|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 10:11:16   
Anoniman
kako se podešava ta lista , sorry ?

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 10:13:28   
Anoniman
Slazem se sa Alex, imas tu opciju i ne moras ni da znas da postoje, bar dok se ne vratis na posao user posted image

Ako brises profil pa pravis novi, onda ce uvek nekome da iskace predlog da te pozove za prijatelja jer imate zajednicku koleginicu sa posla, pa to mogu da vide. Ali ne znam koliko ti je to vazno. Prva opcija je najjednostavnija i najbezbolnija.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 10:14:29   
*Alexx*
Ne mogu sa posla na FB da ti kažem tačno, ali kreiraš listu, nazoveš je "pravi prijatelji" user posted image i tamo gde imaš listu prijatelja dodeliš svakog prijatelja listi (sa desne strane svakog prijatelja - al sam objasnila). Kad to završiš, sa leve strane ekrana imaš Friends, pa u okviru njih ti se pojavi ta lista. Znam da je konfuzno, jbg user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 10:16:40   
Dora
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Žene moje , ja sam u ozbiljnoj dilemi da neke ljude zaista izbacim iz svog života - u stvari , ne mogu ih ni izbaciti kad nisu u njemu . Na spisku FB prijatelja mi je tušta i tma drugarica , a recimo da sam sa njih 2-3 bila baš extra ranije . Dolazile su kod mene , spavalo se , jelo i pilo , cirkalo , izlazilo . I onda , udam se ja , pa se , eto , i rodi Nina , i za svo to vreme se ni jedna od njih nije javila , Niti mi je čestitala rođenje ćerke . I sad ih gledam kako se kerebeče i pre*eravaju po FB , i iskreno , malo mi se gadi sve to . Htela sam da ih izbrišem sa spiska , da ih ne gledam , jer ima i nekih razloga u njihovom ponašanju zbog kojih su mi u međuvremenu postale malo ljigave . Samo - sve nešto odlažem , sve mi glupo ... A iskreno , da smo prijteljice - to sigurno više nismo . A nikad mi nisu ni bile "najbolje drugarice" .

Takođe razmišljam da pobrišem sve kolege sa spiska prijatelja jer me niko od njih nije nazvao tokom trudnoće niti me pozvao da čestita rođenje Nine . Uvek su slali pozdrave po kurti i murti . Mada , sakupili su novac za Ninine babine i poslali ga po dvema koleginicama sa kojima sam i privatno super , pa ne želim da grešim dušu i zaista cenim taj njihov gest , a i kad se vratim na posao ne želim da se vratim u zategnute odnose .
Mišljenja ?

"drugarice" pobriši, kolege nemoj
Mene je jako zabolelo kad sam sa Sarom bila u CG u bolnici, mi smo bili 20 dana u CG i svi su ovde znali da mi je dete bolesno i da je jako loše...i niko se nije setio da nazove. Od sve moje rodbine, prijatelja i ostalih...JEDINO me zvala Maya21 jer se zapitala što se ne javljam, nazvala je mm i tražila moj broj (jer sam koristila CG broj) i to nikad neću zaboraviti. Mnogo mi je značilo. I jako sam bila ogorčena zbog svih koji nisu ni nazvali. Jesu moju mamu i brata zvali, ali oni su bili u Srbiji a ne sa nama, nisu čak ni mm zvali. Kad smo se vratili opet ništa niko. Onda sam shvatila da sam uvek ja bila ta koja je zvala druge pa valjda se nisu setili da bi mi značilo da oni nazovu mene...
E, jbg. Ali prošlo je vreme i nekako sam prebolela to. Ali sam se od tada promenila

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 10:17:11   
Anoniman
Ja is skidam pojedinacno kad nalete. Kada stavis misa na necije ime ili post u news fees, pojavi ti se u gornjem desnom uglu krstic. Klikni na njega i dace ti opcije Hide this post, Hide all by TajiTaj i mark as spam. Klikni na Hide all by Tajitaj i on ti se vise nece pojavljivati uopste.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 10:18:08   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: MaliMis

Ja is skidam pojedinacno kad nalete. Kada stavis misa na necije ime ili post u news fees, pojavi ti se u gornjem desnom uglu krstic. Klikni na njega i dace ti opcije Hide this post, Hide all by TajiTaj i mark as spam. Klikni na Hide all by Tajitaj i on ti se vise nece pojavljivati uopste.


