razumela moju dr da ce mi ona raditi kordo, ali i ako nece, sigurna sam da ce me staviti u dobre ruke user posted image

(odgovor članu Nessa)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kordocenteza
30.3.2010 13:17:31   
Anna79
IZVORNA PORUKA: Anna79

IZVORNA PORUKA: Nessa

Radila sam kordo u Visegradskoj pre mesec dana i mogu vam reci da procedura nije bolna ali je neprijatna.Ne znam koliko ce vam ovo pomoci ali tamo kordo rade samo tri lekara od kojih je jedan totalni debil mene je busio tri puta bez uspeha i bukvalno je vezbao na meni.Drugi put mi je to radio doc.Glisic i coveka je genije kao i prof. Radunovic.Moj savet je da nikako ne dozvolite da vam korodocentezu radi dr. Milicevic! On je mozda strucan za amnio ali korodo je malo komplikovaniji zahvat.


Ja sam razumela moju dr da ce mi ona raditi kordo, ali i ako nece, sigurna sam da ce me staviti u dobre ruke user posted image


I da, zaboravih da napisem da zahvaljujem na savetu user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kordocenteza
1.4.2010 11:17:35   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Anna79

Joj, draga, znam, tako je i meni zbog kordocenteze, ali moras da budes jaka. Normalno je da te hvata panika, ali pokusaj da razmisljas pozitivno.
Drzi se i javi obavezno sta je bilo


anchi, pisala sam u temi trudnice kada idete na pregled
KLIK

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kordocenteza
7.4.2010 21:40:38   
Anna79
E ovako, danas sam dosla iz Visegradske, juce ujutru su mi uradili kordocentezu. Sve u svemu, nije nista strasno, vise je neprijatno nego sto boli.
Ono sto je bio mali problemcic jeste to da je bebica tako sve vreme bila okrenuta da je otezano uzimanje krvi iz pupcane vrpce jer sve vreme sedi na istoj, pa su mi uzeli malu kolicinu, sada cekamo da nam iz laboratorije jave da li je to dovoljna kolicina ili ce morati da se ponovi. Sama procedura uglavnom traje kratko, par minuta, ali je kod mene trajalo nekih pola sata iz navedenog razloga.
Sada moram strogo da mirujem narednih sedam dana, pijem i Palitrex, a rezultati su gotovi (ako je kolicina koju su mi uzeli dovoljna) za nekih desetak dana.
Samu intervenciju mi je uradio dr Glisic i stvarno je odlican. Dodatno me hrabri to sto mi je pre samog postupka rekao da mu na ultrazvuku deluje da je sve u najboljem redu i da je bebica vrlo nemirna, sto je uvek dobar znak user posted image


(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here