|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:25:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: usamljena

Ja imam ovu "lezaljku", kao na prvoj slici koju je postavila Tasha. I ja je koristim od kad je Una napunila 1 m. Mislim, i ranije bih ali nismo znali za to. Ja samo stavim pamucnu pelenu preko, da joj nije hladno i da se ne klize. Kad joj perem glavu stavim vatice u usi i malom salicom posipam vodu. Meni je zaista prakticno i okupam je za nekih 3 -5 min


vatice u usi>????
kakva dobra ideja, covece!!!!
Hvala usamljena!


(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:26:04   
Anck Su Nmaun
Naj vise imam strah od kupanaj bebe kad se rodi ... jednom drzis drugom kupas user posted image user posted image user posted image ...  videla sam da je super stvar samo neznam da li je preporucljivo za novorodjence?


Na ovo mislim....

IZVORNA PORUKA: eugenija


user posted image





< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 28.1.2010 14:31:09 >

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:29:42   
Lu
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: usamljena

Ja imam ovu "lezaljku", kao na prvoj slici koju je postavila Tasha. I ja je koristim od kad je Una napunila 1 m. Mislim, i ranije bih ali nismo znali za to. Ja samo stavim pamucnu pelenu preko, da joj nije hladno i da se ne klize. Kad joj perem glavu stavim vatice u usi i malom salicom posipam vodu. Meni je zaista prakticno i okupam je za nekih 3 -5 min


vatice u usi>????
kakva dobra ideja, covece!!!!
Hvala usamljena!



A meni ORL rekao da djetetu nikada ne stvljam vatu u uši i da mu perem uši šamponom i ispirem tušem.
U svakom slučaju posavjetujte se sa pedijatrom.. ili već jesteuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:34:41   
gagins
Mi smo koristili kupko od prvog dana kako smo izasli iz bolnice,tako da ga i sada planiram koristiti.Ruke slobodne,beba zadovoljna,kupanje zacas gotovo!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:36:22   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: gagins

Mi smo koristili kupko od prvog dana kako smo izasli iz bolnice,tako da ga i sada planiram koristiti.Ruke slobodne,beba zadovoljna,kupanje zacas gotovo!


Supeeer user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image A kako si zastitila bebi pupak kad lezi na kupku?

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:36:33   
usamljena
Ne znam zasto ne bi bila? Ako neko ima sa vise iskustav neka se javi, vise glava je pametnije. Manja beba se nece bas mnogo vrpoljiti, glava je odignuta, ... Ama to ti je samo da pokvasis bebu, kao da je ona prljava user posted image Nista mnogo, malo vode i to je to. Ja prvo kvasim ruke, onda pupu, pa none. Glava je zadnja. Kad operem nonice stavim pelenu platnenu dok operem glavu, cisto da ne bi zeznuli pupu, bojimo se da ne nazebe. A vaticu u usi jer se voda nekako probije do njih, a sam ne mozes drzati oba tako da mi je to prakticno. I naravno jos i dlanom pokusavam zastiti usi kad sipam vodu.

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:38:57   
*Alexx*
Zašto vata u uši?
edit: sad sam videla da si odgovorila. Ja nikad nisam Andreju štitila uši.


< Poruku je uredio Alexx RR -- 28.1.2010 14:39:37 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:40:07   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Lu RR

A meni ORL rekao da djetetu nikada ne stvljam vatu u uši i da mu perem uši šamponom i ispirem tušem.
U svakom slučaju posavjetujte se sa pedijatrom.. ili već jesteuser posted image


Meni su rekli da voda ni u kom slucaju ne treba u usi! Upale i to ...user posted image user posted image user posted image user posted image A ko ce im znati?! Svi govore drugacije. Ja samo nakon kupanja na prst stavim bebi ulja i namazem po skoljci bas zbog vode, tako mi receno. Mozda je i greska user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:40:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Zašto vata u uši?


pa kontam da se zastite usi...posto voda ne sme u usi da udje bebi..
beba moje drugarice imala upalu uva...bolno katastrofa..
ovo je meni idealan nacin da zastitis usi...i jos plus pazis dok kupas

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:40:57   
gagins
Supeeer user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image A kako si zastitila bebi pupak kad lezi na kupku?


Nama je pupak otpao dan posle izlaska iz bolnice,taman je patronazna kupala dete tada!
Koliko znam nas su ucili u skolici i patronazna mi je tako pokazala da beba se kupa od glave,prvo lice,kosa,vrat,ruke,telo pa tek na kraju guza i noge!I onda se ispira cela!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:41:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Naj vise imam strah od kupanaj bebe kad se rodi ... jednom drzis drugom kupas user posted image user posted image user posted image ...  videla sam da je super stvar samo neznam da li je preporucljivo za novorodjence?


Na ovo mislim....

IZVORNA PORUKA: eugenija


user posted image






Anck, meni je ovo obavezno...videla sam kako se koristi i strava je.
cene su od 350 do 410...zavisi kako gde.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:42:06   
Anck Su Nmaun
Nisam ni ja dosad videla da stavljaju vatu..ali neskodi..sto da ne stavimo???

