RE: Nezgodni udarci i padovi! (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zgode i nezgode



Poruka


Ivanka 75 -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (29.11.2013 13:23:45)

Ja smatram ako ne overim zimu jednim doooobrim padom da zima nije prosla [sm=smiley36.gif]
Ovde nema snega....




lesica -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (29.11.2013 13:27:37)

Blago vama... mi imamo i sneg i led za izvoz...

Nego jel smem ja kad joj budem kasnije skinula gazicu, kad bude ručala, da joj stavim hladnu maramicu ili već nešto hladno na usnu. Mislim da ne zabrljam nešto oko šava i rane. Ali sve mi neka logika da će joj hladno prijati...




New Mom -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (29.11.2013 15:10:01)

Lesice [sm=smiley31.gif] Brzo se oporavite!

Ne bih stavljala ništa vlažno, al suv hladan oblog može da pomogne. Ako ti uopšte da da joj ga staviš.




vikiveki -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (29.11.2013 15:13:25)

lesice nisam u toku šta vam se desilo ali mislim da nećeš ništa loše uraditi ako jojn staviš hladnu maramicu na mesto gde je povređena




Ana RR -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (29.11.2013 15:20:06)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

ukakana Marija i njena mama
te grle da sto pre zaraste [sm=smiley31.gif]


Ovo je najbolji mogući pozdrav [sm=smiley36.gif]

Ljubac za Lenku i mamu [sm=smiley31.gif] da što pre prođe!

Ja sam se razbila zimus, krenula na posao i kod kapije u dvorištu se izvalim na leđa, bogami nije bilo naivno. Četveronoške sam se vratila u kuću i uspuzala do drugog sprata. [sm=smiley29.gif]




isidora88 -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (29.11.2013 15:57:00)


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Blago vama... mi imamo i sneg i led za izvoz...

Nego jel smem ja kad joj budem kasnije skinula gazicu, kad bude ručala, da joj stavim hladnu maramicu ili već nešto hladno na usnu. Mislim da ne zabrljam nešto oko šava i rane. Ali sve mi neka logika da će joj hladno prijati...


mateja kad je raqzbio usnu su mi rekli da u gazu zamotam kockicu leda i da mu drzim na tom mestu gde se razbio, brzo mu je spao otok i nije ga bolelo, sam je drzao gazu[sm=smiley1.gif]
samo nemoj nista mokro zbog rane




jole82 -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (29.11.2013 16:01:12)

Lesice kockicu leda u kesu od zamrzivača, pa je skrati kad vežeš čvor i možeš tako na usnu, a ako joj je nizdrživo onda preko tanke gaze..Tako nema vode a hladno je [sm=smiley1.gif] A led je mama za te stvari [sm=smiley2.gif]
Pošto je usna dovoljno je 2-3 minuta direks leda...a ako izdrži i koji minut više bolje, al ne preko 5 min.
Prvi dan ponoviti 3-5 puta, tako po par minuta, a od sutradan do 3 puta, na dalje po potrebi...
S obzirom da je sad 16h bar još 2 puta do spavanjca...




lesica -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (29.11.2013 16:06:13)

Devojke, hvala.

Ljubim vas sve puno!




Ivanka 75 -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (29.11.2013 16:12:34)


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Devojke, hvala.

Ljubim vas sve puno!


Lesice, a da joj namažeš nešto na bazi ulja, da joj ne zateže mnogo usnica, ne znam da li sme, pitaj Olgu.




NadaR -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (29.11.2013 18:07:12)

Lesice , kako ste ? Boli li tebe ? [sm=smiley13.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (16.2.2014 20:36:16)

Uf mame meni i mm otislo pola zivota veceras. Dunja je prakticno preletela jedan metar i udarila čelo o ivicu zida. Izgledalo je kao da joj se zid usekao u lobanju ja se prestravila, sve na moje oci se desilo za sekundu. Ona je plakala neutesno, nije htela sisu ma nista. Bili smo u kolima u roku od minuta na putu do dezurnog. Kazu imamo srece sto nije potrebno sivenje, dok smo dosli do lekara napravila se ogromna cvorugetina sa tamno plavom linijom po sredini. Kazu da stavljamo obloge ali nema sanse da joj bilo sta stavim na glavicu jer odmah krece sa placem i skida.

E sad. Kazu da pratimo pa ako krene da povraca i ako se ne ponasa kao uobicajeno da je dovedemo kod lekara. Ali sta recimo veceras, tj nocas. Da li ja treba da je budim. Sta da ocekujem? Sve sam kao bila pribrana ali se nesto niceg nisam setila da pitam. Ko mula. Mm se sav preznojao tek njemu sto nije bilo dobro.

dunja je zaspala u 8 kao i uvek sto zaspi, prestala je sa plakanjem, okupale smo se ma sve po ritualu kao i uvek. U jednoj sekundi je samo imala neki izgubljeni pogled i htela je da zaspi to je bilo oko pola 7 i ja joj tad nisam dala da spava. Da li sam ok postupila?

