Sok od kajsije je odličan za leto (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


Anoniman -> Sok od kajsije je odličan za leto (17.6.2009 9:45:03)

Ukoliko vaš mališan ne voli voće, odbija da ga jede ili mu se dopada samo banana, dajte mu voćne sokove. Na taj način navići ćete ga na veoma zdrav obrok, a pored toga što sadrže fitohemikalije, čiji je povoljan uticaj na organizam i naučno dokazan, sokovi su bogati vitaminima i mineralima.
Detaljnije KLIK OVDE




Jeca* -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (17.6.2009 9:52:23)

mmmmmm Luka obozava kajsije u svim oblicima. Kazu i da su breskve JAKO zdrave za bebe




prase -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (17.6.2009 9:55:11)

Uroš obožava breskve i kajsije u svim oblicima... Jedino neće da pije neki sokić od breskve i jabuke, ne znam šta mu tu smeta, kao za bebe je... Ja se oduševila i kupila tonu toga, a on neće ni da ga pogleda. Od iste firme, pije sve druge sokove [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anoniman -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (17.6.2009 9:57:04)

Luka je u kašicama obožavao kajsiju a breskvu ni da vidi.

Sada, jede breskve kao lud, a kajsije pljune časkom. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Sneža -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (17.6.2009 9:57:25)

Cula sam da su kajsije fantasticno zdrave za bebe i decu,da li u obliku voca,soka,kompota,svejedno!Moja mama pravi fantastican domaci sok od kajsija,bude original onom nekadasnjem gustom fruktalovom soku,sestric ga obozava(kao i mi matori[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image])




Jeca* -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (17.6.2009 10:13:36)

Daj recept [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Anoniman -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (17.6.2009 10:14:44)

sreca pa moja djeca vole i jedu svo voće
sad su taman i borovnice dosle , pa ona moja švrća ih brsti nemilice




majdule -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (28.12.2009 1:34:55)

sok od kajsije tera decu da kake, tako da i nije baš poželjno često ga spremati !




mila83 -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (11.7.2015 8:18:23)

Moja mama pravi lep sok od kajsije,i bas uizvamo u njemu i ovog leta.Nisam primetila Majdule da ih tera da kake nesto vise od uobicajenog.Mozda mora puno da se popije,ne znam.




vikiveki -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (11.7.2015 19:15:37)

Ja nikad nisam pravila sok ok kajsija a imam ih u dvorištu.Kakav bude sok,gust ili redak?




mila83 -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (11.7.2015 19:17:54)

Mama pravi sirup,koji se razredjuje vodom.Bude lep,srednje gustine.Mada sigurno zavisi i od recepta.




vikiveki -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (11.7.2015 19:20:53)

Ja ću te zamoliti da mi pribaviš recept,kad već imam kajsije da ne pravim samo džem,ako je i sok već lep.Recept možeš verovatno i ovde postaviti




vonavoj -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (11.7.2015 20:13:16)

Cekam recept..mm u ponedeljak kupuje kajsije




lesica -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (11.7.2015 20:20:36)

3 kg kajsija se kuva sa 1 l vode dok ne omekša,onda se propasira, ja prvo blender pa propasiram.

U drugoj šerpi se skuva 6 l vode sa 1kg sećera i 2-3 limuntusa,pa se pomeša sa kajsijom i pusti da vri 5-10 minuta.
Onda se ovako vreo sok sipa u vrele staklene flaše,zatvara,umota platnom i ostavi da odstoji dok se lepo ne ohladi. I drži na hladnom. Ispadne oko 10ak flaša.

Ovo je fini kašasti sok, nije presladak, a baš je lep.




veselicaa -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (11.7.2015 20:40:23)

Moja deca obozavaju ovaj sok,uvek im baba pravi ali Lesice ovaj recept je bas jednostavan,mozda ove godine i ja pokusam.Inace obozavamo kajsije,sreca da ih imamo kod prijatelja,domace neprskane pa jedu koliko hoce.




vikiveki -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (11.7.2015 21:45:48)


IZVORNA PORUKA: lesica RR

3 kg kajsija se kuva sa 1 l vode dok ne omekša,onda se propasira, ja prvo blender pa propasiram.

U drugoj šerpi se skuva 6 l vode sa 1kg sećera i 2-3 limuntusa,pa se pomeša sa kajsijom i pusti da vri 5-10 minuta.
Onda se ovako vreo sok sipa u vrele staklene flaše,zatvara,umota platnom i ostavi da odstoji dok se lepo ne ohladi. I drži na hladnom. Ispadne oko 10ak flaša.

Ovo je fini kašasti sok, nije presladak, a baš je lep.

Lesice rastvarate li vi taj sok posle sa vodom kao Mila,ili ga tako pijete kao kašasti sok?




aleksandrici -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (23.7.2015 22:39:10)

I moja deca obozavaju breskve,i kao vockicu a i kao napitak.Mladja voli cak i kolac od breskve.




aleksandrici -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (23.7.2015 22:40:22)

I ja napravim sok,sipam u plasticne flase i zamrznem tako da deca tokom cele zime imaju zdravi sok bez konzervansa.




amdn -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (23.7.2015 22:41:34)

mi u toku leta cesto pravimo vocne jogurte, a zimi kompo pa to pijemo kao sok i pojedemo voce
a ovaj Lesicin cemo isprobati sad dok ima kajsija, ja ih bas volim a i J.




vikiveki -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (23.7.2015 22:42:46)

Aleksandrici, mi zamrzavamo tako sok od zove i ostavljamo ga u zamrzivač




amdn -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (23.7.2015 22:43:00)

ja zamrznem voce posto nemam veliki zamrzivac pa zimi kuvam kompot, ali dobra je ideja i sa flasama u zamrz.




vikiveki -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (23.7.2015 22:47:25)

Da kod nas tako radimo samo sa sokom od zove,nisam nikad ni pomislila da bih tako mogla i druge sokove bez konzervansa ostavljati




veselicaa -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (23.7.2015 22:52:14)

Ja ne stavljam konzervans u sokove,a neke i zamrznem.Sve zavisi koliko se secer stavi i kako se spremi.




jovana jojo -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (23.7.2015 22:56:38)

Ja nisam pravila sokove i stavljala u zamrzivač,moraću da probam




Dragce86 -> RE: Sok od kajsije je odličan za leto (24.7.2017 20:12:29)

Od kog uzrasta sme da se jedu kajsije, breskve, jel od 6+?




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>