|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kordocenteza
28.11.2010 19:09:08   
Maya21
Mene je bolelo ali samo poslednji put, jer su 3 puta pokusavali da mi urade kordo... Amnio nisam ni osetila... Lezala sam mozda 10 minuta u bolnici i posle kod kuce. Ali ja sam i inace lezala zbog kontrakcija tako da mislim da nisam dobar primer. trebalo bi jos samo par dana da se odlezi. Mislim da sam pila antibiotike, nedelju dana

(odgovor članu lepotica66)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kordocenteza
28.11.2010 19:13:27   
lepotica66
uh,dobro...
i ja amnio skoro da nisam ni osetila,kratko je trajalo i ostavili su me pola sata da lezim na stolu. nadam se da ce i ovo tako da prodje...hvala ti jos jednom...

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kordocenteza
17.3.2011 19:31:35   
Tinuvjela
Drage moje devojke, moram da vam ispricam sta me je snaslo......
Zapravo...u 13 nedelji odradim dabl , koji je bio katastofalan na Edvarsov sindrom 1:5/ uzas zivi\.
Posle toga mi zakazu kod prof. Ljubica u Visegradskoj, gde si ispostavi da prof . u svojoj domacoj i inostanoj karijeri nikada nije video, a i cuo za takav rezultat. Na UZ sve deluje normalno... Hitno me smasti kod njega na odeljene, da mi se odradi placentocenteza. Rezultai su sledeci: 46xy. Normalan muski kariotip. Zbog mlaog broja analiziranih celija u mitozi (5), savetuje se kordocenteza u daljoj trudnoci.
Svi su mi rekli da su rezultati dobri...i da ako morfologija bude uredna...od kordo nece biti nista...sto je i logicno...
Da vam pri tome ne pricam, kroz koji sam pakao prosla, pocev do toga da mi je receno...da se spremim na prekid trudnoce, a zatrudnela sam inseminacijom iz 3 puta, preko temperature koju sam na naervoj bazi imala skoro mesec dana i to 2 nedelje oko 39....
Sada sam u 20 nedelji trudnoce i otisla sam na redovnu kontrolu..... Doktorka sa uspanicila....rekla da moram da se vidim sa profesorom da mi se uradi kordo....dok ne bude kasno...jer bolje je da se trudnoca na vreme prekine....,a pri tome mi je rekla da je bebica na UZ super i da joj je morfologija sasvim uredna....
Ponovo su mi ubacili paranoju u zivot...i ne znam, kako cu da se izborim sa tim ovog puta.....
Da li neka od vas mozda zna zasto je potrebno ponovo da me bockaju...Jadna moja bebica...toliko stresova....

(odgovor članu lepotica66)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kordocenteza
17.3.2011 23:54:02   
eni26
Nadam se da ce biti sve ok i da ce se neko vec javiti ko se sa tim susretao..Drzim ti fige da je bebica u redu user posted image

(odgovor članu Tinuvjela)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kordocenteza
6.4.2014 11:41:23   
lorelaj
pozz svim devojkama....htela sam da pitam da li je naka od vas radila kordocentezu u narodnom frontu?...meni je zakazana za 15.april...i stvarno mi nije svejedno....los mi je bio dabl...tripl bolji ali svakako su me zbog godina poslali na kordo...jer nije bilo mesta za amnio..inace imam 36 god....dvoumim se da li uopste da uradim....