Da, ima i ta opcija user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 10:18:31   
Ana RR
Ja sam sve to sredila u Privacy settings. Namešteno mi je da profil, slike, sve, mogu videti samo ljudi koje sam odabrala. Jedino mi se dešava da FB poludi pa mi sve vrati na početno stanje pa s' vremena na vreme to proveravam.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 10:38:20   
Anoniman
Dora , razumem te potpuno , znam kako se osećaš , tako buđavo sam se i ja osećala , samo , eto , tebi je bilo gore jer ti je dete bilo bolesno .
Meni dan danas stoji knedla u grlu što me skoro niko s posla nije nazvao da čestita kad sam se porodila . Počelo je to jako da me optrećuje , čak sam počela sebe da analiziram u smislu "kakva sam ja to osoba kad me se niko do kolega nije setio user posted image " . Ipak , kad sam posle razmislila , došle su mi u posetu i zvale me samo one kolege koje sam i želela da čujem . Od ostalih sam očekivala bar "čestitamo" , ali ni to nisam dobila , a znali su da mi šalju poruke 15 dana po porođaju "ej , izdajem stan , bi li se ti selila" .user posted image user posted image

Napravila sam novu listu prijatelja na FB po vašim savetima , samo šro ja nju ne vidim na mom profilu user posted image Možda ni ne treba da se vidi ? i , btw , vide li moji prijatelji sada to kako su grupisani ?

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 10:40:25   
jance
mislim da sam to vec ovde pisala, ali ja sam prestala da verujem u "najbolje prijatelje" negde krajem osnovne kad me je najbolja drugarica toliko razocarala da se iz bedaka nisam mogla izvuci nedelju dana! od tada imam samo dobre drugove i drugarice. nekako sam naucila da sve cuvam manje vise za sebe, otvaram se kome hocu i koliko mislim da je bezbedno. takodje sam na vreme naucila i da dvojkiram ljude koji bi da ti kontrolisu zivot izjavama tipa: ne javljate nam se nesto, nismo se culi 24 sata, da se niste na nas naljutili zbog necega? alo ljudi! pa imamo i mi zivot, i druge prijatelje i obaveze osim vas, a plus to, ne mozes da me nateras da ti se javljam, ako hocu , javicu ti se bez tvog navaljivanja, ako necu, dzaba trosis dah! iskreno mi je bas muka od takvih ljudi, ne volim kad osecam krivicu sto se nekome nisam javila a ne zelju da se nekome javim.... (tu sam sa mojim sestrama nacisto: dok se ne javljam, znaci da je sve ok. user posted image )

