|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Deciji kasalj
8.12.2019 23:16:32   
mama Jo
Fil, je l'mazes fitobalm? On je 0+... nama on bas pomaze, u mometu umiri, a skupi slajm pa ga lakse izbaci.

Kh, kako ide taj caj/sirup od ovsa?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Deciji kasalj
8.12.2019 23:17:02   
Khaleesi
A to mu nije odjednom taj kasalj, oni vuku viruse u vrticu. Mi ne primetimo jer zasline 1 u toku dana ili ne sline. I onda se napuni slinama i samo odjednom... 


(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Deciji kasalj
8.12.2019 23:20:13   
Khaleesi
Recept koji sam na netu nasla ide 100 gr ovsa oljustenog, 100 gr secera i 100 gr vode. Meni je to bilo debilno jer sa toliko vode jedva se ovas prekrije a secer je previse. Ja od prilike stavim 1 solju i oko 1 do 2 kasike secera i prelijem da lepo ogrezne jer se ovas napije te vode kucanjem. Skuvas uvece i poklopis da ostoji celu noc. Ujutru cedis i dete pije ujutru pre svega po malu soljicu. Ja im davala casu rakijsku biloim zanimljivo. Pise 40 dana se pije pa pauza. Mada njoj je posle 10 dana pocelo da radi i da izbacuje. Pila mozda mesec dana sve ukupno. Posle pola meseca je pila jos 15 dana. Nama je bas pomoglo. 


(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Deciji kasalj
8.12.2019 23:23:17   
mama Jo
Probacemo i to... hvala Kh.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Deciji kasalj
8.12.2019 23:27:11   
Khaleesi
Nema na cemu. Kazem ti bas nam je pomogao.... Valjda ce i vama... E da cuvas to sto preostane u frizideru, ima bar za 3 ili 4 dana kad tako skuvas... 


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Deciji kasalj
8.12.2019 23:29:07   
Mirko Svirko
E dobra stvar. Upisacu da ne zavoravim. Hvala KH ❤

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 0:59:37   
dunja RR
Fili I kod nas je bilo ovako, i na kraju je kod S morao AB, vuklo se 7 dana (bčak od luka, inhalacije, beli slez, luk pored uzglavlja, fitobalm) i prešlo u bakterisjku, a isto je preneo i bebi, a kod nje je odmah morao AB na osnovu krvne slike, i jedva je disala, posebno noću, odjednom je krenulo. Već drugi put u mesec dana ona je na AB jer prvi put izgleda nisu potrefili terapiju i nije izlečeno, već reklo bi se zalečeno. I bebu smo inhalirali 2 puta dnevno. Sada su dobro hvala Bogu oboje, posle 7 dana AB.

IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Proslo je nedelju dana i kasalj se nije smirio, a nos curi katastrofa. Od terapije: inhaliranje 3%NaCl, tri dana mast hloramfenikol, ispiranje marisolom i aspiriranje, sirup za kasalj sa bokvicom, Bimunal za imunitet. Sta jos?! 🤔 Preneo na bebu slinavljenje i J je sad poceo da kaslje verovatno od postnazalnog slivanja. Sta sme bebi da se daje za kasalj? Ima osam meseci. 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Ljudi moji sta je ovo?! Dete je odjednom, bukvalno odjednom pocelo da kaslje zrelo, produktivno, onako pusacki zvuci kad se nakaslje. Mesec dana unazad nije uopste bio slinav, ni jutros. Iz vrtica dolazi sa ranjavim nosem od brisanja, kaze vaspitacica da mu je nos ceo dan katastrofa. Dah mu ima uzasan miris sad kad spava, ne mogu da verujem sta se desi skroz zdravom detetu kroz par sati. Ne znam sta da mu radim. Pedijatar nam inace kaze da ne dolazimo dok nema temperaturu i da je normalno da vrticka deca slinave. 






