|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Priprema bradavica za dojenje
13.9.2010 20:28:36   
Anoniman
Dođoh ovde po odgovor , a ostah još više zbunjena user posted image user posted image
Nama su u školici pre neki dan rekli dve kontradiktorne stvari - mažite bradavice lanolinom i ne dirajte bradavice zbog mogućeg izazivanja kontrakcija .

I šta sad ja da raaaaadim ??? user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu natasa20)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Priprema bradavica za dojenje
13.9.2010 20:43:06   
Podrum Š.
BubaM. ja nisam radila ništa do posle porođaja. E a onda Multimam lanolin nisam skidala sa bradavica. I sada ih mažem 2-3 puta dnevno, one se postepeno navikavaju, nije da ne zaboli, ali taj multimam stvarno pomaže.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Priprema bradavica za dojenje
13.9.2010 20:46:28   
MASHKA
ja ga kupila i spakovala u torbu za porodilište!  user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Priprema bradavica za dojenje
26.11.2010 12:46:22   
sely
ne mogu naci tacnu temu,ali ajde blizu su negdje...danas sam primjetila da mi curi kolostrum ,onko malo,kao zuckasta tecnost,i onda sam malo pritisnula grudi,te je onda pocelo malo vise da izlazi tecnosti,a u njoj i kao neke mekane zute grudvice...sve me strah...jeli to ok????i jeli to znaci da bi se trebala brzo poroditi???(A TEK SAM 29 NEDJELJA)...aaaaa  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Priprema bradavica za dojenje
26.11.2010 13:50:25   
maja19
Sely nece porodjaj skoro...desava se i meni to od sestog meseca...sve je to normalno...

(odgovor članu sely)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Priprema bradavica za dojenje
26.11.2010 13:56:47   
Olga75
Kolostrum se normalno stvara pre porodjaja , meni se prvi put javio tako negde oko 26 - 27 nedelje. Nemoj ga cediti , nema potrebe .
Sto se tice nege bradavica , ne treba ih dirati jer se stvarno stimulacijom mogu izazvati kontrakcije kao sto ih moze izazvati i gladjenje stomaka ali to je druga tema da ne odem ot user posted image . Za ucvrscivanje bradavica sam koristila prvo pavlovicku , bogato sam je stavila na blaznice pa na bradavice pre spavanja a pred porodjaj sam stavljala lanolin umesto pavlovice .


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu sely)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Priprema bradavica za dojenje
5.12.2010 17:54:37   
njunjka
nama je u skolici roditeljstva patronazna sestra rekla da se tokom tusiranja grudi masiraju kruznim pokretima dok mlaz vode klizi preko njih...nisam bas bila redovna, moram priznati...videcemo kako ce biti posle

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Priprema bradavica za dojenje
30.3.2011 18:10:04   
Ognjena
Ima li neko konkretna uputstva kako tacno dojke treba da se masiraju u 9. mesecu?
Ja sam upravo usla u 36. nedelju a najvise me plasi mastitis i dojenje, da li ce to sve ici kako treba... Ufuser posted image

(odgovor članu njunjka)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Priprema bradavica za dojenje
30.3.2011 18:18:11   
Olga75
bradavice mozes da mazes lanolin kremom ili pavlovicku , onako bogato , na blaznice i pre spavanja da bradavice da malo ocvrsnu . Sto se tice stimulisanja bradavice masazom , tako mogu da se izazovu kontrakcije pa ne znam sta da kazem.
Ragade i mastitis se predupredjuju pravilnim polozajem bebe na dojci i izmlazanjem


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.4.2011 11:23:32   
Ognjena
Hvala Olgauser posted image
Ja sam provela 5 dana samo citajuci o dojenju i listajuci forum, toliko se plasim problema sa dojkama jer ih je dobar deo zena u mom okruzenju imao nakon porodjaja. Bradavice sam inace par puta namazala domacim kantarionovim uljem koje mi je mama napravila (kantarion u maslinovom ulju) i moram da kazem da sam prezadovoljna, prestale su da se perutaju i da me peckaju.
Za lanolin sam resila da ga nosim sa sobom u porodiliste i da odmah pocnem sa mazanjem, jer su mi bradavice vec sada osetljive pa ko zna sta ce tek onda biti.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.6.2011 7:26:56   
vukosava
Maslinovo ulje je zakon, a taj ovčiji loj (lanolin) meni ništa nije pomogao kad sam imala probleme sa bradavicama.

A priprema bradavica za dojenje spada u nešto za šta sam prvi put čula daleko nakon što sam završila sa dojenjem. Ja mislim da je to jedna od smešnijih stvari za koje sa čula šta više. Mislim da ih priroda pripremi, nikakva ekstra akcija.

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.6.2011 9:16:48   
Anoniman
nama je patronazna u skolici rekla da bi trebalo da tokom tusiranja masiramo grudi kruznim pokretima, izvlacimo bradavice kome su uvucene i posle toga ih lepo namazemo kremom. ako se desava da nam curka kolostrum, onda obavezno detaljno ciscenje bradavica. prosle nedelje nam je gledala bradavice i rekla mi je da su mi super, vec su formirane.
ja sam ovde na rr cula tu pricu da grudi ne treba dirati, kao ni stomak, jer moze izazvati kontrakcije, ali mislim da to nema veze. ja uzivam kad mazim stomak, a uziva izgleda i moja user posted image jer cim ga dodirnem on postane nekako meksi, a beba se odmah javi!

