|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
4.3.2010 21:59:57   
Anitaaa
Braxton-Hicksove kontrakcije

Mišići maternice moraju se savijati (kontrahirati) kako bi ojačali i (kasnije) postepeno omekšali cerviks prilikom pripreme za sam čin rađanja. Te spontane i neredovite kontrakcije mišića počinju u ranoj trudnoći ali ih žene najčešče počinju osjećati oko 20-tog tjedna trudnoće. Obično traju 30 do 60 sekundi i većinom nisu bolne, a mnoge žene se niti ne sjećaju da su ih osjetile. Ove kontrakcije prvi je opisao engleski liječnik John Braxton Hicks, davne 1872. godine. Liječnici i babice smatraju da su one važan uvod u porod i preporučuju da se  iskoriste za vježbanje disanja, koje će biti od izrazite važnosti tijekom poroda. 

Kako razlikovati Braxton Hicksove kontrakcije od pravih trudova ?

Pravi trudovi su duži i mnogo ujednačeniji, te isto tako, i bolniji od Braxton Hicksovih. Također, pravi trudovi se vremenom pojačavaju, postaju češći i bolniji dok su Braxton Hicksove kontrakcije nepredvidive i neritmične. Pravi trudovi mogu biti praćeni i vodenastim iscjedkom ili sukrvicom, te boli u križima. Ako svejedno niste sigurni jesu li to prave kontrakcije ili Braxton Hicksove - primjenite 1-5-1 formulu: ako vaše kontrakcije traju najmanje 1 minutu, intervali između njih su 5 min. ili manje i ponavljaju se tijekom najmanje 1 sata, vi ste, najvjerojatnije, spremni za porod.  

Što ako Braxton Hicksove kontrakcije postanu bolne?

Mnoge žene primjećuju da su kontrakcije češće prilikom čak i manjih fizičkih napora, kao što je utovar namirnica u auto. Ako su vam kontrakcije vrlo neugodne, često pomogne leći ili obrnuto - prohodati za vrijeme njihova trajanja. Ponekad pomogne i topla kupka. Neki liječnici savjetuju da popijete čašu ili dvije vode, ako kontrakcije postanu neugodne iz razloga što je i dehidracija često uzrok pojačanih Braxton Hickovih kontrakcija. I inače nedostatan unos tekućine u organizam čini maternicu osjetljivijom - tako da je to samo jedan od mnogih razloga za pijenje dosta tekućine tijekom trudnoće. Osim adekvatnog unosa tekućine u organizam, kontrakcije možete ublažiti i dubokim, pravilnim disanjem.

< Poruku je uredio Anitaaa -- 4.3.2010 22:00:14 >


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
4.3.2010 22:00:58   
Anitaaa
Evo nadjoh neki tekst na temu...nadam se da će biti od pomoćiuser posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
4.3.2010 22:05:25   
maslinica
e sve mi je isto to...mrda se stomak, kao da migolji vise i beba gura u jednu stranu, pa izvrne stomak na tu stranu...
mene ne boli nista, ponekad ledja, ali nista sad da ne ide pod normano...samo me bezveze uspanicila ta babica...vec sam pila sumeci mg...i beba se mrda ima sat vremena i sama sam kontala nemoguce da beba mrda pod kontrakcijom...e hvala ti Dora, bas si me opustilauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
4.3.2010 22:07:14   
Dora
Ma budi bez brigeuser posted image  

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
4.3.2010 22:07:29   
maslinica
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Evo nadjoh neki tekst na temu...nadam se da će biti od pomoćiuser posted image

moja anita, sve ja to procitam i sve kao skontam i opet ne prepoznajem...ja se stvarno osecam kao debil..a majke mi nisamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

al hvala ti svedno na truduuser posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
4.3.2010 22:11:39   
Anitaaa
Ma ne sekiraj se verovatno nije ništa.Kad budu prave nema šanse da promašiš veruj mi.To ti govori osoba koja je mislila da će biti jedina na svetu koja neće prepoznati kontrakcije i poroditi se kući user posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
4.3.2010 22:34:10   
engimengi
Ja sam od obicnih BH kontrakcija dobila prave kontrakcije i porodila se za 24h!!Prvo sam imala 1,2 dnevno,pa sve cesce i kad ih je bilo vise od 5 za sat vremena otisla u bolnicu,a ono bebe krenuleuser posted image A razlikuju se puno,one uopste ne bolee samo je malo neprijatno...