_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 2:35:13   
dunja RR
I skroz me strah što ako opet ovaj mali nešto donese, da njoj odmah ne ode na bakterisjku kao ova dva puta. Čak je od AB (kaže pedijatar) imala i neku sukrvicu/blago krvarenje iz vagine u jednom trenutku (mada su mi na Halo bebarekli da je možda i od mojih hormona, jer sisa) oduzeli smo se tada.
Sa S je bilo skroz drugačije, on je prvi put bio bolestan sa 3 godine i par meseci, ali kod njega ab ide kada je jasan problem, angina, upala pluća...Sada su mu dali ab i zbog nje, da se on što pre sredi.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 7:33:39   
Sanjica26 RR
Dunja ja bih ga povukla iz vrtica jedno vreme. Kod nas je isti scenario bio s tim sto T nije cak ni kasljala. Ona nije dobijala AB jer nisu imali zaista zasta da joj daju. Nije ni slinila, a kamoli kasljala. Zbog toga je Sofija dobila sa dva meseca laringitis, pa bronhilitis i upalu pluca. Ni mesec dana nije mogla da izdrzi da se ne razboli. Njeno disanje u tim trenucima je bilo strasno. Cim krene tesko da dise znamo sta nas ceka. Prvi laringitis (drugi mesec) svaki obrok je povracala u mlazevima.

Kod beba za pola sata moze da se promeni stanje. Vidim da se isto mucite kao sto smo mi zbog toga kažem Savu treba da povucete iz vrtica. Sigurna sam da sa sledecim detetom ne bih istu gresku ponovila.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 8:44:15   
Filadendronka
Dunja, zao mi je sto ste sve to prosli i prolazite. Najgore je to kad su bolesni u paketu, a pogotovo beba. Meni D ravno nedelju dana kaslje i slinavi, a bebi je krenulo od srede ( utorak je bila i vakcina). Njih muci i oslabljen imunitet zbog boginja u avgustu. Nasa dr ne daje antibiotik gotovo nikad. Letos sam sama otkrila da J ima urinarnu infekciju i tad je dobio ab od dezurnog lekara u drugom gradu. Prepisana inhalacija bebi? J poceo da kaslje, ali kazu da ih treba izbegavati kod beba zato sto ne znaju da se izbore posle sa tim razlozenim sekretom. A sa onim sto se lepi znaju?! 🥺 Videcu jos do sutra kakva ce situacija biti i onda cu da odlucim sta cu dalje. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 9:59:24   
Filadendronka

Sanjice, nama povlacenje iz vrtica ne bi nista resilo zato sto imamo gomilu dece oko sebe i gde god se okrenemo je guzva. Ne mogu da ih izolujem u stanu nikako, a mislim i da to nije trajno resenje. Pritom J ce uskoro u jaslice, mene posao zove. Samo se nadam da ovako sakuplja antitela na razne sojeve virusa i bakterija i da ce onda taj pocetni period u jaslicama biti ok. 
IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Dunja ja bih ga povukla iz vrtica jedno vreme. Kod nas je isti scenario bio s tim sto T nije cak ni kasljala. Ona nije dobijala AB jer nisu imali zaista zasta da joj daju. Nije ni slinila, a kamoli kasljala. Zbog toga je Sofija dobila sa dva meseca laringitis, pa bronhilitis i upalu pluca. Ni mesec dana nije mogla da izdrzi da se ne razboli. Njeno disanje u tim trenucima je bilo strasno. Cim krene tesko da dise znamo sta nas ceka. Prvi laringitis (drugi mesec) svaki obrok je povracala u mlazevima.

Kod beba za pola sata moze da se promeni stanje. Vidim da se isto mucite kao sto smo mi zbog toga kažem Savu treba da povucete iz vrtica. Sigurna sam da sa sledecim detetom ne bih istu gresku ponovila.



(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 10:07:17   
Sanjica26 RR
Fili nisam za to da dete uopste ne ide u vrtic. Nego samo u kriticnom periodu. Ja sam jako rano pocela da radim, pa smo se mm i ja dovijali na razne nacine. Bas je bilo tesko. Kako je S starija druga je pesma. Ojacao joj je imunitet. Ako slinavi na tome se zavrsi. Hvala Bogu. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 11:44:14   
Filadendronka

Sanjice, razumem sta si htela da kazes. Mi smo skroz sami ovde, tako da nema drugog izlaza sem vrtica. A sto kaze Dunja, ne znam sta se sad desilo posto je D bio zdrav gotovo citave jaslice. Kako je presao u vecu grupu sve se promenilo. I samo prenosi na bebu razne gamadi. 
IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Fili nisam za to da dete uopste ne ide u vrtic. Nego samo u kriticnom periodu. Ja sam jako rano pocela da radim, pa smo se mm i ja dovijali na razne nacine. Bas je bilo tesko. Kako je S starija druga je pesma. Ojacao joj je imunitet. Ako slinavi na tome se zavrsi. Hvala Bogu. 





