RE: Pustite da sami biraju prijatelje (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (23.2.2018 9:44:34)

HAHAHAHA pametnica!




Srecko47E -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (23.2.2018 10:14:25)

Deca su cudo.Iznenadim se kako odraslo razmisljaju ponekad.




mama ivane -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (16.5.2018 17:43:22)

Ja licno gledam skim se druzi moje dete jer ima dece koja su nevaspitana i bezobrazna i nebih zelela da ponovo dodjem u situaciju da se cupam za kosu sto nisam na vreme reagovala, iz iskustva to kazem nije nesto strasno bilo ali bolje sada spreciti




mama Jo -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (16.5.2018 19:09:18)

Ovo posebno treba nadzirati u periodu puberteta.




mama ivane -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (17.5.2018 12:29:05)

I kada su mala treba paziti skim ti se dete druzi, jer dete moze da pokupi dosta negativnog od drudog deteta.




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 8:49:28)

Imamo problem sa komsijskim detetom, i ja sam sad svojim delovanjem povecala problem, pojedoh se ziva




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 8:52:51)

To traje otkako su se rodileNikako da budu drugarice u pravom smislu reci tu nesto ne funkcioniseTj funkcionice kad noja I popusta i radi kako ova hoce jer ova stalno ponavlja ja sam starija od tebe moras da radis kako ja kazem, moja soba moja pravila, moje dvoriste moja pravila, moj pas ja mogu da ga mazim, moja sestra samo ja mogu da lricam sa njom... Svako druzenje je svedeno na minimum na ravno dok nisu porasle. Sad su 2 razred i vec se druze na ulici sa decom, veliki su. 




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 8:57:24)

Pre nekih 3 nedelje su se igrali lastisa kod te devojcice u dvoristu i ona je izbacila moju I kija je pocela da brani druga. Pozvala sam njenu najku i rekla da ce pauzirati druzenje zbog toga. Odgovor je bio da nije tacno da je izbacena pitala je ona svoje dete sta se desilo i sto je moja I otisla kuci. Naravno dobila je samo polovican odgovor u kome je samo moje dete krivo a njeno nije. I ppred toga sam rekla da se vise nece druziti.




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 8:59:07)

Ali noje ludo dete nastavi da ae druzi jer kad su u ulici svi zajedno sta drugo da radi. Ok, ajde prihvatila sam. Rekla ne upustaj se u rasprave sa njom sklanjaj se.




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 9:01:26)

Posle nekoliko dana u skoli je ova pocela da ogovara noje dete kod drugih, te smotana je nepretna dosadna ne ume da servira u odbojci i da se ne druze sa njom, to dodje do moje I koja odma ode da se raspravi. Kad su se suocile ova druga kaze da to nije ona rekla nego druga devojcica A, moja I ode kod A da je pita, onda A kaze nisam ja nego ona druga, pa ody da se suoce sa onom ali uciteljica he usla u ucionicu pa se to tako zavrsilo. 




vonavoj -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 9:03:38)

Uvek je toga bilo,samo sto roditelji nisu toliko znali,mesali se..bila je puna ulica i uvek je neko naredjivao,vodja..i sad ima takvih..moje nisu takve,isto prolaze kao i tvoja..neka se bore same. Samo ne dam da slepo slusaju ako nesto nije u redu,a naredjuje.




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 9:05:09)

Vrhunac je prekljuce kad sam otusla da zovem I na rucak i ona uplakana izletela kaze mi posvadjale smo se, ja pitam tu devojcicu zasto ona sleze ramenima i smeje se. Kazem joj nije lepo da se svadjate i da ti izbacujes nekoga iz dvorista i ogovaras po skoli. Potrudi se da budes dobra drugarica i da se ne raspravljas stalno sa svima.Naravno to je rekla svojoj mami koja me odmah pozvala da mi kaze da bisam imala pravo da bilo sta kazem njenom deteu jer ona dete vaspitava izmedju 4 zida i da ne placa nikome da joj vaspitava dete. Mnogo sam pogresila, ubi me kajanje... 




vonavoj -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 9:07:53)

Kakva majka,takvo dete,i majka bi odmah u raspravu..mozes misliti sta si joj rekla..




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 9:08:09)

I tu je njena mama urlala na mene preko tel, najgore sto sam i ja spala na to da i ja povisim ton, ma haos...




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 9:10:46)



IZVORNA PORUKA: vonavoj

Kakva majka,takvo dete,i majka bi odmah u raspravu..mozes misliti sta si joj rekla..


