|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kordocenteza
8.4.2010 14:18:34   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Anna79

E ovako, danas sam dosla iz Visegradske, juce ujutru su mi uradili kordocentezu. Sve u svemu, nije nista strasno, vise je neprijatno nego sto boli.
Ono sto je bio mali problemcic jeste to da je bebica tako sve vreme bila okrenuta da je otezano uzimanje krvi iz pupcane vrpce jer sve vreme sedi na istoj, pa su mi uzeli malu kolicinu, sada cekamo da nam iz laboratorije jave da li je to dovoljna kolicina ili ce morati da se ponovi. Sama procedura uglavnom traje kratko, par minuta, ali je kod mene trajalo nekih pola sata iz navedenog razloga.
Sada moram strogo da mirujem narednih sedam dana, pijem i Palitrex, a rezultati su gotovi (ako je kolicina koju su mi uzeli dovoljna) za nekih desetak dana.
Samu intervenciju mi je uradio dr Glisic i stvarno je odlican. Dodatno me hrabri to sto mi je pre samog postupka rekao da mu na ultrazvuku deluje da je sve u najboljem redu i da je bebica vrlo nemirna, sto je uvek dobar znak user posted image




anci user posted image user posted image user posted image i ja cu za koji dan na kordo samo mi ovi iz genetskog savetovalista iz instituta za majku i dete ne rekose gde da radim kordo user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kordocenteza
9.4.2010 11:24:13   
Anna79
Pahuljice, draga, sad sam sve procitala u temi gde si pisala o pregledima i cisti, ma bice sve to dobro, samo misli pozitivno user posted image
Sto se tice kordo, znam da je rade i na Institutu, tako da pokusas kod njih, ili u gak-u? Moje iskustvo sa Visegradskom je takodje dobro. U svakom slucaju, sam postupak nije strasan, samo je neprijatan, i najvaznije je da posle toga bas, bas mirujes. Ja jos uvek ustajem samo do toaleta

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kordocenteza
9.4.2010 11:26:49   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Anna79

Pahuljice, draga, sad sam sve procitala u temi gde si pisala o pregledima i cisti, ma bice sve to dobro, samo misli pozitivno user posted image
Sto se tice kordo, znam da je rade i na Institutu, tako da pokusas kod njih, ili u gak-u? Moje iskustvo sa Visegradskom je takodje dobro. U svakom slucaju, sam postupak nije strasan, samo je neprijatan, i najvaznije je da posle toga bas, bas mirujes. Ja jos uvek ustajem samo do toaleta



posto sam do sada vec par puta isla u front onda cu i kod njih raditi kordo dok budem cekala rezultate za cisticnu fibrozu. user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kordocenteza
9.4.2010 11:34:05   
Anna79
Pa da, to je najbolja varijanta user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kordocenteza
9.4.2010 11:58:52   
pahulja76
samo da se sve dobro zavrsi posle ovoga, da ne bude sve za dzabe user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kordocenteza
9.4.2010 12:30:16   
Anna79
Hoce, mora user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kordocenteza
11.4.2010 22:47:16   
Anna79
Pepeljuga, evo detaljnijeg opisa samog postupka:  dr najpre uradi detaljan ultrazvuk i odredi tacno mesto gde je najbolje da bude ubod iglom. Potom se igla ultrazvukom navodi do pupcane vrpce i uzme se krv. I to je citav postupak! Traje jako kratko, bukvalno par minuta, kod mene je trajalo nesto duze jer je beba sve vreme sedela na pupcaniku pa je na taj nacin stvaran vakuum i dr i sestra koja je asistirala nisu mogli da povuku krv. Trudnica koja je RH negativna, a partner pozitivan (moj slucaj) posle intervencije prima Rogham. Veoma je vazno da se posle intervencije miruje desetak dana, prvih cetiri - pet bukvalno samo do toaleta. Ja sam dobila i Palitrex 2x2 da pijem, dve kutije. Inace, u bolnici sam lezala jedan dan, ujutru mi je uradjena kordo, a sutradan sam izasla.

Nadam se da sam pomogla, drzim ti fige za sutra user posted image

Inace, meni su juce stigli rezultati, dobri su user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Sutra ih nosim kod dr da pogleda, ali u laboratoriji su mi rekli da su dobri user posted image .