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 10:42:52   
Dora
Nemoj da se opterećuješ...znaš, ljudi su to, svako ima svoja shvatanja, neko jednostavno ne misli da je to što si se ti porodila big deal...pa dobro, šta? Samo, skrnavo je poslati poklon tako...ja bih zbog toga poludela.
Mislim da ne rade to ljudi namerno. Jednostavno, nemaju tu naviku da nazovu nekoga ako baš ne moraju...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 10:46:42   
Ana RR
Mene je jako zabolelo što mi se par prijatelja, sa kojima se godinama družim, uopšte nisu javili kada mi je letos brat poginuo. I nikada me posle toga nisu pitali kako sam. Samo toliko.
Nisam prekinula kontakte, ali sam se prilično udaljila.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 10:48:16   
Sanjica26 RR
Bubo, i mene niko nije zvao sa posla da mi cestita dete. Nekoliko dana sam se sekirala oko toga, a sad mi je svejedno. Gresim sto previse ocekujem od ljudi. Znam samo da kad se budem vratila na posao trazice sigurno da ih menjam. A, ja stvarno nisam takva da ih odbijem.
Ta opcija na fejsu je super. Mozes lepo da svrstas u posebnu grupu prijatelje, poznanike, rodjake itd. Tako sam i ja uradila. I lepo od nekih sakrila neke stvari.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 22.3.2011 10:49:33 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 10:50:56   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mene je jako zabolelo što mi se par prijatelja, sa kojima se godinama družim, uopšte nisu javili kada mi je letos brat poginuo. I nikada me posle toga nisu pitali kako sam. Samo toliko.
Nisam prekinula kontakte, ali sam se prilično udaljila.



user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 10:51:04   
Anoniman
Znaš kako , iskreno , vezano to za posao - tu mi nešto nije jasno . Nešto "lebdi u vazduhu" , kao da se dogodilo nešto na relaciji moja firma - ja , a ja ne znam šta je to , samo primećujem da sam nekako dvojkirana . Ili tripujem user posted image Pitala sam ove ok kolege da li nešto možda nije u redu , čim mi se niko ne javlja , da se možda nisam nekome nesvesno zamerila ... Oni kažu " ma daaaaaj , sve je ok , samo je tamo haos , niko ni sa kim nije dobar" . Ok , ali i ranije je bio haos , ali se uvek težilo da se bude čovek i da se kolegijalnost održi , mislim , bar sam se ja trudila . Kada sam pitala što se ne javljaju , odgovori su bili :
- nemamo tvoj broj (čita laž , zato me i boli , svi imaju moj broj , a tabla sa našeim brojevima stoji na sred zajedničke prostorije , okačena na zidu)
- u frci smo
- pa ni ti nas ne zoveš user posted image (čekaj , da li sam zaista pogrešila što ja jedna nisam pojedinačno nazvala svakog od njih 30 i pitala za zdravlje ? Da li je greška što sam očekivala da će se njih 30 (ili bar 15) sastati između 2 smene , okrenuti broj i svi čoporativno reći "ej , mislimo na tebe" ? Ako sam ja ta koje je trebala sa stomakom do zuba da ih zivka , i posle CR iz Betanije njima da se javlja - onda sam se ogrešila i zanemarite sve ovo što sam pisala).

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 10:52:32   
jance
sto se smrtnih slucajeva tice to sam i ja iskusila, ali sam vremenom dosla do toga sto je Dora delimicno spomenula..ljudi jednostavno ne znaju sta da kazu ili kako da se ponasaju...pa im je najbolje da se ne ponasaju nikako. ok, znam da jedna poruka tipa zao mi je ili primite moje saucesce nece nikoga ubiti niti boleti, ali ljudi umeju da budu smotani u takvim situacijama...
inace sam do kraja naucila da u celoj masi ljudi, koji su ili izjavili saucesce ili nisu, cenim ljude koji su jednostavno bili tu, bez previse reci i previse pametovanja...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 11:01:12   
Anoniman
Meni je moja sestra najbolji prijatelj. Imam jos nekih sa kojima sam super i sa kojima sam razvila odnos da kad se cujemo ponasano se kao da smo se culi pre dva dana a ne pre 5 meseci.

Ljudi su sebicni, samozivi i izbegavaju svaku siuaciju koja je potencijalno neprijatna, bolna ili kako god. Mozda je problem i u prevelikim ocekivanjima i u tome sto polazite od onoga sto vi radite za druge. Ja verujem da mozes imati jednog dobrog prijatelja i da taj koji uspe u tome je iskreno srecan. Ja eto imam sestru i mm. Ja sam i dalje otvorena i super prema svima, jedino sto nemam ocekivanja da ce oni to da vrate. Ja ne zeljim da se menjam zbog toga sto mi se ne uzvraca istom merom.