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kordocenteza
6.4.2014 16:04:03   
Sanchy
Kordocenteza je nesto rizicnija procedura od amniocenteze,ne zelim da te plasim samo predocavam cinjenice,,s obzirom da imas 36 godina doktorka u domu zdravlja je trebala da ti da uput za amniocentezu vec na pocetku trudnoce,ali sad sta je tu je,,nadam se da ti je zakazano kod doktora koji vazi za strucnjaka po tom pitanju,ako odlucis da radis kordocentezu..Sto se tice double i triple testa to su statisticki testovi,rezultati su i bukvalno statisticki pokazatelji nikako dijagnosticki,meni je licno double test bio malo iznad cut offa a triple bas los 1:67 na daunov sindrom nakon cega sam odradila amniocentezu koja je pokazala da je sa bebom sve u redu,sto ce reci da to sto su ti testovi losi ne mora da znaci da sa bebom nesto nije u redu,sve najboljeuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu lorelaj)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kordocenteza
6.4.2014 20:51:47   
lorelaj
eh...hvala ti u svkom slucaju...doktorka mi je dala uput za genetsko savetovaliste ali je ona rekla kako su to gluposti i da je ona prvo dete rodila sa 38 a drugo sa 40...da nema potrebe za amnio....kako sam uradila dabl..privatno..pokazao je 1:50....u frontu su se sokirali sto sam radila privatno...i da kakav god mi bude tripl...moraju da me posalju na genetsko savetovaliste...kad sam tamo stigla...pogledali su nalaze...uz je uredan....a kad me je pitala koliko imam godina...samo je lupila pecat i rekla: daaa da....rizik od godina....
ja ne znam jel se negde u svetu radi kordocenteza....ili to samo kod nas....

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kordocenteza
6.4.2014 22:13:37   
Sanchy
Doktorka u DZ je trebala da ti da uput,cak mislim da je bila i duzna po zakonu jer imas vise od 35 godina,i ti sa tim uputum odmah na pocetku trudnoce da zakazes amniocentezu,otisla ne otisla ali da je zakazes,,kao sto rekoh double i triple test su stvarno samo statisticki pokazatelji ,to jedan prema pedeset znaci da si ti jedna od pedeset cija beba ce imati moguce oboljenje,,znaci nije dijagnostikovao da je bas tvoja beba obolela,vidis da je i moj triple test bio ocajan pa je beba ziva i zdrava..Kordocenteza se radi svuda ali je rizicnija procedura od amniocenteze pa cak i od cvs koji se radi na samom pocetku trudnoce i ako se odlucis vidi da bude kod jako dobrog doktora,komplikacije su retke ali moguce,,ne zvuci bas utesno ali imas jos vremena da se raspitas o doktoru bar,ne vidim po tickeru koja si nedelja?

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu lorelaj)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kordocenteza
7.4.2014 20:32:40   
lorelaj
ulazim u 22.nedelju....
veruj mi da ne znam koji doktor radi kordo....to cu svakako pitati dan pre intervencije....
danas sam u palmoticevoj otvorla karton...glupa stvar bas sto sami idemo nakon intervencije u palmoticevu da nosimo uzorak....ma valjda ce sve biti ok....vidim danas da bas dosta zena ima zakazano..sto amnio sto kordo....moram biti optimista user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kordocenteza
14.4.2014 16:08:09   
lorelaj
pozz devojke...opet ja....danas mi je uradjena kordocenteza..koja je planirana za sutra...ali zbog praznija su nas smestili danas...sama intervencija je trajala oko 10tak min....posle cega sam odmah ustala i odnela uzorak u palmoticevu...e sad,niko mi nije rekao da li treba da uzimam neku terapiju....jer sam bila pod bensedinom pa sam onako kontuzovana zaboravila da pitam....kad sam pitala koliko se miruje..rekao mi je "malo"...sta znaci malo...ja se sada hvala bogu osecam dobro.....fizicki....a psihicki dok ne stignu rezultati...teeesko...

(odgovor članu lorelaj)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kordocenteza
14.4.2014 16:21:56   
World
lorelaj, ja sam radila amniocentezu, pretpostavljam da i nema bitnije razlike sto se tice mirovanja i terapije.. meni su savjetovali strogo mirovanje 7 dana i antibiotike, mada ne daju svima, vjerovatno zavisi i od toga kako protece sama procedura.. ako si u mogucnosti, pametnije je da ipak mirujes neko vrijeme, za svaki slucaj..

< Poruku je uredio World -- 14.4.2014 16:23:55 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu lorelaj)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kordocenteza
15.4.2014 15:59:38   
naci1
moj savet svima koji treba da rade kordiocintezu nek idu kod dr Filimonovica,covek je genije za to mene je neka dr bola jedno 10 puta a on je uradio to za sekund....

