RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


loknacrna -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (1.11.2018 12:59:04)

Samo da se javim, da konačno brojim sitno [sm=smiley1.gif]
Lesli je bila u pravu, ovih mesec dana kao godina [sm=smiley29.gif]
Samo se nadam da ću nakon poslednje tabletice Microgynona dobiti brzo, na nekim sam forumima čitala da žene čekaju i po nedelju dana da prokrvare.

Sve sam ja to nekako izbrojala :) 5.11. poslednji Microgynon, dan-2 dok dobijem i onda još desetak dana terapije do transfera [sm=sloncek.gif]




lesli -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (2.11.2018 2:53:17)

Ja sam prokrvarila i pre poslednjeg mikroginona, pa su mi kao prvi dan ciklusa racunali prvi dan po prestanku istog :)A kada smo pocinjali stimulaciju u novembru prosle godine, trebalo mi je 2 ili 3 dana da dobijem po prestanku mikroginona.
Terapiju uzimas od 2 dc. Diferelin, jedna boca svako vece, valjda 7 komada. Od 3. dc ide estrofem 3x1 i 13. ili 14. (zaboravih) ides na UZ kod Goce. Ako ona proceni da si spremna to se racuna kao dan aspiracije i tog dana pocinjes sa estrofemom. Transfer se zakazuje nakon onoliko dana koliko su stari embrioni i od tog dana pored estrofema ukljucujes i utrogestan isto 3x1, vaginalno.




loknacrna -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (6.11.2018 8:21:06)

Hvala lesli za sve detalje [sm=smiley12.gif]

Ali kod mene izgleda ništa ne ide kao podmazano, pre 4 dana sam dobila neku upalu/infekciju urinarnu, nisam radila urinokulturu već sam odmah krenula sa antibioticima kako bi mi se što pre izlečilo. Nadam se da to neće prolongirati dalje terapije na VTO.. [sm=smiley13.gif]




lesli -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (6.11.2018 17:39:22)

Sad vidim koliko sam se nalupetala u poslednje 2 recenice. :D
Kad Goca proceni da si spremna se racuna kao dan aspiracije i pocinjes sa utrogestanom 3x1, a ne estrofemom kao sto napisah. Estrofem se pije od 3. dc
A za urinarnu infekciju im svakako reci, ali se nadam da ces regulisati to do FETa. Udri po antibioticima, brusnicama, dosta tecnosti... Kupi u apoteci caj Josif Pancic za urinarne infekcije (mozes varijantu za trudnice i decu) i spremaj po uputstvu sa kutije.




loknacrna -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (9.11.2018 15:04:05)

Danas bila na pregledu, počinjem bockanje sa Diferelinom i od sutra Estrofem, pa 20. na prvi UZ :D
Nije mi ništa rekla za hranu, ali poslušaću savet i malo pročešljati forum pa ću uzeti da grickam paprike. Ali me je uputila na presoretarpiju? Kao, to pomaže rastu endometrijuma.. Neko imao iskustva sa tim?




Anoniman -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (30.11.2018 19:26:46)

Zene ☺️ kako ste se ponasale posle transfera?  




loknacrna -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (30.11.2018 19:36:58)

Evo ja se lepo ponašam :DLeškarim i gledam filmove :) transfer jutros bio. Kad je tebi? Radiš sve što ti prija, ali tako da se ne naprežeš.




Anoniman -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (30.11.2018 19:43:27)

U subotu... Koliko dugo si lezala kod njih? :) I od cega zavisi uspesnost? 




loknacrna -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (30.11.2018 19:49:13)

Leži se pola sata-sat max.Sam transfer traje 2min, ništa se ne oset_i. Posle malo odležiš, sačekaš da ti napišu izveštaj i kažu šta uzimaš od lekova.To za uspešnost niko ne može da ti kaže. Mirna glava, no stres, pozitivne misli, odmor i opuštanje, malo se štediš (ne dižeš teško, ne savijaš se, češće leškariš..).I malo sreće, naravno, a ja ti želim toga i više :)





Anoniman -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (30.11.2018 19:53:08)

Takodje! ✊ pisi ako oset_is neke promene :))) 




loknacrna -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (30.11.2018 19:56:23)

Biće sve to kako treba! :)
Nego, da li ima neko da me posavetuje - jutros bio transfer a ja kao da ću se prehladiti (suprug bolestan). U klinici se ne javljaju, ne znam da li smem išta da popijem. Na primer fervex ili aspirin C. Aspirin inače nemam u terapiji..