A cudni smo mi ljudi, moja prijateljica kada se porodila, ja sa je pitala kao je beba i kako je ona, jer sam smatrala da je bitno da je ona dobro, a ona se naljutila sto je se neinteresujem koliko je beba teska i dugacka user posted image Jbt, valjda je vaznije da ste dobro i da cujem kako se osecate a ne koliko ima cm, pa doci ce i to na red. BTw, ne druzim se vise sa njom, egocentricni energetski vampir user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 11:05:38   
MERYEN
Ja ne znam dali ima neko kome bih mogla da kazem sve,mozda je to do mene,a mozda me je i zivot naucio da ne verujem ljudima oko sebe,posebno onim nazovi prijateljima pa i rodjacima prosto je tako,svako od njh me je bar jednom zajebao ili odao tako da ....cutanje je zlato i tiha voda breg roni!
Kad imam zelju da se ispricam tu mi je majka vidim se sa njom i naravno mm samo postoje stvari o kojima sa njim ne mogu da pricam pa je opet tu moja majka!

_____________________________

Starajte se da imate Boga za prijatelja i nebojte se nista!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 11:05:47   
Anoniman
Bubo, pa ti si izgleda ta koja je tamo bila zaduzena da okupi sve izmedju dve smene i okrene neciji broj za kolektivni pozdrav.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 11:12:18   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: MaliMis

Meni je moja sestra najbolji prijatelj. Imam jos nekih sa kojima sam super i sa kojima sam razvila odnos da kad se cujemo ponasano se kao da smo se culi pre dva dana a ne pre 5 meseci.

Ljudi su sebicni, samozivi i izbegavaju svaku siuaciju koja je potencijalno neprijatna, bolna ili kako god. Mozda je problem i u prevelikim ocekivanjima i u tome sto polazite od onoga sto vi radite za druge. Ja verujem da mozes imati jednog dobrog prijatelja i da taj koji uspe u tome je iskreno srecan. Ja eto imam sestru i mm. Ja sam i dalje otvorena i super prema svima, jedino sto nemam ocekivanja da ce oni to da vrate. Ja ne zeljim da se menjam zbog toga sto mi se ne uzvraca istom merom.

A cudni smo mi ljudi, moja prijateljica kada se porodila, ja sa je pitala kao je beba i kako je ona, jer sam smatrala da je bitno da je ona dobro, a ona se naljutila sto je se neinteresujem koliko je beba teska i dugacka user posted image Jbt, valjda je vaznije da ste dobro i da cujem kako se osecate a ne koliko ima cm, pa doci ce i to na red. BTw, ne druzim se vise sa njom, egocentricni energetski vampir user posted image


mislim da je ovo suština - u ovo vreme, kakvo je, ne treba imati očekivanja i ne treba sebe menjati zato što ljudi nemaju obzira, ostajmo svoji, zašto uzvratiti istom merom, ko je rekao da mora?

ja tako radim, jedino se klonim nepravde; kada na to naiđem, sklonim se, ne uzvraćam, nisu vredni takvi ni mojih misli ni mojih dela.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 11:14:24   
tijana86
Nazalost , imala sam "prijatelje" dok nisam dosla u Jagodinu ! Svima sam bila "najbolja" a sada ih nema nigde ! Poslednji susret sa jednom od mojih "prijateljica " je uzasno protekao ! Ja krenula pricu o Vukasinu , a ona meni kaze e ajd o necemu drugom da pricamo aloooooooooo ?????? A ovde sam stekla drigaricu u porodilistu rodila je sina 2 dana pre mene pa smo se bile zblizile , ali ona radi i ne mogu sada ja da joj odzimam vreme ! A imam jos jednu drugaricu koju sam upoznala na fakultetu iz Kragujevca je a isto se udala u Jagodini kao i ja mada nam se svetovi razilaze ! Tako da mozete ukapirati meni je jedimi prijatelji su moja mama i RINGERAJKE ! Ima odredjenih sa kojima konstantno kontaktiram a i onih sa kojima povremeno pricam ! Ali trenutno ste mi vi najveci i jedini prijatelji !

