RE: Pustite da sami biraju prijatelje (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


flamingos -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (11.7.2019 12:50:44)

Ma strašno,to sve bi da se tuče idmah,a mame...





MimaKos -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (11.7.2019 12:51:26)

Moju malu su uboli u oko iz cista mira, i sta sad? Niti da se skloni jer ne deluje..





flamingos -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (11.7.2019 12:53:31)

Joj pa strašno,što je najggore što takvu decu brane roditelji,i još oni ispadaju žrtve





doramar11 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (11.7.2019 12:54:36)

Podivljali i deca i roditelji izgleda.




flamingos -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (11.7.2019 12:58:09)

Svi u kompletu podivljaše





MimaKos -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (11.7.2019 14:56:39)

Bas tako, i kako joj objasniti, samo se skloni od takvog deteta i toliko





flamingos -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (11.7.2019 15:32:54)



IZVORNA PORUKA: MimaKos

Bas tako, i kako joj objasniti, samo se skloni od takvog deteta i toliko


Tako i radimo,ali opet,u istom su razredu





MimaKos -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (11.7.2019 15:35:06)

Ista stvar, zato i kazem, mora da se utice na njih 





Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (27.5.2020 19:24:25)

Sta biste savetovali svom detetu da vam kaze da je drug/drugarica ogovara u njihovom prisustvu? 




branki* -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (27.5.2020 21:54:56)

Nosam čitala temu od početka. Nadovezujem se samo na Ivankin post.

InacE...me muci ovo pitanje poslednjih godinu dana.Kad sam ja bila dete i dokle me sećanje služi, j ako mi je smetalo što mi moji biraju drugarice.ja sam se družila ko god mi je dobar. Nisam gledala je li ciganin,los djak..razvedena porodica ..moJi su me opominjali.šta će ti ona...i tako to...ne znam .rekla sam da mojoj deci neću davati te zabrane. I nisam.ali moja deca su još mala.A ,ja sam promenila stav.Ne želim da smatra drugaricom dete koje vidim da joj ne pogoduje. U smislu da se loše ponaša, ima ružan rečnik, loše manire,lošu dušu. Ne mislim samo na drugarice.mene i ćerka mog brata nekad ne zadovolji u tome,jer vidim da ima drugačiji rečnik, stav,neke stvari koje ne volim i vidim da utiču na boku.racunam da će se slične duše pronaci.




branki* -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (27.5.2020 22:00:46)



IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Sta biste savetovali svom detetu da vam kaze da je drug/drugarica ogovara u njihovom prisustvu? 



Da se udalji...na neko vreme sigurno.Skloni se od tog deteta i nadji drugu igru.odnosno,idemo u zoo,u park. .vozimo trotinet. Kupujemo omiljenu barbiku..mene bi zabolelo .pokušala bih da joj nadomestim i obeznacajim to ogovaranje. 




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (27.5.2020 22:21:25)

Ne moze da je izbegne nikako, u istoj su ulici. Sa istom decom se druze.
Mala je cak i mene pominjala, posle je jedan decak ucutkao, pripretio da ce svima da isprica. 




branki* -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (27.5.2020 22:32:01)

Možda suviše zaštitnicki reagujem..A, ni to nije dobro.a,možda i ne..Ne bih je puštala da se igra više. Kontrolisala bih Ivka je veća. Ok,idi napolje,ali kad se pojavi ta devojčica, javi mi se .najbolje bi bilo kad nju te stavri ne bi pogađale. Ali ,moju znam da bi pogađale. Ne bih je izlagala stresu ili lošem osećaju. 




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (27.5.2020 23:03:23)

Mislim da je ne pogadja to previse. Sklanja se od nje. To je ona ista devojcica od ranije.
Ne zelim da joj kazem da kad ta mala dodje ona dodje kuci i napusti drustvo. Nije to zasluzila. Za sad je ignorise. Mada mala ima i na to komentar, vrlo zloban. 
Deca su je branila i na kraju je jedan decak ucitkao pretnjom da ce ispricati mamama sta se desava. A ona i njemu odgovorila da moze da prica kome god hoce ali njena mama samo njoj veruje. 
Na ignore je do daljnjeg. Nego sto ja vise ne znam koji savet da joj dam. 




MamaNecaVo -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (29.5.2020 15:34:56)

Licno, savetovala bih detetu da se skloni.

Jednostavno to nije prijatelj iako ce neko reci "to su samo deca". 




Mirko Svirko -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (29.5.2020 16:15:12)

Napisem post i ode u persun...