Pogotovo kad bebu ispiraju okrenu je na stomak pa sipaju vodu .... ali mislim da svakako malo vode udje?!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:43:10   
usamljena
gagins i ja sam tako kupala na pocetku, onda mi je strina rekla da kupam obratno jer je glava osetljivija. Poslusala sam je jer je ona kupala mene a sad i svoju unucad.

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:45:39   
Lu
IZVORNA PORUKA: usamljena

IZVORNA PORUKA: Lu RR

A meni ORL rekao da djetetu nikada ne stvljam vatu u uši i da mu perem uši šamponom i ispirem tušem.
U svakom slučaju posavjetujte se sa pedijatrom.. ili već jesteuser posted image


Meni su rekli da voda ni u kom slucaju ne treba u usi! Upale i to ...user posted image user posted image user posted image user posted image A ko ce im znati?! Svi govore drugacije. Ja samo nakon kupanja na prst stavim bebi ulja i namazem po skoljci bas zbog vode, tako mi receno. Mozda je i greska user posted image user posted image user posted image


Ne znam zaista ,ja nisam nikada štitila uši,samo pupak rukom.
Nemoj me uzimati zdravo za gotovo ali evo prije petnaestak dana mog je Roka zabolilo uho da je vrištao i odmah sam ga odvela i isprali mu,nakupilo se unutra i napravili se čepići.
Više ga nije bolilo nakon toga.
Tada su mi naglasili ovo obavezno pranje i ispiranje tušemuser posted image

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:46:32   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Lu RR

A meni ORL rekao da djetetu nikada ne stvljam vatu u uši i da mu perem uši šamponom i ispirem tušem.
U svakom slučaju posavjetujte se sa pedijatrom.. ili već jesteuser posted image


IZVORNA PORUKA: OTI

pa kontam da se zastite usi...posto voda ne sme u usi da udje bebi..
beba moje drugarice imala upalu uva...bolno katastrofa..
ovo je meni idealan nacin da zastitis usi...i jos plus pazis dok kupas



Evo vidite, i vi imate razlicite informacije. Sta je sad pravilno?! user posted image


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:47:20   
gagins
Tvoje dete,radis kako hoces,a ako je temperatura u sobi odgovarajuca ne vidim zasto bi se dete prehladilo!Ali ja misli da je to pogresno!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:49:00   
usamljena
Ojjjjjjjjjjjjjjjjjj zeno ne ljuti se!
Sad ces i ti kao ona , na nekoj tamo temi ... Ljubim te! Pracu je od glave, samo se ne ljutiuser posted image  user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:49:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagins

Tvoje dete,radis kako hoces,a ako je temperatura u sobi odgovarajuca ne vidim zasto bi se dete prehladilo!Ali ja misli da je to pogresno!


mislis na vatu u usima
ili redosled kupanja: glava pa na dole ili obrnuto???
o cemu je rec?

(odgovor članu gagins)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:50:05   
*Alexx*
Ali ako staviš bebu na kupka, onda voda i neće biti u ušima. A kad je beba na stomaku za ispiranje, voda svakako ne ulazi u uši. Mislim, ja sad razmišljam kako kupamo Andreja, pa pišem user posted image
Meni je samo u glavi kako ne mogu da izvadim tu vatu posle kupanja... Još ako se pokvasi, pa sprečava da voda izađe iz uha... Uh!


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:50:32   
gagins
Nisam se ljutila uopste,samo mislim da je pogresno!Radi ti draga kako hoces!user posted image

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:53:42   
gagins
mislis na vatu u usima
ili redosled kupanja: glava pa na dole ili obrnuto???
o cemu je rec?


Mislim na kupanje,bebe se kupaju od glave na dole!
A to za vatu nikad cula,ja mojoj cerki nisam nikada stavljala vatu u usi,a posle kupanja ako i udje voda ocisti se sa stapicem i to je to!

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:55:06   
Lu
Prije su se djeca mnogo više pazila da se ne prehlade ili dobiju neke upale,ne kažem da ne trebaju danas,ali to je zbog toga što se možda grijala jedna prostorija i kad okupaš bebu moraš ju nositi u drugu hladniju i naravno da će nagla promjena temperature utjecati na tek okupanu bebu.
Kažem,možda je to jedan od razloga i možda nemamo svi iste uvjete u kući,recimo kod mene su sva vrata širom otvorena i svugdje je ista temperatura tako da nema problema.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:56:37   
gagins
Sad smo vec otisle od teme!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:57:13   
engimengi
Deset godina kupam bebe i nikad nisam stavljala vatu u usi niti je nekoj bebi to smetalo,a kupam bez kupka,samo pupak malo zastitim rukom!!Mislim da se vata natopi vodom za vreme kupanjauser posted image neznam ja nebih!!

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Rekviziti za kupanje
28.1.2010 14:58:58   
gagins
Mislim da  se beba samo brise vlaznom pelenom dok pupak ne otpadne,ali to sad stvarno ne mogu da tvrdim posto ja sa pupkom nisam imala nikakvog kontakta!

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here