RE: deciji kasalj (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


nata11 -> RE: deciji kasalj (25.3.2021 18:26:54)

Nikada nije imala upalu usiju a uvek joj bude upaljeno grlo, cim pokupi neki virus .


Kaslje suvo samo uvece kada legne i spava na stomaku uvek. Zato sam i pomislila da bi trebalo otici do specijaliste orl




Tiziana -> RE: deciji kasalj (25.3.2021 18:35:10)

Nato, a sto ne probas jedno jeftino i jednostavno resenje. Kupi flasu fizioloskog i spric, izvuci fizioloski u spric, ugrej spric pod vrucom vodom (da bude topla voda, da malo razmeksa, nikako vrela) i sipaj joj prvo ceo sadrzaj u jednu pa sve to ponovi, sipaj onda u drugu nozdrvu. Videces, cudo ce da izadje. Kad sipas u jednu, sve izadje na drugu nozdrvu. Nama su izlazile guste, dugacke sline.. Moja deca sad sama sebi ispiraju nos posle pranja zuba. On je alergican na SVE pa ispira i kad udje u kucu od spolja.. 





nata11 -> RE: deciji kasalj (25.3.2021 18:41:05)

Najgore sto je ranije lepo cistila nos noskom tj. Nije se bunila. Ali sada se istraumirala place od usisivača.


Probacu tako i kupicu i marisol da prskamo tokom dana.




Tiziana -> RE: deciji kasalj (25.3.2021 18:47:41)

Veruj mi ne treba ti ni Marisol ni nosko, nista.. 





Sanjica26 RR -> RE: deciji kasalj (25.3.2021 18:50:10)



IZVORNA PORUKA: nata11

Najgore sto je ranije lepo cistila nos noskom tj. Nije se bunila. Ali sada se istraumirala place od usisivača.


Probacu tako i kupicu i marisol da prskamo tokom dana.



Ili nato phisiomer on bolje rasprsi u nosu. 




jess021 -> RE: deciji kasalj (25.3.2021 19:11:14)

Nato, slažem se sa Tizianom, i mi tako cistimo nos sa spricem i fiziološkim. Ako su joj sline zelene onda bi joj trebala neke kapi. Vec sam pisala, ja sad sama pravim, ali u Ns pedijatri svi preporučuju tzv. Rudiceve kapi, Rudic je pedijatar. One se sastoje od Operila, dexasona, Gentamicina i fiziloskog, odlicne su. Za aspiraciju nosa mislim da nije neophodna. 





flamingos -> RE: deciji kasalj (25.3.2021 20:05:54)

Dva puta kucah i izbaci.Evo Nato skrinšotovala sam.

[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2120108-1142.jpg[/img]




Sanjalicaaa -> RE: deciji kasalj (25.3.2021 21:59:25)

G su radili aspiraciju ali ne toliko cesto. 

Elem slazem se za fizioloski i spric. Mislim da je to najbolja opcija. 
Jess, a te kapi kupujes vec napravljene? Znam za neke slicne kombinacije, ali kupis sve pa sam pomesas. 




Maraj -> RE: deciji kasalj (26.3.2021 7:31:02)

Nato mislim da je virusno. S je donela iz vrtica taj kasalj. Nocu nosmo spavali koloko je kasljala. Mazala sam joj mukoplant na grudi
Inhalirala. Sad je malo zreliji pa nam je dr uvela acc sirup za iskasljavanje. A L i dalje kaslje. Jezivo... nocu najgore. Ne spava ni on ni mi. On je dobio antibiotik i inhalacije berodualom i fizioloskim




Maraj -> RE: deciji kasalj (26.3.2021 7:35:36)

Jos da dodam nama nikad nisu radili tu aspiraciju nosa. AL je cesto imao upale usiju.
Mislim da ti je dr malo alava na pare...




jess021 -> RE: deciji kasalj (26.3.2021 7:41:40)

Sanjalice, pravim ih sama jer sam radila u apoteci ali imaju da se kupe vec napravljene 





Duškić -> RE: deciji kasalj (26.3.2021 7:56:53)

Sta od vas sve korisno moze da se cuje, Ja klasika operil, dexazon, uglavnom , dok du bili manji fizioloski i onaj sinomarin kad su bili bas bebe.




Maraj -> RE: deciji kasalj (26.3.2021 8:13:23)

Jess jel postoji neka razmera ili otprilike?
Ja sam ranije u operil stavljala gentamicin, pa tako prsnem deci u nos




Filadendronka -> RE: deciji kasalj (1.4.2021 14:45:38)

Kako da znam da kasalj nema veze sa koronom? 