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kordocenteza
16.4.2014 10:13:22   
lorelaj
e naci..ja sam radila u frontu...ne znam kako se zvala doktorka...a rekla bih da mi je sestra vadila uzorak...a doktorka je samo ubola iglu...takodje nekih 10-15 puta je ubaadala iz prosttog razloga sto nikako da izvuce krv...nego plodovu vodu...i vakuum....nije bolelo toliko...vise je bilo neprijatno...sad najgore od svega je sacekati rezultat..

(odgovor članu naci1)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kordocenteza
23.4.2014 13:36:26   
lorelaj
evo i mene opet nakon kordocenteze...nalaz uredan hvala bogu...ali ovih 10 dana cekajuci kao godina.....ali bar sada do kraja mogu da se opustim i uzivam u trudnoci....

(odgovor članu lorelaj)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kordocenteza
23.4.2014 13:59:55   
World
Super lorelaj, znam kako si odahnula.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu lorelaj)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kordocenteza
2.12.2017 10:41:01   
Misha i Ljisha
Hajde mame malo da dignem temu, a mozda se i javi jos neko ko je radio kordocenetezu.

Radila sam amnio na kojem je rez 47, xy, +17 ili ti trizomija 17. Na dabl nisam isla, vec pravo na amnio, po mojoj zelji jer sam i u prvoj trudnoci radila amnio. Naravno sada me zbog nalaza salju na kordo radi provere.

Radicu u Betaniji i pretpostavljam kod dr Belopavlovic, kazu da je on strucnjak za to. Vidim da je mirovanje strozije nego za amnio. Meni za amnio nisu davali ab, e sad ne znam da li je to praksa kad se radi kordo.

Zanima me da li ima na forumu i mama ciji rezultati kordo nisu bili ok i da je odlucena terminacija trudnoce. Kako se to zavrsilo?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kordocenteza
2.12.2017 11:05:31   
IvanaSK RR
Ljiso, moju sestru su poradjali... Ona nije radila kordocentezu, amnio je bilq losa.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kordocenteza
2.12.2017 11:35:16   
Misha i Ljisha
Ne znam zasto. Razmisljala sam o tome. Iskreno lakse bi mi bilo psihicki da je u pitanju cr. Pa u fazonu operacija, tipa operisali su me i otklonili "tumor". Lakse bi mi bilo to da prihvatim psihicki nego porodjaj.user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kordocenteza
2.12.2017 15:59:10   
IvanaSK RR
Razumem te. I ja mislim da je možda malo lakse. Ako bude doslo do toga (a nadam se da nece) mozda postoji opcija da trazis cr.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kordocenteza
11.8.2020 16:50:01   
IvanaSK RR



IZVORNA PORUKA: Lolaaa
Pozdrav, nova sam na forumu i moram da pitam. Ne mogu da se smirim. Rezultat amniocinteze je pokazao 1 metafazu od ispitanih 40 21.hromozoma ako sam se dobro izrazila. Treba da radimo kordocentezu,kolika je verovatnoca da sve bude ok? Mislim jel se desava da amnio pokaze jedno a kordo da kaze da je sve ok?                



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kordocenteza
11.8.2020 16:54:02   
Lolaaa

 Izvinjqvam se,vidim da je tema dosta stara al se nadam da je prati neko ko mi moze odgovoriti...pozdrav svima....
IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR




IZVORNA PORUKA: Lolaaa
Pozdrav, nova sam na forumu i moram da pitam. Ne mogu da se smirim. Rezultat amniocinteze je pokazao 1 metafazu od ispitanih 40 21.hromozoma ako sam se dobro izrazila. Treba da radimo kordocentezu,kolika je verovatnoca da sve bude ok? Mislim jel se desava da amnio pokaze jedno a kordo da kaze da je sve ok?                





(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kordocenteza
12.8.2020 7:56:21   
emicaa
Lola ja apsolutno nista ne znam o tome.Valjda ce se javiti neko



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Lolaaa)
Direktna veza do poruke: 147
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here