|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: deciji kasalj
1.4.2021 17:26:20   
milicicak
Ja sam V svaki ali svaki put kad je imao povišenu temp testirala jer sam smatrala da je tako odgovorno i prema nama i prema drugima.


I mini bubu sam testiralanprošle nedelje kad je krenuo da joj curi nos, baš zbog toga što sam smatrala da je tako odgovoeno

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: deciji kasalj
1.4.2021 22:51:08   
mati
Fil, za šta drugačiji protokol?
Ako misliš za T i testiranje, ja mislim da svi sada imaju te smernice, da ne primaju decu sa povišenom T, već ih prvo šalju na testiranje. Prošle godine recimo nisu testirali decu, ali kako su učestali slučajevi, onda je testiranje obavezno.
I što reče Mili to je jedino ispravno, i ja tako mislim. To je naša odgovornost. E sada sto kod nas imaju samo štapiće za nos, a ne recimo kao kod Emi što deca pljuju, to je već drugi problem.
I nemoj da te ubede da si prska, rođendana je bilo i tek će biti. Nemoj po svaku cenu. Tata možda jeste vakcinisan, ali da li je stekao imunitet... I vakcina ne štiti stopostotno od zarazavanja, već od komplikacija.
Ispravice me Mili ako grešim.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 7:50:44   
jess021
Mili, jel deci radis bris iz nosa?


Imaju i kod nas ti testovi na pljuvacku, tako testiraju kod mm u firmi 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 7:52:11   
Filadendronka
Zvala DZ juce, pitaju da li je dete imalo kontakt sa nekim zarazenim i to je to. Ako temp potraje onda da se javim, a J bukvalno imao samo uvece pre dva dana. Tako da definitivno nije isti protokol tj. u slucaju da postoji ne primenjuje se svuda isto. Mi idemo u park gotovo svakog dana, 90% dece je slinavo. Cak i vaspitacice kazu isto za vrticku decu. Meni J cesto ima problem sa nosem, uvek ima neku bakteriju ( svasta se tu pronalazilo). Vec sam naucila po simptomima koja se karakondzula namnozila. Samo me je zbunila ta temp i kasalj. Dr kaze "pa sta ocekujete kad mu se sliva iz nosa". Eto, luda kuca. 

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 8:12:01   
Ivanka 75
Ja sam sinoc saznala da je dete od 8 god pozitivno. Znam dete 😔


Oba roditelja bili pozitivni. Nisam pitala kako su ga testirali. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 8:16:11   
jess021
Iskreno, ja prva ne bih testirala dete svaki put kad mu procuri nos, ne sa brisom iz nosa.


Sto kaze Fil sva su deca slinava vec mesec dana. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 8:22:33   
flamingos


IZVORNA PORUKA: jess021

Iskreno, ja prva ne bih testirala dete svaki put kad mu procuri nos, ne sa brisom iz nosa.


Sto kaze Fil sva su deca slinava vec mesec dana. 
Slažem se.Što bi se dete testiralo svaki put kada procuri nos..Fil,hajd da budete dobro.Strašno Ivanka.


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 8:31:12   
mati
Jess pa niko ne testira verovatno za curenje iz nosa.
Fil ti si zvala da pitaš i tako su ti rekli. Da si otišla, a dete ima povišenu T verovatno bi testirali. Tvoja je odluka da ostanete kući i ne idete kod dr za T već da sačekas da padne.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 8:36:25   
dddaca
Fil, i ranije su nam deca bila bolesna i dobijala temperaturu. Samo sto se sad odmah zabrinemo zbog korone. Mozda je stvarno prehlada ili pokupio nesto od druge dece.
Ako mu ne bude bolje svakakao ces ga voditi kod lekara.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 9:01:02   
milicicak
Ja se stvarno izvinjavam ako ću da uvredim nekog ali za mene je razmišljanje i ranije je deci curio nos i imali su temperariru pa nikom ništa potpuno pogrešno i neodgovorno. Naravno da nije svako curenje nosa korona i naravno da nije svaka temperatura korona ali u stanju pandemije kada pandemijska bolest ima simptome tempersrura, kašalj, nos prvo mora da se isključi pandemijska bolest pa onda sve ostalo. Dakle, sa bilo kojim simptomima korone odgovorno je prvo uraditi test.


Ne bih nikoga da plašim ali znam za bar 10 slučajeva da su deca iz kolektiva donela koronu u porodice. Pri tom su deca ili bila asimptomatska ili imala temperaruru jedan dan a roditelji zaglavljivali sa upalom pluća u bolnici

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 9:02:16   
milicicak


IZVORNA PORUKA: jess021

Mili, jel deci radis bris iz nosa?


