RE: Učenje Boja (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


Mariya -> RE: Učenje Boja (3.10.2016 0:22:15)

Moja L je znala sve boje sa 2 -2,5 god.baš ću da pogledam u radosnici tačno. Ona ih je brzo naučila jer je bila zainteresovana. H ima 2 god.i zna samo žutu[sm=smiley36.gif]
Jetrvin klinac ih nije znao ni sa 4 godine,a od 2.ide u vrtić [sm=zmeden.gif] Sad ima 5,5 sad ih već zna.




dunja RR -> RE: Učenje Boja (3.10.2016 0:23:38)

Dijo, nemoj se brinuti, nama su rekli da je S prerano naučio, a kod takve dece (koja vole boje i brojeve) to pređe nekad i u patologiju. Jedno vreme je i brojao, sada je to batalio.
Nama je logopedica rekla da ne obraćamo pažnju na boje, kada je videla da zna sve. Kada smo prvi put bili kod nje, krajem aprila, ja sam na tom prvom času rekla šta sve zna, između ostalog i boje. Primetila sam da nisu baš poverovale, i kada su ga pitale, sve je pokazao tačno, kao i svaki put nakon toga, tako da su nam rekli da je to rano, da je malo pomešan taj redosled kod njega. Boje trebaju kasnije da dođu.


Naš prvi komšija ima 4.5 godine i ne zna boje, i rekli su im da postoji mogućnost da je daltonista, jer mu je i ujak, to se valjda nasleđuje.




dunja RR -> RE: Učenje Boja (3.10.2016 0:27:59)

IZVORNA PORUKA: Mariya

Moja L je znala sve boje sa 2 -2,5 god.baš ću da pogledam u radosnici tačno. Ona ih je brzo naučila jer je bila zainteresovana.


Upravo to, S je bio zainteresovan. On je toliko bio opčinjen tim jajima, i jedva je čekao da podigne ljusku, da vidi koje je boje pile, ja sam mu rekla par puta koje su boje, i odmah je naučio. Ali za ta jaja i kažu da su magična što se učenja boja tiče, ja sam ih zato i uzela, ali nisam znala da je rano.




degu -> RE: Učenje Boja (3.10.2016 1:01:25)

Ja kad sam videla da Sava uči boje počela sam i ja da učim T [sm=smiley36.gif]
zna plavu, zelenu,crvenu,žutu,narandžastu i ljubičastu, s tim što narandžastu i ljubičastu nekad pobrka.Kad slaže krugove one npr, ili pokazuje dirke nametalofonu,tako učimo. Ne forsiram kroz svaku igru boje,nego eto kroz te dve igračke.Ali i nju zanima,sama me pita, tj govori boje i čeka potvrdu od mene.




dunja RR -> RE: Učenje Boja (3.10.2016 1:35:16)


IZVORNA PORUKA: degu

Ali i nju zanima,sama me pita, tj govori boje i čeka potvrdu od mene.



Da, i Sava tako. Nekada počne da viče enena, enena, mama enena, i dere se sve dok ja ne ponovim zelena, i ne potvrdim.




dijana1* -> RE: Učenje Boja (3.10.2016 7:46:27)

Dunjci sigurna sam da nije deltonista, bas zbog toga sto izdvojim jednu boju i na ostaloj gomili kokckica on trazi tu boju i nadje. Nego je nesto sporo trazio pa mi noge malo klecale, onda sam skontala da on trazi i oblik i boju. A bilo je 4 vrste kockica.




mali_mis -> RE: Učenje Boja (3.10.2016 8:31:07)

A. savrseno zna boje na engleskom, a sada smo poceli da prevodimo, i trenutno mu je najinteresantnija crvena. Juce uzeo kisobran i krece "yellow, blue, cvena" i onda odvali da se smeje, pa nastavi dalje na engleskom.




Mala Elena -> RE: Učenje Boja (3.10.2016 10:19:38)

Elena takodje na engleskom od 2. god .
Retko kad kaze na srpskom, ali i to ce se promeniti kako raste...