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.6.2011 9:24:17   
Ana RR
I ja stalno mazim stomak, ne mogu odoleti user posted image

A nama je babica u školici rekla da nikako ne mažemo bradavice kremom već da ih posle tuširanja malo grublje istrljamo peškirom.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.6.2011 9:58:37   
marija32
Cini mi se da se bradavice tretiraju tek pred kraj trudnoce, jer to moze da izazove kontrakcije.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.6.2011 10:09:29   
Klarita
Jeste, meni je izazvalo kontrakcije pa sam pila utrogestanuser posted image
Mene su tesili lekari kao ce sve biti u redu kad se porodim (nemojte da se plasite, ne zelim da ijednu od vas plasim ili uznemirim) ali kad sam se porodila otkrili su mi genetski uvucenu bradavicu, za koju su tvrdili da ce se "izvuci" jer bila je uvucena i koju su masirali svi pocevsi od ginekologa, pedijatra, hirurga, babice pa preko cistaciceuser posted image user posted image user posted image
To je da se upiskis od bola...dok jedne noci nije dosao ginekolog (skolski drug moje tetke) i rekao mi ajd' ti sine sa mnom na UZ , pa kad su videli o cemu se radi...od dojenja user posted image nista...odmah injekcije i podvezivanje...moja skoro depresijauser posted image ...zar ja da ne dojim svoje cedo???? Ali sta je tu je...neka su nam sva decica ziva i zdrava...

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.6.2011 10:13:38   
Olga75
znam dosta zena koje su dojile i sa uvucenim bradavicama preko silikonskih
a to sto Klara nije sikila , vazno da je ona zdrava a emocionalni kontakt se sa majkom uspostavlja i preko koze , mazenjem user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.6.2011 10:20:25   
Klarita
Hvala Olgauser posted image user posted image user posted image znam ja sve to ali me i dalje zaboli kad pomislim da nije dojena bebauser posted image
Meni nije samo uvucena jedna bradavica (obe su), nego je i ta leva koja je genetski uvucena sa veoma maliim uzanim kanalom, pa su se plasili da ne dodje do komplikacija...a, i posle 8 dana meni mleko nije kretalo, spricali me za svaki slucaj, da ne "jurne" a ja kuci sama, vec su hteli da nas puste iz bolnice a, zbog moje dojke nas toliko bili zadrzali...sve u svemu, sta je tu je, idemo dalje,neka su nam (ponavljam se) decica ziva i zdrava samo!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.6.2011 10:25:14   
New Mom

IZVORNA PORUKA: marija32

Cini mi se da se bradavice tretiraju tek pred kraj trudnoce, jer to moze da izazove kontrakcije.

Da, tek kada se uđe u 36.nedelju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.6.2011 10:26:09   
bokicans
Klarita moja, user posted image bitno da ti nju maziš i paziš,i da je ona voljena a protiv genetike se ne moze!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Priprema bradavica za dojenje
25.11.2011 22:59:02   
minam
Koju pumpicu za mleko da kupim? Razmišljam o Nuk-ovoj pumpici na baterije(struju) a ima i neka sl. Avent-ova. Slušala sam mnoge priče o problemima kad mleko neće da krene pa zato gledam da uzmem neku bolju..

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Priprema bradavica za dojenje
25.11.2011 23:00:42   
minam
Kakvi ulošci se nose u porodilište? Negde sam čula da nisu dovoljni oni standardni, ne znam koje da kupim???user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu minam)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Priprema bradavica za dojenje
25.11.2011 23:07:18   
Ana RR
Minam, posle porođaja se koriste mrežasti ulošci. Evo i teme o tome KLIK

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minam)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Priprema bradavica za dojenje
29.11.2011 11:07:01   
crazymama
i moja rana trauma je dojenje i problemi sa bradavicama, jer mene grudi bole na pogled od prvog trena kako sam zatrudnela... ustvari, ja imam bas lepe izvucene bradavice, tu nece biti problema, a patronazna mi je objasnila da beba treba ustima da zahvati ceo onaj braon krug okolo (areolu) i da napravi vakuum ustima, tako da joj vrh bradavice dodje na pola jezika, a ne na ustima, i da tada nece biti ni ragada ni bola. to dovodi do pitanja, ako je to pravilno, zasto se zene trude da izvuku bradavice?!user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Priprema bradavica za dojenje
29.11.2011 11:12:10   
Olga75
CM , zato sto nisu sve bradavice iste , moje su velicine zrna kafe , premale pa sam na pocetku koristila silikonske a i treba da ocvrsnu i da izdrze to stalo "maltretiranje "
ja sam negde od 30 - te nedelje na blaznice stavljala onako bogato pavlovicku i samo prislanjala na bradavice pre spavanja , nikad nisam imala ragae , niti nekih problema
da li je zbog te "pripreme "ili neceg drugog ne znam
u svakom slucaju one jesu izvucene ali su premale ( moje )


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Priprema bradavica za dojenje
20.2.2012 1:11:31   
ljubičica
Ja sam moje u prvoj trudnoći mazala lanolinom i kao nešto pripremala, ali to nije imalo nikakve vajde. Bradavice su mi stradale odmah po dolasku kući kada je Uroš počeo konstantno da sisa. Ali da nije bilo lanolina ja ne znam šta bih radila. Jes da smrdi kao staja, ali bole me uši, važno je da su mi se brzo oporavile. A sada ništa ne mažem i opet se uzdam u stari dobri lanolin.user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here