RE: Vitamini i dojenje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


jovicaa -> RE: Vitamini i dojenje (27.5.2015 0:50:08)

hajde malo da dignemo temu. dojilje koje vitamine pijete?
ja sam pila femibion.. pred kraj trudnoce i na pocetku...
a sad ne znam sta da uzmem.. ne svidja mi se sto femibion ne sadrzi minerale




dunja RR -> RE: Vitamini i dojenje (27.5.2015 1:54:45)

Jovo, ja nisam pila ništa od vitamina, tj. ne pijem i dalje, tokom dojenja. A u trudnoći sam pila Elevit i Femibion, naizmenično.
Tokom dojenja se trudim da unosim dovoljno tečnosti i koliko mogu da se zdarvo hranim. U početku sam dosta jela slatko što nije bilo dobro, ali sada sam se sredila što se toga tiče. Mleka i dalje lepo imam, posebno sada kada je krenulo voće, od jagoda i trešanja mi baš nagrne mlekce.




Mariya -> RE: Vitamini i dojenje (27.5.2015 18:21:43)

Ja i dalje pijem prenatal.




Valerie -> RE: Vitamini i dojenje (24.10.2015 17:08:43)

jel pijete vitamine?
ja mislila da ne, ali sam ipak danas kupila elevit, vise radi pospesivanja probave [sm=smiley36.gif]. pa cu po pola tablete...




choopa choops -> RE: Vitamini i dojenje (24.10.2015 21:28:24)

Ne, zaboravljam stalno. Mislila sam jedino tablete gvožđa da pijem što su mi ostale od trudnoće, pa i to ne pijem [sm=smiley36.gif]




New Mom -> RE: Vitamini i dojenje (24.10.2015 21:55:35)

Vodite racuna jedino da pijenje preparata gvozdja cesto ucini da bebina stolica bude zelena (zbog onog mita da je zelena stolica - stolica gladi).




Maraj -> RE: Vitamini i dojenje (3.3.2016 21:37:46)

Mame jer pijete sta?
U trudnoci sam pila elevit, da l da uzmem jednu kutiju? Ne znam kakva mi je krvna slika , znam samo da me zglobovi bole , ne znam da l je posledica dojenja al od porodjaja me bole... uzela bi nesto , al da ne povecava apetit [sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Vitamini i dojenje (4.3.2016 6:26:32)

Ja ne pijem nikakve vitamine,donim jos uvek.




superm -> RE: Vitamini i dojenje (4.3.2016 8:10:44)

Ja dojim i pijem Premama vitamine. U suštini važno je unositi dodatne vitamine, ne može se sve voćem i povrćem uneti u organizam u dovoljnim količinama.
Treba da proverim i krvnu sliku. Ako sam anemična uzeću Feroglobin, on mi je bio fantastičan u trudnoći.




Sanjalicaaa -> RE: Vitamini i dojenje (4.3.2016 10:41:10)

Ne pijem nista mada bi trebalo. Imam vitamine koji su mi ostali od trudnoce pa ih popijem kad se setim, ali ne setim se cesto.




Maraj -> RE: Vitamini i dojenje (4.3.2016 10:46:40)

Ja se ozbiljno mislim da kupim elevit. Pa bar po pola tablete dnevno što je gore neko pisao. Bole me zglobovi na prstima. Ne znam da l ima veze sa dojenjem i mozda nedostatkom nekog vitamina... ujutru kad ustanem ne mogu saku da stisnem u pesnicu. To mi se javlja nakon porodjaja. Ne znam
Mislim se da probam sa tim vitaminima , a opet razmisljam da l je ok posto dojim.....mada na elevitu pise da je za trudnice i dojilje al opet , niko mi od dr nije rekao da smem...[sm=zmeden.gif]




IvanaSK RR -> RE: Vitamini i dojenje (4.3.2016 10:50:51)

Maraj, mozda ti fali kalcijuma? Uzela bih bilo koje vitamine koje smem,da sam na tvom mestu.




Sanjalicaaa -> RE: Vitamini i dojenje (4.3.2016 10:55:27)

Maraj, smes. Meni su rekli da smem i da je preporucljivo. I na svim tim vitaminim pise da se preporucuju za vreme dojenja. Ne moze ti nista biti, slobodno.
Mene recimo bole kolena jako od trudnoce. Pila sam i neki jak kalciju za vremem trudnoce nije mi pomagao.




Animsaj9 -> RE: Vitamini i dojenje (4.3.2016 11:04:12)

maraj i ja mislim da ti nedostaje Ca , ne znam da li dojis ,ali ako dojis beba verovatno izvuce i trose se rezerve , mozes bilo koje vitamine . ja sada dok dojim ne uzimam nista u pocetku da vit C + folna zbog totheme koju sam pila . trudim se da se zdravo hranim. nisam nista niu trudnoci uzimala od tih preparata mamavita, elevit itd. od neke 20 nd sam koristila Ca i Mg sumeci i to Biofarov sa B6 vit




Sanjalicaaa -> RE: Vitamini i dojenje (7.3.2016 14:49:48)

Da li sme da se pije beviplex za vreme dojenja?




New Mom -> RE: Vitamini i dojenje (7.3.2016 15:18:50)

Naravno. Vitamini grupe B su hidrosolubilni, sto znaci da ih izbacujes kad piskis.




Sanjalicaaa -> RE: Vitamini i dojenje (7.3.2016 15:59:46)

Hvala NM.




Maraj -> RE: Vitamini i dojenje (7.3.2016 16:02:25)

Nm reci mi molim te jer ok da pijem elevit dok dojim. L sad ima punih 5 meseci. Pise na kutiji da je za trudnice i dojilje al sve me strah zbog mleka. Sta ti mislis? Mwne dosta zglobovi bole , nisu u zrudnoci al sad da pa sam povezala sa dojenjem




IvanaSK RR -> RE: Vitamini i dojenje (7.3.2016 16:40:00)

Maraj, ja mislim da smes,naravno.
Sanjalice, od vitamina B ces imati vise mleka, tako kazu :)




Sanjalicaaa -> RE: Vitamini i dojenje (7.3.2016 19:44:32)

I to ne bi bilo lose. Danas sam popila jednu i jako me je boleo zeludac. Ne znam da li je moguce da je povezano s tim.




IvanaSK RR -> RE: Vitamini i dojenje (7.3.2016 19:54:42)

Ja nisam imala problem sa vitaminom B. Uzmi ga posle jela, mozda ti tad nece smetati.




New Mom -> RE: Vitamini i dojenje (7.3.2016 21:46:43)

Mozes Maraj, bez brige.




Maraj -> RE: Vitamini i dojenje (7.3.2016 21:48:07)

"Fala" NM [sm=smiley1.gif]




muzicarka -> RE: Vitamini i dojenje (24.5.2016 20:04:15)

Beba ima 2,5 meseca... Doji...Ne pijem nista od preparata mada mislim da bi trebalo.... Razmisljam sta da kupim




Mala Elena -> RE: Vitamini i dojenje (25.5.2016 13:08:40)

Maraj jel su ti bolje zglobovi?
Ja povremeno, citaj-kad se setim popijem Oligovit, u trudnoci sam izdvajala po 1700 din mesecno ali mi to puno, ovako mi jeftinije.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>