RE: Alopecia areata (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


World -> RE: Alopecia areata (17.2.2012 10:46:59)

ma dobro ajd, vazi... nego sam posla nesto da odgovorim, ali se nadjoh u podforumu beba, pa mi cudno... ne zalazim jos tu.... [sm=smiley36.gif]

moje iskustvo sa alopecijom:
desila mi se 2x u zivotu, u razmaku od nekoliko godina nakon 2 vrslo stresna dogadjaja u zivotu...
isla ispitivala hormone, zube, sinuse, bolesti razne, i na kraju utvrdise da je od stresa...

prvo put mazala neke tecnosti, sprejeve i ostalo, drugi put nista, a imala sam isti rezultat, nikla mi kosa nekon nekoliko mjeseci i ne vidi se nista da je bila opala...

i da, oba puta je opala samo na po jednom mjestu...




Olga75 -> RE: Alopecia areata (17.2.2012 10:55:37)

jeste na malo cudnom mestu [sm=smiley36.gif]
ali kad je postavljena tema Alex je bio beba [sm=smiley1.gif]




Shishica -> RE: Alopecia areata (24.2.2012 10:52:11)

Evo ovde pisu o prirodnim lekovima KLIK

JOS

Evo jednog dela:

"Pre par dana sam pronasao na netu recept za melem protiv alopecia areata:
Maslinovo ulje, kantarion, limun i beli luk resavaju taj problem trajno.

Smesa se pravi za svaki dan i mora biti sveza.

3 supene kasike maslinovog ulja
3 kasike kantarion ulja ( za unutrasnju upotrebu)
sok od pola limuna
10 cenova belog luka iseci na komade i pomesati.
3 kasike susamovog taana /makedonski da nije slan/

Smesu treba izgnjeciti u nekoj keramickoj posudi ne u metalnoj i ne sa metalnom kasikom najbolje u solji ili/avanu/ i drzati je na hladnom mestu ne mora frizider, tri puta na dan uzeti i drzati u ustima smesu i polako sazvakati pola sata pre jela.
Popiti na dan minimum 8 casa vode negazirane.
Uvece napraviti od preostale kolicine oblogu i staviti na obolelo mesto i zaviti sa pamucnom krpom natopljenom u caj od kamilice.
Ujutro oprati kosu sa mlakom vodom bvez sampona i osusiti bez fena sa peskirom.
Posle 7 do 10 dana problem je resen i vi ste konacno zavrsili sa problemom.

ovde se dodaje i nitroglicerinska mast (koju je tesko nabaviti) nju namazemo na obolelo mesto ali veoma tanak sloj. "




jovicaa -> RE: Alopecia areata (22.8.2012 21:39:10)

mi imamo opet napad alopecije, u identicno vreme kao i prosle godine, opada vec oko mesec dana, za sad je manje strasan napad od onog prvog, ali videcemo kako ce biti do kraja, posto mu se prosli put naglo pogorsalo septembra, oktobra i onda je jako opadala.
shishice problem je sto ja svoje dete nema sanse da nateram da bilo sta drzi u ustima... a ni na glavici...




jovicaa -> RE: Alopecia areata (24.10.2012 15:36:07)

evo da vam javim da smo igrom slucaju naisli na drugog imunologa od onog kod koga smo do sad isli, i da se zena zacudila otkud mi kod nje zbog alopecije... i kaze da su sve one silne imunoloske analize dobre, koje smo odradjivalli, sve je ok!! i nema vise odlaska kod imunologa, od sad samo dermatolog, uf laknulo mi je...
i da ona kaze da se po njoj alopecija javlja sezonski i to zbog virusa i da malo cesce proveravamo briseve zbog koka i slicnih bakterije koje isto mogu da izazivaju.

i kaze da alopecija ne moze da ide alergijski...




Snelle -> RE: Alopecia areata (24.10.2012 15:42:25)

Nekad je potrebno samo promeniti lekara i rešiti problem. Drago mi je zbog vas [sm=smiley31.gif]




jovicaa -> RE: Alopecia areata (24.10.2012 15:44:03)


IZVORNA PORUKA: Snelle

Nekad je potrebno samo promeniti lekara i rešiti problem. Drago mi je zbog vas [sm=smiley31.gif]

joj znas kako mi je laknulo.. bas je stresno odradjivanje svih tih analiza, uvek negde u dubini sumnjas, pa razmisljas..
a ti se opusti i uzivaj, bice sve ok[sm=smiley31.gif]




choopa choops -> RE: Alopecia areata (18.5.2015 22:51:22)

Aha evo ima i tema pa kopiram post iz teme o autizmu...

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Jovice nije tema, ali kad već čitam...Moja svekrva je alopeciju rješila tako što je masirala ta mjesta sa čenom bijelog luka (domaćeg po mogućnosti) i lozovom rakijom. Kao umoči bijeli luk u rakiju pa utrljava. Kad god može. Kaže da je najčešće to radila preko noći, jer užasno smrdi pa nije mogla baš uvijek preko dana, ali se vrlo brzo rješila toga iako je prije probavala svašta. Ne znam, možda da pokušaš i ti?[sm=zmeden.gif]






jovicaa -> RE: Alopecia areata (19.5.2015 11:19:00)

hvala choopa[sm=smiley31.gif]
probacemo jednom i to. nacula sam vec, ali nekako mi je preagresivan luk i rakija za njegovu mladu kozu[sm=zmeden.gif] ne znam, zbog toga nikad nismo probali sa tim....




Danaaa -> RE: Alopecia areata (6.9.2019 23:11:30)

Znam da je post odavno. Ali mojoj bebi je postavljena ta dijagnoza..sta mozemo da ocekujemo?





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]