(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 12:58:09   
dunja RR
Ne znam ni sama za vrtić, on je nama sada ipao ceo novembar i sve bilo ok, i za njeno krštenje su se oboje prehladili. Bio hladan dan.

Fili, da prepisala je dr njoj inhalacije sa 3%nacl ili sinomarin (mi smo ovo drugo), ali evo pomoglo je uz AB, sada su oboje super.

A za antibiotike, ni naša dr ne daje, bar S nije ranije, ali je njena krvna slika bila loša, stavljala sam ovde, i Maslačku sam slala i rekla je da je za takvu sliku obavezan antibiotik. Ili da se dugo muči, a jedva je disala pa da opet rizikujem da se samo zaleči.
A Savi nije htela da da, već je rekla ako mu potraje T da ipak dođemo po AB, i na kraju tako i bi. Njemu T traje maksimum jedno popodne, ovo je prvi put da je trajala 4 dana, i spala kada je krenuo AB.

Kažem, baš mi je krvio što je morao AB i jedem se pomalo, ali ako mora šta da radim. Meni je sve ovo novo, S je AB prvi put primio u Grčkoj, kada se na Limnosu najeo peska, pa dobio anginu, ali je imao preko 3 gdoine.

< Poruku je uredio dunja RR -- 9.12.2019 13:01:14 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 13:31:12   
jess021
Dunja, nije valjda da se nerviraš zbog jednog ab. Aman ljudi nemojte ići u krajnost. Meni je samo bitno da je dobra dijagnoza i da kad daju ab znači da je neophodan. Vidim sad je praksa da je dobar dr ako ne prepisuje često ab???!! Uopšte se ne slažem sa tim. Idemo iz jednog ekstrema u drugi. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 13:35:43   
Ivanka 75
Dunja, slazem se sa Sanjom, ako mozes, povuci S na neko vreme iz vrtica. Dok oboje ne prodju svi virusi.
Mada, on ce uvek nesto da donese i M ce dazse razboli od njega. Ne valja ni kad nisu bolesni uopste, ne stvara se imunitet. 
I nemoj da si protiv ab, ako mora mora. Bolje jednom ab  nego nedelje mučenja. 
Moje iskustvo je da kad se ceka da samo prodje uglavnom ispadne jos gore. Ja sam jednom tako uradila i nikad vise. I posle ab, koji je pocela da pije nakon 7 dana od pocetka bolesti, tj temp koja nije prelazila 38,3, mi cekali da se sama izbori, dobili smo izmuceno dete, umorno i bez energije. 
Mesec dana se oporavljala, nije imala ni voljen i snage ni za sta. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 13:42:22   
Duškić
Joj Dunja u nasem vrticu su varicele jos aktivne.
Evo moji oboje sad imaju .

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 13:48:39   
dunja RR

Mene nervira sto je u 3 nedelje 2 puta pila ab, prvo valdocef pa posle sinacilin, oba po 7 dana. I na kraju prokrvarila dole iz vagine, kako da se ne nerviram. Dr mi je rekla da ne brinem. Ali kako da ne brinem kad mi beba od 9m krvari dole? I zanima me za ubuduće da li bi trebala da radim antibiogram da bi dali adekvatnu terapiju ili nema potrebe? 
IZVORNA PORUKA: jess021

Dunja, nije valjda da se nerviraš zbog jednog ab. Aman ljudi nemojte ići u krajnost. Meni je samo bitno da je dobra dijagnoza i da kad daju ab znači da je neophodan. Vidim sad je praksa da je dobar dr ako ne prepisuje često ab???!! Uopšte se ne slažem sa tim. Idemo iz jednog ekstrema u drugi. 