Imaju i kod nas ti testovi na pljuvacku, tako testiraju kod mm u firmi 



Da, bris iz nosa. Ništa se to ne razlikuje od standardnog brisa

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 9:04:28   
vonavoj
Slazem se sa mili. Kod dece temp i korona jesu 1 dan..ne mora da znaci..ali se tako pokazalo. I dr mi nisu jasni ako postoji protokol..tako isto i mm nisu hteli da testiraju,kaze sacekajte 2-3dana,nije svaka temp korona..a bila je..


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 9:05:21   
mati
Mili, u potpunosti se slažem sa gornjim postom. Pitala bi te nešto za pumpicu, samo da nadjem temu. Kad si tu... user posted image
Jeste Von, i da nisi angažovala tri nekog tvog, ne bi ga ni tad testirali. A sta je sa onima koji nemaju nikog...

< Poruku je uredio mati -- 2.4.2021 9:06:33 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 9:07:47   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: milicicak



IZVORNA PORUKA: jess021

Mili, jel deci radis bris iz nosa?


Imaju i kod nas ti testovi na pljuvacku, tako testiraju kod mm u firmi 



Da, bris iz nosa. Ništa se to ne razlikuje od standardnog brisa



Pa, mislim nema razlike kad radis detetu bris iz nosa kad sumnjas na bakteriju. Sto puta smo radili. Skoro smo radili T bris gela, jer je dr sumnjala na bakteriju. I bila je u pravu.

Slažem se sa tobom Mili

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 9:08:01   
milicicak


IZVORNA PORUKA: mati

Mili, u potpunosti se slažem sa gornjim postom. Pitala bi te nešto za pumpicu, samo da nadjem temu. Kad si tu... user posted image
Jeste Von, i da nisi angažovala tri nekog tvog, ne bi ga ni tad testirali. A sta je sa onima koji nemaju nikog...



Mati, nemoj da pitaš za pumpicu. Ne razumem se u to i uopšte nisam stručna da odgovorim

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 9:20:33   
jess021


IZVORNA PORUKA: mati

Jess pa niko ne testira verovatno za curenje iz nosa.
Fil ti si zvala da pitaš i tako su ti rekli. Da si otišla, a dete ima povišenu T verovatno bi testirali. Tvoja je odluka da ostanete kući i ne idete kod dr za T već da sačekas da padne.



Mati, evo Mili je napisala da je testirala dete jer joj je curio nos. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 9:34:35   
mati
Jess, sve smo se ubrkali. Mislila sam na dr. Da neće dati da se radi test ako dete samo slinavi, možda na zahtev roditelja. Ne zalazim u to. Već da decu sa T šalju na testiranje, i ne rade opšte preglede kod izabranog lekara. Deca sada dolaze za sistematski, dolaze bebe, to je rizik.
Pisala sam kada su krenuli kod nas da testiraju da mi je bilo čudno, sad se više ne sećam, to je pre nego da ja imam, u stvari početkom januara. I par mojih drugarica su mi rekle za to. Bilo mi je cudno prvo, jel ranije nisu decu testirali. Znaci čim na trija i kažeš da dete ima T šalju na testiranje, ne nose karton kod dr.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 9:58:27   
milicicak


IZVORNA PORUKA: jess021



IZVORNA PORUKA: mati

Jess pa niko ne testira verovatno za curenje iz nosa.
Fil ti si zvala da pitaš i tako su ti rekli. Da si otišla, a dete ima povišenu T verovatno bi testirali. Tvoja je odluka da ostanete kući i ne idete kod dr za T već da sačekas da padne.



Mati, evo Mili je napisala da je testirala dete jer joj je curio nos. 



Da,testirala sam mini bubu jer joj je curio nos. Učitelhica je imala komentar kako tako slinava ne bi trebalo da ide u kolektiv iako nije imala temp,ni bilo kakve druge simptome a od dr je dobila potvrdu da je zdrava. Testirala sam je i zbog svog i zbog učiteljicinog mira a i zbog toga što znam da kod dece korona uopšte ne mora da pokaže klasične ili sve simptome. Naravno ds je bila negativna.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 11:08:56   
dddaca

IZVORNA PORUKA: milicicak

Ja se stvarno izvinjavam ako ću da uvredim nekog ali za mene je razmišljanje i ranije je deci curio nos i imali su temperariru pa nikom ništa potpuno pogrešno i neodgovorno. Naravno da nije svako curenje nosa korona i naravno da nije svaka temperatura korona ali u stanju pandemije kada pandemijska bolest ima simptome tempersrura, kašalj, nos prvo mora da se isključi pandemijska bolest pa onda sve ostalo. Dakle, sa bilo kojim simptomima korone odgovorno je prvo uraditi test.


