RE: Veličina garderobice... ?! (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Šta mi treba za novorođenče?



Poruka


lolic -> RE: Veličina garderobice... ?! (12.4.2012 14:05:50)

Zdravo svima...citam sad sve ovo i skroz sam zbunjena...sedmi sam mesec tek,ali vec sam pocela da kupujem.U svim prodavnicama bebi opreme u mom gradu sva garderobica je domaca proizvodnja.Sto se tice velicina ni ja nisam znala kako se to gleda jer mi je ovo prva trudnoca,ali zena u butiku mi je rekla da je najbolje da odmah kupujem vel.68 jer beba za mesec dana preraste 56,neke i 62,zavisi od velicine bebe na rodjenju,a moze da se desi da je samo malko vece ili sire sto je po meni ok jer ne vidim razlog da utezem bebu u nesto usko i knap...jedino one prve benkice sam uzela 62 velicinu,ali dokupicu i 68.Posto nisam iskusna ne mogu bas da razglabam o ovoj temi,tek za jedno cetri,pet meseci... [sm=jezicek.gif]




Lilla -> RE: Veličina garderobice... ?! (12.4.2012 14:45:50)

Oj, 68? [sm=zmeden.gif] Mislim da su ti brojevi isti kao i ovdje. H puni 5 mjeseci za par dana i nosi 68 velicinu (prije 10 dana imao 6,5 kg) tako da mislim da bi ti to bilo preveliko za prve mjesece. 62 i nekako. No ako je beba teska 5 kg na rodjenju onda je mozda ta zena u pravu [sm=smiley1.gif]




*Alexx* -> RE: Veličina garderobice... ?! (12.4.2012 14:50:16)

Koliko se sećam, Andrej je prvih mesec-dva nosio i ponešto 56.
62 je do 3 meseca, 68 do 6 meseci... Tako idu veličine (naravno, nisu sve bebe, a ni svi modeli po JUS-u).




Azra_ -> RE: Veličina garderobice... ?! (12.4.2012 21:31:56)

Mi imamo oko 6,5kg, dugacki 65cm, 3,5mes. i od skoro smo sa 62 presli na broj 68. Preveliko je kupovati 68. Moja beba je bila 3550 i 56 i broj 56 je nosila mesec dana...




Sanchy -> RE: Veličina garderobice... ?! (21.4.2012 17:00:56)

Ja sam i danas kupila malo 56 malo 62 posto vidim da su i ovde misljenja podeljena koji broj je najadekvatnije kad je u pitanju novorodjence...




Anoniman -> RE: Veličina garderobice... ?! (21.4.2012 23:17:04)

Mnogo zavisi i od proizvođača. Ariljski bodi 80 je Neveni komotan a Zarine 80 smo povukli jer su joj mali. Chicco 74 pantalone su duže od pantalona 80 iz Turbolimača...




Sesilija 83 -> RE: Veličina garderobice... ?! (22.4.2012 12:59:39)

e nervira me sto proizvodjaci ne postuju JUS znaci nijedan proizvodjac nema ispravne brojeve
Jedan bodi 56 joj je jos uvek super a jedan 74 nema sanse da zakopcamo ... mnog ome to nervira
I posle ispada da neznas ni koliko ti je dete pa mu kupis veliko...ili malo[sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Veličina garderobice... ?! (22.4.2012 13:49:42)


IZVORNA PORUKA: Lilla

Oj, 68? [sm=zmeden.gif] Mislim da su ti brojevi isti kao i ovdje. H puni 5 mjeseci za par dana i nosi 68 velicinu (prije 10 dana imao 6,5 kg) tako da mislim da bi ti to bilo preveliko za prve mjesece. 62 i nekako. No ako je beba teska 5 kg na rodjenju onda je mozda ta zena u pravu [sm=smiley1.gif]

Baš vala! 68 će novorođenčetu biti dekoltirano do pupka, a u onaj deo među nogama će da zapetljava pete.
Šta mislite, zašto se u poslednje vreme pojavila veličina 50? Sigurno zato jer novorođenčad nose 68.




vukosava -> RE: Veličina garderobice... ?! (22.4.2012 14:58:53)