Jao Von, ubih se od razmisljanja i brigeNije trebalo detetu to da kazem a opet biko nikad se nije mom detetu izvinio za sve histerije i traume koje je prezivljavala od te male proteklih godina. I moja I uvek kaze ali mama ja cu opet biti kriva za sve. Jer tako uvek bude, nije nikad ta mala kriva uvek njijoj druga deca nesto nazao urade




Ana RR -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 9:19:40)

Ivanka [sm=smiley31.gif] neka si rekla, sad te grize savest ali kada se ohladiš shvatićeš da si bila u pravu. Da, deca treba sama da se izbore ali mislim da dođe momenat kada moraš da reaguješ ako ni zbog čega drugog a ono zbog svog deteta, da vidi da si tu za njega i da mu veruješ.




milicicak -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 9:20:27)

Ivanka, a sta tebe muci? To sto si tudjem detetu rekla da se ne ponasa lepo ili sto si se na kraju svadjala sa detetovom mamom?
Ako je ovo prvo, mislim da nemas razlog da se jedes, moj stav je da je duznost svakog odraslog da ukaze detetu na neprimereno ponasanje.
Ako je ovo drugo onda ne znam sta da ti kazem osim da prekines komunijaciju sa doticnom. Ima ljudi koji u svemu traze povod za konflikt a takvi ti ne trebaju.
A ako mislis da si produbila problem izmedju I i te devojcice mozda bi trebalo da se povuces i pustis I da sama to resi. Koliko vidim, ona ne da na sebe




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 9:23:14)



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ivanka [sm=smiley31.gif] neka si rekla, sad te grize savest ali kada se ohladiš shvatićeš da si bila u pravu. Da, deca treba sama da se izbore ali mislim da dođe momenat kada moraš da reaguješ ako ni zbog čega drugog a ono zbog svog deteta, da vidi da si tu za njega i da mu veruješ.


Anci mene to i jede, sto sam detetu rekla a niko od njenih nije bio prisutan, pa je ispalo da sam napala dete koje ne moze da se brani. Ma svasta mi njena majka rekla, kako ljagam na fb, a ona se pronalazi u svakom mom komentaru na Detinjarijama ili Zelenoj ucionici




vonavoj -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 9:33:32)

Nista lose detetu nisi rekla,i ja bi rekla. Mrzim male a velike,oponasaju roditelje i daju sebi za pravo svasta danasnja deca...A sa njom nema razloga da se raspravljas,imas pravo da kazes,pobogu,nisi je udarila.Nemoj da se kajes,nema razloga,samo sad treba tvojoj objasniti kakp da se ponasa sa njom,zasto da pati zbog nekoga.




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 10:04:08)



IZVORNA PORUKA: vonavoj

Nista lose detetu nisi rekla,i ja bi rekla. Mrzim male a velike,oponasaju roditelje i daju sebi za pravo svasta danasnja deca...A sa njom nema razloga da se raspravljas,imas pravo da kazes,pobogu,nisi je udarila.Nemoj da se kajes,nema razloga,samo sad treba tvojoj objasniti kakp da se ponasa sa njom,zasto da pati zbog nekoga.


Za njenu mamu to je napad na njeno dete a njeno dete sme svima svasta da kaze, da ih vredja i omalovazava, ona je uvek najbolja a ostali su neznalice, smotani dosadni
IZVORNA PORUKA: vonavoj

Nista lose detetu nisi rekla,i ja bi rekla. Mrzim male a velike,oponasaju roditelje i daju sebi za pravo svasta danasnja deca...A sa njom nema razloga da se raspravljas,imas pravo da kazes,pobogu,nisi je udarila.Nemoj da se kajes,nema razloga,samo sad treba tvojoj objasniti kakp da se ponasa sa njom,zasto da pati zbog nekoga.

Za njenu mamu to je napad na njeno dete a njeno dete sme svima svasta da kaze, da ih vredja i omalovazava, ona je uvek najbolja a ostali su neznalice, smotani dosadni




vocicana -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 20:10:48)

Ivanka, sve su zenice lepo rekle, a ja bih isto kao ti, rekla samo i zavrsila sa tim, da se ta devojcica ne ponasa lepo, a njeni=oj majci bi spustila slusalicu.
Boze sto neko naisa gor, uvek je bilo takvih vodja, ali nikad se roditelji nisu mesali u igre i svadje dece, taman posla. A ovo je zalosno da I stalno dolazi tuzna kuci i da svakog dana nesto znas ona nije pravilno uradila, kada nije po volji te njene navodne drugarice. Izborice se dete za svoje mesto pod suncem. Samo polako.[sm=smiley31.gif]




vocicana -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 20:11:34)

Msm hoce da kazem da uopste nemas razloga da se sekiras i da zbog bilo cega grize savest!




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 21:16:57)

Sekiram se... U persun ga...Nekad ne celo selo vaspitavalo decu a sad nikome be smes nista da kazes, uvrede se. Jos kaze ona vaspitava dete izmedju 4 zida, a ja mislila da decu vaapitavamo za ceo svet, ne ze izmedju 4 zida. 




Ana RR -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 21:36:31)

Ma daj ne sekiraj se. Ja mislim da ništa loše nisi uradila. Ja bih verovatno isto postupila.




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (15.4.2019 23:12:10)



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ma daj ne sekiraj se. Ja mislim da ništa loše nisi uradila. Ja bih verovatno isto postupila.



Prolazim pored njihove kuce bar 4x dnevno, deca su u istom razredu... Da se pravima luda, a? Razmisljala sam se nesto... I mene bi pogodilo da mom detetu neko nesto kaze ali nikad ne bih zvala da urlam na tel. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>