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
7.3.2010 2:03:55   
Verus
Nisam stigla nista da citam, nego samo da napisem sta mi se juce desilo.  Negde oko 15:15 ODJEDNOM mi pocnu jake kontrakcije.  Bila sam sama kuci, pa sam pocela lepo da klecim, namestam se, menjam poze da disem-sve je bilo OK osim grca u stomaku koji je bio bas strasan.  Zvala sam mm da odmah dolazi kuci, u slucaju da mora da me vozi u bolnicu, pa sam nazvala trijazu i pricala sa sestrom.  Rekla je da dam jos 30 min pa ako ne popusti da dodjem, jer ipak, nisam jos termin, tek u 35 nedelji. 

To je trajalo sat i po i kako doslo tako i proslo!  Tu skontam da sam ja od onih srecnica koja ima bolne Braxton Hicks kontrakcije, i da sam upravo iskusila "lazni porodjaj".  Citam u knjizi da nekada ni lekar ni sestra ne mogu da skontaju jel lazni ili pravi.  Jedino sto me je drzalo dosta mirnom je sto nisam ni izgubila cep, ni krvarila nista znaci nije izlazilo vaginalno od sluzi ili krvi.

Uf, kaze mm "I sta je rekla ova u skolici?  Da su pravi porodjajni bolovi kao lazni ali puta deset".   Ako je tako-moze se preziveti, a da boli?  KAO SAM DJAVO!  Treba znati i biti spreman da nece biti lako-tako je lakse izgurati sve.

MM je bio divan, kao prvo nije mogao da pocne da se ceri jer je mislio da se stvarno sve pocelo odvijati. Uvek kaze da jedva ceka da je vidi  A onda je seo kraj mene, masirao mi stopala i podsecao me da disem kroz grceve, a ne da drzim dah-jer ih to cini bolnijim.  Mislim da cu biti ekstra srecna sto ce biti uz mene i kada bude pravi porodjaj!

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
7.3.2010 2:06:26   
Anoniman
Uh, Veki... junakinjo moja!
Još malo... user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
7.3.2010 9:59:39   
maslinica
o drga svaka ti castuser posted image user posted image user posted image ....dobro si od reagovala..eto jos malkice, dve nedelje i onda si u terminu i opusteno...nek onad BH kontrahira hoce lazno, hoce pravo....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
11.4.2010 8:25:01   
New Mom
Baš zna da me stisnu, ponekad ne mogu da se pokrenem. OK, verovatno se fizički forsiram više nego što treba. Kaže mi dr da odmaram i da pijem više vode, obično dehiratacija pogoršava stvari. Probaćemo, možda upali.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
11.4.2010 9:18:49   
Anck Su Nmaun
Mene je sinoc malo uhvatilo prvi put onako jace..al brzo je proslo.... inace ranije se desavalo ali jako blago grcenje!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
21.4.2010 8:43:43   
Anoniman
Evo i od mene jednog pitanja jer nisam sigurna sta mi se desava.

Beba je jako nemirna, osecam kontrakcije(kokliko sam shvatila poput grca u stomaku) ali mi se desava i jos nesto bolnije od toga. Zapravo, kao da mi se nesto skupi na sredini donjeg dijela stomaka i imam utisak kao da moram ici da piskim (sorry na izrazu), traje mozda 15-ak sekundi. U 35. sam nedjelji, desavalo mi se to i prije ali rijetko, obicno kada bih ubrzala svoj hod.

Ali ovo od jutros ne prestaje,dakle ucestalo od jutros, bas je nekako bolan osjecaj, kako bih rekla kao da neko nozem me probode, kao da se sve skupi u donjem dijelu stomaka u jednoj tacki i onda hoce puci.

Je l' zna neko nesto o tome?

Inace, veceras imam zakazano kod doktora.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
21.4.2010 8:46:47   
NadaR
A da to nisu prave nesto slabijeg inteziteta?
Najbolje da mirujes i pratis sta ce se desavati do pregleda



< Poruku je uredio nnaaddaa -- 21.4.2010 8:50:02 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
21.4.2010 8:48:44   
NadaR
user posted image

< Poruku je uredio nnaaddaa -- 21.4.2010 8:49:16 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
21.4.2010 8:58:13   
Anoniman
Nemam pojma, prva mi je trudnoca. user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
21.4.2010 10:33:04   
Anoniman
Uhh, ili tripujem ili ne znam..

Koje bih jos simptome morala imati?