Bas se brinem jako je nezgodan udarac nekako bih bila mirnija da je isla na snimanje glave ili ne znam ni ja. Hajde pomagajte




emicaa -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (16.2.2014 21:42:20)

Ja nemam baš sa tim iskustva ali sam negdje čitala da par sati posle tako nekog udarca ne treba puštati dijete da spava,treba provjeriti temperaturu i ako počne povraćati javiti se odmah doktoru.znam da ti nisam puno pomoglo,držim vam palčeve da sve bude u redu...




adulence -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (16.2.2014 21:43:06)

Misho ne brini ako se normalno ponasa,mebi je iva kad je imala 8 meseci ispala iz kolica i udarila celom o metalnu resetku,kad nisam umrla...eelem ogrromna cvoruga...iato do dr i rekli nam iato ato i vama...ona je zaapala kao i svako vece i to je to....sve je bilo u redu. .ono sto ja mogu da ti kazem je da budes smirena koliko toliko ....ima neko ko njih cuva...ljubi nam dunjicu...




Anoniman -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (17.2.2014 8:07:53)

MiLj, tek sad vidim. Kako vam je prosla noc?




Trcosava -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (17.2.2014 8:28:29)

MiLj - budi bez brige. Prošla sam to.
Sećam se da je takvom silinom udarila da sam znala da je bila samo 10 cm bliže zidu da bi vrat kvrcnuo. Ništa joj nije bilo, pratili smo kako se ponaša. Čak ni dr nisam zvala. Malo joj je sada tu ravnije čelo. [sm=jezicek.gif]
Blesava je na mamu, tako da... Znam da ti je tragično izgledalo, ali oni su mnogo žilaviji nego što to mi mislimo.




Misha i Ljisha -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (17.2.2014 11:24:08)

Noć protekla katastrofalno,budila se sto puta u plaču. Spavala na meni pa pored mene pa na meni i tako celu noc. Ód jutroš je ko nova. Djuska,smeje se. Al sad je muci jos i nos :-( ima čvorugu ali nije ni upola velika kao sinoc. Neverovatno.




Biserce -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (27.7.2014 15:18:11)

Moje 'veliko' dete je juce palo sa autica i udario pozadi glavom o gvozdenu sipku od ograde...ima dva konca...




Anck Su Nmaun -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (11.8.2014 21:38:51)

Moje malo dete se danas skotrljalo niz stepenice [sm=smiley13.gif] nije ih bilo puno ali dovoljno. Zapela za sekine noge, Bog zna sta su radile, i hop na glavu, krenula joj je krv iz nosa i ogromna cvoruga na celu .
Bila je kasnije ok, ali je zaspala posle nekih 3*4 sata ali i dalje sve ok. Ali mami srce nije ok




Dada81 -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (11.8.2014 21:51:21)

O,Anck ,draga,ne zelim ni da mislim kako ti je bilo. Posebno tako maloj videti krv..Hvala Bogu da je dobro!!! Samo na to misli i smiri se,proslo je,ne ponovilo se..




Olga75 -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (23.8.2014 12:22:04)

Zver je danas pala sa trotineta [sm=smiley13.gif]
jurcala je i samo odjednom se premetnula i pala , grozno je izgledalo , skroz je oderala nos blizu levog oka i sam vrh nosa joj je blago otecen i crven [sm=smiley13.gif]
presekla sam se
evo je vec sat vremena kuka kako je jako boli




emicaa -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (3.9.2014 9:05:12)

Teodora sinoć ustala uz tabure i krenula prema stolu i pusti se i udari glavom od sto,čvoruga je bila ogromna,od jutros ima samo plavo.Toliko me strah bio,cjelu noć sam se budila da provjerim jel dobro,jel diše.što je najgore mm je sjedio pored nje i dok je pogledao u tv ona je pala.




Mala Elena -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (3.9.2014 9:13:19)

Jadna, dusa mala, pa jel ona tek prohodala ?




Klarita -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (3.9.2014 9:17:34)

Znaci [sm=hudicek1.gif] Mnogo mi zao kad se tako udare, mnogo. Ne znam da li sam vec pisala, ali da napisem ponovo, kad se tako udare nezgodno prvo bude crveno, pre ljubicastog, onda odmah mazite margarin ili maslac deblji sloj na to mesto. Prodje bez otoka i bez modrice [sm=smiley2.gif]
Kad je K bila 8 meseci, vracamo se s mora i na jednoj pumpi ispred granice drzala je devojcica od 15godina cerka nase prijateljice, koja je inace drzala xz puta i K se naglo cimne i udari ispod oka o ovicu stola. Od silnog plakanja nismo odmah ni videli gde udarila, a onda se ova nasa prijateljica sturnula u kuhinju pumpe i donela nam maslac...vec se bilo nadulo, oteklo, dosta crveno, ali bez krvi. Dok smo stigli kuci, bilo je kao ujed komarca...usput sam joj vise puta stavljala komadice maslaca. Od tada margarin imamo uvek u frizideru, ali ne za jelo. Kad ga izvadim za pire, K redovno komentarise kako stavljam lek za kad se udari u rucak [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (3.9.2014 9:17:49)

ne hoda jos,tek je pocela ustajati,ali cim ustane odma se pusta a jos ne nema ravnotezu,inace tako kad ustaje ja stalno budem uz nju i cekam da uhvatim ali eto.dusa mala mm je drzi ona place i kad sam istrcala iz sobe da vidim sta joj pruza mi rukice i jos vise place,uh i sad cu plakat [sm=smiley13.gif]




emicaa -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (3.9.2014 9:19:09)

klarita da li bi pomoglo da i sad namazem?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>