RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Maraj -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (15.6.2018 7:54:01)

Ja nidam videla. I sad me kopka sta si pisala [sm=smiley4.gif]




mama Jo -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (15.6.2018 7:57:30)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ja nidam videla. I sad me kopka sta si pisala [sm=smiley4.gif]


Kako sam brzo iskucala nisam ni videla da sam iskucala psovku zescu, spojila mi se neka slova i uzas.... poslacu ti u pp [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (15.6.2018 8:15:08)

Pa šou [sm=smiley36.gif]
Nego ljiso, kako ste danas




Misha i Ljisha -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (15.6.2018 9:06:07)

Podoji vec danima nisu ok. Vriska stenjanje i rezanje na sisi ali on je ok dobar deo dana. Nocas je pravio frku kao i sto sam mislila da ce biti zbog gasova, i jutros u 4 ali se probudio raspolozen




Misha i Ljisha -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (1.9.2018 20:44:25)

Batke kaki svaki dan vec neko vreme. No kaka mu je zelena. Juce je cak dva puta kakio oba puta zeleno I retko. Danas zeleno i redje i sluzavo i smrdljivo.sve gore i gore. Pati se i to da izbaci. Rekla sam dr.pokazala joj sliki. Maslinasto zelene retke kake i kaze ona to je od gladi. On vise ne sisa. Jeste smanjio kolicinu koju pije. Ali npr danas je popio dve pune doze ostalo sve manje no obicno. Ja znam da je kaka zelena kao zabokrecina kod dojenij beba ako su gladne ali on ne sisa l vec 10 dana. Sad se brinem sto mu je kaka takva. Nemoguce mi je da mu je sisa bas toliko znacila da mu kaka bude normalna. Von kaze njenom malenom je zelena ali gusca.
Jel se desilo nekom da beba ima tako tamno maslinasto zelena kaku?




Maraj -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (2.9.2018 17:44:51)

Ljiso mom L je bila pa sihurno mesec dana ako ne i vise. Sve je bilo ok. Nosili i stolocu na analizu. Dr nam rekla da uradimo rota a adeno virus preko stolice. Sve bilo ok
Ne znam zasto al L je imao period kad mu je bila stolica zelene boje. Davala sam mu i probiotik. Proslo samo od sebe




Misha i Ljisha -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (3.9.2018 0:07:26)

Ali ti si dojila L ne?
Danas sam smirena ne lupaju me tripovi kao juce al danas nije ni kakio. Cudno jer mu se bas zaredjalo prethodnih par nedelja




Maraj -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (3.9.2018 8:13:08)

Ljiso nisam na pocetku.
Nisam imala dovoljno mleka. Carski rez. Prva trudnoca....
Uglavnom dojila sam ga pa sam mu davala hipp mleko. Postepeno sam izbacivala ad mleko i dojila ga do 22.meseca.
Ali tad kada je imal zelenu stolicu bio je i na af mleku i na dohrani
Nemam pojima zastobse javila ta zelena stolica. Glavu sam lupala. Gledala slike te stolice gladi. Ma nije to. Jednostavno kako je doslo tako je i proslo




mama Jo -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (3.9.2018 8:23:19)

Ljisho, i mi smo imali zelenu stolicu kojoj nismo utvrdili uzrok... trajala je oko 2 meseca sigurno, recimo od 2.do 4.meseca.... ja sam bas sizela od toga. I ovde sam vise puta pisala pa su me mame umirile, i odvratile od namere da nosim na analizu. Dr sam nekoliko puta spominjala ona je bila uvek u fazonu- ma kakva analiza, ma ne to raditi.Nismo do kraja ni odneli.Mojoj U je recimo 3-4 dana zelena stolica, pa jedan dan super zuta, pa 2 dana zelena, pa zuckasta...Tako u krug




Misha i Ljisha -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (3.9.2018 21:42:38)

Nakon onih uzasnih smrdljivih zelenih stolica konacno danas dve zute[sm=bravo.gif] juuu preprasile me te kake. Izrm ti roditeljstvo kad non stop gkedas u govanca[sm=smiley36.gif] da mi neko reko....