Ja mislim da pre svega treba da znate koliki ste bili kao beba - oboje - i mama i tata. Velika je sansa da ce beba da bude ili jedne ili druge duzine. Npr. moje dete je bilo isto kao muz na rodjenju - 56.5 cm. Sve sto mi je mama poslala za bebe od 52 cm i 56 cm njoj je bilo automatski kratko (pretpostavljala je da ce biti kao ja - 51 cm). Kao i ovde sve sto je velicine "newborn". Nosila je broj 0-3 meseca prve dve nedelje (do 58.5 cm) i onda je presla u broj 3-6 meseci (do 66 cm). Ja licno mislim bolje da se kupi bar po jedno od svake velicine i kad se vidi kolika je beba onda u nabavku. Ja imam punu kesu garderobice - 35 bodija i odelaca u koje moje dete uopste nije moglo da udje ni sa nula dana.




Anoniman -> RE: Veličina garderobice... ?! (22.4.2012 20:49:00)

Zavisi i od toga koji je deo garderobe u pitanju. Nevena nosi pantalone 80, bodiće 86, zeke 92 a majice i suknje 74.




red3lilu -> RE: Veličina garderobice... ?! (7.6.2012 18:51:43)

svratila malo da se podsetim veličina i sad sam zbunjena...
sva sreća pa sam sačuvala sve Nidžine stvari pa ću se podsetiti, sigurna sam da sam kupovala sve stvari za nijansu veće u početku i nisam se prevarila jer mm ima jaaako duge noge i ruke, a takav se i bebac rodio..
nego, meni je nekako i logično da različiti modeli u istoj veličini budu drugačiji...isto kao i odrasli ni bebe nisu sve isto građene...(ja prva nisam po JUS-u)[sm=smiley36.gif] imam dobar primer kad uporedim mog malog i drugaricinog malog, 7 dana je razlika između njih... dok je moj bio mršav, a dugačkog tela i ruku i nogu, njen je bio sušta suprotnost sa debelim stomačićem, ručicama i nožicama i kratkog trupa...logično mi je da njih dvojica nisu nikada nosili iste modele garderobe, a veličine svakako jesu..




Sanchy -> RE: Veličina garderobice... ?! (7.6.2012 20:01:12)

Ja sam sve kupila 56 i 62 nista vece nemam ali ja mislim da ce 62 biti ok,bratanica je sad pocela da nosi 68 a napunila je sest meseci....




ishler -> RE: Veličina garderobice... ?! (7.6.2012 21:37:37)

Treba mi savet idem kod bebe koja ima tri meseca i oko 6,7kg,koju velicinu da nosim(moja beka je bila puno sitnija)?




New Mom -> RE: Veličina garderobice... ?! (7.6.2012 21:38:08)

To toliko zavisi! Meni nijedno nije moglo bukvalno od prvog dana ni blizu br.56 da obuku (uzimam C&A i H&M za merilo). Nosili su 68 prvih 6 nedelja zbog širokog povoja, i tada je to bilo knap. Rukavi jesu bili duži. Ćerka je onda po skidanju toga nosila 62 neke 3 nedelje, a evo sin ne može, sve mu se urezuje okovratnik koliko je zategnut, već smo nastavili 68. Sad ima 8 nedelja. Nisu mu ni rukavi dugački više.
KL je u avgustu te godine (tada je imala 3 - 3 i po meseca prešla na 74).




New Mom -> RE: Veličina garderobice... ?! (7.6.2012 21:41:00)


IZVORNA PORUKA: ishler

Treba mi savet idem kod bebe koja ima tri meseca i oko 6,7kg,koju velicinu da nosim(moja beka je bila puno sitnija)?

Kolja sada ima 7kg i br.68 je trenutno aktuelan.




cockic -> RE: Veličina garderobice... ?! (7.6.2012 21:54:56)

mi sad nosimo isto 68 a imali smo 6150 pre dve nedelje.ali je duga beba sa dva je bila 60 sad je sigurno i visa.mada mislim da sve zavisi od proizvodjaca kao sto rece NM.ja nemam neku odredjenu marku u zadnje vreme kupujem u panteru ko zivi u bg-u ,ima ih u jos dosta gradova zna ko su.i jako sam zadovoljna njihovim kvalitetom ali da nisu jeftini nisu.mislim za sopstveni brend da im je skupo ali po meni jako kvalitetno siju [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]ma koju god velicinu od 68 pa i 74 da uzme neko ne bi pogresio za taj uzrast ja sam u fazonu bolje malo vece nego tesno.