J krenuo da kaslje prilicno, nos curi, sinoc imao 37.8 temp. Nos mu redovno cistimo, ali u vrticu su svi slinavi. 




mati -> RE: deciji kasalj (1.4.2021 14:59:15)

Fil, ja mislim da ne možeš da znaš. Kod nas decu sa T sada obavezno testiraju.
Ali evo, ja recimo nisam kasljala ali me je grlo peckalo, znaci nije me bolelo, mozda je bio bol od peckanja, ali je peklo. Bez kašlja.




Filadendronka -> RE: deciji kasalj (1.4.2021 15:30:08)

Testiraju i decu? Moj J jos nema dve god, kako bi njega testitali? 





vonavoj -> RE: deciji kasalj (1.4.2021 15:31:28)

I decu i bebe .





Milena18 -> RE: deciji kasalj (1.4.2021 15:34:21)

Bris iz nosa im rade, Fil, bar ovde kod nas. M nisu slali na testiranje kad je kašljala, ali zato što su joj pluća bila puna sekreta kao i inače kad ima bronhitis, pa su pretpostavili da je i tada to bilo. Ali sva deca koja kašlju i/ili imaju povišenu t idu u kovid ambulantu. 





dunja RR -> RE: deciji kasalj (1.4.2021 15:54:04)

Meni oboje kašlju već treći put u mesec dana, nemaju T, bili juče u DZ, ali niko nije spomenuo testiranje. S bio dva puta na AB, u mesec dana, M jednom. Non stop su na inhalacijama i Xizalu u poslednjih mesec-mesec i po.
Pitali nas da li M ima temperaturu, nema. Ali ona je baš skroz zapušena, nos i grlo. Nije dobila AB juče, sutra kontrola.
Ali kažem, niko testiranje ne pominje, kod nas, za druge ne znam, ali je juče bio pun DZ (na bolesnoj strani), jer smo vakcinu imali zakazanu za oboje u 16, pa dođosmo baš posle pauze.
Njoj je naravno do daljeg odložena vakcina.

S kašlje suvo, on je čak bio na zdravoj strani juče jer je imao zakazanu vakcinu (na zdravoj strani nema nikoga, prazno) , tj. 2 tetraxim i mmr, dr se dvoumila da li da mu da (jer smatra da on alergijski kašlje i da nije strašno), i na kraju mu vakcinu pomerila za ponedeljak. Zakazala nam je u 7 ujutru vakcinu, tako da neću stiću da uradm KS, jedino dan ranije privatno da uradim, možda ću tako.
Ne bi mi bilo drago da mu je juče dala.





dunja RR -> RE: deciji kasalj (1.4.2021 16:03:39)

Sada razmišljam, u poslednjih mesec i po, pa jedno 10 puta sam vodila oboje u DZ (ne računam preglede za školu, to sam S dodatno vodila), non stop su bili bolesni, ali zaista nikada niko nije pomenuo testiranje.




mati -> RE: deciji kasalj (1.4.2021 16:38:17)

Kod nas testiraju decu koja imaju T. Znaci ne kašalj i slinavljenje. Izabrani lekar ne prima ako imaju T, već idu na testiranje.




dddaca -> RE: deciji kasalj (1.4.2021 17:10:06)

Iskreno, izabrani lekari se dosta izvlace. Pocinje sezona alergija, a oni za svaki kasalj salju u kovid ambulantu. Cast izuzecima, ali stvarno je u vecini slucajeva ovako




milicicak -> RE: deciji kasalj (1.4.2021 17:10:34)



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Kako da znam da kasalj nema veze sa koronom? 

J krenuo da kaslje prilicno, nos curi, sinoc imao 37.8 temp. Nos mu redovno cistimo, ali u vrticu su svi slinavi. 



Nikako osim ds ga testiraš. Ja sam V testirala svaki put kad je imao T.




mati -> RE: deciji kasalj (1.4.2021 17:13:25)

IZVORNA PORUKA: milicicak



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Kako da znam da kasalj nema veze sa koronom? 

J krenuo da kaslje prilicno, nos curi, sinoc imao 37.8 temp. Nos mu redovno cistimo, ali u vrticu su svi slinavi. 



Nikako osim ds ga testiraš. Ja sam V testirala svaki put kad je imao T.

Slažem se sa tobom. Već sam napisala gore. Mislim da korona nema veze sa kašljem, koliko sa povišenom T.




Filadendronka -> RE: deciji kasalj (1.4.2021 17:19:45)

Eto, cak i kod dece drugaciji protokol. On je sinoc imao temp, danas nista. Nos jezivo curi. Planirali smo rucak povodom rodjendana, samo porodica. Tata je vakcinisan, ali opet strah me je da nije ovo korona kod J. Mm kaze da sam prsla, ali to je sad druga tema. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>