Dunjina.mama -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (5.10.2018 15:08:28)

Ima li neko iskustva sa prolivom kod bebe stare 2 mjeseca? Koji su simptomi? Hvala unaprijed




Maraj -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (5.10.2018 16:55:22)

Ljiso [sm=bravo.gif] rekoh ti ja. I kod nas je proslo samo od sebe

Dunjina mama jel dajete probiotik bebi? Koliko ima stolica dnevno?
Ja moju bebu od 2 i po meseca iskljucivo dojim tako da nama jesu redje stolice




Dunjina.mama -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (5.10.2018 18:25:27)

Dajem joj waayu probiotik na preporuku pedijatra, zato sto Dunja ima grceve. I samo je dojim, ne pije nista niti koristimo prehranu, znaci samo dojenje. Nije joj stolica previse vodena ali jeste tecnija u odnosu na prijasnju njenu stolicu ali ima i sluzi. 1 ili 2x ima stolicu, ponekad zna i do 3-4x ali to je rjedje. Hvala na odgovoru 😊




Maraj -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (5.10.2018 19:22:10)

Ma to je ok. Tako je i kod nas. Ja mojoj dajem bio gayu




Dunjina.mama -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (6.10.2018 9:18:28)

Maraj znate li mozda kod bebe koju muce grcici jel to stvara poteskoce bebi da kaki? Dunja ima grcice i lako izbacuje gasove iz sebe, ali se bas muci kada treba da kaki. Hvala vam 😊




Maraj -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (9.10.2018 14:52:43)

I moja S nekad teze kaki. A stolica joj je redja. Tako da se nekad zapitam kako je muci stomak kad je stolica retka [sm=smiley1.gif]
Sigurno da ima veze grcevi sa praznjenjem creva




Dunjina.mama -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (10.10.2018 14:50:26)

Zna li mozda neko sta predstavljaju zrnca u stolici kod bebe?




mama Jo -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (10.10.2018 16:10:46)

Ako su onako kao sastavni deo stolice - to je sasvim normalno




Maraj -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (10.10.2018 16:52:17)

Normalno je. I moja beba je dojena i ima belicaste gromuljice u stolico




Rosita -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (10.10.2018 17:28:06)

I poželjno je.




jess021 -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (10.10.2018 22:07:42)

Koliko znam, to su masnoce iz mleka.




Maraj -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (8.11.2018 17:50:33)

Mi imamo "problem"
S ima skoro pa 4 meseca. Danas je 8.dan kako nije kakila. Nikad se ovo nije desavalo do sad....kako je napunila 3 meseca prvo se desilo da nije kakila 3 dana, pa 4 dana, pa sad evo vec 8 punih dana-nista. Davala sam joj caj od kamilice. Ne pomaze. Pitala pedijatricu ona kaze da joj ne dajem nista. I rekla da joj krenem sa dohranom. Da kad krene da jede da ce se srediti stolica. Ja ne bi krenula jos sa dohranom. Rano mi je. I dalje samo sisa...sta da radimo[sm=zmeden.gif]




milicicak -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (8.11.2018 18:04:08)

Maraj, sacekaj jos sutra pa joj daj cepic.
Iz mog iskustva, cvrsta hrana dodatno remeti stolicu i cesce izaziva zatvor nego uredno praznjenje creva. Ne mislim da ce uvodjenje cvrste hrane resiti problem




Maraj -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (8.11.2018 18:16:41)

Meni je i rano da sa 4 meseca krenem. Svakako ne uvodim jos dohranu. Za sad samo sisa i eto sto sam joj dala kamilicu. Ali efekta na creva nije imala. Ne znam ni kako se koriste ti cepici...pretpostavljam samo. Nesto mi ovo vec mnogo. 8 punih dana kako kakila nije.




Maslacak15 -> RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi (8.11.2018 18:28:48)

u pravu je milicicak, dohrana samo zatvara. I mi smo imali slicne epizode. ja sam par puta dala glicerolski cepic. I odmah bi kakila od njega. Ali dok je samo sisala imala je cak itada u principu retku stolicu. Znaci i posle nedelju dana to nije bilo cvrsto. Posle uvodjenja cvrste hrane menja se i stolica odmah. Ja nisam uvela dohranu na vreme i sad imam bas grozan problem da apsolutno odbija bilo kakvu. Nece ni da lizne bilo kakvo AD mleko. A htela bi da pocnem da je prebacujem posto mi je 10 puta dojenje na dan stvarno mnogo iscrpljujuce. Ali to je druga tema....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>