Maraj -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (30.11.2018 20:18:01)

Lokno nemoj nista. Uzmi limun, narandzu, med...
Nemoj lekove. Zovni ih ujutru.




Anoniman -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (30.11.2018 20:23:28)

Maraj, da li si ti imala transfer? Da li si imala neke simptome? 




Maraj -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (30.11.2018 20:26:16)

Da.... pre par godina [sm=smiley1.gif]
Ja sam dosta set_ala nakon transfera. Samo sam taj dan transfera leskarila. Posle sam set_ala. Normalno se ponasala. Samo nisam nista tesko dizala/usosavala...
Od simptoma , mislim da se ni jedan simptom ne javlja rano. Tek negde oko ocekivane [sm=hudicek1.gif] meni su krenule grudi nekako daa bride. Kao da imam struju u grudima




Anoniman -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (30.11.2018 20:27:13)

Da li si imala neke simptome? :) 




loknacrna -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (30.11.2018 20:57:10)

Tako sam i pretpostavljala..Hvala!




Anoniman -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (3.12.2018 14:12:17)

Lokno, kako se osecas? :) kako ide cekanje? 




loknacrna -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (3.12.2018 14:54:35)

Nikako :(Razbolela sam se.. prehlada, nema temperature koliko sam merila ali svejedno se ne osećam dobro uopšte.Na stomak i ne mislim, svakako ležim zbog bolesti, ponekad me probode malo i to je to.Ti? Jesi imala transfer?




SaritaKey -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (3.12.2018 16:48:24)

Ne mora da znaci, nemoj da ocajavas, samo smiri glavu to je izgleda najveći problem kod svih nas...😣Gde si radila postupak?




loknacrna -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (3.12.2018 17:14:41)

Sarita, kod Goce sam radila. Ok sam u glavi, čini mi se.. Krivo mi je što sam se baš sada razbolela a unazad 3 meseca sam se sačuvala iako su svi oko mene bili bolesni. No, šta je tu je 😕




Anoniman -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (3.12.2018 19:14:29)

Samo sto vise vitamina, supica i proci ce! Ne sekiraj se :)  




Bebana17 -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (4.12.2018 14:32:00)

Loknice, ako prehlada nije ubistvena, tj.sa visokom temperaturom, nemoj da brines, mali pad imuniteta moze ti pomoci da zatrudnis, jer se embrion lakse usadi, jer tvoj imuni sistem nije jak (da odbaci plod), neces biti prva koja je zatrudnela pod prehladom, i na ovom forumu ima takvih slucajeva. Zato, caj, propolis, odmaranje i uzivanje uz lepe knjige i filmove, pa da nas obradujes sa visokom betom!




Maraj -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (4.12.2018 14:34:39)

Ma naravno. Ja sad kada sam poslednji put zatrudnela, izasao mi herpes na usni...sve usled pada imuniteta i trudnoce [sm=smiley1.gif]




loknacrna -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (4.12.2018 17:06:47)

Uhhh... hvala, lakše mi je kad znam da je bilo još slučajeva a da je sve prošlo ok [sm=zz_redface.png]
Danas mi je već lakše sa prehladom, a na režimu sam samo takvom: Utrogestan - Propolis+Čaj+Limun - Estrofem - Inhalacija - Folna pa sve u krug [sm=zz_wavespin.gif] .

Čujemo se uskoro, sa lepom betom! [sm=zz_happy.png]





loknacrna -> RE: FET(zamrznuti embrioni), ET (5.12.2018 17:30:40)

Ljudi, ne bih da smaram, ali da li je normalno da mene jako boli stomak 6.dan od transfera??Do sad je boluckalo, danas baš boli :( Kao jak menstrualni bol.. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>