Khaleesi -> RE: Učenje Boja (3.10.2016 10:31:01)

Moja M od 2.5 god kapira one peamice Simple songs i uci sama engleski. Nekw boje je prvo na engleskom naucila. Ja jok uzimala u Vulkanu one slikovnice i knjige mekanice za sve i svasta...




emicaa -> RE: Učenje Boja (16.10.2016 22:33:42)

Teodora ne zna sivu i braon.Stalno ih zaboravlja.Zna dosta i na njemackom




World -> RE: Učenje Boja (16.10.2016 22:44:17)

Ana je naucila boje i na srpskom i na engleskom negdje sa 2 ili 2.5 god, ne sjecam se. Aleksi je za sada sve plavo. [sm=smiley36.gif]
Nju smo i ucili stvari, a on nauci valjda od nje. Cula sam nedavno da zna alfabet i da broji do 10, nemam pojma kad je to naucio.




isidora88 -> RE: Učenje Boja (17.10.2016 9:40:44)

Mateja zna sve boje, naucio je sa neke dve ipo godine. Sad pomalo ga ucim i na nemackom da zna da kaze ponesto, izmedju ostalog i boje.




dddaca -> RE: Učenje Boja (18.6.2017 16:39:23)

Moja malena je imala manje od dve godine kad je naucila boje. Nama je to bas bilo interesantno. Zna i na engleskom. Prosto je fascinirana bojama.
Dunja sad sam se zabrinula. Kako to sa bojama prelazi u patologiju. Zasto nije u redu ako rano nauce boje?




dunja RR -> RE: Učenje Boja (18.6.2017 19:12:44)

Ne daco, ne brini, to se odnosi na decu koja imaju problema u razvoju. Uđu u svet boja, brojeca, nizova, a ne ulaze u komunikaciju sa ljudima.

Eto, već pisah da je S sa godinu i po naučio boje i ubrzo i na engleskom, nema patologoje bez brige. Mada me malopre napolju "smarao" sa bojama kišobrana [sm=smiley36.gif]




dddaca -> RE: Učenje Boja (18.6.2017 19:37:52)

Ha, ha, i mi svaki put kad prodjemo pored kioska kaze "mama to je cuvena i pava" :)
I hvala sto si brzo odgovorila, na trenutak sam se bas zabrinula




Sanjalicaaa -> RE: Učenje Boja (18.6.2017 20:22:13)

G je sa 2,5 skoro 3 naučio boje. Ja sam brinula da kasni, međutim ligoped mi je rekao da se toleriše da ne znaju boje do 4god.




Divnica -> RE: Učenje Boja (27.6.2017 0:47:26)

Moja N ima 2,5 god i zna nekoliko boja. Uci od starije sestre dosta toga. Radoznala je vesela i voli da se igramo sa kockicama raznih boja i sama prica koja je koja boja.




Duškić -> RE: Učenje Boja (27.6.2017 6:11:55)

Moja je szd u tom fazonu da voli da uci boje. A sad sve zivo i pita...




Dragica Draga -> RE: Učenje Boja (14.10.2017 14:11:43)

Mi smo isto sa dve godine uspeli da naucimo boje... sad evo vec i na engleskom 😁😂
Ali to tako spontano i kroz igru, i ponavljamo daaaaanima, ma mesecima...
Slucajno smo krenuli na engleskom i uavojila ih jw...recimo danima kad god vidim nesto plavo ja joj kazem - jaoj vidi ovu igracku plave boje ili na engleskom blu, i onda tako taj dan ucimo samo plavu, i to sve zivo sto vidimo, i vise puta u toku dana ponavljamo... tako par dana plavu, pa onda sledecu isto tako...
Bas je lepo naucila




Mala Elena -> RE: Učenje Boja (14.10.2017 16:13:30)

E. je nesto bas rano naucila i na srpskom i na eng., a P. sa 20m zna zutu , ostale uci da izgovara [sm=smiley36.gif]




medamisko -> RE: Učenje Boja (14.10.2017 21:32:44)

Da, najbolje i najlakse prihvataju uz igru. Tako i u vrticu rece vaspitacica kad se igraju uce boje.




emicaa -> RE: Učenje Boja (14.10.2017 21:42:24)

Teodora se jos uvjek zbuni na sivu boju.Ostale odavno zna sve.Zna na engleskom i na njemackom.Ali ni na jednom ne zna sivu




Dragica Draga -> RE: Učenje Boja (14.10.2017 21:53:23)

Pa da, tako strucnjaci kazu 😊 spontano i uz igru mogu bas dosta toga da nauce..
Siva je malo specificna zaista...
Moja malena zna dosta ali recimo meaa braon i crnu, obe su joj tamne jako pa zastane kad je pitam za braon, i uvek kaze crna... ali onako da ni ona sama nije sigurna




Mala Elena -> RE: Učenje Boja (15.10.2017 8:39:17)

Jeste, sivu najteze skapiraju. I, slazem se da najbolje uce kroz igru i kroz ona "surprise eggs" .




MamaNecaVo -> RE: Učenje Boja (14.11.2017 22:24:14)

Mi smo uzeli neku edukativnu knjigu kreativnog centra.
Ucenje boja preko leptira.
Nije losa,A se svidja.

Knjiga mi je ok jer konacno konta boje pri ubacivanju oblika.
Kad vec oblike ne konta.[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>