Ne bih nikoga da plašim ali znam za bar 10 slučajeva da su deca iz kolektiva donela koronu u porodice. Pri tom su deca ili bila asimptomatska ili imala temperaruru jedan dan a roditelji zaglavljivali sa upalom pluća u bolnici


Slazem se sa tobom da treba iskljuciti pandemijsku bolest, ali ako dr kaze da treba da se prati, sta roditelj tu moze? Da odvede dete privatno na testiranje? Da insistira? Ili mozda prvo da proveri krvnu sliku, pa ako ukazuje na virusnu infekciju, onda da insistira? Mozda moze u nekim sredinama, ali znam za slucajeve gde dr nije htela da pregleda dete zato sto nije njen izabrani lekar. I nista tu nije mogao ni zastitnik pacijenata, ni niko. Ali to je sad vec druga prica.
A da je neodgovorno slati slinavo i bolesno dete u kolektiv, neodgovorno je. Po meni je najnormalnije da slinavo i dete koje kaslje sedi kod kuce. Da ne ide ni u vrtic, ni u skolu, ni na igraliste. Ali na zalost, u vecini slucajeva to nije tako.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 12:48:24   
milicicak
Da, da odvede decu privatno na testiranje ili insistira na testu. Decu sam svaki put vodila na test privatno i deca su svaki put bila negativna.
Da se razumemo odmah, meni su svi govorili da sam nemajka što maltretiram decu ali neka sam i nemajka sto puta ja sam mislila da je to što radim ispravno.

Nisu svi lekari ljudi, čast izuzecima.

< Poruku je uredio milicicak -- 2.4.2021 12:50:51 >

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 12:54:16   
Ivanka 75
Nisi nemajka, daleko od otga. Brines za, svoju decu i njihovo zdravlje. Nema potrebe da, se pravdas.


Meni je sve sto ti kazes suvo zlato, ❤️😊

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 12:59:05   
milicicak
Vidiš, Ivanka, mene je u svemu tome najmanje bilo strah za zdravlje moje dece, uvek sam više brinula za to da li su mogli nekog da zaraze i prenesu dalje, oboje su u kolektivu.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 13:11:24   
dunja RR
Ni ja ne bi testirala za curenje nosa, moji nemaju T nikada, kašlju svako malo već mesec dana, S prvi počne, posle 2 dana ona slinava i kašalj, traje par dana.
Već znam kako to ide kod njih, a dr je uverena da je kod S alergijski kašalj, već ga dugo poznaje. I taj kašalj je uvek bio isti, i pre korone i sada.

Kod korone M je skroz drugačije odreagovala, samo T 2 dana, ništa nos, kašalj, S ništa, ni T ni ostalo.





IZVORNA PORUKA: jess021

Iskreno, ja prva ne bih testirala dete svaki put kad mu procuri nos, ne sa brisom iz nosa.


Sto kaze Fil sva su deca slinava vec mesec dana. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 13:40:59   
Filadendronka
Oko mene se krecu ljudi koji su "u izolaciji", tako da i moja drustvena odgovornost nece biti na maksimumu kao ranije. Nosim masku non-stop u zatvorenom, drzim distancu, cistim, ribam, ruke mi od alkohola lice na smirglu. Povremeno udjem u gsp, vozaci bez maske, narod kaslje, slinavi. Ubedjena sam da su samo dva scenarija moguca - ili vakcina ili obolevanje. Odoh u off. Kao i kod Dunje moji su slinavi bukvalno svaki cas, nadjite sve moje postove u temi "curi nos" i sl. Mene je vise brinuo cudan kasalj, da nema veze slucajno sa koronom. Ali zapravo od ogromne salivacije je nastao problem. Kako sam krenula sa Aeriusom krenulo na bolje. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 13:45:39   
dunja RR
Fil, mi smo po savetu dr prešli sa Aeriusa na Xizal, i više im pomaže, koliko sam razumela dr, jači je od Aeriusa, pa brže pomogne.
I kod nas je redovna boljka slivanje iz nosa, koja odmah pređe na promukli kašalj.

Juče smo čistili kući detaljno, izgleda da S sve redom smeta, tepisi, puno stvari. Moram da rasprodam što pre ove bebeće stvari, krevetac, hranilicu itd ..



< Poruku je uredio dunja RR -- 2.4.2021 13:46:19 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here