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 11:17:24   
Anoniman
Mišu , ne znam , čudno je ovo današnje vreme . Svuda se sve svodi na grupisanje , na "klanove" , valjda se vraćamo u pećine , pa stvaramo svako svoj čopor na vreme . Mene to užasava . Uvek sam otvoreno gunđala u vezi toga , pa i na poslu . Žalim što pretpostavljeni to podržavaju , pa radosno trće svoja dupeta da im se što veći broj kolega uvuče sve do želuca . Naravno , zbog svog "ua" i "buuu" stava po pitanju dupeuvlačenja - ja i još par kolega uvek smo bili odmetnici . Aii , kada god se dešavlo nešto radosno , kada se smejalo , plakalo , tugovalo - bila sam tu . Da podržim , utešim , pomognem , sa svom svojom čovečnošću i otvorenog srca . Moja najveća greška je ta što sam mislilada se to podrazumeva i da bi svako uradio isto . Cvrc ! i prc .

I nikad , NIKAD ne radim nešto da bi mi bilo uzvraćeno . Ne . To je taaaaako površno i plitko . Očekujem samo da se volimo . Da sejemo osmehe , da budemo LJUDI . Ali izgleda da smo svakim danom sve manje ljudi , a sve više "pogan" , što je govorila moja baka . Tužno . user posted image

< Poruku je uredio BubaMira -- 22.3.2011 11:22:03 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 11:23:28   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Mišu , ne znam , čudno je ovo današnje vreme . Svuda se sve svodi na grupisanje , na "klanove" , valjda se vraćamo u pećine , pa stvaramo svako svoj čopor na vreme . Mene to užasava . Uvek sam otvoreno gunđala u vezi toga , pa i na poslu . Žalim što pretpostavljeni to podržavaju , pa radosno trće svoja dupeta da im se što veći broj kolega uvuče sve do želuca . Naravno , zbog svog "ua" i "buuu" stava po pitanju dupeuvlačenja - ja i još par kolega uvek smo bili odmetnici . Aii , kada god se dešavlo nešto radosno , kada se smejalo , plakalo , tugovalo - bila sam tu . Da podržim , utešim , pomognem , sa svom svojom čovečnošću i otvorenog srca . Moja najveća greška je ta što sam mislilada se to podrazumeva i da bi svako uradio isto . Cvrc ! i prc .

I nikad , NIKAD ne radim nešto da bi mi bilo uzvraćeno . Ne . To je taaaaako površno i plitko . Očekujem samo da se volimo . Da sejemo osmehe , da budemo LJUDI . Ali izgleda da smo svakim danom sve manje ljudi , a sve više "pogan" , što je govorila moja baka . Tužno . user posted image


Baš to, ne očekuj ništa ni od koga, takvo je vreme; što pre to shvatimo bićemo srećniji.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 11:25:05   
Anoniman
Pa zene sa decom i one bez njih moraj naci neki kompromis u druzenju. Prioriteti su sada potpuno drugacii i nije prijatno kada si bez feteta a neko navali da prica samo o tome. Ne zbog toga sto recimo ja imam problem da se ostvarim kao majka, nego sto sada ja dolazim u situaciju da zena sa detetom cesto ne shvata (mislim da je to potpuno normalno) da je meni jednako bitno sto sam kupila nove cipele kao njoj da je njeno dete kakolo dva dana za redom. Zene sa decom cesto nisu u stanju da shvate da se njihovim prijateljicama prioriteti nisu promenili i da i one imaju potrebu da pricaju o svojim "glupostima". Kazem opet, to je za ocekivati i to je normalno, ali opet treba malo proceprkati po sebi i pokusati da se stavis i u kozu onog drugog. I te devojke na neki nacin gube deo svojih priateljica koje su se ostvarile kao majke. Verovatno se tako osecaju i neki muzevi.