 Uglavnom, bilo mi zao da mpje dete ode kuci jer je necije dete nevaspitano i zlobno.Namestila bi situaciju da je ukljucena veze i da je mama cula ili tako nesto, ne znam.. Znam da je moju sestru jednom kad je bila mala jedna devojcica gurnula dok je vozila rolere i moja je sestra pala. Ja sam onako skocila jer ja sam je ja cuvala i rekla maloj da  jpj znam roditelje i da cu da jpj zapalim kucu, pa je ona plakala.Niti sam znala tu devojcicu niti njene roditelje. Ali valjda sam se tada uplasila za sestru. A i imala sam 14 god.




flamingos -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (29.5.2020 16:19:18)

Au,Mirko,opasna pretnja.😀Šalim se,iI ti si bila dete i odrragovala tako kako si odreagovala. Deca ko deca.Naćiće naša Ivka i njena mama rešenje.Sabere vaše savete i eto rešenja.❤





Misha i Ljisha -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (30.5.2020 6:05:40)

Jao Ivanka ja sam ranije dok je D bila mala direktno govorila nemoj da se druzis sa njom/njim nevaljali su 😂 sad moram biti tskticnija hahha...ma samo ignore. A kad naidje neko ko je dobar ss Ivkom kod vas ti to prebaci mudro na tu drugu osobu haha... kako da ti kazem da ne bude da se Ivka svadja vec da je deca brane. Onda mala gubi "moc" i vremenom ce shvatiti da nece imati sa kim da se igra nastavi li tako. Malo drugu decu manipulisi 😁 





Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (30.5.2020 8:56:25)

To dete je na ignore vec odavno. Ali ne moze da je izbegava jer se svi igraju u istoj ulici. Ne zelim da se svadja sa njom niti to savetujem. Ali niko se sa tom malom ne svadja bas zbog toga sto ne zele da budalom da dolaze u sukob. Svakakvih gadosti i lazi je napricala. I deca joj rekla da nije u pravu. A Iva se okrenula na drugu strsnu pa brojala onaj brojac na drsci od vijace i ova joj rekla znam da ti mene sada ignorises ali bas me briga ti znas da je sve ovo istina. Ispade moja iva, po njenoj prici kriva za sve.Vidim da ivku to nije pogodilo, razgovarale smo o svemu. Mama, ja znam da ona laze i da nije tako bilo kad smo bile male. 
Raste dete i vidi svet oko sebe bas onako kako treba. 




Mirko Svirko -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (30.5.2020 9:31:29)

Haha Flamingos. Samo opasne pretnje 😂
Ivanka, Ljisa je dala najbolji odgovor.I sreca pa je Ivka zrela. Shvata dete. I dobro sto je ne pogadja.




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (30.5.2020 9:40:13)

Tako. Iradimo kao sto je Ljisa napisala, i to vec nekih 7 godina. Operacija izbegavanje 😂Nego se ja smorih vise od svega toga, kontam da ce uskoro sve da legne na svoje mesto i da ce mala da odustane kad vidi da joj deca ne dozvoljavaju da se tako ponasa. Ona prica, oni cute i ne prave joj drustvo. Dok nemo ne prekipi pa joj odgovori. Tu se ona malo naljuti, kako smeju da joj odgovore, deca pocnu nesto drugo da se igraju i na kraju se tako zavrsi. Mada, kaze jedan decak, "ona ce sigurno sve da isprica kad ode kuci i ispascemo mi opet krivi". Nisu deca luda, vide sve. 
A ja nemam vise varijacija na temu sta i kako da posavetujem, pa se vrtim u krug. Zato vas i pitam ovde i vas malo smaram 😊





smeško -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (30.5.2020 12:41:23)

Ja bih joj odgovorila, iskreno. I ne bih ucila dete da cuti, jer je moj najstariji takav da bi, onda, otisao u drugu krajnost. To je vrsnjacko nasilje.





milicicak -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (30.5.2020 13:21:05)

Ivanka, vama to bas dugo traje. Ignore po meni jeste opcija ali tek kad joj odgovori. Ja bih joj rekla da joj jasno i glasno, mirno kaze: To sto pricas nije istina i jako je ruzno od tebe sto izmisljas takve stvari ali to je tvoje pravo i samo pokazuje kakva si. I onda bih je posavetovala da toj devojcici okrene ledja i bez ikakve dalje rasprave pozove imenom dvoje troje dece iz drustva sa kojima se inace vise druzi i predlozi im da se igraju necega. Rekla bih da ce je poslusati.


A ako mama, koja je cini mi se veci problem, dodje nesto da pametuje i njoj bih rekla da tvoje dete ima pravo na svoje misljenje i da ako nikog ne vredja ima pravo da svoje misljenje i kaze.




Ivanka 75 -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (30.5.2020 15:59:30)

Milicicak, sve sto si napisala je Iva i uradila taj dan. Rekla joj da govori neistine i da je bilo bas obrnuto. A njena mama im cesto pametuje o drugarstvu i kako ne treba da se svadjaju jer njena cerka ode kuci i naprica svoju pricu pa ova dodje da im drzi slovo. Kazu da su pokusali da joj kazu da se nije tako desavalo kako ona, mama, kaze, ali bezuspesno. Jer njena cerka je stidljiva pa ona ne veruje to sto joj pricaju.


Sto se mene tice ja nemam nameru da se mesam. 😁




flamingos -> RE: Pustite da sami biraju prijatelje (30.5.2020 16:13:48)

Tako je Ivanka.👍❤





Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>