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kordocenteza
12.4.2010 2:02:36   
pepeljuga
hvala puno anna, tek sada vidim ali znaci mi.. ne mogu da spavam, logicno user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kordocenteza
14.4.2010 12:45:13   
pahulja76
isla sam danas da zakazem kordocentezu i trebalo je da me prime u bolnicu i sutra da je urade al posle razgovora sa dr odlozili su mi prijem za ponedeljak jer mi je danas 19.ned.6.dan pa da prodje jos neki dan u 21.-oj nedelji (bicu tada 20.ned.4.dan) kako bi rezultati bili valjani.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kordocenteza
14.4.2010 13:09:22   
Anna79
IZVORNA PORUKA: pahulja76

isla sam danas da zakazem kordocentezu i trebalo je da me prime u bolnicu i sutra da je urade al posle razgovora sa dr odlozili su mi prijem za ponedeljak jer mi je danas 19.ned.6.dan pa da prodje jos neki dan u 21.-oj nedelji (bicu tada 20.ned.4.dan) kako bi rezultati bili valjani.


Pahuljice, koliko sam ja upucena, bolje je tako, jer je optimalno vreme za kordo izmedju 21. i 23. nedelje. Jesu li ti rekli gde ce da rade analizu preparata, kod njih u laboratoriji, ili? Ja sam nosila u privatnu laboratoriju jer nisam imala bolnicku indikaciju za kordo, vise je bilo na moju inicijativu.
Ja veceras idem kod dr da pogleda rezultate (u laboratoriji su mi rekli da su dobri user posted image ) i definitivno je potvrdjeno da je decak user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kordocenteza
14.4.2010 13:19:18   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Anna79

IZVORNA PORUKA: pahulja76

isla sam danas da zakazem kordocentezu i trebalo je da me prime u bolnicu i sutra da je urade al posle razgovora sa dr odlozili su mi prijem za ponedeljak jer mi je danas 19.ned.6.dan pa da prodje jos neki dan u 21.-oj nedelji (bicu tada 20.ned.4.dan) kako bi rezultati bili valjani.


Pahuljice, koliko sam ja upucena, bolje je tako, jer je optimalno vreme za kordo izmedju 21. i 23. nedelje. Jesu li ti rekli gde ce da rade analizu preparata, kod njih u laboratoriji, ili? Ja sam nosila u privatnu laboratoriju jer nisam imala bolnicku indikaciju za kordo, vise je bilo na moju inicijativu.
Ja veceras idem kod dr da pogleda rezultate (u laboratoriji su mi rekli da su dobri user posted image ) i definitivno je potvrdjeno da je decak user posted image


drago mi je anchi da je kod tebe sve OK user posted image user posted image user posted image jesi li t idobro, prosao oporavak posle kordo? user posted image
meni su rekli da "uzorak" nosim u institut za majku i dete jer su me odatle iz savetovalista i poslali na kordo, samo mi nisu jos jer je nisam radila rekli koliko cu cekati na rezultate. evo i za testiranje na cisticnu fibrozu cekam (jos 2 dana pa) celu nedelju.

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kordocenteza
14.4.2010 13:28:15   
Anna79
Pahuljice, OK se osecam, prvih pet-sest dana sam bas mirovala, bukvalno sam ustajala do toaleta i nazad, a od nedelje sam po malo pocela da se krecem, uglavnom po kuci. Jutros sam izasla do prodavnice koja je u zgradi, ali krecem se brzinom puza user posted image . Videcu sta ce veceras dr da mi kaze za mirovanje, da li opet mogu da idem u lagane setnje (ne znam da li smo pricale o tome, ali ja zbog krvarenja u prvom trimestru i konizacije grlica koja mi je radjena pre tri godine, inace moram da mirujem, a na trudnickom sam od pete nedelje, dakle skoro pet meseci. Tako da mi je ovo mirovanje kao normalno stanje user posted image )

A ti nemoj da brines, sve ce to dobro da prodje user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kordocenteza
14.4.2010 13:41:36   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Anna79

Pahuljice, OK se osecam, prvih pet-sest dana sam bas mirovala, bukvalno sam ustajala do toaleta i nazad, a od nedelje sam po malo pocela da se krecem, uglavnom po kuci. Jutros sam izasla do prodavnice koja je u zgradi, ali krecem se brzinom puza user posted image . Videcu sta ce veceras dr da mi kaze za mirovanje, da li opet mogu da idem u lagane setnje (ne znam da li smo pricale o tome, ali ja zbog krvarenja u prvom trimestru i konizacije grlica koja mi je radjena pre tri godine, inace moram da mirujem, a na trudnickom sam od pete nedelje, dakle skoro pet meseci. Tako da mi je ovo mirovanje kao normalno stanje user posted image )