Sada imam i jak bol u predjelu grudne kosti koja se siri ka ledjima, osjecaj potkocenosti...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
26.4.2010 18:10:13   
draganica
Ja sam u 37-oj nedelji i te "grčeve" imam skoro ceo mesec, ali dosta blago, uglavnom kad stojim ili dugo hodam. Imam utisak da me tad pritera u wc, obično i odem i prestane. Nije bolno, ali me svaki put uplaši.
Sinoć, međutim, legla sam da spavam i počeli su bolovi. Kao menstrualni, malo možda jači, kao kad imate upalu jajnika. Gledala sam tv i nisam obraćala pažnju, ali počeli su da se ponavljaju, pa sam pomislila da je možda nešto ozbiljno. Nisam merila vreme, javljalo se u nekom neregularnom intervalu, čas na minut, čas na 10 minuta. Pomislila sam da se možda i porađam, ali ajde da ne paničim, bolje da sačekam da postanu jače. U tom čekanju sam i zaspala, ha, ha! Ispalo da nisu one prave. Ipak, bolelo je, a kažu da prave bole više od njih user posted image ako je tako..... nije mi baš bilo svejedno, a bogami teško ih je predisati...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
6.6.2010 0:41:08   
Zoka81
IZVORNA PORUKA: cicko

Ovo je skroz nekako cudna formacija...kao grudva snega ili ne znam cega vec. Tvrdo, tvrdo, tvrdo!user posted image

To se i meni desava od juce dosta cesto. U pocetku sam mislila da je beba ali sada sam primetila kada se beba pomera i nabije nekako u jednu stanu onda osetim njeno pomeranje do te strane a ovo sto sada osecam je nekako stvrdnjavanje u sekundi, samo od jednom odskoci kugla sa jedne ili sa druge strane ali ne osecam nikakav bol i nikakvo pomeranje i onda nakon par sekundi nestane. Mislila sam da je beba ali sad osetim polako razliku u tom stvrdnjavnju npa mislim da su ovo ipak jedna vrsta kontrakcija.
Te BH kontrakcije jel bole ili ne?

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
6.6.2010 18:58:23   
bebablue
Zoko, koliko ja znam ne bi trebalo da te bole te kontrakcije, to je vise, nekako neprijatno jer se stegne tiba. A ako te nesto i boli, tipa krsta, pubicna kost, kao probadanje kroz vaginu, to se telo polako priprema za ono sto ce da sledi.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
6.6.2010 19:10:55   
Zoka81
IZVORNA PORUKA: bebablue

Zoko, koliko ja znam ne bi trebalo da te bole te kontrakcije, to je vise, nekako neprijatno jer se stegne tiba. A ako te nesto i boli, tipa krsta, pubicna kost, kao probadanje kroz vaginu, to se telo polako priprema za ono sto ce da sledi.

Ne boli me nista ama bas nista osim sto imam to probadanje kroz vaginu. Znaci te kontrakcije nisu opasne?

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
6.6.2010 19:15:03   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Zoka81

Ne boli me nista ama bas nista osim sto imam to probadanje kroz vaginu. Znaci te kontrakcije nisu opasne?


Nisu opasne, ako nisu ucestale, tj. vise od 4 puta u toku jednog sata, a vremenski intervali su pravilni i duzina im je preko 30 sekundi, to ne valja. Inace materica "vezba" za porodjaj, a probadanje je "razmeksavanje" tj. sirenje karlicnog dela, priprema za porodjaj i to pocinje oko 8.meseca. Ja imam kontrakcije, ucestalije i dr. mi je dala da pijem magnezijum, da opustim misice i bensedin, sad mi je vec rekla za bensedin da pijem po potrebi, a vec od 1.jula, da mogu prestati sat tim.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
6.6.2010 19:18:30   
Zoka81
Ja isto uzimam magnesium alik zbog skracenog grlica rece dr.
Tesko mi je da razlikujem uvek da li su kontrakcije ili se beba pomera, odjednom iskoci kugla sa strane pa stvarno ponekad ne mogu da ocenim.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
6.6.2010 19:22:58   
bebablue
Nisam ni ja mogla da razlikujem, ali mislim da to sa strane kada iskoci da je to beba, a kada se ceo stvrdne, to je kontrakcija.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
19.6.2010 13:16:14   
magnetic
Meni se od sinoc desavaju slaba probadanja kod vagine pa gore prema materici,kao da se otvaram(mada nemam blage veze kakav je osecaj otvarati se) i slabi pred menstrualni bolovi(verovatno se materica siri).A jutros kada sam se probudila imala sam osecaj kao da se beba gura ka dole tj. kao da materica sama gura bebu napolje.Popila sam partusisten i sve je prestalo.Zatim se to slabo probadanje ponovilo opet pred uzimanje sledece tabletice.Tako da predpostavljam da su to kontrakcije

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here