RE: (ne)volim 90te - muzika (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


minavb -> RE: (ne)volim 90te - muzika (2.12.2011 9:27:57)

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Sećate li se podele - dizelaši i padavičari? [sm=smiley36.gif]

ja sam bila padavičarka na koju su se ložili dizelaši[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
elem, ajmo o domaćoj muzici.




dunja RR -> RE: (ne)volim 90te - muzika (2.12.2011 10:39:50)


IZVORNA PORUKA: gae_gr

Nesrećne devedesete... Ja sam devedesetih nosila uske somoske pantalone, karirane košulje i martinke, izlazila u KST, Dom Omladine, na Akademiju, u Crnu macu i Fest (vidi se da sam išla sam u Zemunsku)... A slušala sam širok repertoar: The Doors, Led Zeppelin,Deep Purple, Ramones, R.E.M., The Cure, Nick Cave, Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden, Alice in Chains, Faith No More... Mogla bih da nabrajam do prekosutra al mislim da ste stekli sliku...


Možda se i znamo [sm=smiley36.gif]




majathegreat -> RE: (ne)volim 90te - muzika (2.12.2011 10:59:27)

IZVORNA PORUKA: minavb

Đe si majo kućo stara?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]

Uvek u poslu, ali eto virnem u ove opuštajuće teme.




Leki 77 -> RE: (ne)volim 90te - muzika (2.12.2011 11:05:20)

Ja volim devedesete. Kraj osnovne, cela srednja, fakultet. Sjajan period koji uopšte ne poistovećujem sa haosom oko nas. Skroz mi je bilo OK da sedim na klupici u parku i pijem pivo.
Meni su devedesete Metallica Black album, iako sam kasnije više volela sva četiri prethodna.... RHCP Blood Sugar Sex Magic.... Green Day Dookie...Pearl Jam Ten... Soundgarden Superunknown... naravno Nirvana Nevermind....i da ne nabrajam.
Domaću muziku nikada nisam slušala, osim par bendova medju kojima bih izdvojila Gobline. Zaboravih da dodam da sam obožavala PTTB, Sex pistols, Ramones.... Dakle, svestrana sam[sm=smiley1.gif]
Devedesete su mi izlasci do zore, ponosno pokazivanje lične karte na ulasku na Akademiju, izlasci na KST...i dalje pamtim tematsko veče Angel dust na Akademiji...
Devedesete su mi svirke u Domu omladine i SKC-u....
Dakle, volim devedesete. Što se muzike tiče i dalje sam u njima.




dunja RR -> RE: (ne)volim 90te - muzika (8.12.2011 13:02:34)


Leki ove tvoje 90-te i volem:)




dunja RR -> RE: (ne)volim 90te - muzika (8.12.2011 13:05:29)

Setila sam se pesme koja me najviše asocira na tu muziku koju ne volim:

TEK JE 12 SATI - ET




vukosava -> RE: (ne)volim 90te - muzika (8.12.2011 13:40:57)


IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Sećate li se podele - dizelaši i padavičari? [sm=smiley36.gif]


Pozdrav od padavice [sm=smiley36.gif]Ja sam celu srednju i fakultet provela u matrinkama kolika sam padavicarka. Cak i sad idem na posao u matrinkama kad je zima, sta ces navika je navika




branki* -> RE: (Ne)volim 90te - muzika (20.11.2016 12:02:36)

jaooo,ja sam volela ove pesme kad sam bila klinka i devojcurak.posle su tu kuziku proglasili sundom i onda smo svi kao slusali rok i underground,ne daj boze da te neko cuje da pevusis dr igija i fanki dz[sm=smiley36.gif]sad,uvidjam da su te pesme bile i te kako super i ostavile trag u jednom vremenu.ponekad ih pustim opet i slusam,vrate me u neko davno vreme rane mladosti.




choopa choops -> RE: (Ne)volim 90te - muzika (21.11.2016 1:27:49)

Slušala [sm=smiley36.gif] To se kod nas slušalo na svim mjestima na koje se izlazilo i na svim žurkama. S ove tačke gledišta, užasna je muzika, ali šta ima veze. Ja mogu da slušam baš sve osim ovih novokomponovanih turbofolk ibarska magistrala melodija, nekog teškog metala i dalmatinskih klapa. Znači ostalo skoro sve.Mislim mogu i ovo, ali nakon 10 minuta potonem [sm=jezicek.gif]

Inače, asocijacija na 90-te su mi:

2 Unlimited - No Limit (1993)
2 Unlimited - The Real Thing (1994) HD
Dr. Alban - It''''s My Life
Ace of base
I tako dalje...