Ja sam licno prestala da se druzim sa jednom devojkom kja je samo pricala o detetu i tim stvarima. Jednostavno nismo imale vise nista zajednicko. Posebno sto ja tada bas i nisam pomisljala na dete u svom zivotu. Ne znam cemu ta potreba da se uvek ide u krajnost. Volim i ja crno i belo, a kompromis ne mora uvek da bude siv, moze da bude i narandzast ako mi tako odlucimo.

(odgovor članu tijana86)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 11:26:54   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Mišu , ne znam , čudno je ovo današnje vreme . Svuda se sve svodi na grupisanje , na "klanove" , valjda se vraćamo u pećine , pa stvaramo svako svoj čopor na vreme . Mene to užasava . Uvek sam otvoreno gunđala u vezi toga , pa i na poslu . Žalim što pretpostavljeni to podržavaju , pa radosno trće svoja dupeta da im se što veći broj kolega uvuče sve do želuca . Naravno , zbog svog "ua" i "buuu" stava po pitanju dupeuvlačenja - ja i još par kolega uvek smo bili odmetnici . Aii , kada god se dešavlo nešto radosno , kada se smejalo , plakalo , tugovalo - bila sam tu . Da podržim , utešim , pomognem , sa svom svojom čovečnošću i otvorenog srca . Moja najveća greška je ta što sam mislilada se to podrazumeva i da bi svako uradio isto . Cvrc ! i prc .

I nikad , NIKAD ne radim nešto da bi mi bilo uzvraćeno . Ne . To je taaaaako površno i plitko . Očekujem samo da se volimo . Da sejemo osmehe , da budemo LJUDI . Ali izgleda da smo svakim danom sve manje ljudi , a sve više "pogan" , što je govorila moja baka . Tužno . user posted image


Baš to, ne očekuj ništa ni od koga, takvo je vreme; što pre to shvatimo bićemo srećniji.



A kada te neko iznenadi dobrim gestom (koji nisi očekivala), bićeš još srećnija:)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pravi prijatelji
22.3.2011 11:29:02   
Anoniman
Bubo, što se tiče fb, tu sam nemilosrdna. Pobrisala sam prijatelje iz detinjstva, znaš ono-ne čujete se sto godina, nađete se na fb, razmeniti po koju rečenicu i onda opet ne komunicirate, samo gledate slike jedni drugima, čak i ne komentarišete? E, ja sam ih sve pobrisala. Nema tu-sakriti, ne sakriti, niti sam se ja nešto naljutila, prosto ne želim da mi 500 ljudi gleda fotke i statuse, i isto tako ne želim da pravim neke blokade i ostalo. Čist račun duga ljubav-ili ravnodušnost, nije važno.
Kolege sa posla, nikada ne bih brisala, ali bih stavila u grupu da ne mogu da gledaju ništa, kao da niste prijatelji. Ako te već nisu zvali, zašto bi mogli da vide kako si i šta radiš preko fb. Meni je to način da komuniciram sa ljudima sa kojima ne mogu uživo, i da oni sa kojima komuniciram uživo mogu da vide fotke i šta ja znam. A ne zamena za živ razgovor.

A moji pravi prijatelji...imam ih, i više nego dovoljno. Večanu kumu, krštenu kumu, još jednu drugaricu, koje su tu apsolutno uvek, i još jednog drugara i nekoliko drugarica sakojima mogu da se nečujem po pola godine, i da ih nazovem, i da sve bude opušteno. Nema onog-a gde si ti do sad. Prezadovoljna sam prijateljima, i presrećna što sam imala toliko sreće da baš na njih naletim.

Jbt, koliki postuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here