Sashica82 -> RE: Veličina garderobice... ?! (8.6.2012 11:23:40)

E ovako... Imamo 8 meseci i, mislim, 10 kg. Nosimo C&A bodiće vel. 92, i neke pantalonice domaće proizvodnje vel. 74. Toliko o veličinama...
Ja sve merim "odokativno" ili prislonim na dete.




ishler -> RE: Veličina garderobice... ?! (8.6.2012 21:44:49)

Hvala pretpostavila sam da je 68,ali nisam bila sigurna,pa bolje vece,nego manje.[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Veličina garderobice... ?! (8.6.2012 22:14:30)

Zavisi koji odevni predmet kupuješ: bodi uvek nosimo broj do dva veći nego pantalone, haljine rastegljive nosimo baš za naš uzrast a one nerastegljive za broj veće, pantalone bebi od tri meseca mogu da budu i veće a bebi koja puzi ne da se ne sapliće, majice možemo i broj manje... Ako je odeća za leto ja bih uzela 74 jer leti ništa ne treba da bude knap a 68 ne verujem da će moći do septembra da izgura.




Bebilina -> RE: Veličina garderobice... ?! (11.8.2012 0:57:25)

Sincic nam je rodjen sa 4440gr i 55cm i nista, ali bas nista nam 56 nije bilo taman. Htela sam da mu za poredjenje obucem sekin prvi kompletic (unisex) i nogice su mu bile povijene, oko guze nisam mogla da ga zakopcam, a rukavici 3/4 [sm=smiley36.gif]
To je bilo sa jednokratnom pelenom, sad kad smo u nasim pufnastim visekratnim i od vel 62 nam je ponesto kratko u torzu... Isli smo juce da kupujemo bodice 68 i garderobicu sto moze da se podesava- tregerasice, pantalonice bez stopica, bluzice, duksice i dzemperice. Uhvatio me nespremnu, mislila sam 56 i 62 ce nam trajati neko vreme. A pokloni su tek problematicni- moracu par stvari da menjam...
Al dobro, samo neka raste, kojoj mami smeta da ide u bebi shoping [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Veličina garderobice... ?! (11.8.2012 8:44:06)

Nama je odmah u školici rečeno da uzmemo 62/68.... Doduše ja sam dobila masu nasleđene garderobe i to onih veličina 0-3 meseca. E sad ne znam koliko to dođe, ali pošto je moj Miško bio 49cm mi smo morali i dvoje malenih štramplica da kupimo jer mu je sve bilo ogromno... Ovaj put sam opremljena za sve dimenzije [sm=smiley1.gif]




Pai Mei -> RE: Veličina garderobice... ?! (30.8.2012 10:29:59)

Ima li neka od vas savet koju velicinu skafandera uzeti bebi koja bi trebalo da se rodi u novembru, kaze dr da je malo krupniji, mada ja u to ne verujem : ), da mu traje ove zime, dakle da ga ne preraste za mesec dana, nego da izgura do aprila?
U pitanju je Beneton skafander, ako nekom to ista znaci, zbog velicina, jer su svuda razlicite a ja sam togalno zbunjena... Da li je ok da uzmem npr 68? Shvatam da ce mu u pocetku biti malo veci, ali je skafander zgodan za navlacenje jako, i za bebe je super, jer donji deo je kao iz jednog dela a moze se drikercicicma napraviti da ima i za svaku nogicu posebno...




anajid -> RE: Veličina garderobice... ?! (30.8.2012 10:33:43)

Pai Mei ja mislim da je to OK velicina svakako.Da mu ne bude na knap,a ako mu i bude malo veci u pocetku,pa sta ima veze,brzo ce ga dorasti.




maslackic -> RE: Veličina garderobice... ?! (30.8.2012 10:41:12)

i ja mislimd aje to ok velicina da uzmes da mu traje par meseci [sm=smiley1.gif]




Pai Mei -> RE: Veličina garderobice... ?! (30.8.2012 10:41:50)

Pa da, hvala anajid... Svesna sam da ne moze da mu bude ok i na rodjenju i za dva meseca i za sest meseci, trazim zlatnu sredinu : )




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>