A ti nemoj da brines, sve ce to dobro da prodje user posted image user posted image user posted image


samo ti miruj, koliko god da treba user posted image user posted image user posted image

ne brinem ja, veceras idem i na uz da vidimo da li se cista povecala i da vidimo malenu user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kordocenteza
16.4.2010 0:29:28   
pepeljuga
evo i mene konacno. anna jos jednom puno hvala, bilo je bas onako kako si rekla a ja sam dobro prosla jer je dr relativno brzo uspeo da uzme uzorak krvi, a i dobro sam podnela intervenciju, bukvalno mi je posle sat-dva bilo kao da se nista nije desilo, ali naravno mora da se miruje barem nekoliko dana. takodje sam primila rogham i bila jedan dan u bolnici ali nisam dobila nikakve lekove. kao sto si rekla, nije tako strasno bolno koliko je neprijatno a najgore od svega je cekanje rezultata...to nikome ne bih pozelela, bas je veliki stres. danas me je dr zvao da mi kaze da je dobio rezultate, da su dobri i da je sa bebom sve u redu, tako da mi je konacno laknulo user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kordocenteza
16.4.2010 13:12:25   
pahulja76
user posted image user posted image user posted image odlicno pepeljuga!
sad sam ja ostala to da "odradim" u ponedeljak user posted image
rezultati testiranja na CF su gotovi, trebalo je da idem po njih u ponedeljak al posto idem u bolnicu moracu da sacekam pon. ili utorak dok ne odnesem uzorak sa kordocenteze pa da mi kazu kakav je jer preko telefona nece nista da mi kazu user posted image .

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kordocenteza
16.4.2010 15:02:03   
Anna79
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

evo i mene konacno. anna jos jednom puno hvala, bilo je bas onako kako si rekla a ja sam dobro prosla jer je dr relativno brzo uspeo da uzme uzorak krvi, a i dobro sam podnela intervenciju, bukvalno mi je posle sat-dva bilo kao da se nista nije desilo, ali naravno mora da se miruje barem nekoliko dana. takodje sam primila rogham i bila jedan dan u bolnici ali nisam dobila nikakve lekove. kao sto si rekla, nije tako strasno bolno koliko je neprijatno a najgore od svega je cekanje rezultata...to nikome ne bih pozelela, bas je veliki stres. danas me je dr zvao da mi kaze da je dobio rezultate, da su dobri i da je sa bebom sve u redu, tako da mi je konacno laknulo user posted image


Bravo Pepeljuga user posted image user posted image user posted image . U pravu si, najgore je cekanje rezultatauser posted image

Pahuljice, drzimo ti fige user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kordocenteza
16.4.2010 15:13:50   
Anna79
E da, zaboravila sam da napisem da sam u sredu bila kod dr na kontroli, radila mi je ultrasonografiju i proverila protok krvi kroz pupcanu vrpcu, kaze da je sve dobro user posted image . I rekla mi je da opet mogu da idem u moje male setnje, one od max pola sata user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kordocenteza
16.4.2010 16:00:45   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Anna79

E da, zaboravila sam da napisem da sam u sredu bila kod dr na kontroli, radila mi je ultrasonografiju i proverila protok krvi kroz pupcanu vrpcu, kaze da je sve dobro user posted image . I rekla mi je da opet mogu da idem u moje male setnje, one od max pola sata user posted image


super user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kordocenteza
16.4.2010 17:44:40   
pepeljuga
pahuljo, drzimo ti fige, samo pozitivno i bice ok user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kordocenteza
16.4.2010 17:45:46   
pepeljuga
user posted image super!!

< Poruku je uredio pepeljuga -- 16.4.2010 17:46:26 >

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kordocenteza
18.4.2010 22:44:55   
pahulja76
idem sutra u bolnicu pa se "vidimo" za par dana kad me puste i kad budem mogla da kuckam user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kordocenteza
18.4.2010 22:47:42   
magnetic

IZVORNA PORUKA: pahulja76

idem sutra u bolnicu pa se "vidimo" za par dana kad me puste i kad budem mogla da kuckam user posted image
Bice to sve u reduuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kordocenteza
18.4.2010 22:48:28   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: magnetic


IZVORNA PORUKA: pahulja76

idem sutra u bolnicu pa se "vidimo" za par dana kad me puste i kad budem mogla da kuckam user posted image
Bice to sve u reduuser posted image

nadam se user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kordocenteza
18.4.2010 23:24:00   
pepeljuga
znam kako se osecas jer sam pre tacno nedelju dana bila u tvojoj situaciji. brzo ce proci a najvaznije je da se naoruzas pozitivnim mislima! javi se obavezno cim budes mogla user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kordocenteza
19.4.2010 14:30:43   
pahulja76
pustili su me kuci pa idem ujutru da mi urade kordo... od tolikog cekanja (jutros od 9h-13.30h) da ne 3 mesta zavedu sve papire zaborvih da opitam dal smem da jedem pre toga... smatram da ako NE valjda bi naglasili da naglasili da ne smem ili misle da mi sami znamo sta smemo a sta ne smemo user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here