Da, da ne zaboravim

Lambada [sm=smiley36.gif]




Dora89 -> RE: (Ne)volim 90te - muzika (1.3.2018 0:19:13)

Volim. I domaću, i stranu iz tog perioda, svaku na svoj način. Ta muzika je, prosto, bila prilagođena vremenu. Uz drugačiju muziku ne bismo pregurali te godine




mama Jo -> RE: (Ne)volim 90te - muzika (1.3.2018 7:57:52)

Dora, tu ima istine - da uz drugaciju muziku ns bi pregurali te godine 😂
Sad mi je sve to urnebes, cirkus i presmesno... tada sam prihvatila i veoma gotivila, iako sam bila bas mala 😊




gagana83 -> RE: (Ne)volim 90te - muzika (1.3.2018 8:21:42)

Ja sam vecito kudila tu popularnu muziku 90ih, ali kad to uporedim sa ovom muzikom sto slusaju danasnje mladje generacije, pozelim da se vrate devedesete(naravno, samo sto se muzike tice). Sto bi se reklo, i od goreg moze gore.




vocicana -> RE: (Ne)volim 90te - muzika (1.3.2018 8:26:18)

Ima stvari koje i dan danas volim da cujem. U tom periodu, kako je strasan bio, imala sam neki kasetofon u sobi, slusala neku lokalnu radio stanicu sa zeljotekom, ima dobrih stvari.
Gagana u pravu si, ja sam zbunjena bila na proslavi povodom nove godine, pitala sam se nekoliko puta, sta je bre ovo, prvi put cujem ovakvu pesmu.




gagana83 -> RE: (Ne)volim 90te - muzika (1.3.2018 8:34:05)

Evo sad sam kliknula na najpopularnije pesme na You Tube na nasem podrucju. Mc Stojan i neka Aleksandra imaju 14 miliona pregleda [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] Dejan Matic 12 miliona. Pa neka Tamara Milutinivic 13 miliona pregleda. Gospode! Jos sam se presla pa pustila pesmu - Bolje da se ljubimo, nego da se ljutimo, ludilo da glumimo... [sm=smiley19.gif]

Jao Voci, zeljotekaaa, potpuno sam zaboravila. Pa cekam omiljene pesme da ih snimim [sm=smiley1.gif]




vocicana -> RE: (Ne)volim 90te - muzika (1.3.2018 8:50:38)

Vidis 😉, pozdravljali smo se, kao parovi, trazili odredjene pesme da cujemo.
A ko je Stojan[sm=zmeden.gif]?
Ja sam obozavala dugo i dan danas volim da cujem Iggy-ja i ...:" Nocas pada kisa, sve jace i jace ...kao da Bog nad nama place , ko da zali trenutke neke...tako daleke...kapnpo kap, tragove brise, ono sto smo bili, a nismo vise , jedna ljubav iz srecnih ljudi dvoje, ne postoje"...




Dora89 -> RE: (Ne)volim 90te - muzika (1.3.2018 8:56:08)

Da, današnja muzika još gora po vrednostima koje se plasiraju u tekstovima.




Srecko47E -> RE: (Ne)volim 90te - muzika (2.3.2018 0:36:14)

Onako.Volim ..




branki* -> RE: (Ne)volim 90te - muzika (11.6.2020 19:46:45)

obozavam[sm=bravo.gif]
i starne i nase...super mi je osecaj dok slusam tu muziku,to mi je merodavno.
mobi dik,slusala neki dan,sve kompet..




dejan1 -> RE: (Ne)volim 90te - muzika (20.6.2020 3:35:21)

Da, mobi dik, uvek odličan.Ovo ostalo, sa vremena na vreme.




bikicaV -> RE: (Ne)volim 90te - muzika (21.6.2020 22:31:27)

Meni se dopada muzika. Setim se vrrmena. Nekog perioda zivota.




mama Jo -> RE: (Ne)volim 90te - muzika (21.6.2020 22:33:36)

Bila sam tada mala, ali slusala sam i domacu i stranu scenu.. Tada sam obozavala, sada, naravno, bih dosta togaeliminisa ali uz dosta toga bih rado djuskala 😊




gagane -> RE: (Ne)volim 90te - muzika (22.6.2020 6:10:19)

Volem, slusala i uzivala. Ne svidja mi se sad njihovo prepevavanje po klubovima.




Srecko47E -> RE: (ne)volim 90te - muzika (3.11.2023 10:22:34)

Ja volim devedesete.
Ne uvek ,u smislu muzike,ali na zurkama i nekad mi je ok,.
Ima tu lepih pesama.




flamingos -> RE: (ne)volim 90te - muzika (3.11.2023 10:47:38)

Volim.Odrastala sam u tim godinama.Muzika je super,barem što se mene tiče.




Srecko47E -> RE: (ne)volim 90te - muzika (3.11.2023 10:50:52)

Mnogo bolja nego ova muzika danas,tj muzicki pravac ili pod sta vec da grupisem.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>