_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 13:58:09   
Filadendronka
Naravno da se ne treba protiviti ab kad je zaista potreban. Ali uz antibiogram obavezno, jer najgore je da pije ab na koji je bakterija rezistentna. Moja deca nemaju temperaturu i znam da im dr nece dati nista dokle god je tako. A da cekam u punom hodniku bolesne dece ne zelim. Zato se dovijam ovako i pratim kako su, pa da vidim sta da radim. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 14:06:04   
dunja RR
To baš pitah za antibiogram, jer nama niko od dr nije rekao da radimo, ma nisu ni krvnu sliku rekli, već sam poučena iskustvom od prošlog puta, odmah uradila, čim je krenula da kašlje, i videlo se da je bakterijska infekcija, visoki leukociti. Ali se naša dr i pored toga dvoumila da li da da AB, i dala na kraju sinacilin. Ali nije spomenula antibiogram.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 14:29:37   
jess021
Dunja, izvini, ja sam razumela da se nerviraš jer je S dobio ab.


Rekoh ti vec onda da u su u toj lab čudne ref vrednosti za leukocite i da prema njima nisu bili tako mnogo visoki. Što se tiče antibiograma, on se radi, koliko ja znam, kad moze da se uradi bris tj da se pristupi području koje je po upalom, a svi ab treće generacije su uglavnom širokog spektra. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 14:35:39   
dunja RR
Ne, ne, dr njemu čak nije ni dala, a ja sam osećala da treba odmah, jer njemu nikada ne traje toliko t. A nije dao da mu vadimo krv jer je dobio fobiju, od letos, kada samo vadili, u DZ i Tiršovoj, kada je kukao mesec dana da ga boli stomak (a izgleda da je bilo u glavi, zbog bebe). I ja ga odvedoh prošle subote, nakon nekoliko dana T i dali mu ospamox, a bolje bi bilo da je ranije krenuo sa AB (isto kada i M), ovako se bzv mučio par dana.

Ali za nju mi žao, što je 2 puta za kratko vreme pila AB. A ovaj drugi put nije ni imala T, već taj hroptavi grozni kašalj, odjednom, bukvalno iz zdravog deteta.

< Poruku je uredio dunja RR -- 9.12.2019 14:36:09 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 14:41:41   
Ana RR
Dunja, ne razumem baš tu doktorku. Ako je već protivnik ab onda barem neka uradi analize, pa da se vidi jasna slika, kakva glupost pustiti dete da se muči tek tako. Nama su uvek radili antibiogram, jedino kod očigledne gnojne angine su odmah prepisivali ab ali i tada je uziman bris da bi se potvrdila dijagnoza.

Marko je zimus, kada smo svi troje zaradili grip, imao leukocite ispod svih granica, dr je bio baš zabrinut. Prepisao mu je ab i rekao da mora tako jer ne zna da li organizam može da se izbori, suviše je slab., iako je krvna slika pokazala da je virusno. Ne razumem se ali kada sam videla dr reakciju nisam ništa htela da rizikujem.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 14:58:37   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Dunja, ne razumem baš tu doktorku. Ako je već protivnik ab onda barem neka uradi analize, pa da se vidi jasna slika, kakva glupost pustiti dete da se muči tek tako. Nama su uvek radili antibiogram, jedino kod očigledne gnojne angine su odmah prepisivali ab ali i tada je uziman bris da bi se potvrdila dijagnoza.

Marko je zimus, kada smo svi troje zaradili grip, imao leukocite ispod svih granica, dr je bio baš zabrinut. Prepisao mu je ab i rekao da mora tako jer ne zna da li organizam može da se izbori, suviše je slab., iako je krvna slika pokazala da je virusno. Ne razumem se ali kada sam videla dr reakciju nisam ništa htela da rizikujem.



Nasa isto na ociglednu anginu ne trazi KS. 
Fil, kad dete retko kad pije ab nema bakterija na sta da bude rezistentna.
A ab obicno daju da bi zastitili pluca. 
Nama je samo jednom dr dala da radiko antibiogram, i to nije bila nasa dr nego druga. Pa se nasa dr cudila sto je ova to dala jer dete nije cesto bolesno. 

Moraju lekari uvek da uzimaju sve okolnosti y obzir, ali... Retko ko to radi. Mene je odusevila Ivina pedijatrica iz predskolskog, nije je vidella 2 godine otkako smo presli kod skolskog lekara. 
Prepoznala, je, tako seepo ispricala sa njom, sve zena zna, iako je vidjala 2-3 puta godisnje. 
Ko hoce, hoce. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Deciji kasalj
9.12.2019 15:01:49   
dunja RR
da da, drugo je angina, tu je sve jasno na oko.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here